[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
A szlovákok csak Nato nevében lennének Kárpátalja urai, a katonákat a Nato adná. Mi meg szívnánk a fogunkat...
Ha a NATO békefenntartóként szeretne bent lenne Nyugat-Ukrajnában, hogy az oroszok ne kebelezzék be egész Ukrajnát, attól még a terület ugyanúgy Ukrajna része lenne ukrán államigazgatással, megmaradt ukrán hadsereggel, stb., úgyhogy a szlovák békefenntartóknak nem sok közük lenne a missziós területekhez.
(Arról én nem vagyok meggyőződve, hogy Putyin egész Ukrajnát el akarná foglalni, mert szerintem csak ebben az esetben küldene a NATO csapatokat a megmaradt ukrán területekre, nehogy az oroszok Ungvárig nyomuljanak.)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
Ha a NATO békefenntartóként szeretne bent lenne Nyugat-Ukrajnában, hogy az oroszok ne kebelezzék be egész Ukrajnát, attól még a terület ugyanúgy Ukrajna része lenne ukrán államigazgatással, megmaradt ukrán hadsereggel, stb., úgyhogy a szlovák békefenntartóknak nem sok közük lenne a missziós területekhez.
(Arról én nem vagyok meggyőződve, hogy Putyin egész Ukrajnát el akarná foglalni, mert szerintem csak ebben az esetben küldene a NATO csapatokat a megmaradt ukrán területekre, nehogy az oroszok Ungvárig nyomuljanak.)
Nyugat-Ukrajna és Kárpátalja két külön eset. Kárpátalja a klasszikusan Magyar Királyság elcsatolt területe. Ezért névleg szlovák, gyakorlatilag NATO nemzetközi haderő szállná meg. Kivéve minket. Nyugat-Ukrajna az esetleg lengyel érdekszféra lehet, de a Biden gyarmat. Szerintem a lengyeleket csőbe húzzák vele. Katonai közigazgatás (NATO), Biden földek biztosítására.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Nyugat-Ukrajna és Kárpátalja két külön eset. Kárpátalja a klasszikusan Magyar Királyság elcsatolt területe. Ezért névleg szlovák, gyakorlatilag NATO nemzetközi haderő szállná meg.
Azért nem említettem külön Nyugat-Ukrajnát és Kárpátalját, mert szerintem a NATO sem kezelné a két területet külön.
Én úgy látom, hogy Ukrajnát egy orosz előrenyomulás esetén is megtartanák mint bábállam + a NATO békefenntartóként létrehozna egy missziót Kárpátalján és Nyugat-Ukrajnában (ukrán meghívásra), hogy az oroszoknak eszükbe se jusson tovább nyomulniuk. Technikailag a szlovákoknak egy ilyen helyzet, ha őket is meghívják missziózni, semmit sem jelentene.

Ami fájdalmasabb dolog, hogy szerintem a NATO hamarabb intézné el ilyen módon Kárpátalja ügyét, minthogy mi bevonuljunk oda, sajnos hülyék lennének "földosztással" destabilizálni a térséget, főleg az orosz medve árnyékában.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 420
113
SZERINTEM Szlovákia és Románia a NATO-n belül vétót emelne Kárpáralja visszatérése ellen. Ezt csak az tudná anullálni, ha egy NATO-felvonulás esetén Románia kapna néhány pofont a Medvétől. Ha a térképre nézünk, az oroszoknak ideális lenne a határ a Dnyepernél. Ezzel a Krímet is biztosan tartanák. A lengyelek tényleg ácsingóznak Lvovra és környékére. Az viszont a NATO-nak lenne előnyös, ha a Kárpátok természetes védvonala lenne a NATO keleti határa. A maradék területen osztozna Bidenia úgy, hogy Moldova egy részét megkapnák a romulánok. Megint és mindig ők járnának jól, nem mi. Persze ezért a pofonokat is be kell vállalniuk. Jéééé..... Nagyjából helyreállna egy 110 éve létezett rendszer..... igaz, a Monarchia nélkül.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Azért nem említettem külön Nyugat-Ukrajnát és Kárpátalját, mert szerintem a NATO sem kezelné a két területet külön.
Én úgy látom, hogy Ukrajnát egy orosz előrenyomulás esetén is megtartanák mint bábállam + a NATO békefenntartóként létrehozna egy missziót Kárpátalján és Nyugat-Ukrajnában (ukrán meghívásra), hogy az oroszoknak eszükbe se jusson tovább nyomulniuk. Technikailag a szlovákoknak egy ilyen helyzet, ha őket is meghívják missziózni, semmit sem jelentene.

Ami fájdalmasabb dolog, hogy szerintem a NATO hamarabb intézné el ilyen módon Kárpátalja ügyét, minthogy mi bevonuljunk oda, sajnos hülyék lennének "földosztással" destabilizálni a térséget, főleg az orosz medve árnyékában.
Az egyetlen lehetőségünk az lehet, ha baromi váratlanul bevonulunk Kárpátaljára (jó eséllyel szinte az egész ukrán hadsereg keleten lenne, a maradékkal meg elbírnánk), majd megmondjuk nekik, hogy nekünk elég lesz Kárpátalja, köszönjük + ha nem szeretnétek kétfrontos háborút vívni a széteső hadseregetekkel az egyik legkisebb közigazgatási egységetekért, akkor írjátok alá a békeszerződésünket + ha aláírjátok, teljes mellszélességgel támogatjuk Ukrajna EU és NATO tagságát, sőt, ezer örömmel fogjuk kínálni hadiipari termékeinket diszkont áron (persze csak annyit, hogy nehogy pofátok legyen Kárpátalját visszafoglalni).

Ha gondoljátok, el is küldöm Petyának, hátha neki is bejönne a terv. :D:cool:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
SZERINTEM Szlovákia és Románia a NATO-n belül vétót emelne Kárpáralja visszatérése ellen. Ezt csak az tudná anullálni, ha egy NATO-felvonulás esetén Románia kapna néhány pofont a Medvétől. Ha a térképre nézünk, az oroszoknak ideális lenne a határ a Dnyepernél. Ezzel a Krímet is biztosan tartanák. A lengyelek tényleg ácsingóznak Lvovra és környékére. Az viszont a NATO-nak lenne előnyös, ha a Kárpátok természetes védvonala lenne a NATO keleti határa. A maradék területen osztozna Bidenia úgy, hogy Moldova egy részét megkapnák a romulánok. Megint és mindig ők járnának jól, nem mi. Persze ezért a pofonokat is be kell vállalniuk. Jéééé..... Nagyjából helyreállna egy 110 éve létezett rendszer..... igaz, a Monarchia nélkül.
Lengyelo. bevonul az M16 autóútig: Lutsk-Ternopil-Chernivitsi
Oroszország bevonul Dnyeper vonaláig:Kijev-Dnipropetrovszk-Kherszon
Románia Odesszáig, illetve megpróbálja elérni a Déli-Bugot Nova Odesszánál közben a háta mögött van a Dnyeszter menti közt. Ami kimaradt, azt északon Fehéroroszország tudja bekapni. A maradék lenni Bidánia. Persze mi Kárpátalját visszük.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Lengyelo. bevonul az M16 autóútig: Lutsk-Ternopil-Chernivitsi
Oroszország bevonul Dnyeper vonaláig:Kijev-Dnipropetrovszk-Kherszon
Románia Odesszáig, illetve megpróbálja elérni a Déli-Bugot Nova Odesszánál közben a háta mögött van a Dnyeszter menti közt. Ami kimaradt, azt északon Fehéroroszország tudja bekapni. A maradék lenni Bidánia. Persze mi Kárpátalját visszük.
Az oroszok nem fogják hagyni, hogy a romik megszerezzék Odesszát, valószínűleg az ott lakók sem fognak ebbe fegyver nélkül belemenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
131431057_1738119933027860_2567998806651375906_n.jpg
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Hát szó, mi szó, elég pocsék verzió, de azért így is ég és föld, hiszen Románia is EU-tag, NATO-tag, anyagilag bőségszaru Ukrajnához képest és háborút sem vív Oroszországgal. Plusz egy ilyen verzió tovább csökkentené a románok arányát is!
;)
Jóó, enyhe túlzás volt a részemről, de azért mindenki tudja, hogy mi lenne a legjobb opció ;)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
SZERINTEM Szlovákia és Románia a NATO-n belül vétót emelne Kárpáralja visszatérése ellen. Ezt csak az tudná anullálni, ha egy NATO-felvonulás esetén Románia kapna néhány pofont a Medvétől. Ha a térképre nézünk, az oroszoknak ideális lenne a határ a Dnyepernél. Ezzel a Krímet is biztosan tartanák. A lengyelek tényleg ácsingóznak Lvovra és környékére. Az viszont a NATO-nak lenne előnyös, ha a Kárpátok természetes védvonala lenne a NATO keleti határa. A maradék területen osztozna Bidenia úgy, hogy Moldova egy részét megkapnák a romulánok. Megint és mindig ők járnának jól, nem mi. Persze ezért a pofonokat is be kell vállalniuk. Jéééé..... Nagyjából helyreállna egy 110 éve létezett rendszer..... igaz, a Monarchia nélkül.
Tojni kell a véleményükre, kész helyzet elé kell őket állítani.
Meg kell indítani a kocsmapropagandát, hogy milyen jól járnának Magyarországgal, nekünk egyedüli alpesi síterepünk lenne, míg a románoknak, szlovakoknak megvan a maguké, továbbá mi nem nyomjuk el a nemzeti kisebbségeinket.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Persze, megtámadnak egy NATO államot... Ne viccelj már. Ha arra nem lépne az USA, és nem koppintana az orrukra, akkor lenne vége a NATO-nak. Márpedig az nem érdeke az USA-nak, nem fogja hagyni a kutyáinak, hogy ugatásnál többet csináljanak.

Eleve mivel mennének? Donbaszban le van kötve a legtöbb erejük. Egy ilyen lépés után viszont az ukránok lemondhatnának az államiságukról, szabad prédává válnának.
Miből gondolja mindenki, hogy mindenképpen, azonnal megy mindenki segíteni? Az érdekek gyorsan tudnak ám változni. Akár Berlinben, de máshol is.
Elég várni 3-4 hetet a mentő orvosok küldésével. Kelet Európának megint vége lenne egy hosszú időre. A jó öreg szarkavarás...
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Kárpátalja elég nagy terület.Ha a románok és szlovákok is kapnak belőle egy-egy darabot(néhány falut), akkor máris kevésbé lesznek durcásak, ha Magyarországnak is jut egy szelet.A nagyobbik nekünk jár, mivel a magyarok nagyobb területen élnek ott, mint mondjuk a szlovákok és románok.
5-10 ezer szlovák meg 30-40 ezer román él Kárpátalján.Jó lenne tudni az ottani ruszinok, ukránok véleményét Kárpátalja hovatartozásával kapcsolatban, mert akkor úgy kell tankolni a tankba.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
Kárpátalja elég nagy terület.Ha a románok és szlovákok is kapnak belőle egy-egy darabot(néhány falut), akkor máris kevésbé lesznek durcásak, ha Magyarországnak is jut egy szelet.A nagyobbik nekünk jár, mivel a magyarok nagyobb területen élnek ott, mint mondjuk a szlovákok és románok.
5-10 ezer szlovák meg 30-40 ezer román él Kárpátalján.Jó lenne tudni az ottani ruszinok, ukránok véleményét Kárpátalja hovatartozásával kapcsolatban, mert akkor úgy kell tankolni a tankba.
Nem osztozunk.... :hadonaszos:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 140
15 770
113