Ha egy erős német vállalat elveszíti a piacai egy részét, akkor max. kisebb lesz a profitja és következő évben máshova terjeszkedik. Viszont egy kisebb magyar vállalkozás simán beleroppanhat abba, ha egyik pillanatról a másikra elveszíti a piacai egy részét.
Jól látod. Viszont a nagy német a kicsi magyar, szlovák stb, piacait veszi el.
Ez az uniós gazdaságpolitika lényege, és ezért vesztettünk mindig amikor egy más irányzatú kormány volt hatalmon. Mert ők feltétel nélkül elfogadták Brüsszel diktátumait.
Emlékezzünk.
Cukoripar. Bárki rákereshet a neten, annak megszűnése, a hozzá vezető út.
Egy pici döntés kellett hozzá. Gyurcsánytól kérték a cukorkvótát és ő eladta. Ennek fejében megszűnt a feldolgozóipar Mo-n. A magyar paraszt nem volt hülye. Évszázadokon keresztül hagyományozták egymásra a termelés fortélyait, amit a Kárpát-medence fogott egységbe. Ezen a területen voltak jobb és rosszabb földek, másra alkalmalmasak, nyilván a gyengébb földeken, amiből volt több millió hektár nálunk is, takarmányt állítottak elő, és olyan haszonnövényeket amelyek megteremtek. Az egyik ilyen volt a a cukorrépa, viszonylag igénytelen, széles termékstruktúrával. A cukorgyárakba, emberek, gépek dolgozak, működtek, azok megszüntével a gépipar egy szelete, és a munkaerő is odaveszett. Azokon az alacsony aranykoronás földeken ezeket termelték és takarmányt, és állatokat legeltettek, mert évszázadok óta csak erre voltak alkalmasak. Ez ilyen logikusan egyszerű, ebbe a szisztémába szólt bele az unió és rombolta le a természet által megteremtett kapcsolatokat. Azt gondolom, hogy az uniós csatlakozás agrárfejezetének letárgyalói óriási hibákat követtek el, ez terheli Medgyessyt és Balázs Pétert, aki később külügyminiszter volt. A valós rendszerváltásnak ez is egy "hozadéka", negatív oldala. Csak az a baj hogy ez már nem visszafordítható.
Miközben az említett felelősök nagy hangon szidják a jelenlegi kormányt, holott ők vágták parlagra az Alföld keleti részét. Elképesztő pofátlanságnak tartom.
Egyébként az egész embargó egy baromság.
Aki azt elhiszi, hogy Oroszország visszaadja a Krímet emiatt, azt egyszerűen értelmi fogyatékosnak lehet tekinteni.
Ha az oroszok visszaadnák, rögtön megbukna Putyin a népszerűség vesztés miatt.
Az orosz-nyugati kapcsolatok meg ugyanúgy a padlón maradnának továbbra is.
Teljesen így van. Az oroszok többségében kedvelik Putyint és leszarják a nyugati véleményeket, azokat az idióta magyar megmondóembereket a liberális médiából nem is ismerik akik véleményüket a világ legfontossabbjának hiszik.
Nem Krím miatt lett padlón az orosz-nyugati kapcsolat, hanem az ukrán puccs miatt. Krím csak egy orosz válaszlépés volt a puccsra.
A Majdanból fakadt a Krím. Pontosabban akik generálták azt, azoknak az akaratából. A kijevi buli a legfontosabb lépés volt, utána jött volna a Krím "bevétele", a szevasztopoli kikötő NATO bázissá tétele érdekében. A továbbiakat mindenki ismeri.
Putyin azért ellenség, mert saját, nemzeti tőkés réteget épít fel, és a mérhetetlen természeti kincsekben bővelkedő országába senkit nem enged "játszani".
QUOTE="blitzkrieg, post: 573690, member: 1477"]Egyébként meg népek önrendelkezése van vagy nem? A Krímet nagy többségben oroszok lakják, miért ne tartozhatnának oda ahova akarnak?[/QUOTE]
Blitz, ne légy naív. Te is tudod hogy a wilsoni elveket a kinyilvánitásuk óta - 1918 - egyik ráhivatkozó sem tartotta be. Egyedül a nyers erő számít.