[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 756
113
Jákob legközelebb a Parlamentben:
"Miniszterelnök úr, tegnap odajött hozzám egy melós. És tudja, mit mondott? Hogy mi a faszt keresek ott! Ezt mondta, miniszterelnök úr." :D

"Olyasféle öngól lett ez, mint a Falus-féle legendás jeges vödrös videó. Pusztító. :)"
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 756
113
Azért nagy kópé ez az Orbán. Mintha hagyná nyerni az ellenzéket, semmi kampány 2019 nyárán-őszén, hogy amikor végre moslékék nyerhetné a parlamentit 2022ben, ilyen budapesti teljesítmény után rájuk még a sajátjaik se szavaznak majd. Többi nagyváros dettó. :)

 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
O.V semmi olyanba nem megy bele kiváltképp a választások előtt ami magába hordozza annak a lehetőségét, hogy ő vagy a Fidesz veszítsen a népszerűségéből.Emiatt is tudott ennyi ideig a magyar politika "csúcsán" maradni,pontosan tudja mikor kell időlegesen vagy végleg elengedni a dolgokat.

És egyesek ezt hívják diktatúrának...o_O
 
W

Wilson

Guest
Semmit nem lát jól!
Ezek ott a vadnyugaton fizikailag fognak eltűnni! Vágod!
..
Egyszerűen alig maradnak majd a folyamat végére!
De hajtsák csak az aberrációt tovább, én már komolyan mondom, hogy szurkolok nekik, hogy minél nagyobb és nagyobb elmebajt zúdítsanak magukra!
..
Arról nem is beszélve, hogy a zsidó miniszterelnökcsere min változtatott? Mi is rendült ezáltal meg itt Magyarországon?
Teljes hatökörség, amiket állít. De mindez a tipikus libsi mentalitásból fakad, amitől nem tudnak szabadulni. Ők azok akiknek folyton kell egy külső igazodási pont, valaki vagy valakik, akikhez idomulni lehet. Mivel önmagukban nem alkotnak ép, egész létezőt, akinek teremtő, alkotó ereje van! Hiányuk van!

Megint elragadtak az érzelmek:).Én a világpolitikai folyamatokról beszéltem és azt szerintem jól látja, az USA körbe akarja kerítek Kínát és ehhez szüksége van Európára ezt pedig a németek segítségével tudják megvalósítani.Netanjahut pedig egyfajta"igazodási pontként" hozta fel és "politikai következményről beszél".
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, hogy ezt mondja hiszen miután kiszivárgott az információ olyan tiltakozás volt a választópolgárok részéről, hogy a Fidesz kénytelen volt időlegesen meghátrálni és a választások utánra halasztani a dolgot.
A tüntetés előtt, mikor elindult ez a műbalhé el lett mondva a kormány részéről is, meg minden fórumon, hogy még semmi konkrét nincs, hanem tárgyalások kezdődtek (mint ahogy annak idején Gyurcsányék részéről is). Nyilván nem arról volt szó, hogy nem értették meg, mert az naívság lenne. Az ellenzék kitalált egy narratívát, arra felhúzott egy sztorit és egy eseményt. Kellett neki valami téma, kellett valami olyan dolog, amivel ezt a sokszínű koalíciót össze tudják rázni. Van és lesz még pár ilyen, mert így, ennyire belülről széthúzva semmit nem tudnak még önmagukkal sem kezdeni, az meg kevés, hogy a szervezetek vezetői leosztották a lapokat, de a tagságokat is össze kell rázni. Azomban igazából sem a tüntetés, sem pedig az emberek többségének narratívájából nem az jön át, hogy egy szűk körön kívül nagyon megütötte volna az emberek ingerküszöbét. Ennyi volt az egész. Ebből meg vizionálni, hogy hú de meghátrált a kormány... Ja és persze kellett valami "szponzorszökés", hogy lássák, hogy van kit szponzorálni. :)

De ez is egy érdekes narratíva, ha a kormány figyelmen kívül hagy valami ellenzéki narratívát, akkor diktatúrát lehet kiáltani; ha meg teszem azt azt mondja, hogy oké, igazatok van és az emberek nem akarnak ezt vagy azt; akkor meg a kormány meghátrált? :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 756
113
W

Wilson

Guest
A tüntetés előtt, mikor elindult ez a műbalhé el lett mondva a kormány részéről is, meg minden fórumon, hogy még semmi konkrét nincs, hanem tárgyalások kezdődtek (mint ahogy annak idején Gyurcsányék részéről is). Nyilván nem arról volt szó, hogy nem értették meg, mert az naívság lenne. Az ellenzék kitalált egy narratívát, arra felhúzott egy sztorit és egy eseményt. Kellett neki valami téma, kellett valami olyan dolog, amivel ezt a sokszínű koalíciót össze tudják rázni. Van és lesz még pár ilyen, mert így, ennyire belülről széthúzva semmit nem tudnak még önmagukkal sem kezdeni, az meg kevés, hogy a szervezetek vezetői leosztották a lapokat, de a tagságokat is össze kell rázni. Azomban igazából sem a tüntetés, sem pedig az emberek többségének narratívájából nem az jön át, hogy egy szűk körön kívül nagyon megütötte volna az emberek ingerküszöbét. Ennyi volt az egész. Ebből meg vizionálni, hogy hú de meghátrált a kormány... Ja és persze kellett valami "szponzorszökés", hogy lássák, hogy van kit szponzorálni. :)

De ez is egy érdekes narratíva, ha a kormány figyelmen kívül hagy valami ellenzéki narratívát, akkor diktatúrát lehet kiáltani; ha meg teszem azt azt mondja, hogy oké, igazatok van és az emberek nem akarnak ezt vagy azt; akkor meg a kormány meghátrált? :D
Azok az információk valósak voltak függetlenül attól,hogy utólag mit kommunikált a kormány,amúgy én még azt sem tartom ördögtől valónak,hogy valamilyen szinten tudatosan szivárogtatták ki ezt a tervezetet,hogy így szondázzák a közvéleményt ugyanis a Fidesz és O.V rendszeresen él ezzel a lehetőséggel.Hiszen így a Kínaiak felé nyugodtan tud érvelni,hogy változtatni kell az eredeti elképzeléseken látva ennek a tervezetnek az elutasítottságát, azzal pedig,hogy a reakciók hatására azt kommunikálják,hogy a Fundan ügyében a döntést (közben a háttérben gőzerővel zajlik a beruházás előkészítése) a jövő évi választások utánra jövő őszre halasztották szintén időt nyertek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 756
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azok az információk valósak voltak függetlenül attól,hogy utólag mit kommunikált a kormány,amúgy én még azt sem tartom ördögtől valónak,hogy valamilyen szinten tudatosan szivárogtatták ki ezt a tervezetet,hogy így szondázzák a közvéleményt ugyanis a Fidesz és O.V rendszeresen él ezzel a lehetőséggel.Hiszen így a Kínaiak felé nyugodtan tud érvelni,hogy változtatni kell az eredeti elképzeléseken látva ennek a tervezetnek az elutasítottságát, azzal pedig,hogy a reakciók hatására azt kommunikálják,hogy a Fundan ügyében a döntést (közben a háttérben gőzerővel zajlik a beruházás előkészítése) a jövő évi választások utánra jövő őszre halasztották szintén időt nyertek.
Csak nem azzal vádolod az ország kormányát, hogy jó tárgyalási technikájuk van és a magyar érdekeket helyezi előtérbe?

A kezdetektől kezdve az volt kommunikálva, hogy több év kell mire végleges tárgyalás, tervezés, pályáztatás, megvalósítás lesz. Nem véletlen írtam, hogy ha -mint minimális matematikai esély alapján, de nagy hanggal hangoztaott- lenne kormányváltás, akkor ha nekik nem tetszik simán megszüntethetnék a tárgyalásokat, és lehet, hogy már a 2026-os választások után fog egyáltalán megnyílni is az intézmény.
 
W

Wilson

Guest
Csak nem azzal vádolod az ország kormányát, hogy jó tárgyalási technikájuk van és a magyar érdekeket helyezi előtérbe?

A kezdetektől kezdve az volt kommunikálva, hogy több év kell mire végleges tárgyalás, tervezés, pályáztatás, megvalósítás lesz. Nem véletlen írtam, hogy ha -mint minimális matematikai esély alapján, de nagy hanggal hangoztaott- lenne kormányváltás, akkor ha nekik nem tetszik simán megszüntethetnék a tárgyalásokat, és lehet, hogy már a 2026-os választások után fog egyáltalán megnyílni is az intézmény.
Én elismerem ha szerintem az Orbán kormány valamit jól csinál,de ebben az esetben Kína erőfölénye érvényesül, mivel számomra valamilyen rejtélyes okból O.V nagyon ragaszkodik ehhez az egyetemhez.Amúgy a kiszivárgott tervezet szerintem nem a magyar érdekeket képviseli.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én elismerem ha szerintem az Orbán kormány valamit jól csinál,de ebben az esetben Kína erőfölénye érvényesül, mivel számomra valamilyen rejtélyes okból O.V nagyon ragaszkodik ehhez az egyetemhez.Amúgy a kiszivárgott tervezet szerintem nem a magyar érdekeket képviseli.
Elhangzott, örülnek minden olyan megkeresésnek és lehetőségnek, amely ilyen, vagy magasabb szintű tudásközpont, egyetem idetelepülése, akárhonnan jön. Kínából jött, nyugatról az elmúlt 30 évben meg kisarkítva írva: kaptunk egy CEU-t.
Azzal meg sajnos nem lehet mit kezdeni, ha Kína olyan erőfölényre tett szert, amit; ez részben köszönhető azon EU-s politikai garnitúrának, akiknek a sötétzöldség, homoszexualitás, pedofília jobban fekszik és fontosabb téma, mint a szövetségi rendszer és az egyes tagországok összehangolt gazdasági és kontinentális érdekei. (Illetve ha arról van szó, hogy a német-kínai, vagy holland-kínai kapcsoloatok köszönik szépen szépen virágoznak; az kevésbé zavaró, mint nálunk egy egyetem...pedig talán össze lehet hasonlítani az ezeken keresztüli kínai befolyásolási képesség és lehetőség mértékét.)
 
W

Wilson

Guest
Elhangzott, örülnek minden olyan megkeresésnek és lehetőségnek, amely ilyen, vagy magasabb szintű tudásközpont, egyetem idetelepülése, akárhonnan jön. Kínából jött, nyugatról az elmúlt 30 évben meg kisarkítva írva: kaptunk egy CEU-t.
Azzal meg sajnos nem lehet mit kezdeni, ha Kína olyan erőfölényre tett szert, amit; ez részben köszönhető azon EU-s politikai garnitúrának, akiknek a sötétzöldség, homoszexualitás, pedofília jobban fekszik és fontosabb téma, mint a szövetségi rendszer és az egyes tagországok összehangolt gazdasági és kontinentális érdekei. (Illetve ha arról van szó, hogy a német-kínai, vagy holland-kínai kapcsoloatok köszönik szépen szépen virágoznak; az kevésbé zavaró, mint nálunk egy egyetem...pedig talán össze lehet hasonlítani az ezeken keresztüli kínai befolyásolási képesség és lehetőség mértékét.)
Csakhogy a Fundanra Matolcsyn keresztül O,V jelentkezett be olyannyira,hogy a Kínaiak eléggé egyoldalú feltételeivel is megakarják építeni az egyetemet,ami szerintem ellentétes a magyar érdekekkel.
 
Status
Not open for further replies.