[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A háborúellenes, nem kellően ukránbarát párt szavazataránya visszaesett.
A lengyelek utálják a ruszkikat, pont.
A PiS a háború miatt bukott. De nem az ukránbarátság, hanem a gazdasági következmények.
Illetve szemben a Fidesszel nem épített saját médiát és saját elitet, ellensúlyozni a Nyugathoz kötődő, az ő erdekeiket kiszolgáló lengyelországi milliárdosokat és külföldi médiát.
Nem. Olyan szinten túltolták a kreténséget, hogy a NER a Káslerrel meg a migránsplakátokkal Gyurcsány-rettegéssel semmi ahhoz képest. Erre jöttek rá a gazdasági nehézségek, az abortusz totális tiltása, amik a társadalmat nagyon megosztják. Volt saját médiájuk, és tolták is a hülyeségeket ezerrel (Hol orosz, hol német összesküvők öltek meg az öreg Kacsynszkit), Tusk német ügynök, vagy orosz néha, de leginkább német. A német orvosok már tömegesen akarnak Lengyelországba költözni... Ehhez a nyugati propaganda nyomás, és kész is vagyunk! Nem a háború miatt buktak, hanem a saját hülyeségük miatt.

Nem tudom te honnan informálódsz (bár sejtem). Én lengyel rokonoktól.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113
Nem. Olyan szinten túltolták a kreténséget, hogy a NER a Káslerrel meg a migránsplakátokkal Gyurcsány-rettegéssel semmi ahhoz képest. Erre jöttek rá a gazdasági nehézségek, az abortusz totális tiltása, amik a társadalmat nagyon megosztják. Volt saját médiájuk, és tolták is a hülyeségeket ezerrel (Hol orosz, hol német összesküvők öltek meg az öreg Kacsynszkit), Tusk német ügynök, vagy orosz néha, de leginkább német. A német orvosok már tömegesen akarnak Lengyelországba költözni... Ehhez a nyugati propaganda nyomás, és kész is vagyunk! Nem a háború miatt buktak, hanem a saját hülyeségük miatt.

Nem tudom te honnan informálódsz (bár sejtem). Én lengyel rokonoktól.
Már csak ez maradt nekik:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Tehát ha jól értem (most vonatkoztassunk el egy kicsit Orbán személyétől):
  • ha egy politikus olyasmit mond, ami tetszik a választópolgároknak, fel kell lépni ellene.
Csak én érzem úgy, hogy félrecsúszott valami a mi csodálatos demokráciánkban?
Tévedsz, ha olyasmit mond ami nekik nem tetszik! Éljen a demokrácia ahol mindenki szabadon ugyanazt gondolhatja amit ők......
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 287
113
G23-01446_F16EY01_FirstFlight_20231129_018_PR-scaled-e1704907891977.jpg

A kis Szlovákiának ugyanannyi vadászrepülője lesz mint nekünk, csak modernebb és nagyobb teljesítményű.
Nagyon szép felül van ezeknek a furcsa tajszolasu magyaroknak o_O :oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 518
93 755
113
Nem. Olyan szinten túltolták a kreténséget, hogy a NER a Káslerrel meg a migránsplakátokkal Gyurcsány-rettegéssel semmi ahhoz képest. Erre jöttek rá a gazdasági nehézségek, az abortusz totális tiltása, amik a társadalmat nagyon megosztják. Volt saját médiájuk, és tolták is a hülyeségeket ezerrel (Hol orosz, hol német összesküvők öltek meg az öreg Kacsynszkit), Tusk német ügynök, vagy orosz néha, de leginkább német. A német orvosok már tömegesen akarnak Lengyelországba költözni... Ehhez a nyugati propaganda nyomás, és kész is vagyunk! Nem a háború miatt buktak, hanem a saját hülyeségük miatt.

Nem tudom te honnan informálódsz (bár sejtem). Én lengyel rokonoktól.
Te csak ne sejtsél semmit! ;)
A rokonok véleménye meg veszélyes, mert az egyik ezt, a másik azt is mondhatja.

Általában minden kampány fullra van kreténségekkel, ezt kevésnek érzem. (Most az olyan extrém ámokfutást mint MZP hagyjuk, az inkább kivétel). Kaczynsky halála meg régi legenda, ez nem új téma volt. Az abortusz már mozgosithat. Bár nem tudom mennyivel volt nagyobb a füstje, mint a lángja, de az valszeg öngól volt.

A kelet-europai média általában nyugati kézben van. Az meg, hogy a nyugati média milyen elfogult, mennyire kiszolgálja a balliberális oldalt elég egyértelmű. Ahogy görcsösen kapaszkodik a PiS a lengyel közmédiába és amennyire agressziven a látszatra, a törvényekre sem adva, brüsszeli félrenézéssel, szorítja ki őket onnan kormány, nekem azt mutatja, nincs nagyon hova hátrálni a PiSnek médiafronton.

Tusk valszeg nem ügynök, az inkább a külügyes Sikorsky, csak feltétlen kiszolgálója az amerikai progresszívek irányította brüsszeli elitnek.

BIztos sokat hibázott a PiS, de alapvetően egy Tusk felé lejtő pályán, a háború okozta gazdasági nehézségek, Brüsszel politikai alapon történő pénzügyi szankciói mellett vérzett el. Általában mhol az életszínvonal a döntő, a propi ezzel szemben hatástalan. Márpedig az utolsó másfél év pont a nehézségekről szól egész Európában.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 128
113
❗️
A legnagyobb lengyel ellenzéki párt, a Jog és Igazságosság (PiS) tüntetést tart Varsóban, miután a rendőrség őrizetbe vette és börtönbe küldte Kaminski volt belügyminisztert és helyettesét, Wonsiket.

A média arról számol be, hogy több mint 100 ezer ember gyűlt össze a Seimas előtt.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93

Valahogy az az érzésem, hogy a nagy egyesült Európa projekt rendesen léket kapott. Úgy vélem, az idő az oroszoknak dolgozik: nem lesz Ukrajnában semmiféle mindent elsöprő orosz hadművelet. Szépen kivárják ezt az évet - a nagy választások évét -, és legkésőbb jövőre a támogatások megszüntével egész Ukrajna az ölükbe hullik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A lengyelek végleg elbuktak. A PIS nem forradalomról, Tuskék erőszakos elkergetéséről beszél a tömegek élén mint az logikus és szükségszerű lenne, hanem választásokról majd egyszer, ahol győzni kellene. Ugyanaz lesz a sorsa mint Trumpnak és a többi golyók nélküli csicskának.

Lengyelország felejtős. Hacsak a csicska PIS-től függetlenül nem kezdenek egyedül célravezető erőszakos ellenállásba átlépve a csicskák fölött.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Pogány

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Le kell lőni az ilyen szemét választópolgárokat és a probléma megoldva! :hadonaszos:
(Ja, mint tudjuk ezek csak a vidéki bunkó majmok, nem kár értük. Majd megtanulnak az "értelmiségiek" földet művelni, hegeszteni meg villanyt szerelni! Nó problémó.)
Ez az értelmi szint már a sírva nevetős kategória. :(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 559
32 052
113
Na mi van? Csatlakozni akar a magyar államszövetséghez?
A lengyelek végleg elbuktak. A PIS nem forradalomról, Tuskék erőszakos elkergetéséről beszél a tömegek élén mint az logikus és szükségszerű lenne, hanem választásokról majd egyszer, ahol győzni kellene. Ugyanaz lesz a sorsa mint Trumpnak és a többi golyók nélküli csicskának.

Lengyelország felejtős. Hacsak a csicska PIS-től függetlenül nem kezdenek egyedül célravezető erőszakos ellenállásba átlépve a csicskák fölött.
Mint itt 2006 októbere....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113

Lefordítom: Orbánnak csak a pofája nagy, ő is csicska, legfeljebb vonakodó csicska.