Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Törökország a mostani szövetségi rendszerben szerezte meg Észak-Ciprust a káoszba süllyedő Ciprusra bevonulással.Amíg a móstani szovetségi rendszerben vagyunk, felejtos minden revízió, a nyugatnak kell románia, ukrajna, az oroszok miatt /ellen.
És azóta konzerválódott ott egy lehetetlen helyzet, amit senki nem akart/tudott megoldani a mai napig sem.Törökország a mostani szövetségi rendszerben szerezte meg Észak-Ciprust a káoszba süllyedő Ciprusra bevonulással.
Nekem megfelelne.És azóta konzerválódott ott egy lehetetlen helyzet, amit senki nem akart/tudott megoldani a mai napig sem.
Törökország a mostani szövetségi rendszerben szerezte meg Észak-Ciprust a káoszba süllyedő Ciprusra bevonulással.
Erdély most a NATO-tag Romániáé, arra jelenleg semmi esély nincs.
Kárpátalja esetében akkor lenne, ha Ukrajna csődbemenne és elkezdene mégjobban felbomlani.
Romulánia egy alig 168 éves állam szerűség. Végig valakinek a bréjén lógott, hogy létezhessen.Erdély most a NATO-tag Romániáé, arra jelenleg semmi esély nincs.
Romulánia egy alig 168 éves állam szerűség. Végig valakinek a bréjén lógott, hogy létezhessen.
Amint megszünik a brén csorgó manna és maguknak kell bármit is csinálni összeomlik. Tekintve, hogy az összes szomszédos országgal rosszban van, botítékolható egy saját trianon nekik 100 éven belül.
Romulánia egy alig 168 éves állam szerűség. Végig valakinek a bréjén lógott, hogy létezhessen.
Amint megszünik a brén csorgó manna és maguknak kell bármit is csinálni összeomlik. Tekintve, hogy az összes szomszédos országgal rosszban van, botítékolható egy saját trianon nekik 100 éven belül.
ne álmodjunk semmi ilyesmiről. basszus, bárkivel beszélek itthon azt mondja az erdélyiekre hogy román. Hiába beszélnek magyarul vagy ugyanazok az ünnepeik, nem számít.
Aztán ilyenekről diskurálunk hogy erdély tulajdonképp nem is volt a mi részünk , önálló volt, meg amúgy se él már sok magyar a környező részeken. az ilyen nép nem érdemel semmit, mert nem tudja értékelni
Pl. "letezik" Koszovo, de azt mar nem engedik, hogy Albaniahoz tartozzon. Mukodeskeptelen Bosznia-H., de hogy a szomszedos orszagokba olvadjanak a nemzetisegi reszek, azt nem engedik. "Nagy szovetseges" Romania, de Moldaviat akkor sem adjak neki oda, ha nyiltan kinyilatkozza ezt a szandekot stb.
(a Krim-et kivetelnek tekintem a helyi erofoleny es strategiai helyzet miatt)
A rendezetlen statuszu teruletek kora van jelenleg. Amig ebbol latjak a "nagyok" a hasznot masra nincs lehetoseg.
Az a baj szerintem sokaknal, mint anno a magyar politikusoknal is a tortenelem soran. Egyszeruen korszakcsuszasban vannak(voltak):
A reviziok kora a "20. szazad eleje/kozepe". A mai "trend" nem ez. Szet kell nezni hogy alakult a terkep. Minden nagyobb allamalakulat ami osszeomlott -> feldarabolodott onallo, minel kissebb, egyszerubben ellenorzes(?) alatt tarthato teruletekre (=> majd szovetsegesi rendszerbe taglodas). Most ez megyen, aki mast eroltet szerintem elbukik. Akkor van siker, ha az adott korszak szellemeben probalkozik egy orszag az erdekeinek megfeleloen alakitani a sorsat. Maskulonben meg a kozombos helyekrol is ellenszel kerekedik...
Pl. "letezik" Koszovo, de azt mar nem engedik, hogy Albaniahoz tartozzon. Mukodeskeptelen Bosznia-H., de hogy a szomszedos orszagokba olvadjanak a nemzetisegi reszek, azt nem engedik. "Nagy szovetseges" Romania, de Moldaviat akkor sem adjak neki oda, ha nyiltan kinyilatkozza ezt a szandekot stb.
(a Krim-et kivetelnek tekintem a helyi erofoleny es strategiai helyzet miatt)
A rendezetlen statuszu teruletek kora van jelenleg. Amig ebbol latjak a "nagyok" a hasznot masra nincs lehetoseg.
Azért nem annyira egyértelmű a helyzet.
Elég sok példa van arra, hogy bár a nemzetközi közösség nem ismer el egy megszállást vagy területelcsatolást, de a tiltakozáson kívül semmit sem tesz.
Pl. Észak Ciprust is megszállta Törökország már 40 éve.
Golán fennsík, Ciszjordánia Izraelé már 50 éve ha jól tudom. Persze senki nem ismeri el, de gyakorlatilag hozzájuk tartozik, az meg, hogy papíron mi szerepel az a zsidókat pont nem érdekli.
Abban azért szerintem mindegyikünk egyetért, hogy egyedül, bármilyennemű revizíóra esélyünk sincs. Ezért tartom jónak a mostani külpolitikát, ahol arra törekedünk, hogy mindenki kissebb - nagyobb részben érdekelt legyen Magyarország sikerében. Ha sikeresen tudnak lavírozni a diplomáció tengerén, márpedig eddig úgy tűnik, hogy jól csinálják, amit csinálnak, akkor, ha alkalom adatik, jobb tárgyalópozicióban leszünk mint a szomszédaink legyen bármelyik nagyhatalom akivel tárgyalni kellene ( itt mondjuk Amerika (lesz) a legnagyobb dió ).Torokorszag, Izrael, Oroszok azert eleg mas ligaban fociznak
Mivel jelenleg nincs fegyveres erőnk. Magyarországnak kizárólag nyers katonai erővel van esélye revízióra, vagy a megszállt területeken élő magyarok védelmére súlyos helyzetben. Nincs semmilyen békés, vagy diplomáciai megoldás erre és nem rajtunk, a mi szándékainkon és lavírozásunkon múlik, hogy mikor dönt úgy egy szomszédos ország, hogy magyarirtásba kezd, ahogy kezdett már trianon óta számtalanszor mindegyik, amikor kedve tartotta. Ettől kizárólag a magyar fegyveres erők ereje tudja visszatartani, mint aktív és nagyon is valós fenyegetés.Abban azért szerintem mindegyikünk egyetért, hogy egyedül, bármilyennemű revizíóra esélyünk sincs. Ezért tartom jónak a mostani külpolitikát, ahol arra törekedünk, hogy mindenki kissebb - nagyobb részben érdekelt legyen Magyarország sikerében. Ha sikeresen tudnak lavírozni a diplomáció tengerén, márpedig eddig úgy tűnik, hogy jól csinálják, amit csinálnak, akkor, ha alkalom adatik, jobb tárgyalópozicióban leszünk mint a szomszédaink legyen bármelyik nagyhatalom akivel tárgyalni kellene ( itt mondjuk Amerika (lesz) a legnagyobb dió ).
Persze az alapja mindennek egy jól működő, erős hadsereg, szóval reméljük a válság a lehető legkisebb kihatással lesz a Z26 -ra.
Lásd a legutóbbi kommentem utolsó sorátMivel jelenleg nincs fegyveres erőnk. Magyarországnak kizárólag nyers katonai erővel van esélye revízióra, vagy a megszállt területeken élő magyarok védelmére súlyos helyzetben. Nincs semmilyen békés, vagy diplomáciai megoldás erre és nem rajtunk, a mi szándékainkon és lavírozásunkon múlik, hogy mikor dönt úgy egy szomszédos ország, hogy magyarirtásba kezd, ahogy kezdett már trianon óta számtalanszor mindegyik, amikor kedve tartotta. Ettől kizárólag a magyar fegyveres erők ereje tudja visszatartani, mint aktív és nagyon is valós fenyegetés.
A diplomácia nem arra való, hogy a gyengék bármire jussanak, csak az erősnek vannak diplomáciai érvei, mert egy érv, a diplomáciában így néz ki: