[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
24 997
113
Román tervek 20 évre

http://www.ziare.com/afaceri/invest...&utm_medium=link&utm_campaign=foter_ro_201907

Nézzük meg csak a 15.-et! Mondjuk az biztos hogy teljesen megváltoztatná romániát ha megpróbálnak!
Mi lenne ha mi is írnánk egy ilyet?
Autópályát Erdélybe nem véletlenül nem építenek, ha pedig mi írnánk ilyet mint a 15. na abba bele se merek még gondolni, majd 10 év múlva esetleg. Amúgy a google fordítóval is küszködés ez a nyelv.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát őőőőő....
Én nem vagyok művész stb. de ez a szobor szerintem baromi ronda.

Nekem is elsőre akaratlanul az csúszott ki a számom: hogy néz ez ki?
Megnéztem a művész többi szobrát. Nekem nagyon nem tetszik ez a stílus. Legalábbis nem való minden alkotáshoz, mint ahogy nem tetszik a veszprémben felállított Mihály arkangyal szobor sem. Ebben a szoborban semmi Hunyadi karakter nincs, csak egy Vlad Tepes arcú rozzant mesefigura. Egy valamire való -katona- szobor kb. itt kezdődik:

5b79697e6c412e3a32cc8bc71b12cf80_1.jpg
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nekem is elsőre akaratlanul az csúszott ki a számom: hogy néz ez ki?
Megnéztem a művész többi szobrát. Nekem nagyon nem tetszik ez a stílus. Legalábbis nem való minden alkotáshoz, mint ahogy nem tetszik a veszprémben felállított Mihály arkangyal szobor sem. Ebben a szoborban semmi Hunyadi karakter nincs, csak egy Vlad Tepes arcú rozzant mesefigura. Egy valamire való -katona- szobor kb. itt kezdődik:

5b79697e6c412e3a32cc8bc71b12cf80_1.jpg

Szerintem mindenkiről olyan szobrot kéne állítani, aminek örülne.
Hunyadiról olyat, ami tetszene neki.
Nem valami nevetségest.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 418
113
Az első gondolatom az volt, hogy szándékosan nagyon kiszúrtak a magyarokkal. Ez a szobor nem szobor, hanem egy paródia, nevetséges, röhejes kifigurázás.
Lényegében egy megalázás...

Magya szobrász csinálta, magyar pénzből, magyar megbízásból. A szobrász összes műve ilyen aránytalan emberi testet formál, hatalmas kezek, magyar népmesés arcok, és egyéb aránytalan testrészek. Nekem se tetszik, de jövőhéttől úgyis csak a madárszart fogja felfogni nem egy Fadrusz János Mátyás szobra...., de lehet a mi ízlésünk túl ódivatú :) az is lehet ez a max amire képes a művész, új szobrok általában ilyen bénák, lehet ez jelenleg a szobrászat csúcsa
Fontosabb az amik elhangoztak az avatáson.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem is a magyar népmesék jutott az eszembe róla. Ami egyébként nem biztos, hogy rossz. Én szerettem. Attól függetlenül nem ilyen szobrot tettem volna oda.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 900
87 109
113
A bolgár adóhivatal adatbázisának linkje, amin a botrány megy, nincs meg letölthető állapotban valahol?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 088
113
Magya szobrász csinálta, magyar pénzből, magyar megbízásból. A szobrász összes műve ilyen aránytalan emberi testet formál, hatalmas kezek, magyar népmesés arcok, és egyéb aránytalan testrészek. Nekem se tetszik, de jövőhéttől úgyis csak a madárszart fogja felfogni nem egy Fadrusz János Mátyás szobra...., de lehet a mi ízlésünk túl ódivatú :) az is lehet ez a max amire képes a művész, új szobrok általában ilyen bénák, lehet ez jelenleg a szobrászat csúcsa
Fontosabb az amik elhangoztak az avatáson.
Mostanaban minden ilyen szoborfele csunya mint a bun. En nem tudom ez valami divat-e, de szerintem izlesficam. Kedvenceim a faszobrok, azok bodulet ormotlanok tudnak lenni. Egy kozteri alkotas legyen szep, 100 eve tudtak szepeket csinalni orszagszerte, most meg olyan izek vannak mint az a vaskefe, meg a Miskahuszar. Vagy 10 eve a szomszed telepulesen nagy cecoval felallitottakegy fa Petofi szobrot. Ronda volt mint a bun. Ronda. 5 ev alatt a nap megette, aztan ledontotte a szel. Hal isten azota se latta senki, valami 2,5 millio volt az ara akkor.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Mostanaban minden ilyen szoborfele csunya mint a bun. En nem tudom ez valami divat-e, de szerintem izlesficam. Kedvenceim a faszobrok, azok bodulet ormotlanok tudnak lenni. Egy kozteri alkotas legyen szep, 100 eve tudtak szepeket csinalni orszagszerte, most meg olyan izek vannak mint az a vaskefe, meg a Miskahuszar. Vagy 10 eve a szomszed telepulesen nagy cecoval felallitottakegy fa Petofi szobrot. Ronda volt mint a bun. Ronda. 5 ev alatt a nap megette, aztan ledontotte a szel. Hal isten azota se latta senki, valami 2,5 millio volt az ara akkor.
Valaki látta "A mi kis falunk" sorozatot? A szoboravatás fenomenális. :)
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Mostanaban minden ilyen szoborfele csunya mint a bun. En nem tudom ez valami divat-e, de szerintem izlesficam. Kedvenceim a faszobrok, azok bodulet ormotlanok tudnak lenni. Egy kozteri alkotas legyen szep, 100 eve tudtak szepeket csinalni orszagszerte, most meg olyan izek vannak mint az a vaskefe, meg a Miskahuszar. Vagy 10 eve a szomszed telepulesen nagy cecoval felallitottakegy fa Petofi szobrot. Ronda volt mint a bun. Ronda. 5 ev alatt a nap megette, aztan ledontotte a szel. Hal isten azota se latta senki, valami 2,5 millio volt az ara akkor.
Nagykanizsán kikerült a sétáló utcába egy kaposvári szobrász hölgy,Sörös Rita alkotása, ,,Kereskedő feleségek" a mű neve ha jól emlékszem. Na az meglepően szép. A művésznőnek több alkotása is látható Kaposváron,szerintem faszák nagyon.
https://www.kozterkep.hu/alkotok/megtekintes/1444/soros-rita.html
Amúgy községünkben is vannak fa szobrok, hát siralmassak. Főleg az az anatómiai anomália,hogy a fej és a test között sosincs nyak! :D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://atlatszo.hu/2019/07/23/cser...aktorblokkokat-helyeznenek-uzembe-ukrajnaban/
"Az elmúlt hetekben a Csernobil-sorozat jóvoltából a fél világ újraélte a történelem egyik legnagyobb atomkatasztrófáját (1986, Ukrajna). Ennek fényében különösen ijesztőnek tűnik az az elképzelés, hogy az 1980-as években elkezdett, félkész reaktorblokkokat építsenek tovább és helyezzenek üzembe a magyar határtól 500 kilométerre, az ukrajnai Hmelnickij-ben. A most leporolt tervek szerint 2000 MW teljesítményű atomerőmű épülne fel itt, tehát nagyjából akkora, mint a Paksi Atomerőmű...
...Aki a fotók alapján rozsdásodásra és elöregedésre gyanakszik, nem téved. Az ukrán Eco-Action nevű környezetvédő szervezet összefoglalója szerint egy kijevi intézet 2006-2007-ben vizsgálatokat végzett, és ennek során megállapította, hogy az építmény számos helyen sérült, a vas szerkezetek korrodáltak, a beton helyenként megrepedt. Egy másik, 2012-ben készült vizsgálat szerint az épületszerkezetet kizárólag felújítás után lehetne használni – de bizonyos részeket (pl. lépcsők, csövek) még így sem, vagyis ezeket el kellene bontani..."

hmel3-4.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2019/07/23..._radev_veto_vadaszgep_harci_repulogep_gripen/
"Megvétózta kedden Rumen Radev bolgár elnök a nyolc F-16-os harci repülőgép megvásárlásáról szóló szerződést – írta az MTI.
A vadászpilótából lett politikus azzal indokolta döntését, hogy a repülőkről való megállapodásnál a kormány nem törekedett arra, hogy ahhoz a bolgár társadalom támogatását is elnyerje. Emellett megkérdőjelezte azt is, hogy a kiadások fedezik-e a gépek üzemeltetéséhez szükséges felszereléseket, fegyverrendszereket és kiképzést...
...A harci repülőgépek beszerzése több mint egy évtizede vitás kérdésnek számít a bolgár politikai életben – főleg az áruk miatt. A nyolc harci repülőgép összesen 1,256 milliárd dollárba (mintegy 360 milliárd forint) kerülne, amelyet szeptemberig kellene kifizetni....
...Bulgária oroszbarát elnöke azt is kifogásolta, hogy a kérdést gyorsított eljárásban döntötték el. A szófiai törvényhozás most egy újabb parlamenti vita után ismét szavazhat a beszerzésről, és felülbírálhatja az elnöki vétót.
Radev a nemzeti konzervatív kormánnyal szemben eredetileg a svéd Saab Gripen vadászgépek megvásárlását szorgalmazta..."