[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Provokáció.
Ne üljetek fel az ilyeneknek.
Arra gondoljatok, hogy a római szolgálatok is olvassák ezt a fórumot.
Mi van?
Adott egy gerinctelen ország, amely minden szomszédjával keresztbe van már! Az elmult 5 évben mindegyiknak beszóltak. Most meg minket lógatnának. Ne legyenek illúzióid. A tehetnék nem állnának meg a tiszánál se.
Mi meg szokás szerint itt pislogunk megint letolt gatyával!

Az illetékesek mikor fogják meghozni a megfelelő döntéseket.
A Vkf minapi riportja alapján a katonai vezetőinkkel is gondok vannak!

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hibás!!!

Ne felejtsük el persze az egész politikai garnituránk felelösségét sem ( volt 28 évük)!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Látod Pál, mondtam én, hogy nem lesz könnyű Lengyelországnak a német-orosz-ukrán (banderista) szorításban fennmaradni...
Voltaképpen Putyin jól csinálja... az Ukrajnából elmenekülő ukránok Lengyelországot felforgatják, Magyarországot pedig szlávosítják (Hungaroszlávia ugye).
Közben pedig majd jönnek a németek "segíteni"...
En amiota irgatok erre a forumra azota sirok, a tul sok banderista miatt Lo-ban, sokkal elobb mint hogy te felhoztad volna a temat. Es azt is nagyon regota irogatom, hogy lengyel politikusnal hulyebb nincs, szoval senki sem vadolhat elfogultsaggal.

Az viszont egy pillanatig sem lehet kerdes, hogy a banderistak NEM ellenfelei Lo-nak ahogy a szunyog sem ellenfele az embernek, hiaba terjeszt malariat. A malaria a nacizmus szelleme, a szunyog az ugyszeri ukran vendegmunkas Lo-ban, az ember meg Lo.
Az teljesen nyilvanvalo, hogy ezt az alapotot, hogy az ukranok mar atmentek Lo-ba, de Ukrajna nyugati megyei meg nem, hamarosan meg fogja Varso-Washington-Moszkva szuntetni. Semmi ketsegem felole, hogy az esemenyeket nem Kijev vagy Berlin iranyitja. A tersegben csak Moszkvanak, Varsonak es Washingtonnak osztottak lapot, Berlinnek meg Kijevnek nem. Tehat a legkevesbe sem kell Lo "fenmaradasaert" izgulnom, ami miatt izgulok, az az, hogy az ukran ugy megoldasaba (Ukrajna es a banderistak felszamolasaba, az Ukran teruletek ujraosztasaban Moszkva, Varso es Washington (sot, ha ugyes, akkor Budapest) kozott) 10, 100 vagy rossz esetben 1000 lengyel civil fog-e belehalni. Mert lehet, hogy Lo-nak 1000 civil eletevel is kell majd fizetnie az ukran csocselek levereseert. De ez ugye nagyon nem egy dimenzio Lengyelorszag "fennmaradas"-aval. Es azert gondolom ezt, mert a tortenelem ismetli onmagat: Lo mindig Ukrajna folott allt/iranyitotta gazdasagilag, politikailag, de mindig ertek civil vesztesegek ekozben. En csak ez miatt izgulok.

Az meg nevetseges, hogy a megszunoben levo No barmi gondot okozhatna Lo-nak. (Bajoro kacsingat kifele a szovetsegi nemet allambol, nem Mazovia Lo-bol... No lakossaganak 25%-a valodi nemet, nem Lo-enak, No seregenek tobb fegyverneme buszkelkedhet 30%-os hadrafoghatosaggal, nem Lo-e, es meg sorolhatnank napestig. Berlinnek nincs szava mar a tersegben, Washington atvette a terseget. (Sot, hosszu tavon Kina is erosebb lesz errefele mint Berlin)
En csak nem vagyok benne biztos, hogy jo otlet-e visszavenni a keleti teruleteket (szivem szerint persze, hogy jo) ha kozben meg ottmarad a primitiv ukran lakossag... ennyi.

Amugy mivel a lengyel nep sokkal, hogy mondjam, kevesbe gyanakvo, minden bokorban titkos osszeskuvest lato mint a magyar (vagy akar mondhatjuk ugy is hogy naivabb) ezert konnyebben hat ra a propaganda. Mig Mo-n mondjuk 2 honap kemeny munkaja a politikusoknak a tarsadalamt X ellen vagy mellett hangolni, addig ez Lo-ban 2 het. Tehat semmi ketsegem afelol, hogy a nyugateuropai migranssimogatashoz hasonlithato "ukransimogatas" hamar meg fog szunni, es egysegesen fog megszunni (a lengyelek minig minden alap kerdesben egyetertenek), szoval ilyen szempontbol nem izgulok, csak tortenesz fejjel nem vagyok benne biztos, hogy megeri a Lengyel befolyas novelese keleten (ami ketsegtelenul nott) a kifizetendo ar (esetleges civil veszteseg). Raadasul en altalaban a legrosszabb forgatokonyvel szamolok, mert arra erdemes felkeszulni, ha a vartnal is jobban alakul valami, akkor azt kibirjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Látod Pál, mondtam én, hogy nem lesz könnyű Lengyelországnak a német-orosz-ukrán (banderista) szorításban fennmaradni...
Voltaképpen Putyin jól csinálja... az Ukrajnából elmenekülő ukránok Lengyelországot felforgatják, Magyarországot pedig szlávosítják (Hungaroszlávia ugye).
Közben pedig majd jönnek a németek "segíteni"...

Bagoi, a horvátok az elkövetkezendő minimum 50 évben nem fognak összeállni a szerbekkel (Vukovár megvan?)... Szlovének pláne. Mi sem nagyon (40000 halott civil magyar, temerini fiúk, stb.). Áhh, mindegy...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hibás!!!
Ühüm. A kacsának a génjeiben van az úszás.....lásd úszóhártyás láb, csónak alakú test.
Mi meg szokás szerint itt pislogunk megint letolt gatyával!
Kérném illusztráld diplomáciai ténnyel. Vagy hadat kellene üzennünk ?

Az egy dolog hogy te is sok mindenki geriinctelennek tartja a rómaiakat. Csak azért vedd számba a konkrétumokat a történelemből.
Most is ugyanazt csinálják, a klasszikus hiéna szerepben. Ha már az állatvilágból veszünk példát.
Megerősödve jöttek ki mindenből, és pont mindig a magyar hőzöngő, agy nélküli külpolitikával szemben.
Amikor gondolkodhattunk volna, akkor sem tettük. Az eredmény itt van. Persze hogy nem állnának meg a Tiszánál, mert jóval erősebbek, és ezt pontosan tudják.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Arrafelé ez jó pont inkább,brüszel meg lesz.rja ilyenkor az európai értékeket,meg az emberi jogokat,stb.
Ha Viktor mondta volna ezt Sáriban a Tótok vonatkozásában pl. akkor már bevonult volna a UN(is).
En inkabb az amerikaiakra gondoltam. Szerintem nekik nem hianyzik most itt a balhe, mert akkor ugy tunne mintha ellenunk fegyvereznek az olahokat... o_O
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
En inkabb az amerikaiakra gondoltam. Szerintem nekik nem hianyzik most itt a balhe, mert akkor ugy tunne mintha ellenunk fegyvereznek az olahokat... o_O


Azt kommunikálják,hogy a pártján belül pattant össze valami főfunkcival,azért kellett mennie,még arra sem vették a fáradtságot,hogy ráfogják milyen csúnyát nyilatkozott 1 kisebbségről.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180117-roman-kormanyvalsag-japan-miniszterelnok.html

Abe Shinzo japán kormányfő történelminek beharangozott látogatáson vett részt Romániában, azonban a román kormány részéről a Mihai Tudose lemondása miatt senki sem fogadta őt.
A japóknák ez ráadásul különösen nagy tiszteletlenség..
Egyébként is, mi az hogy hozzájuk megy valaki előre leegyeztetve, de senki nem megy ki elé???
Ezek után ne is reménykedjenek onnan beruházásokra!
Ekkora türhő parasztokat. Ezek a betonon is szédülnek!
Úgy érzem, hogy az új miniszterelnök sem lesz hosszú életű, amilyen @ar a felhozatal.
Lehet iq teszt van a parlament előtt? És csak a 70 alattiak mehetnek be...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A japóknák ez ráadásul különösen nagy tiszteletlenség..
Egyébként is, mi az hogy hozzájuk megy valaki előre leegyeztetve, de senki nem megy ki elé???
Ezek után ne is reménykedjenek onnan beruházásokra!
Ekkora türhő parasztokat. Ezek a betonon is szédülnek!
Úgy érzem, hogy az új miniszterelnök sem lesz hosszú életű, amilyen @ar a felhozatal.
Lehet iq teszt van a parlament előtt? És csak a 70 alattiak mehetnek be...

Diplomáciában ez az egyik legnagyobb sertés!
Az ázsiai országok között meg kiemeltem annak számít.
Anno a böszme miniszterelnökünk nem fogadta a lengyel miniszterelnököt, helyette valamilyen helyettesállamtitkár rangú fazont küldött ki a fogadására,csak azért mert jobboldali volt a lengyel. Ezen úgy kiakadtak a lengyelek, hogy hetekig zengett tőle a lengyel sajtó, a rendőrök meg direkt vadásztak a magyar autósokra és büntettek irgalmatlanul, nekünk akkor 1000 zlotyink bánta.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Diplomáciában ez az egyik legnagyobb sertés!
Az ázsiai országok között meg kiemeltem annak számít.
Anno a böszme miniszterelnökünk nem fogadta a lengyel miniszterelnököt, helyette valamilyen helyettesállamtitkár rangú fazont küldött ki a fogadására,csak azért mert jobboldali volt a lengyel. Ezen úgy kiakadtak a lengyelek, hogy hetekig zengett tőle a lengyel sajtó, a rendőrök meg direkt vadásztak a magyar autósokra és büntettek irgalmatlanul, nekünk akkor 1000 zlotyink bánta.

Ez egy remek hír :) Legközelebb nem kell elnézni a városnév táblát tudom én hogy Bukarest és Budapest hasonló hangzású város nevek.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja