[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Egy kicsit off leszek, remélem elnézik, de rákérdeznék, hogy mit jelent az asztrológiában ennek a két nagy bolygónak az eggyüttállása.
Háború, béke, nagy változások? És ránk Magyarokra?
Köszi előre.

Megint elárasztotta az ezokatyvasz a netet, tudom, látom én is. Abból viszont semmit sem lehet kihámozni.
Megmondom őszintén, hogy érdemben nem is foglalkoztam vele eddig.
..
De ha valaki ezen akar elmélkedni, akkor érdemes végignézni akkor már a múltat. Bár egyáltalán nem biztos, hogy ettől okosabbak lennénk. Hisz' láthatod pl. amit a Betlehemi Csillag kapcsán is írtam, hogy volt együttállása a két bolygónak akkor, ott is, ráadásul a Halak jegyében, s ezzel egybeesett és kezdetét vette a Halak világkorszaka asztronómiai értelemben! Ennek vagyunk a végéhez érkezőben épp ezekben az évtizedekben nagyjából...
https://en.wikipedia.org/wiki/Axial_precession
..
Equinox_path.png

..
Na de ebből észrevettek ott bármit is a kortárasak akkor kétezer éve? Történt valami látványosság nekik, amire felkapták volna a fejüket?
A válasz NEM! Ez csak utólag vált egyértelművé és világossá, hogy megszületett és útjára indult egy új vallás, amely új irányba röpítette aztán az egész emberiség történelmét! Vagyis úgy történt egy hatalmas változás, hogy közben egy emberöltő alatt sem lehetett valójában ebből sokat észrevenni!
..
Én nem vagyok híve a konkrét találgatásoknak most sem, és annak sok értelme nincs is.
Annyi látszik, hogy nagyon-nagyon gyors változás zajlik!
Elég a koronavírusra gondolni! Egy éve ilyenkor ez még itt sem volt téma, ma meg már talán nincs is olyan topik, amelyben legalább egyszer ne bukkant volna fel ez a szó! Terjed egy láthatatlan valami, ami a légzőszervet támadja és a feje tetejére állította a világot.

De OFF!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Nagyon nem hiányzott ez oda,...

...meg ide sem.

Elég a haditechnikai témák alatt néha a szlovák "beidegződésekből" olvasni...,kár volt beengedni egy tényleg semmitmondó cikket csak a fórum felrázásáért...
Nem felrázni akartam a fórumot. Arra nincs szükség :)
Csak tudjatok róla, hogy ez van, ez jön.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Megint elárasztotta az ezokatyvasz a netet, tudom, látom én is. Abból viszont semmit sem lehet kihámozni.
Megmondom őszintén, hogy érdemben nem is foglalkoztam vele eddig.
..
De ha valaki ezen akar elmélkedni, akkor érdemes végignézni akkor már a múltat. Bár egyáltalán nem biztos, hogy ettől okosabbak lennénk. Hisz' láthatod pl. amit a Betlehemi Csillag kapcsán is írtam, hogy volt együttállása a két bolygónak akkor, ott is, ráadásul a Halak jegyében, s ezzel egybeesett és kezdetét vette a Halak világkorszaka asztronómiai értelemben! Ennek vagyunk a végéhez érkezőben épp ezekben az évtizedekben nagyjából...
https://en.wikipedia.org/wiki/Axial_precession
..
Equinox_path.png

..
Na de ebből észrevettek ott bármit is a kortárasak akkor kétezer éve? Történt valami látványosság nekik, amire felkapták volna a fejüket?
A válasz NEM! Ez csak utólag vált egyértelművé és világossá, hogy megszületett és útjára indult egy új vallás, amely új irányba röpítette aztán az egész emberiség történelmét! Vagyis úgy történt egy hatalmas változás, hogy közben egy emberöltő alatt sem lehetett valójában ebből sokat észrevenni!
..
Én nem vagyok híve a konkrét találgatásoknak most sem, és annak sok értelme nincs is.
Annyi látszik, hogy nagyon-nagyon gyors változás zajlik!
Elég a koronavírusra gondolni! Egy éve ilyenkor ez még itt sem volt téma, ma meg már talán nincs is olyan topik, amelyben legalább egyszer ne bukkant volna fel ez a szó! Terjed egy láthatatlan valami, ami a légzőszervet támadja és a feje tetejére állította a világot.

De OFF!
ezt:))))))))))
https://barnabeata.com/2020/03/20/a-vizonto-korszak/
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
A fegyverbeszerzéseink után (amelyek egyébként nem vetítenek előre nagylétszámú MH-t vagy más országra bármilyen fenyegetést), megjelent a cseh lapon a Trianonnal, illetve a magyar Trianon-traumával foglalkozó cikk. Cseh fegyvereket is vettünk és szerintem veszünk is még....
Biztos vagyok benne, hogy a Kormánynak majd kezelnie kell es nyugtatni a szlovák stb. érzékenységet. Fel kell készülni erre és higgadtnak maradni.
Angolra fordítottam google-lel, nem tűnik vészesnek a cikk tartalma. Ti mit gondoltok róla? @PavolR ? Te állandóan kommentelsz ott...
https://www.armadninoviny.cz/madarsko-potlacene-trauma-ktere-nikdy-nezmizelo.html


Ez aktuális téma, aminek egyik oldalán keményen ott vannak a Benes-dekrétumok.
Erre a kérdésre nem a cseh/szlovák félnek kéne sértődötten reagálni --mint szoktak--, hanem helyén kezelni a dolgot!
Nekik.
Nem tartom korrekt dolognak (ez a szó a politikában : :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ) a részükről és nem hiszem hogy sok évtized magyar "agyonhallgatása" is helyénvaló!

Lassan kezd néhány józan kinti vélemény átszűrődni a pár generációs cseh és szlovák nacionalizmuson, de észre kéne venniük mögötte az európai középhatalmak történelmi hátsó-(vagy inkább "első-")szándékait.

Mindemellett szerintem jó dolog a jelenlegi visszafogottság a kormány részéről, de "némi" pozitív jelzést várnék már a másik felektől is.
A V4 együttműködés/támogatás hiányait is általában megkapjuk, mint az elmúlt napokban is az elmaradt vétó-támogatás formájában.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Nem itt és nem rád gondoltam, hanem a cseh fórumra ;)
Szerintem ha fejlődünk, gyarapodunk, jönnek a kisantant-reflexek. Ez ösztönös, nem akarok bántani senkit.
Ezt lehet kezelni. Így is együttműködünk a csehekkel, akik ezt szeretni fogják (BREN, lehet majd L39NG). Szerintem a lengyel tesókkal is érdemes lenne együttműködni (Piorun MANPAD, Warmate drón stb.). A szlovák löveggel nem tudom, akarunk-e valamit.
A románokkal meg bármit csinálunk, tökmindegy, úgyis primitíven, állatias módon gyűlölni fognak minket. Féltik a lopott holmit, Erdély nélkül semmijük se lenne, csak a cigányputri.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Sok a nyitott kérdés továbbra is! A Soros-boyok/girlök szerintem kavarnak még egy nagyot!
David Sassoli, az uniós parlament elnöke:
---
"Nem fogadunk el semmilyen változtatást azon az előzetes egyezményen, amelyet a parlament kötött a német elnökséggel. Nagyon sokat dolgoztunk az európai polgárok érdekében azon, hogy a hosszú távú uniós költségvetés és a koronavírus-járvány okozta gazdasági károkat kiegyenlíteni hivatott helyreállítási alap pénzforrásainak kifizetése jogállamisági feltételekhez kapcsolódjon. Ez a továbbiakban sem lehet kérdéses."
Forrás: https://kuruc.info/r/4/221784/
..
Ha az EP hátba szúrja a németeket, akkor azt azért meg fogják jegyezni a germánok!

Na!??
Lesz még egy kavarás, vagy ez már csak a fáradt gőz leengedése?
..
"Az EP a tervezett állásfoglalása nyomatékosítására kilátásba helyezte, hogy számos jogi eszköz áll a rendelkezésére az uniós jog érvényesítésének kikényszerítésére. Mindez abba az irányba mutat, hogy a magyar és lengyel ihletésre született 4 oldalas német kompromisszumos papír, ami végül átment a 25 másik tagállamon is és leszűkítette a jogállamisági mechanizmus időbeli és témabeli hatályát, veszélyben van."
https://www.portfolio.hu/unios-forr...ihletesre-szuletett-jogallamisagi-alku-461804
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 813
113
Na!??
Lesz még egy kavarás, vagy ez már csak a fáradt gőz leengedése?
..
"Az EP a tervezett állásfoglalása nyomatékosítására kilátásba helyezte, hogy számos jogi eszköz áll a rendelkezésére az uniós jog érvényesítésének kikényszerítésére. Mindez abba az irányba mutat, hogy a magyar és lengyel ihletésre született 4 oldalas német kompromisszumos papír, ami végül átment a 25 másik tagállamon is és leszűkítette a jogállamisági mechanizmus időbeli és témabeli hatályát, veszélyben van."
https://www.portfolio.hu/unios-forr...ihletesre-szuletett-jogallamisagi-alku-461804

Attól függ, hogy ráakaszkodnak-e a vérszívók az ügymenetre.
 
T

Törölt tag 008

Guest
... Ennek vagyunk a végéhez érkezőben épp ezekben az évtizedekben nagyjából...
....
Na de ebből észrevettek ott bármit is a kortárasak akkor kétezer éve? Történt valami látványosság nekik, amire felkapták volna a fejüket?
A válasz NEM! Ez csak utólag vált egyértelművé és világossá, hogy megszületett és útjára indult egy új vallás, amely új irányba röpítette aztán az egész emberiség történelmét! Vagyis úgy történt egy hatalmas változás, hogy közben egy emberöltő alatt sem lehetett valójában ebből sokat észrevenni!
..
Én nem vagyok híve a konkrét találgatásoknak most sem, és annak sok értelme nincs is.
Annyi látszik, hogy nagyon-nagyon gyors változás zajlik!....
Ez azt jelentené, hogy bejön a deep state terve vagyis valóra válik az Agenda2030, a great reset és a többi baromság.
10 év múlva egy teljesen új világban fogunk élni. Minden úgy fog kinézni mint Sindzsiang.
:(

Ha kijön a böriből? Vagy ukrajnát böriből is lehet irányítani?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
.
Ez aktuális téma, aminek egyik oldalán keményen ott vannak a Benes-dekrétumok.
Erre a kérdésre nem a cseh/szlovák félnek kéne sértődötten reagálni --mint szoktak--, hanem helyén kezelni a dolgot!
Nekik.
Nem tartom korrekt dolognak (ez a szó a politikában : :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ) a részükről és nem hiszem hogy sok évtized magyar "agyonhallgatása" is helyénvaló!

Lassan kezd néhány józan kinti vélemény átszűrődni a pár generációs cseh és szlovák nacionalizmuson, de észre kéne venniük mögötte az európai középhatalmak történelmi hátsó-(vagy inkább "első-")szándékait.

Mindemellett szerintem jó dolog a jelenlegi visszafogottság a kormány részéről, de "némi" pozitív jelzést várnék már a másik felektől is.
A V4 együttműködés/támogatás hiányait is általában megkapjuk, mint az elmúlt napokban is az elmaradt vétó-támogatás formájában.


Kicsit kiegészítve előző bejegyzésem, az is meglepő, hogy ilyen esetekben, mint a napok-béli VÉTÓ, a kinti magyar képviseletektől nem nagyon hallok semmi önálló támogatói hangot, nem emléxem, hogy a kinti parlamentekben valaki (magyar képviselők: vannak !!! ), felszólalnának.
...esetleg megemlítenék, hogy furcsa módon a magyar kormány saját álláspontja jobban képviseli a cseh/szlovák/román polgárok érdekeit, mint a saját kormányuk hivatalosan megjelenő álláspontja!!!
Ezek a reagálások hol vannak ? ? ?
Mert nem túl komoly érveléstechnika kell ennek igazolására. (Nem) Kicsit kényelmesnek tűnnek időnként (nekem) a kinti magyar képviselők is. Egy ilyen felszólalás --ahol a saját kormányuk érdekvédelmi hatékonyságát kérik számon--, messze nem tekinthető nacionalista mozzanatnak a kinti magyarok részéről. Akik ezt is annak értelmezik azoknak meg minden mindegy. Ugyanakkor ez sok józan szavazó x-ét jelentheti egy szavazáskor a joggal elégedetlenek részéről!
Ez szerintem egy "Híd", nem a megalkuvás --mint azt a választási eredmények is igazolták--, hanem a változó körülményekre történő, közös eredményeket jelentő reagálás, alkotó kritika. Ezeket az eseményeket szlovák/cseh/román/ukrán/... nyelven is tájékoztatni kellene, mert jelenleg főleg a torzított, hamis, egyoldalú anyanyelvi hírek adják ezekben az országokban a többséget a rólunk szóló médiának és a lovat az ellenzőink alá.


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113

Most komolyan Monarchia 2.0?
:D:D:D:D:rolleyes::rolleyes:

Ausztria is csatlakozott a magyar vezetésű különleges műveleti parancsnoksághoz

Magyarország, Horvátország, Szlovákia és Szlovénia még 2019-ben írt alá egyetértési megállapodást a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság (Regional - Special Operations Component Command; R-SOCC) magyarországi létrehozásáról. A résztvevő országok katonáinak speciális kiképzését, felkészítését szolgáló parancsnokságnak Szolnok ad otthont.

https://honvedelem.hu/hirek/ausztri...dEjv1XwVj13J96K3ZKIdCzNdlLswzAetkjp8jQS7LKUCU
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 722
113
Őizetbe vették Bige Lászlót
Állítólag egy reggeli rajtaütés során házkutatást tartottak, s bizonyítékokat is lefoglaltak a rendőrök. Bige László vállalkozó az egyik leggazdagabb magyar. Cégeinek viszont, köztük a péti Nitrogénművek Zrt.-nek, jelentős adósságai is vannak. Vállalatai többször álltak rendőrségi és versenyhivatali vizsgálat alatt. Az ügy állítólag egy üzleti ellenfelének a feljelentése alapján indult.

Asszem a srác benne van a Top 5-ben, de a Top 10-ben tuti. A cége ellen már többször intézkedtek a rendőrök, a feljelentő valószínűleg Csányi köre vagy Babis, a cseh miniszterelnök...

A piacon terjednek olyan hírek, miszerint 2018-ban Bige 200 millió dollárnyi értékben bocsátott ki vállalati kötvényt a Nitrogénművekre, amit Babiš érdekköre vásárolhatott meg, ezt az információt azonban egyik fél sem erősítette meg.
A cseh milliárdos üzleteit és térnyerési technikáit ismerők szerint Babiš előszeretettel gyakorol nyomást azokra a cégekre, amelyeket meg kíván szerezni.


Egyébként Bige cégei tökig úsznak az adósságban.
Érdekes sztori lesz!!!