[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 474
113
"És diplomás családfőkről van szó, meg a középiskolai tanárok is egyetemet végzett emberek ugyebár. "
A diploma nem egyenlő az intelligenciával
Inkább árnyaljuk úgy szerintem, hogy trendszerűen a diplomások intelligensebbek (nekem nincs diplomám), de vannak diplomával nem rendelkező intelligens emberek is jócskán, s sajnos vannak olyan diplomások is, akik sötétek, mint az éjszaka.
Ezek a jelenségek meg megtudják zavarni a külső szemlélő ;) értékrendjét.:D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem, nem hülyékről van szó a barátaim esetében. Inkább úgy mondanám, hogy a félelem beindult, de jó magyar szokás szerint az első reakcció a szőnyegalá seprés, mert akkor biztos nem lesz baj! Kívánom, hogy ne legyen, de ha még is van, akkor a gyerkőc minden nap kb. 25-25 km -et ingázik a középsuliba vonaton, szóval..., személy szerint a közösséggel szembeni felelőtlenségnek tartom, de főleg a pedagógusi kar reakcióját. Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz. Hát én azért a rendkívüli szülőin azért erősködtem volna, hogy..., meg magamtól érdeklődtem volna a zöld számon is az egész osztályra hivatkozva. De ez az én, meg a hozzám hasonlók mentalitása diplomám ide vagy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem, nem hülyékről van szó a barátaim esetében. Inkább úgy mondanám, hogy a félelem beindult, de jó magyar szokás szerint az első reakcció a szőnyegalá seprés, mert akkor biztos nem lesz baj! Kívánom, hogy ne legyen, de ha még is van, akkor a gyerkőc minden nap kb. 25-25 km -et ingázik a középsuliba vonaton, szóval..., személy szerint a közösséggel szembeni felelőtlenségnek tartom, de főleg a pedagógusi kar reakcióját. Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz. Hát én azért a rendkívüli szülőin azért erősködtem volna, hogy..., meg magamtól érdeklődtem volna a zöld számon is az egész osztályra hivatkozva. De ez az én, meg a hozzám hasonlók mentalitása diplomám ide vagy oda.

"Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz."

Én is egyházi iskolába jártam, és amikor a sérvműtétem után furcsa bőrviszketések kezdtek jelentkezni nálam, el mertem menni egy városi (értsd: a bentlakásos iskola orvosától különböző) rendelőbe.
Másnap a gimnázium rektora (pap!) az egész iskola előtt üvöltve prédikálta az ebédlőben 300 diák előtt, hogy egyesek külső orvosi rendelőbe mennek el lejáratni az iskolánkat, hogy azt terjesszék rólunk, hogy rühesek vagyunk!

És ez egy egyházi iskola volt! Semmivel sem jobbak, mint a többi!
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Nem akartam sértegetni senkit, ezért inkább mégse fogalmazzunk így, ha lehet.
"trendszerűen a diplomások intelligensebbek"

Nem tudod árnyalni mert ez egyszerűen nem igaz. Ha valakinek van diplomája az kb csak azt jelenti tud magolni és követni a szabályokat és ennyi. De a sablon magolásnak semmi köze az intelligenciához.

Intelligencia jele az például, hogy képes belátni, hogy a diplomája önmagában még semmit nem jelent, és képes az önkritikára a sablontól eltérően. Ezt hívják gondolkodásnak és a tények értelmezésének, elemzésének stb... Persze mindenhol vannak 0.1% kivételek de a többség légy aki szart eszik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"trendszerűen a diplomások intelligensebbek"

Nem tudod árnyalni mert ez egyszerűen nem igaz. Ha valakinek van diplomája az kb csak azt jelenti tud magolni és követni a szabályokat és ennyi. De a sablon magolásnak semmi köze az intelligenciához.

Intelligencia jele az például, hogy képes belátni, hogy a diplomája önmagában még semmit nem jelent, és képes az önkritikára a sablontól eltérően. Ezt hívják gondolkodásnak és a tények értelmezésének, elemzése stb...

Szerintem nem nekem akartál válaszolni...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Inkább árnyaljuk úgy szerintem, hogy trendszerűen a diplomások intelligensebbek (nekem nincs diplomám), de vannak diplomával nem rendelkező intelligens emberek is jócskán, s sajnos vannak olyan diplomások is, akik sötétek, mint az éjszaka.
Ezek a jelenségek meg megtudják zavarni a külső szemlélő ;) értékrendjét.:D
"trendszerűen a diplomások intelligensebbek"

Nem tudod árnyalni mert ez egyszerűen nem igaz. Ha valakinek van diplomája az kb csak azt jelenti tud magolni és követni a szabályokat és ennyi. De a sablon magolásnak semmi köze az intelligenciához.

Intelligencia jele az például, hogy képes belátni, hogy a diplomája önmagában még semmit nem jelent, és képes az önkritikára a sablontól eltérően. Ezt hívják gondolkodásnak és a tények értelmezésének, elemzésének stb... Persze mindenhol vannak 0.1% kivételek de a többség légy aki szart eszik. Tehát nem csak vannak sötétek hanem a többség az.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Műszakinál is droidok vannak. Programozásnál kellene például kreativitás, de tapasztalat, hogy a legtöbbje nem az.

Ezek szerint nemcsak diplomád nincs, de még életedben nem is programoztál :D Megsúgom: a nullához közeli kreativitás kell a programozáshoz... :D sőt, pont az nem kell, mi több, egyenesen tilos o_O
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Páran már megállapították már topikokban, hogy az érettségihez is fiatal lehet még.
Te inkább foglalkozz a román imádásoddal.
Azóta átvilágítottak téged egyébként? A mágjatűz szerzője szerint sok a román kém akik tevékenyek a magyar fórumokon. Erősen gyanus vagy Kriszke
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ezek szerint nemcsak diplomád nincs, de még életedben nem is programoztál :D Megsúgom: a nullához közeli kreativitás kell a programozáshoz... :D sőt, pont az nem kell, mi több, egyenesen tilos o_O
"mi több, egyenesen tilos" nah te vagy a tipikus esete annak aki azt mondja ezt nem tanulta az egyetemen akkor nem is létezik. Szánalom :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Te inkább foglalkozz a román imádásoddal.
Azóta átvilágítottak téged egyébként? A mágjatűz szerzője szerint sok a román kém akik tevékenyek a magyar fórumokon. Erősen gyanus vagy Kriszke
Át szoktak rendszeres időközönként. Negatív lett mint az IQ teszted szerencsére. Amúgy az egy nagyon jó könyv, volt szerencsém a szerzőjének több előadásán is részt venni személyesen.