[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 058
113
Az oroszok lelepleződtek Ukrajnában .

https://defence-blog.com/army/osce-...ssian-jamming-systems-in-eastern-ukraine.html
D3OuQbnXoAUmGxz.jpg:large
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Olyan jó dolguk volt a szlovákoknak Magyarországon, hogy ha ma olyan dolguk lenne a magyaroknak Szlovákiában, attól sikítófrászt kapnál. A szlovák meg sem szólalhatott szlovákul a hivatalokban, ha nem tudott magyarul akkor latinul kellett beszélnie, vagy csendben maradnia. Ugyanez volt az oktatásban, a sajtóban, mindenhol. És ez volt szerintünk a szuper jó és nem értjük miért nem kívánják ezt vissza.
A többiek már megmutatták hogy tévesz. Jelenleg meg ilyen a helyzet :
Na az úgynevezett Szlovákiában betiltották a magyar himnusz éneklését.
Plusz a kettős állampolgárság kérdése ugye meg a többi.

Mellesleg épp az egyik szlovák hős mondta hogy az a pár év cseh elnyomás szarabb volt mint ezer év magyar... A két vh. közötti időszakról beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov
T

Törölt tag 1526

Guest
@fapp_supervisor Ha bármelyik szlovák hallaná hogyan szidjátok itt őket állandóan, akkor szerinted eszükbe jutna, hogy visszatérjenek ilyenekhez? Amikor titeket hallgatlak még nekem is az jut az eszembe, hogy megérdemeltük Trianont.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
@fapp_supervisor Ha bármelyik szlovák hallaná hogyan szidjátok itt őket állandóan, akkor szerinted eszükbe jutna, hogy visszatérjenek ilyenekhez? Amikor titeket hallgatlak még nekem is az jut az eszembe, hogy megérdemeltük Trianont.

Idegen szívű vagy, bizonyítottad. Senki nem szídta a szlovákokat, Te kezdtél most is hőzöngeni. Menj vissza az ukrán haverjaidhoz, ne itt keltsd a feszültséget.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 689
25 620
113
@fapp_supervisor Ha bármelyik szlovák hallaná hogyan szidjátok itt őket állandóan, akkor szerinted eszükbe jutna, hogy visszatérjenek ilyenekhez? Amikor titeket hallgatlak még nekem is az jut az eszembe, hogy megérdemeltük Trianont.
Elhiszed, hogy amikor téged olvasunk akkor.... inkább nem írok semmit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 648
113
Uli mostanaba tenyleg kezdesz tullepni nagyon sok hatart. Ertem hogy az ukran balheba az ukrik oldalat tartod a helyes oldalnak ahogy sziriaba is voltak az itteni tobsegtol eltero velemenyeid. Ezzel semmi gond. Tok jo /en mindig szivesen olvastam a vitat ameddig nem torkollott sze!elyeskedesbe ami viszont eleg gyakran elrontotta a dolgot.../ de ezt ne kerlek. Nem kell mimdig minden helyzetbe az ellenkezojet irni annak amit a tobseg gondol.../szerintem ez mar berogzodes nallad es csak azert is.../ ha nem bocsljts meg mert akkor vagy tenyleg fizut kapsz erte ahogy sokan emlegetik vagy tenyleg ennyire magyarellenes vagy. Az utobbi kettot en nem hiszem. Ugyhogy szerintem ne legyel mar mindig az aki mindig mindennel szembe megy.., /csak van valami amibe eggyet ertesz az itteni tobseggel./ szukseg van az ellentetes velemenyre kulonben nincs vita ez az oldal meg egy kerekasztal ahol a vita nem idegen... De na nem kell mindig ellentmindani csak azert is...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Amúgy ehhez mit szól majd a libsi elnöknő???

Ez a balhé most pattan épp ki, majd meglátjuk mi lesz. De ilyennel diplomáciai fegyvert adnak a kezünkbe, szóval, ha botrány lesz inkább visszavonják azt a részt. Megpróbálta a nacionalista képviselő becsempészni a törvénybe sikerült neki, de most a szavazás után kiderült, szóval várjuk ki a végét. Bár tiltakozásom és nemtettszésem a törvény jelen szövege melett jelzem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 475
23 801
113
Ez a balhé most pattan épp ki, majd meglátjuk mi lesz. De ilyennel diplomáciai fegyvert adnak a kezünkbe, szóval, ha botrány lesz inkább visszavonják azt a részt. Megpróbálta a nacionalista képviselő becsempészni a törvénybe sikerült neki, de most a szavazás után kiderült, szóval várjuk ki a végét. Bár tiltakozásom és nemtettszésem a törvény jelen szövege melett jelzem.

Csak halkan jegyzem meg, hogy megszavazta az ellenzek is és sajnos a magyar képviselők is!!!

"Az SNS-es javaslatot egyébként nemcsak a kormánypártok, hanem az ellenzék java is megszavazta, a törvénymódosítást támogatták az OĽANO, a Kotleba-féle ĽSNS és a Sme rodina parlamenti képviselői is. Csupán egyetlen frakció, az SaS képviselői - köztük a módosítást élesen bíráló Ondrej Dostál - szavazott a javaslat ellen, továbbá a Beblavý-féle Spolu független parlamenti képviselői, Martin Poliačik, a Progresszív Szlovákia politikusa, és az exhidas Lucia Žitňanská igazságügyi miniszter utasították vissza a törvénymódosítást.
Ha nemzetiségi alapon összegezzük, a parlamentben ülő magyar képviselők közül csupán a független Simon Zsolt és a hidas Cséfalvay Katalin nem támogatták a szigorítást, ők tartózkodtak a voksolás során. A módosítást megszavazta az OĽANO frakciójában politizáló Grendel Gábor is, valamint Híd magyar képviselői: Jakab Elemér, Vörös Péter, Balódi László, Sárközy Irén, Vavrek István, Bastrnák Tibor."
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Csak halkan jegyzem meg, hogy megszavazta az ellenzek is és sajnos a magyar képviselők is!!!

"Az SNS-es javaslatot egyébként nemcsak a kormánypártok, hanem az ellenzék java is megszavazta, a törvénymódosítást támogatták az OĽANO, a Kotleba-féle ĽSNS és a Sme rodina parlamenti képviselői is. Csupán egyetlen frakció, az SaS képviselői - köztük a módosítást élesen bíráló Ondrej Dostál - szavazott a javaslat ellen, továbbá a Beblavý-féle Spolu független parlamenti képviselői, Martin Poliačik, a Progresszív Szlovákia politikusa, és az exhidas Lucia Žitňanská igazságügyi miniszter utasították vissza a törvénymódosítást.
Ha nemzetiségi alapon összegezzük, a parlamentben ülő magyar képviselők közül csupán a független Simon Zsolt és a hidas Cséfalvay Katalin nem támogatták a szigorítást, ők tartózkodtak a voksolás során. A módosítást megszavazta az OĽANO frakciójában politizáló Grendel Gábor is, valamint Híd magyar képviselői: Jakab Elemér, Vörös Péter, Balódi László, Sárközy Irén, Vavrek István, Bastrnák Tibor."

Olvastam, és szégyenletes. Valószínű ott is mint sok más országban bólogató jánosok tömkelege el sem olvasta a tervezetet. Nemzetközi visszhangot kell Magyarországnak generálnia vele, ha kell egy kis zsidóféltést, és holokausztozást belevinni, és meghátrálnak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Uli mostanaba tenyleg kezdesz tullepni nagyon sok hatart. Ertem hogy az ukran balheba az ukrik oldalat tartod a helyes oldalnak ahogy sziriaba is voltak az itteni tobsegtol eltero velemenyeid. Ezzel semmi gond. Tok jo /en mindig szivesen olvastam a vitat ameddig nem torkollott sze!elyeskedesbe ami viszont eleg gyakran elrontotta a dolgot.../ de ezt ne kerlek. Nem kell mimdig minden helyzetbe az ellenkezojet irni annak amit a tobseg gondol.../szerintem ez mar berogzodes nallad es csak azert is.../ ha nem bocsljts meg mert akkor vagy tenyleg fizut kapsz erte ahogy sokan emlegetik vagy tenyleg ennyire magyarellenes vagy. Az utobbi kettot en nem hiszem. Ugyhogy szerintem ne legyel mar mindig az aki mindig mindennel szembe megy.., /csak van valami amibe eggyet ertesz az itteni tobseggel./ szukseg van az ellentetes velemenyre kulonben nincs vita ez az oldal meg egy kerekasztal ahol a vita nem idegen... De na nem kell mindig ellentmindani csak azert is...
Miért ne mondanék ellent az olyan sületlenségeknek, hogy a szlovákok le akarnak mondani a saját államukról és azt akarják, hogy visszacsatolják őket Magyarországhoz? Nem akarnak. Ez az igazság. Azért mondtam ellent ennek, mert nem így van. Nekem ne gyere azzal, hogy csak az a magyar aki baromságokat beszél és aki kimondja a valót az magyarellenes, mert az ilyen baromságokat nem veszem magamra.

Szerintem van egy csomó normális szlovák, ukrán, román és magyar is akiknek semmi bajuk nincs egymással és képesek normálisan egymás mellett élni. És vannak akik képtelenek rá, akik állandóan csak azt keresik milyen ürüggyel lehet egymás ellen hergelni, de amúgy ürügy nélkül is alapból szidják a másikat. Itt is vannak ilyenek, ne mondd hogy nincsenek mert beidézek tőlük ezer ilyen kommentet ha kell. Miért kéne úgy tennem mintha egyet értenék velük, ha egyszer nem értek?

Nálam nem az a választóvonal, hogy magyarok, vagy szlovákok, vagy ukránok, vagy románok, hanem az hogy ki hogyan áll a másikhoz. Vannak jó emberek mindegyikük között és velük semmi bajom. Viszont a magyar nácit ugyanúgy megvetem mint a másféléket. Ezek mindig csak a rosszat keresik a másikban, hogy legyen indokuk arra, hogy miért ugyanolyanok mint ők.

A többség szerintem nem akar egymásnak semmi rosszat. Itt élünk egymás mellett és ez így is marad, akinek ez nem tetszik annak az egész élete frusztrált vicsorgással telik el, ez az ő bajuk, a normális embereknek jobb dolguk is van ennél.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Miért ne mondanék ellent az olyan sületlenségeknek, hogy a szlovákok le akarnak mondani a saját államukról és azt akarják, hogy visszacsatolják őket Magyarországhoz? Nem akarnak. Ez az igazság. Azért mondtam ellent ennek, mert nem így van. Nekem ne gyere azzal, hogy csak az a magyar aki baromságokat beszél és aki kimondja a valót az magyarellenes, mert az ilyen baromságokat nem veszem magamra.

Szerintem van egy csomó normális szlovák, ukrán, román és magyar is akiknek semmi bajuk nincs egymással és képesek normálisan egymás mellett élni. És vannak akik képtelenek rá, akik állandóan csak azt keresik milyen ürüggyel lehet egymás ellen hergelni, de amúgy ürügy nélkül is alapból szidják a másikat. Itt is vannak ilyenek, ne mondd hogy nincsenek mert beidézek tőlük ezer ilyen kommentet ha kell. Miért kéne úgy tennem mintha egyet értenék velük, ha egyszer nem értek?

Nálam nem az a választóvonal, hogy magyarok, vagy szlovákok, vagy ukránok, vagy románok, hanem az hogy ki hogyan áll a másikhoz. Vannak jó emberek mindegyikük között és velük semmi bajom. Viszont a magyar nácit ugyanúgy megvetem mint a másféléket. Ezek mindig csak a rosszat keresik a másikban, hogy legyen indokuk arra, hogy miért ugyanolyanok mint ők.

A többség szerintem nem akar egymásnak semmi rosszat. Itt élünk egymás mellett és ez így is marad, akinek ez nem tetszik annak az egész élete frusztrált vicsorgással telik el, ez az ő bajuk, a normális embereknek jobb dolguk is van ennél.
Csak érdekes modon mindig a magyar nacik ( már ha vannak ilyenek ) ellen emeled fel a szavad. Miközben nagyvonalúan elsiklassz a magyarok ellen szomszedaink által elkövetett "dolgok" felett. Sőt esetleges konfliktus eseteben mindig a masiknak adsz igazad. Szerintem igenis magyargyülölő vagy. Illetve kifejthetned a magyar nacik megjelölest is.