[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...-nagy-reszen-egyaltalan-nincs-fertozes-417135
..
Meg kell állítani az új koronavírus-fertőzés miatti pánikhangulatot Giuseppe Conte olasz miniszterelnök szerint, aki az olasz közszolgálati médiától is a "félelemgerjesztés" megfékezését szorgalmazta. "Alaptalannak" nevezte a pánikhangulatot: példaként az élelmiszerüzletek megrohamozását említette Olaszországnak a gócpontoktól távoli részein is, ami szerinte teljesen indokolatlan.
Giuseppe Conte nem titkolta, hogy az új koronavírus-fertőzés azonnali és hosszú távú gazdasági következményeitől tart.
..
Az Il Messaggero napilap úgy írt, az olaszországi szállodafoglalások máris 70 százalékkal visszaestek. Milánóban júniusra halasztották a nemzetközi bútorvásárt, amely 60 ezer embernek szokott munkát adni. Az úgynevezett "vörös zóna", vagyis a legtöbb fertőzöttet számláló Lombardia és Veneto tartomány számít az olasz gazdaság motorjának több mint hatvan nagy és közepes vállalkozással: itt állítják elő a nemzeti össztermék 12 százalékát, az eurózóna GDP-jének 2 százalékát.
..
A közép-olaszországi Marche tartományban nincsen beteg, ennek ellenére beszüntették az oktatást, majd a kormányfő tiltakozására visszavonták a rendeletet. Hétfőig leállt viszont a tanítás a szicíliai Palermóban, ahol 3 személy bizonyult pozitívnak: az első beteg egy Lombardiából érkezett turista volt.
Hát ez eddig nagyon sokat használt :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Én nem ellene aggódok, hanem érte aggódok.

Egyébként mikor ha nem egy halálos világjárvány küszöbén kellene felelősségre vonni az egészségügyért felelős szerveket? Vagy tilos kérdezni? Csak nem vagyunk még Kínai Népköztársaságban.

Néhány idézet az egészségügyért felelős minisztertől:
"Én a technikai fejlődést nagyon sok vonatkozásban az emberi élet minőségére hátrányosnak tartom."
"Az emberi gondolkodás nem fejlődik egy fikarcnyit se 2000 éve. A görögök már mindent leírtak."
"A tízparancsolat a legtökéletesebb népegészségügyi gyűjtemény, tudniillik a halálos betegségek jó 70-80 százalékát a Tízparancsolat megtartásával el lehet kerülni."
"A gyermekkel, aki meghalt, vagy műhiba áldozata lett, egészen biztos, hogy ott volt mellette a Jóisten, és egészen biztos, hogy ez a kisgyermek megkapta a Jóisten segítségét, legfeljebb mi erről nem tudunk."

Így vagyunk felkészülve.
Azt hiszem ha a hazai lefolyását a vírusnak akarjuk lemodellezni jobb ha nem európai hanem az iráni esetet vesszük referenciaként.

Mi bajod van a zsidók tízparancsolatával?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Melyik idióta tud egy vonaton történö beszèlgetèst elképzelni, ahol dicsérik a politikát ès a kormányt ès örülnek, jogy milyen jó dolguk van ?Estleg Èszak-Koreában? :) :)
Kínában velem megtörtént. Beszélgettünk sok mindenről. Az utastársam rámutatott Mao Ce Tung-ra a Juanon hogy milyen jó ember igaz? Kínomban mosolyogam, de nem akartam se helyeselni se vitatkozni vele. Első utam volt oda, nem akartam "váratlan adminisztrációs bonyodalmat" úgy hogy nem látom Zhangjiaje-t ahova mentem volna.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
„Tulajdonosi döntés alapján szerda reggel 6 órától bezárattam a Bitskey Aladár Uszodát, amíg teljes vízcsere és fertőtlenítés zajlik le” – mondta az Egri Ügyeknek Mirkóczki Ádám, Eger polgármestere. A jobbikos városvezető azután döntött így, hogy kiderült: a ZF-Eger férfi vízilabdacsapata az elmúlt hétvégén az észak-olaszországi Bresciában játszott, amely a koronavírus-járvány miatt karantén alá vont térség közvetlen közelében van.
Bezáratta az uszodát az egri polgármester a koronavírus-veszély miatt
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
A vârható reakciók:
Mièrt csak most? Már règ be kellett volna zárniuk, ha nem lennének ilyen inkompetensek és korruptak.
Teljesen felesleges intèzkedés, amivel a tehetetlenségüket bizonyitjâk csak ès lábbal tiporjâk a lakósság jogait.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
A vârható reakciók:
Mièrt csak most? Már règ be kellett volna zárniuk, ha nem lennének ilyen inkompetensek és korruptak.
Teljesen felesleges intèzkedés, amivel a tehetetlenségüket bizonyitjâk csak ès lábbal tiporjâk a lakósság jogait.
10 éve még egy fabatkát se adtam volna azért a csapatért ahonnan ez a polgármester jött, de mióta megszelídültek, messze a legvállalhatóbb csoport a jobboldalon.
Elismerésre méltó hogy milyen felelősségteljes és kötelességtudó vezető.
Nagyobb összeget fel mernék rá tenni, hogy ha a régi garnitúra vezetné Egert akkor nem tették volna ezt meg, mert rossz fényt vet a Pártra.
Ráadásul Mirkóczi feje felett nincs senki, míg a régi polgi legalábbb 10 potentáton keresztül telefonálva juthatott volna el ahhoz aki döntést hozhatna.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 336
20 779
113
10 éve még egy fabatkát se adtam volna azért a csapatért ahonnan ez a polgármester jött, de mióta megszelídültek, messze a legvállalhatóbb csoport a jobboldalon.
Akkor nyilvánvaló, hogy nálad a gerinctelenség a mérce. Állítsál már föl ebben egy rangsort, a hazai pártok között!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hagyjuk a pártpolitikát. Itt az a lényeg, hogy az egri polgármester záratta be az uszodát, megnyugtatva a lakosságot, reagálva a helyi indulatokra. Míg a Kormányhivatal az eljárásrendnek megfelelően kérdőívezett, és úgy ítélte meg, hogy nem kell karantén, kész. Csak hát az átlagpolgárt ez nagyon nem fogja érdekelni, erős, határozott lépéseket várnának el, és sokkal informatívabb, nyíltabb kommunikációra lenne szükség. Gulyásék is a pánik és az álhírek elkerüléséről beszéltek a mai (Az a '30 -as őrnagy csajszi... Nyamm ;) :) de amúgy sok vizet nem zavart, mert szinte mindent papírból olvasott fel.) sajtótájékoztatón, csak hát a Kormány eddigi 3-4 hetes merev, semmitmondó kommunikációja után ebben már kár reménykedniük. Szerintem ez a szituáció!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 679
113
Hagyjuk a pártpolitikát. Itt az a lényeg, hogy az egri polgármester záratta be az uszodát, megnyugtatva a lakosságot, reagálva a helyi indulatokra. Míg a Kormányhivatal az eljárásrendnek megfelelően kérdőívezett, és úgy ítélte meg, hogy nem kell karantén, kész. Csak hát az átlagpolgárt ez nagyon nem fogja érdekelni, erős, határozott lépéseket várnának el, és sokkal informatívabb, nyíltabb kommunikációra lenne szükség. Gulyásék is a pánik és az álhírek elkerüléséről beszéltek a mai (Az a '30 -as őrnagy csajszi... Nyamm ;) :) de amúgy sok vizet nem zavart, mert szinte mindent papírból olvasott fel.) sajtótájékoztatón, csak hát a Kormány eddigi 3-4 hetes merev, semmitmondó kommunikációja után ebben már kár reménykedniük. Szerintem ez a szituáció!

Miért? Jobb, ha úgy beszél, mint a Szekeres a Gripenek átadásakor, vagy Feri az évértékelőn? Tintásan? Mint Hitler a bunkerből? Vagy egy hivatalos szöveget ne olvasson fel a hivatalos személy, hogy kígyók kígyózzanak?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Miért? Jobb, ha úgy beszél, mint a Szekeres a Gripenek átadásakor, vagy Feri az évértékelőn? Tintásan? Mint Hitler a bunkerből? Vagy egy hivatalos szöveget ne olvasson fel a hivatalos személy, hogy kígyók kígyózzanak?
Van igazsága.
Ma másfél esetet is olvastam, ami sima balfaszkodás, ami sztem nem megengedhető.

Az egyik a debreceni lázmérés, ahol a gép 32 fokos testhőt mutat. Lehet xar a műszer, lehet xarul kezelni, de azt nem lehet amit a Debrecen Airport kommunikált! Holnap ad erről tájékoztatást!! WTF?

A másik a mai miniszteri sajtótájékoztató. Ahol egy qrva egyszerű kérdésre, mikor lesznek forgalomba a börtönben gyártott maszkok, mki hátralép és nem válaszol. Aztán Gulyas Gergely ment, mindent megteszünk, hogy minél előbb forgalomba kerüljön.
Sajnos a nagypapi lehet jó szakember, de miniszternek nem alkalmas!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Miért? Jobb, ha úgy beszél, mint a Szekeres a Gripenek átadásakor, vagy Feri az évértékelőn? Tintásan? Mint Hitler a bunkerből? Vagy egy hivatalos szöveget ne olvasson fel a hivatalos személy, hogy kígyók kígyózzanak?
Azok Gripppppenek voltak! ;)
A többi idézet tökéletes! :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 679
113
Miért? Jobb, ha úgy beszél, mint a Szekeres a Gripenek átadásakor, vagy Feri az évértékelőn? Tintásan? Mint Hitler a bunkerből? Vagy egy hivatalos szöveget ne olvasson fel a hivatalos személy, hogy kígyók kígyózzanak?

Ráadásul, ha a vírus elpusztul egy sima kézmosástól, klóros víztől mit csinál? A Momentum azt hiszi feltalálta a spanyolviaszt, és kelti a pánikot, miközben január óta zajlik egy folyamat Koronavírus témakörben itthon. A háziorvosok fel vannak készítve, bárki bármit is mond.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 679
113
Van igazsága.
Ma másfél esetet is olvastam, ami sima balfaszkodás, ami sztem nem megengedhető.

Az egyik a debreceni lázmérés, ahol a gép 32 fokos testhőt mutat. Lehet xar a műszer, lehet xarul kezelni, de azt nem lehet amit a Debrecen Airport kommunikált! Holnap ad erről tájékoztatást!! WTF?

A másik a mai miniszteri sajtótájékoztató. Ahol egy qrva egyszerű kérdésre, mikor lesznek forgalomba a börtönben gyártott maszkok, mki hátralép és nem válaszol. Aztán Gulyas Gergely ment, mindent megteszünk, hogy minél előbb forgalomba kerüljön.
Sajnos a nagypapi lehet jó szakember, de miniszternek nem alkalmas!
Én se szeretem Gulyást, de ez van. Pár napja a virológus megmondta, hogy akkor kell a maszk, ha betegek vagyunk, egészségesen nem biztos, hogy jó ötlet.

Egerben meg lehet, hogy annyit akart, mint az ózdi: a csajával fürdeni. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Belebukhat a rendszer a járvány végére abba a tömény balfaszkodásba, amit művel. Egyre reálisabbnak tartok egy nyári előrehozott választást és azon egyharmad körüli Fidesz eredményt. Mintha, nemcsak a kritikus, hanem minden lehetséges pozícióban kontraszelektált agyalágyultak ülnének, akiket a párthűség és korrupció juttatott oda és ennek következtében, amit rosszul lehet csinálni, azt a lehető legrosszabbul csinálják és láthatóan ez nem is érdekli őket, lásd: vizilabdázók tegnap, lázmérés ma. Csak ezt most a propaganda nem tudja elkenni a saját oldalon, mert a járvány miatti félelem miatt minden rendszerhiba visszaüt a kormányzatra. Most az emberek nem fogékonyak semmilyen magyarázkodásra. Ez megmagyarázná azt a közhangulatot is, amit a hajnali vonaton tapasztaltam. Járvány idején nincs pártszimpátia vagy ideológiai elvakultság, csak félelem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Belebukhat a rendszer a járvány végére abba a tömény balfaszkodásba, amit művel. Egyre reálisabbnak tartok egy nyári előrehozott választást és azon egyharmad körüli Fidesz eredményt. .....
Kézzelfoghatóan érezhető a ballib kapálózása, hogy mindenki dögöljön meg, csak bukjon már a zorbán.
Rossz hírem van, ha elszabadul a vírus, akkor rendkívüli állapot lesz. Olyankor meg nincsennek választások. Ergó, ha elmúlt a járvány akkor lehet megszervezni. Vagyis még ha lesz is ezmiatt előrehozott az november-december előtt biztosan nem lesz. Akkorra meg konszolidálódik a helyzet és kibukik, hogy az ellenzék sem tudna semmit sem csinálni vagyis nem lesztek előrébb..... hacsaknem most nekiálltok maszkot, fertőtlenítőt osztogatni, meg ha elindul a pánik hordjátok az embereknek a kaját.
De tekintve, hogy a ballibbant oldalon a politikusok és aktivistáik nem azért vannak ott, mert szeretnek dolgozni ez kizárt.

Ha lesz járvány ha nem, a következő miniszterelnökünket Orbán Viktornak fogják hívni. :p
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Én se szeretem Gulyást, de ez van. Pár napja a virológus megmondta, hogy akkor kell a maszk, ha betegek vagyunk, egészségesen nem biztos, hogy jó ötlet.

Egerben meg lehet, hogy annyit akart, mint az ózdi: a csajával fürdeni. :)
Hát ez a virologus volt nekem a csúcs, azt nem is akartam szóbahozni. Idáig minden országban az volt az ukáz, hogy megelőzésképpen mki viseljen maszkot, erre ő az ellenkezőjét mondja....