[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Akkor egy ilyen "okoska" azt is jó lenne ha megértené, mit jelent Belorusszia, eredetiben "Belarusz" neve= Belaja Russzija= Fehér-Oroszország. Nem én találtam ki, most is így hívják őket és ők is magukat!!
Ebből is látszik hogy milyen "művelt" trollal áldot meg minket a ........ Legalább kicsit tanulmányozná a 20 századi történelmet. Nem azt amit lefektetnek elé. Hanem a régebbi könyvtárit.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A lényegen ez nem változtat.
Ezek is-is dolgok!
A "hangoltsága" tehát adott, erre "rezonál" az egész terület!
A határvidék, határmente szavak is végsősoron valamiféle határra utalnak (azaz feltételeznek valamilyen határt) végső soron,
akár olyan értelemben, hogy választóvonal két eltérő térrész (fizikai sík) között.
De akár ha spirituálisan valamennyire nyitott vagy akkor még tovább is tájékozódhatsz, hogy ez még milyen dimenziók határai,
határvidékei felé vezethet egyúttal, tudati síkon is mondjuk. Egy példa csak: ortodoxia-katolicizmus!
De még elgondolkozhatsz továbbiakon is!
..
Egyébként meg a "krajina" gyök alapjelentése mindenképpen a határ felé vezet bennünket!
Emlékezz a Krajinai Szerb Köztársaságra is, ott sem volt véletlen a név!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Krajinai_Szerb_Köztársaság
..
Mindegy egyébként...


https://gyuloltellensegeink.blog.hu/2015/09/12/az_ukranok

A bevezető szöveg fényében nyilván senki sem számított az amúgy megszokott, régre visszatekintő történelem ok-okozati elemzésünkre. Így a 20. század közepétől, de még inkább 1991-től indítunk. Az ukránokat a lengyelektől elkülönítő határról gondoskodott a nagy Szovjetunió, így már csak az oroszoktól való teljes különbözést kellett megoldaniuk 1991 decembere után. Ezt többek közt azzal fejezték ki, hogy az ukrán nemzeti mozgalom központjának számító, oroszul Lvovnak nevezett nyugat-ukrajnai várost összetéveszthetetlen módon Lviv alakra írták át. Abban az országban, amely önmagát még mindig Lengyelország Oroszországgal szomszédos határvidékének nevezi – lengyelül.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Bezzegrománia & Bezzegszlovákia!
Az örökkéhuhogóknak ajánlom figyelmébe:
(És nem kell megszédülni sem természetesen, de az állandó nyafi-nyafiról azért le kellene végre szoknia azoknak, akiknek ez a lételeme.)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200214/mar-megint-egesz-europa-magyarorszag-hatat-nezi-415877
..
eugdpyoy200214-350167.png

Ezek mennyire lehetnek hiteles adatok?
Mert azért a románoknál furcsa, hogy az állandó kormányválságok ellenére ennyire pörögnek, nem?
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ezek mennyire lehetnek hiteles adatok?
Mert azért a románoknál furcsa, hogy az állandó kormányválságok ellenére ennyire pörögnek, nem?
Ez már nekem is fel tűnt, de már voltak régebben hírek arról, hogy felfelé kerekittenek a hiányuk miatt.
A lufi csak nő hogy elfedik a valóságot, de majd nagyobbat szól ha dúran.:D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ezek mennyire lehetnek hiteles adatok?
Mert azért a románoknál furcsa, hogy az állandó kormányválságok ellenére ennyire pörögnek, nem?

Szerintem nagyjából hiteles azért.
Viszont ne feledkezz meg arról sem, hogy alsó hangon is 3,5 millió (de inkább több) román ment ki az EU csatlakozás óta
külföldre, és bizony ezek hazautalásai komoly húzást jelentettek, jelentenek a román gazdaság szolgáltatóiparának, építőiparának is!
Szóval ennek nem elhanyagolható hatása lehet!
..
itt a GDP szerkezetük:
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-agriculture
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-construction
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-manufacturing
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-public-administration
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-services
..
A szolgáltatói szektor bővülésük 2007. óta kb. háromszorosára nőtt pl.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem nagyjából hiteles azért.
Viszont ne feledkezz meg arról sem, hogy alsó hangon is 3,5 millió (de inkább több) román ment ki az EU csatlakozás óta
külföldre, és bizony ezek hazautalásai komoly húzást jelentettek, jelentenek a román gazdaság szolgáltatóiparának, építőiparának is!
Szóval ennek nem elhanyagolható hatása lehet!
..
itt a GDP szerkezetük:
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-agriculture
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-construction
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-manufacturing
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-public-administration
https://tradingeconomics.com/romania/gdp-from-services
..
A szolgáltatói szektor bővülésük 2007. óta kb. háromszorosára nőtt pl.

Ez az ábra kb rendben van, csak kell mellé nézni, a GDP-arányos államadósság változását.
Míg Magyarországon ez csökken Romániában most kezdett el komolyabb ütemben nőni.
Ezzel korrigálva kicsit máshogy festene a sorrend.
Románia menne a végére, mi meg maradunk elöl, most hülyeséget nem akarok írni, de lehet maradnánk elsők, de az első 3-ban biztos ott vagyunk (Ugyanis csökken a GDP arányosan az adósságunk.)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Akkor egy ilyen "okoska" azt is jó lenne ha megértené, mit jelent Belorusszia, eredetiben "Belarusz" neve= Belaja Russzija= Fehér-Oroszország. Nem én találtam ki, most is így hívják őket és ők is magukat!!

Úgy tudom tavaly hivatalosan is kérték (tőlünk is) hogy ne használjuk a FOo.-ot hanem a Belorusz-t.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
„most is aktív párbeszédben vannak, merthogy óriási hiba történt, jelesül, hogy nem egyeztettek a zsidó szervezetekkel sem.”
Forrás: https://kuruc.info/r/2/208296/

Jó reklámot csinálnak Nyírő Józsefnek és Wass Albertnek!
Észre sem veszik.
Szerencsére.
Nyírőt még nem olvastam eddig, de most már elhatároztam!
..
Remélem majd indítanak olvasási vetélkedőt nemzeti szervezetek jó magas pénzjutalommal!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Akkor egy ilyen "okoska" azt is jó lenne ha megértené, mit jelent Belorusszia, eredetiben "Belarusz" neve= Belaja Russzija= Fehér-Oroszország. Nem én találtam ki, most is így hívják őket és ők is magukat!!
Mar itt tartunk sajnos.

Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia. Ahogy mindenki tagadta 10 eve hogy ezek az o..k nem azok az o..k, Putyin egy bekegalamb, ugy valt a mai russzofil folklor reszeve hogy Krim sose volt az ukranoke.

Jott a fogadkozas hogy nem lesz tobb ilyen mert az o..k a beke nagykovetei. Erre tessek kuszik egyre jobban a szurkeallomanyokba a russzofil beszedbe hogy Belorusszianak nincs joga letezni, mert O...g resze volt mindig is.

Amint megtortenik az anschluss, a hangadok elkezdenek majd mindenkit tulharsogni hogy az o..k a beke kovetei es nincs itt semmi latnivalo.

Kedves emel es a tarsainak megigerhetem hogy aktivan piros lapot fogok mutatni minden egyes Belorusszia elrablasat meltato tenykedesnel, mert ennyit minden szerencsetlen szabad nep megerdemel.

Amikor mindenkit elvisznek es csendben maradok akkor amikor a Magyarorszagert jonnek el az o..k akkor mar nem lesz ki szot emeljen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia. Ahogy mindenki tagadta 10 eve hogy ezek az o..k nem azok az o..k, Putyin egy bekegalamb, ugy valt a mai russzofil folklor reszeve hogy Krim sose volt az ukranoke.

Jott a fogadkozas hogy nem lesz tobb ilyen mert az o..k a beke nagykovetei. Erre tessek kuszik egyre jobban a szurkeallomanyokba a russzofil beszedbe hogy Belorusszianak nincs joga letezni, mert O...g resze volt mindig is.
.
A Krím melyik elrablására gondolsz? Mikor az oroszok kiűzték onnan a törököket (ha ez nem tetszik Budára is visszahívhatod őket Erdogannal az élükön), vagy mikor a Szú. felbomlásakor Ukrajna a demokrácia és önrendelkezés megcsúfolásával, egy kommunista diktátori döntésre hivatkozva tette rá a kezét a Krímre és más kisebbségi területekre - ahol többségben vannak a kisebbségek?!!
Másrészt jó lenne ha nem hazudoznál itt összevissza!! Próbáld már idézni, mikor írtam itt olyant hogy
- Putyin békegalamb,
- Belorussziát be kellene kebelezni bárkinek
- az oroszok a béke nagykövetei
- Belorussziának nincs joga létezni (szerintem még Ukrajnának is joga van létezni - ott ahol a lakosság Ukrajnához akar tartozni: tudod, demokrácia, önrendelkezés ha még nem hallottál volna ezekről az elavult dolgokról
- nem lesz ilyen több
- ők a béke nagykövetei (kikről is van szó?), stb.
Közben meg nem zavar téged, hogy a NATO a kőkorszakba bombázta vissza Líbiát (milyen jó is azóta az ott élőknek!), Törökország időnként átbombáz Irakba, hódító háborút folytat Szíriában és török csapatok jelentek meg Líbiában is, az USA olyan országoknak szállít fegyvereket, akik tömegvérengzést rendeztek egyik szomszédjukban a tüntető civilek között, a másik amerikai fegyverekkel szerelte fel az ISIS-t, háborút folytat másik szomszédja ellen, és ha egy újságírónak ez nem tetszik azt a nagykövetségen gyilkolják le és trancsírozzák fel láncfűrésszel, esetleg ha még otthon van akkor "kulturáltabb megoldásként" a nyílt utcán kövezik meg vagy nyakazzák le! Ezek ellen még egy szót se vesztegettél, neked ezek szerint "ez belefér", esetleg még talán tetszik is?!! Akkor miért vagy annyira felháborodva (ha köpködsz az egyik nagyhatalom tetteire miért vagy elnéző a többivel), ilyenek a világpolitikában a nagyhatalmi játszmák, üdv a Föld nevű bolygón ...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mar itt tartunk sajnos.

Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia.
...
Kedves emel es a tarsainak megigerhetem hogy aktivan piros lapot fogok mutatni minden egyes Belorusszia elrablasat meltato tenykedesnel, mert ennyit minden szerencsetlen szabad nep megerdemel.
...

Először is Belarusz, mert a Belarusszia név - a nyugatosok szerint - sértő a belaruszok számára, mert benne van, hogy russzia. Ez olyan, mint a Georgia meg a Grúzia. Ezt igazán tudhatnád ;)
Másrészt, Belarusz egy még inkább sohasemvolt ország, mint Ukrajna.
Harmadrészt, de nagyon rossz lesz Belarusznak, ha Oroszországgal egyesül: oroszok egyesülnek oroszokkal.
És végül: olyan szép amikor az oroszok érdekeit véded - az oroszokkal szemben ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
A Krím melyik elrablására gondolsz? Mikor az oroszok kiűzték onnan a törököket (ha ez nem tetszik Budára is visszahívhatod őket Erdogannal az élükön), vagy mikor a Szú. felbomlásakor Ukrajna a demokrácia és önrendelkezés megcsúfolásával, egy kommunista diktátori döntésre hivatkozva tette rá a kezét a Krímre és más kisebbségi területekre - ahol többségben vannak a kisebbségek?!!
Másrészt jó lenne ha nem hazudoznál itt összevissza!! Próbáld már idézni, mikor írtam itt olyant hogy
- Putyin békegalamb,
- Belorussziát be kellene kebelezni bárkinek
- az oroszok a béke nagykövetei
- Belorussziának nincs joga létezni (szerintem még Ukrajnának is joga van létezni - ott ahol a lakosság Ukrajnához akar tartozni: tudod, demokrácia, önrendelkezés ha még nem hallottál volna ezekről az elavult dolgokról
- nem lesz ilyen több
- ők a béke nagykövetei (kikről is van szó?), stb.
Közben meg nem zavar téged, hogy a NATO a kőkorszakba bombázta vissza Líbiát (milyen jó is azóta az ott élőknek!), Törökország időnként átbombáz Irakba, hódító háborút folytat Szíriában és török csapatok jelentek meg Líbiában is, az USA olyan országoknak szállít fegyvereket, akik tömegvérengzést rendeztek egyik szomszédjukban a tüntető civilek között, a másik amerikai fegyverekkel szerelte fel az ISIS-t, háborút folytat másik szomszédja ellen, és ha egy újságírónak ez nem tetszik azt a nagykövetségen gyilkolják le és trancsírozzák fel láncfűrésszel, esetleg ha még otthon van akkor "kulturáltabb megoldásként" a nyílt utcán kövezik meg vagy nyakazzák le! Ezek ellen még egy szót se vesztegettél, neked ezek szerint "ez belefér", esetleg még talán tetszik is?!! Akkor miért vagy annyira felháborodva (ha köpködsz az egyik nagyhatalom tetteire miért vagy elnéző a többivel), ilyenek a világpolitikában a nagyhatalmi játszmák, üdv a Föld nevű bolygón ...



Azért még van némi erkolcs, meg becsulet nyugat on, legalább nem merénylik meg a követett, aki a béketárhyalásra ment onként, fegyvertelenul!
Ja de....
:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
Megvan még a keleti tábonok ~75évvel ezelott, tárgyalni akart Budapest határánál?
Talán még áll a szobra is, álljon is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Megvan még a keleti tábonok ~75évvel ezelott, tárgyalni akart Budapest határánál?
Talán még áll a szobra is, álljon is.
Nem akart tárgyalni. Se Hitler se Sztálin nem akart tárgyalni, Sztálin siettette is az ostromot Malinovszkijnál, akinek semmilyen felhatalmazása nem volt tárgyalni, neki támadnia kellett. Az ostrom után a 40.000 katona mellé begyűjtött még 100.000 civilt is hadifogolynak, nekik se volt tárgyalásuk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
  • Tetszik
Reactions: arcas and gergo55

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
A te csúsztatásaid és a tudatlanságod az arcpirítóak. Először azzal jössz, hogy a tábornok tárgyalni akart Budapest határánál. Aztán amikor közlöm, hogy ez nem igaz, akkor azzal jössz, hogy a százados átadott egy megadási ultimátumot. o_O


Maéinovszkij,ás Tolbuhin marsal által aláírt utlimátumat vitt a százados,azt a háború közepén tárgyalásnak nevezik,a németek fel sem bontották,hanem megölték őket.
A szovjet aknatűz elég hihetetlen,lévén a saját parlamentereik voltak ott,azért küldték oda őket,hogy megadják magukat a németek,és mi is,legalább a saját katonáink halálára lehetnél tekintettel,amikor nem bontod ki az igzság minden részletét.
Ha sikerrel jár,akkor biztosan kevesebb katonánk,és civilünk hal meg az ostrom alatt,ez egy komoly túlerőben lévő hadseregtől gesztus értékű volt,Osztyapenko az életét adta ezért,az ő rendfokozatát elnéztem,de nem is az a lényeg.