[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
648
2 797
93

Úgy látom Aurus-t küldtek érte Sheremetyevo-ba.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 244
29 454
113
Köppel és a Weltwoche Moszkvába is elkísérte Orbánt

Láthatjuk a sajtószobát, megy a nasizás. :) Köppel szerint Orbán azt akarja megtudni, hogy mik a vörös vonalak Putyin számára, ill h milyen elképzelései vannak a háború utáni biztonsági keretekről és garanciákról. A tárgyalások órákig tarthatnak, Köppel szerint a svájciaknak kéne ilyen missziót vezetni, de hát sajnos az ő politikusaik balf*szok, bezzeg Orbán. Mivel hosszú menet lesz, beszélni fog az orosz sajtósokkal. Egyébként semmi olyant nem mond, ami újdonság lenne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Kicsit olyan feelingje volt hogy Orban mint valami tanar kikerdezte Putyint hogy mirol mi a velemenye. :D Szerintem nem ez lesz az orosz elnok kedvenc sajtotajekoztatoja ever. :D
Én azt láttam ki belőle, hogy Viktor a futár, ezt elfogadta mindenki, de Z és Viktor nem szimpatizál egymással csak muszáj beszélniük amcsi nyomásra, Putyin viszont csípi Viktort, aki szintén minimum ha nem is csípi őszintén Putyót, de elismeri azt az erőt amit képvisel, és a kvalitásait.

Rossz oldalon vagyunk sajnos, ez igen sok dolgot lehatárol, de amúgy szerintem Viktor-Putyin jól megvannak együtt, nekem most is ez jött le a metakommunikációjukból.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 617
25 102
113
aki szintén minimum ha nem is csípi őszintén Putyót, de elismeri azt az erőt amit képvisel, és a kvalitásait.
Ezt amúgy mire alapozza mindenki? Eddig soha nem volt semmi ráutaló jel, hogy ellenérzése lenne Viktornak Vovával szemben, sőt az eddigiek alapján még a külügyesek is, Szijjártó és Lavrov is elég jól kijönnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Ezt amúgy mire alapozza mindenki? Eddig soha nem volt semmi ráutaló jel, hogy ellenérzése lenne Viktornak Vovával szemben, sőt az eddigiek alapján még a külügyesek is, Szijjártó és Lavrov is elég jól kijönnek.
Szijjártónak ha van esze Lavrovot szintén minimum tiszteli - szerintem kedveli is amúgy valóban - mert a világ legjobb/tapasztaltabb külügyminiszterével minden diplomata örülhet ha egy térben lehet, csak tanulni lehet Lavrovtól!

Viktor viszont abban nőtt fel, hogy a SZU megszállva tartott, Putyin pedig olyan hatalom első embere, aki ha kenyértörés lesz, szövetségi rendszerünk miatt az ellenfelünk sajnos. Szijjártó kedvelheti diplomataként Lavrovot, mint mentor is tekinthet rá, Viktor nem igazán teheti meg ezt Putyinnal a saját szerepében. Szerintem.


Én szar lennék Magyarország Miniszterelnökeként, mert simán kérnék Putyótól egy dedikált életrajzi könyvet, kis közös Judo edzés, vadászat a tajgán, adnék neki ajándékba kis kuvaszt, meg visszahívnám egy közös bográcsgulyásra, azt megszólna a sok gyökér az EU-ban :D!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 686
7 332
113
Én azt láttam ki belőle, hogy Viktor a futár, ezt elfogadta mindenki, de Z és Viktor nem szimpatizál egymással csak muszáj beszélniük amcsi nyomásra, Putyin viszont csípi Viktort, aki szintén minimum ha nem is csípi őszintén Putyót, de elismeri azt az erőt amit képvisel, és a kvalitásait.

Rossz oldalon vagyunk sajnos, ez igen sok dolgot lehatárol, de amúgy szerintem Viktor-Putyin jól megvannak együtt, nekem most is ez jött le a metakommunikációjukból.
Úgyanígy látom. Putyin barátságosan mosolygott a végén.
Kölcsönösen tisztelik egymást.

Szerintem:
  • Z látta milyen állapotban van Biden és sértetlenséget kér Putyintól OV-n keresztűl vagy
  • OV felvilágosította, hogy nem lesz több támogatás

Ezt az infót vihette Putyinnak. (szerintem)
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 022
113
Úgyanígy látom. Putyin barátságosan mosolygott a végén.
Kölcsönösen tisztelik egymást.

Szerintem:
  • Z látta milyen állapotban van Biden és sértetlenséget kér Putyintól OV-n keresztűl vagy
  • OV felvilágosította, hogy nem lesz több támogatás

Ezt az infót vihette Putyinnak. (szerintem)
Honnan nem lesz több támogatás??? Ezek a belüket is odaadják nyugaton!
Z tuti nem kért semmit Putyintól...sztem nem ezek vannak a háttérben.
De az látszott hogy V.V. elég szívélyesen fogadta!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Úgyanígy látom. Putyin barátságosan mosolygott a végén.
Kölcsönösen tisztelik egymást.

Szerintem:
  • Z látta milyen állapotban van Biden és sértetlenséget kér Putyintól OV-n keresztűl vagy
  • OV felvilágosította, hogy nem lesz több támogatás

Ezt az infót vihette Putyinnak. (szerintem)
Nagyjából erre tippelek én is. Szerintem Z keresi a kiugrási lehetőséget, mert ha nincs szupport mikor leteszi a fegyvert az MI6 vagy a saját nackói kivégzik, azt ott hagynak két orosz útlevelet ahogy szoktak.

Viktor egyértelmű hogy Trump ajánlatát vitte mindkettőnek, nem az EU-ét, mert olyan kb. nincs is.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 244
29 454
113
Úgyanígy látom. Putyin barátságosan mosolygott a végén.
Kölcsönösen tisztelik egymást.

Szerintem:
  • Z látta milyen állapotban van Biden és sértetlenséget kér Putyintól OV-n keresztűl vagy
  • OV felvilágosította, hogy nem lesz több támogatás

Ezt az infót vihette Putyinnak. (szerintem)
Szerintem ennél bonyolultabb.
1, Zeliből nem Putyinnak áll érdekében mártírt csinálni.
2, Zelire nem az oroszok vadásznak, ha békét köt, hanem a, a nackók, b, azoknak a rokonai, akik 2022 április és a békekötés időpontja között haltak - halnak meg.
Ergo nem Putyintól kell sértetlenséget kérnie, és Putyin nem garantálhat neki sértetlenséget, mert nem ő kontrollálja se a nackókat, se a feleslegesen meghaltak rokonait.
3, Mondhat akárki akármit, ígérhet támogatást, megvonhat támogatást, de a végső döntés Zelijé. Igen, ha BoJo nem megy oda, már rég béke lenne, de a döntést Zeli hozta meg. Övé a politikai, erkölcsi és jogi felelősség. Ha ő retteg a 2. pont miatt, akkor hiába ígér akárki akármit.
4, Zeli minden nappal csak egyre rosszabb feltételekkel köthet békét. Ezt tudja mindenki, akinek lapot osztottak: Putyin, Orbán, tán Zeli is, az EU barmainak is illene tudni. Ergo Putyin tudja, h nem neki kell rohanni.

A hozadék az lehet, h végre a nemzetközi sajtóba bekerült a béke lehetősége, az, h Zeli béketerve teljes képtelenség, és h Putyinnal nem csak lehet, kell is tárgyalni, és h a feltételek rajta múlnak, nem Zelin vagy pláne az EU bürokratáin.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 686
7 332
113
Szerintem ennél bonyolultabb.
1, Zeliből nem Putyinnak áll érdekében mártírt csinálni.
2, Zelire nem az oroszok vadásznak, ha békét köt, hanem a, a nackók, b, azoknak a rokonai, akik 2022 április és a békekötés időpontja között haltak - halnak meg.
Ergo nem Putyintól kell sértetlenséget kérnie, és Putyin nem garantálhat neki sértetlenséget, mert nem ő kontrollálja se a nackókat, se a feleslegesen meghaltak rokonait.
3, Mondhat akárki akármit, ígérhet támogatást, megvonhat támogatást, de a végső döntés Zelijé. Igen, ha BoJo nem megy oda, már rég béke lenne, de a döntést Zeli hozta meg. Övé a politikai, erkölcsi és jogi felelősség. Ha ő retteg a 2. pont miatt, akkor hiába ígér akárki akármit.
4, Zeli minden nappal csak egyre rosszabb feltételekkel köthet békét. Ezt tudja mindenki, akinek lapot osztottak: Putyin, Orbán, tán Zeli is, az EU barmainak is illene tudni. Ergo Putyin tudja, h nem neki kell rohanni.

A hozadék az lehet, h végre a nemzetközi sajtóba bekerült a béke lehetősége, az, h Zeli béketerve teljes képtelenség, és h Putyinnal nem csak lehet, kell is tárgyalni, és h a feltételek rajta múlnak, nem Zelin vagy pláne az EU bürokratáin.
Én abból gondoltam, hogy Z állítólag négyszemközt (tolmácsok és mások nélkül) váltott pár szót OV-val.
Nyílván nem olyat mondott, ami USA-nak vagy Ukrajnának tetszene.