[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 117
7 023
113
Elindultak Győrbe :D
1702906312-temp-kcbbpc-cikktorzs-at-2x.jpg
Csak eszembe jutott, hogy Viktor volt Chuck Norris-nak is sofőrje:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
A jó kommunistából lesz a jó atlantista.
Ez a Pavel a tipikus könnyen beszervezhető karrierista, aki elég intelligens ahhoz, hogy belássa: nem elég okos és rossz lóra tett a kommunizmussal. Eladta magát és megvették. A szovjetek után az amerikaiaknak árulja most a hazáját. Márha létezik ez egyáltalán magyar értelemben cseh haza és hazafiság.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Ez a Pavel a tipikus könnyen beszervezhető karrierista, aki elég intelligens ahhoz, hogy belássa: nem elég okos és rossz lóra tett a kommunizmussal. Eladta magát és megvették. A szovjetek után az amerikaiaknak árulja most a hazáját. Márha létezik ez egyáltalán magyar értelemben cseh haza és hazafiság.
Ott mindig is csak "messzirol" megy a bekiabalas. Mihelyt valaki odaer a hatarukhoz (pl. nemetek, oroszok) egybol kiderul, hogy ok voltakeppen mindig is az o oldalukon voltak . . . ennyi.

Jah, + utana a legyozott volt szovetsegest deportaljak,vagyonelkobzas,pogrom mert akkor mar nem tud visszautni. . .

Lehet ezt igy is csinalni.

Pont az ilyen "Pavel-felekre" epulnek az olyan rendszerek mint a kommunizmus meg a nacizmus. Ezek mindig meg tudjak magyarazni, hogy ok csak ezt-azt, irodistak, nem volt mas lehetoseg, de azert a karrierletran szepen mennek (aztan itt ott lagerekbe kuldenek embereket, vagy halalbuntetesre "ajanlanak" be valakit) "de hisz akkoriban ez igy ment.."-el letudjak a lelkiismeretuket.

Ezeket korszakvaltasokkor egy immunrendszer alapbol eliminalna, de sajnos sokszor alkalmazzak oket tovabb, mert van az a "melo" amit csak ezek vallalnak el gyomorral.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 751
86 392
113
Nekem minden vágyam volt hogy kisdobos lehessek, de pont akkor szüntették meg amikor kezdtem a sulit, akkor én tudat alatt kommunista vagyok?(szájracsapós szmájli)
Jelentem pajtások, hogy amikor kipurcant Brezsnyev, nem azonnal álltam fel az "izgatónéni" hírbejelentése nyomán, és még röhögtem is. Megfosztottak a nyakkendőmtől. Amikor elmondtam, apám csak röhögött. A dédnagyanyám pont nálunk volt, ment haza, és 1956 után annyira érdekelte ez a szomorú hír, hogy azt se tudta ki az a Brezsnyev. Ő még Hruscsovnál leragadt. :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 366
63 032
113
Jelentem pajtások, hogy amikor kipurcant Brezsnyev, nem azonnal álltam fel az "izgatónéni" hírbejelentése nyomán, és még röhögtem is. Megfosztottak a nyakkendőmtől. Amikor elmondtam, apám csak röhögött. A dédnagyanyám pont nálunk volt, ment haza, és 1956 után annyira érdekelte ez a szomorú hír, hogy azt se tudta ki az a Brezsnyev. Ő még Hruscsovnál leragadt. :)
Nálunk Csepelen Franciska néni a nyugdíjas napközis tanár az osztályból a legszebben író leányzót hívta ki, hogy írja fel a táblára gyöngy betűkkel Csernyenkó teljes nevét, miközben az Orion tévén néztük a temetést.
Ez megmaradt bennem, ahogy Brezsnyev temetése is, igaz, akkor még óvodás voltam, de az ágyútalpas vontatásra emlékszem. Talán az első színes tévénk képe miatt.
Viszont a köztes Andropov-búcsú nekem valahogy kimaradt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 366
63 032
113
Ott mindig is csak "messzirol" megy a bekiabalas. Mihelyt valaki odaer a hatarukhoz (pl. nemetek, oroszok) egybol kiderul, hogy ok voltakeppen mindig is az o oldalukon voltak . . . ennyi.

Jah, + utana a legyozott volt szovetsegest deportaljak,vagyonelkobzas,pogrom mert akkor mar nem tud visszautni. . .

Lehet ezt igy is csinalni.

Pont az ilyen "Pavel-felekre" epulnek az olyan rendszerek mint a kommunizmus meg a nacizmus. Ezek mindig meg tudjak magyarazni, hogy ok csak ezt-azt, irodistak, nem volt mas lehetoseg, de azert a karrierletran szepen mennek (aztan itt ott lagerekbe kuldenek embereket, vagy halalbuntetesre "ajanlanak" be valakit) "de hisz akkoriban ez igy ment.."-el letudjak a lelkiismeretuket.

Ezeket korszakvaltasokkor egy immunrendszer alapbol eliminalna, de sajnos sokszor alkalmazzak oket tovabb, mert van az a "melo" amit csak ezek vallalnak el gyomorral.
Szerintem a cseheknél többek közt Lidice önkényesen validálta azt a nem mellékes tényt, hogy ők azért "suttyomban" szépen profitáltak a náci megszállásból, főleg az iparuk.
És különösen komoly károk nélkül kezdték a kommunizmust.
És ha már relativizálunk, 68-ban Prágát nem lőtték úgy szét, mint nálunk 56-ban Budapestet.

Ami pedig a rendszerváltást illeti, nos náluk egy annyira ostoba rendszert búcsúztattak könnyű szívvel a helyiek, hogy nem csoda, hogy jól jöttek ki belőle + a háború előttről datálható (kvázi ex-monarchiás) ipari kultúra kontinuitása. Magyarán, a Monarchia - náci megszállás - kommunizmus egyike se érintette őket olyan véresen és egyikhez se ragaszkodtak annyira, hogy minden egyes váltáskor a fürdővízzel együtt kiöntsék a gyereket is. És erre kívülről se voltak kényszerítve.

Egy ilyen klímában a mezei karrieristák kedélyesen mosolyogva váltanak köpönyeget, ahányszor csak kell.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 751
86 392
113
Ott mindig is csak "messzirol" megy a bekiabalas. Mihelyt valaki odaer a hatarukhoz (pl. nemetek, oroszok) egybol kiderul, hogy ok voltakeppen mindig is az o oldalukon voltak . . . ennyi.

Jah, + utana a legyozott volt szovetsegest deportaljak,vagyonelkobzas,pogrom mert akkor mar nem tud visszautni. . .

Lehet ezt igy is csinalni.

Pont az ilyen "Pavel-felekre" epulnek az olyan rendszerek mint a kommunizmus meg a nacizmus. Ezek mindig meg tudjak magyarazni, hogy ok csak ezt-azt, irodistak, nem volt mas lehetoseg, de azert a karrierletran szepen mennek (aztan itt ott lagerekbe kuldenek embereket, vagy halalbuntetesre "ajanlanak" be valakit) "de hisz akkoriban ez igy ment.."-el letudjak a lelkiismeretuket.

Ezeket korszakvaltasokkor egy immunrendszer alapbol eliminalna, de sajnos sokszor alkalmazzak oket tovabb, mert van az a "melo" amit csak ezek vallalnak el gyomorral.
Egy ideig meghúzták magukat, amolyan, idő előtt nyugdíjazva:

Aztán visszatértek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 366
93 142
113
Szijjártó

Szólt Bulgária tervezett gázadójáról, amelyet tegnap visszavonták - ezt jó hírnek mondta a magyar politikus. Azt is közölte, hogy ez a visszavonás pénteken az ottani közlönyben megjelenik. Ha az megtörténik, akkor Magyarország visszavonja schengeni vétóját Bulgáriával szemben.

Azt mondja a felvételen: "a lépés jogszerűségét a szállító Gazprom is vitatta. Ez ellenséges lépés volt, mert mindenfajta előzetes tájékoztatás nélkül történt meg".
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 751
86 392
113
Nevettek egyesek amikor írtam, hogy Tuskóék leszarják majd az alkotmányt. Nos, tessék:
Egy komment az írás alól:
"Amúgy tényleg az a vicc az egészben, hogy még semmiféle intézkedést nem hozott az új kormányzat, de már azt írják, hogy dől az EU-s pénz a lengyelekhez. Pontosan ez is bizonyítja, hogy kizárólag politikai oka van a pénzek visszatartásának. A magyar ellenzék egyébként a köztévé elfoglalása miatt jelentette föl a kormányzatot, köteléezettség-szegési eljárást követelve. Azt óbégatták, hogy oda a sajtószabadság. Viccesek ezek az "úniós értékek" az egyik helyen éppen az a kívánatos, amit a másik helyen eljárás alá vonnak."