[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem tudom, mire elég 6db kanadai F-18-as... :)

Önmagukban nem sokra, de nem is csak ők erősítenek az oroszokkal szemben, vannak azon a "fronton" immár tűzközelben mások is. Ha jól belegondolunk, (reményeim szerint) nem sok esély van egy NATO-orosz katonai konfliktusra, hacsak a NATO be nem avatkozik egy SZÁMÁRA KÍVÜLÁLLÓ, valamilyen szinten elfajuló ukrán-orosz bunyóba. Ehhez képest elég jól felriasztották a nyugati légierőket, és van még néhány harcos madárka ott, ahonnan ezek a gépek jöttek.
ML
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="zotyek78">Nem tudom, mire elég 6db kanadai F-18-as... :)

Nézz utána nem rossz gépek azok.

</blockquote>
Nem is arra gondolok... Hanem, hogy 6 gép az semmi. Ráadásul nem is a legmodernebbek, élvonal beli ruszki gépek gondolom simán partiban vannak vele, csak éppen jóval nagyobb számban.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="therob"><blockquote rel="zotyek78">Nem tudom, mire elég 6db kanadai F-18-as... :)

Nézz utána nem rossz gépek azok.

</blockquote>
Hanem, hogy 6 gép az semmi. Ráadásul nem is a legmodernebbek, élvonal beli ruszki gépek gondolom simán partiban vannak vele, csak éppen jóval nagyobb számban.
</blockquote>

Nem is azért mentek oda, hogy konkuráljanak az Orosz Légierővel, egy gépet sem azért küldtek nyugatról Kelet-Európába, hogy lenyomják az oroszokat, ez pusztán gesztus. A haderő is csak egy diplomáciai eszköz, odaküldenek pár gépet, minimális létszámú csapatokat, hogy jelezzék Moszkvának, komoly érdekeik vannak abban a térségben és erre bőven elég, talán még sok is a mostani mozgósítás a NATO részéről.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ez ua. a 6 gép, ami előtt Lengyelben volt? Lásd "laudarage" térképét az ukrán helyzet topicban...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
<blockquote rel="zotyek78"><blockquote rel="therob"><blockquote rel="zotyek78">Nem tudom, mire elég 6db kanadai F-18-as... :)

Nézz utána nem rossz gépek azok.

</blockquote>
Hanem, hogy 6 gép az semmi. Ráadásul nem is a legmodernebbek, élvonal beli ruszki gépek gondolom simán partiban vannak vele, csak éppen jóval nagyobb számban.
</blockquote>

Nem is azért mentek oda, hogy konkuráljanak az Orosz Légierővel, egy gépet sem azért küldtek nyugatról Kelet-Európába, hogy lenyomják az oroszokat, ez pusztán gesztus. A haderő is csak egy diplomáciai eszköz, odaküldenek pár gépet, minimális létszámú csapatokat, hogy jelezzék Moszkvának, komoly érdekeik vannak abban a térségben és erre bőven elég, talán még sok is a mostani mozgósítás a NATO részéről.</blockquote>
Az ilyesmivel célszerű lenne óvatosan bánni, mert egy idő - és mennyiség - után esetleg Moszkva úgy is értékelheti a helyzetet, hogy a NATO támadásra készül (ők sem gondolnák ezt komolyan, persze), és "megelőzésképpen" fel találja rúgni Ukrajnát a csillagos égig, ami ugyebár pont ellentétes lenne a NATO szándékaival. :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Maradjunk ki az egész buliból szerintem is. Legyünk az EU rossz gyerekei. Előny akkor kb kimaradunk a eszement buliból.
Románnok fegyverkeznek IMF hitel megszorítások és látszolgaos dinamikus növekedésük eredményei akkor el is szállnak. Mivel ők is úgy állnak ha valamire kell pénz más honnan lehet csak elvenni. De mert nincs saját hadiparuk így náluk az ilyen jellegű kiadások gazdaságból való forrás elvonást jelentenek. Majd meglátjuk.
Azzal,hogy minket szapul az Eu és néha makacskodúnk. Orosz szempontból jó parnerekké tesz minket európába.
Morcosak lesznek ránk kevésbé leszenk azok mint szomszédaikra.
Valamint így hadműveleti térképen is kevésbé fontos célterületek közés sorolhatnak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Szlovák rész, nem feltétlen katonai, de biztpolos.

Harc az atomenergiáért:

http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2014/05/03/fico-nem-
engedi-az-atomot-brusszelnek-egyuttmukodne-szomszedokkal

Vélemények az EU tagságról:

http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2014/05/04/mit-jelent-szlovakoknak-az-europai-unio

Ukrán ügy kapcsán:

http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2014/05/02/kalinak-agressziotol-tart-szlovak-ukran-hataron
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Eközben a bolgároknál! :D :D

IMG_6212_2.jpg

IMG_6601_2.jpg

IMG_7001_2.jpg

IMG_7678_2.jpg

IMG_7685_2.jpg

16_0168_1200.jpg


Én minimum 5 különböző típust számoltam össze!! Nekik hogy megy ez???
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 725
4 143
113
„Én minimum 5 különböző típust számoltam össze!! Nekik hogy megy ez???”
Á, hüjék pontos jével. Nem tudják, hogy ez „logisztikai rémálom” :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Én minimum 5 különböző típust számoltam össze!! Nekik hogy megy ez???

Típus van, de képesség nem nagyon. A Bolgár Légierő repülőeszközeinek nagyrésze fél lábbal a sírban van, évek óta húzzák a típusváltást.

A MiG-29-eseket nagyjavították és modernizálták ismeretlen szintig (14 gépet 80 millió dollárért), a Szu-25-ösökből tavaly tízet kivontak és eladtak, a MiG-21-esekből nem tudni, hogy mennyi repül még.

Nagyobb érdemi és kézzelfogható fejlesztés a szállítóflottánál volt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Úgy nézem, hogy a költségvetésük kb. 2/3-a miénknek, viszont kb. 200 millió euró exportjuk van évente, amit lehet, hogy a fenntartási költségekre forgatnak vissza.
Elképzelhető, hogy az ottani amcsi bázisokért is kapnak pénzt, ami szintén mehet vissza...
Amúgy pl. Su-25-ösök tudtommal már nem repülnek.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
hát pedig a képek nemrég készültek a mai győzelmi parádéra való felkészüléskor! igaz a parádé a rossz időre való tekintettel elmaradt! vannak képek helikről is, de nem 3 van nekik, hanem minimum 3 féle! :D

IMG_7454_2.jpg

IMG_7470_2.jpg

IMG_7655_2.jpg
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Amúgy pl. Su-25-ösök tudtommal már nem repülnek.

Olvastam én is ezt, de nem voltam benne biztos, főleg, hogy a kecskeméti repülőnapon volt bolgár Szu-25 is, illetve novemberben is repültek még:

http://www.youtube.com/watch?v=FQZz8l_9rb4
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Gondolom csak néhányat tartanak rep képes állapotban, az ilyen rendezvényekre, nem?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
ja, de az nem repült a bemutató gyakorláson, vagy nem találtam képet! :D de az is lehet, hogy a haditengerészet nem képviseltette volna magát! :D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Passz... Azt gondolnám, hogy a haditengerészet némileg magasabb készültségben van mostanában... Ebből meg van összesen 3... Gondolom a 3 wielingen osztályú fregatthoz 1-1.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
:D de én akkor is csodálom, hogy ha csak reptetni is, de tudnak egy Szu-25 üzemeltetni! Mi nem tudtunk volna egy 29-est, csak mert szépen repül? :D vagy már nem volt hozzájuk repóra? azt azért kétlem!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én arra tippelek, hogy az extra bevételeket fenntartási költségekre fordítják... Más ötletem nincs. :)
Passz, hogy az oroszokkal miket boltóltak-boltolnak, ami miatt esetleg kedvezményesen kapnak alkatrészeket, stb.