[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 794
113
Amit ez a salgótarjáni undorító suna csinál, na az tényleg elképesztő. A buzi zászló persze kint van ...


"Születhetett volna pár kilométerrel északabbra, és akkor remek szlovák nacionalista vált volna belőle."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Az ellenzék gazdasági programja, ha lehet annak nevezni, gyakorlatilag zöldkommunista katyvasz, olyan emberbaráti tekintélyekre hivatkozva, mint az IMF, a Világbank és a WEF (na jó, meg Ferenc pápa). Színtiszta voluntarizmus: igazságos rendet teremtünk, biztos működni fog, mert rámondjuk:

 
T

Törölt tag 4082

Guest
Remélem egy régi szar fekete fehér tévéd van,
Az, hogy a Kádár rendszer diktatúra volt egyértelmű. De ez mire is érv? A 70-es években az amerikai melósnak is csak egy szar fekete-fehér tvje volt, a dél-olasz melósnak meg az se. Egyszerűen azért mert akkor az a szar fekete-fehér tv volt az átlag.
vártál 6-7-8 évet a fostalicska Zaporozsecedre
Mármint a vadonatúj zaporozsecedre. Ma 6-7-8 év alatt nem lesz új kocsid, még daciád se. akkor meg miről beszélünk?
ha a gyerek elhányná a kád dugóját akkor faragsz bele fából mert nem lehet kapni
Ma se kapsz, csak ma faragni se tudsz. Mert a 10 évvel az előtt megvett csaptelep rendszert már 8 éve nem gyártják, az új meg véletlenül sem kompatibilis vele.
hogy hány autójuk és milyen van
Csak érdekességképpen, a Kádár rendszer az autópálya fejlesztésekkel úgy számolt, hogy a 2020-as évekre kell befejezni, mert addigra lesz annyira tömeges az autózás, hogy már feltétlenül szükséges. Hm, hoppá.
De egyébként sokkal-sokkal kevesebben végeztek egyetemet Kádár alatt, mint ma
Megint egy olyan dolog, ami az egész világra jellemző volt, nem Kárár specifikus.
Mellesleg ma vidéken egyáltalán nem kell olyan nagy tőke azért, hogy házat vegyél.
Ja, Szegeden már laza 30 millióból megvan egy 50es panel. Pesten ez inkább már 60 milla. Jaaa hogy te a borsodi falura gondolsz? Munkahely nincs 100 km-es körzetben se...
Felesleges is, ma egy 10-15 éves autó is tökéletesen használható, és kvázi fillérekért megkapod, pár havi fizetés áráért.
Ezt hívják úgy hogy racionalizálod, hogy csóró vagy.
, a sutyerák geci kápó mentalitás amivel biztos jobbította ez a csodálatos kádár báttya a magyar mentalitást és összetartást
A mit? Legalább Jókait olvashatnál, vagy Mikszáthot ha már a Himnusz és a Szózat nem megy...
Habsburg agymosás utáni szabadságharc utáni habsburg agymosás utáni
A Habsburgok teljes befeketítését a Kossuth-Károlyi-Kun-Rákosi féle szélsőbalos vonal nyomatta, és nyomatja ma is.
Az arány közelebb van a 2/3-hoz mind az egy harmadhoz a jóljárás mértékében, mivel a fideszt az életszínvonal tartja hatalmon ha az nem javul folyamatosan a kutya se választaná őket a sok faszság miatt.
Valóban, de nem a javuló életszínvonal, hanem a nem romló. És ez nagy különbség.
.Környékünkön 200-250 körül keresnek,tudtommal.
Bruttóban
Olaszország esetében is, vagy Ausztria esetében is.
Ugorj le Nápoly környékére, még ma is Borsod, akkoriban pedig Borsod feljebb volt mint most.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Az, hogy a Kádár rendszer diktatúra volt egyértelmű. De ez mire is érv? A 70-es években az amerikai melósnak is csak egy szar fekete-fehér tvje volt, a dél-olasz melósnak meg az se. Egyszerűen azért mert akkor az a szar fekete-fehér tv volt az átlag.

Hát izé, nincsenek adataim, de szertintem átlag amerikainak már színes tv-je volt a 70-es években, az olasz melósnak is tuti volt legalább fekete-fehér. A rothadó kapitalizmusban a '70-es években sem volt negyed-fél évi fizetés egy TV, mint nálunk akkor. Ahogy az autó is relatíve olcsóbb volt az ottani melósnak, mint a magyarnak.

Mármint a vadonatúj zaporozsecedre. Ma 6-7-8 év alatt nem lesz új kocsid, még daciád se. akkor meg miről beszélünk?

Attól függ, szerintem aki mindenáron egy új daciát akar, és dolgozik, annak elérhető lehet ez mondjuk, ha évekig félretett rá, meg hitel is van:


Jó, ha egyedül él albérletben vagy törleszti a lakáshitelét, a maradék pénzt meg elbulizza, meg 1-2 évenként elnyaralja, bár egyébként nem keres jól, akkor nem. Amúgy felesleges is ennyi pénzt adni egy ilyenért, mint a fenti, fele annyiért vagy kevesebbért ma is talál szerintem teljesen jó használt autót ebben a kategóriában.

Ma se kapsz, csak ma faragni se tudsz. Mert a 10 évvel az előtt megvett csaptelep rendszert már 8 éve nem gyártják, az új meg véletlenül sem kompatibilis vele.

Jaj ne már, Mofém csaptelepet ma is kapni, gyak. ugyanolyan olyan mint 30 éve.

Ugorj le Nápoly környékére, még ma is Borsod, akkoriban pedig Borsod feljebb volt mint most.

Igaz csak 20 éve jártam ott, hát nem épp úgy tűnt, vagy furcsa elképzeléseid vannak Borsodról. Amit láttam: sok szemét, sok törött autó, kaotikus közlekedés (buszról leszálltunk a dugóban, mert gyalog gyorsabb volt) szóval tipikus Dél, rossz állapotú épület is volt szép számmal, déliesen laza emberek, a városban a tengerben fürdőzők (nem kijelölt strandon) stb. De nyomort nem.
Sorrento, Capri, Amalfi, Positano meg persze pláne nem tűnt nyomortelepnek, oké azok a gazdag turista helyek, de a "környéken" van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
már színes tv-je volt a 70-es években
Tudod melyik volt az első, már szinesen forgatott sorozat? Aminek az első évadát az elterjedt tvk (és a tapasztalatlanság miatt) még fekete-fehér módon világosítottak?
star trek 1969
az olasz melósnak is tuti volt legalább fekete-fehér
Csalással kellett megbuktatni a kommunista pártot, mert annyira jól éltek az olasz melósok, hogy vonzó volt nekik a rendszer.
Ahogy az autó is relatíve olcsóbb volt az ottani melósnak, mint a magyarnak.
Németországban. De most ugye Olaszországról beszélünk...
Attól függ, szerintem aki mindenáron egy új daciát akar, és dolgozik, annak elérhető lehet ez mondjuk, ha évekig félretett rá, meg hitel is van:
Az miben különbözik a vársz 6-7-8 évettől?
Jó, ha egyedül él albérletben vagy törleszti a lakáshitelét, a maradék pénzt meg elbulizza,
Nincs maradék pénze. 150 ezer ftos albérletárak mellett valahogy nem látom be, hogy a medián 180-200 ezer Ftból hogy is pakol félre.
Jaj ne már, Mofém csaptelepet ma is kapni, gyak. ugyanolyan olyan mint 30 éve.
Elvben meg nem. És ez az elv elegendő ahhoz, hogy baszhatod. Most ezzel szívok.
gaz csak 20 éve jártam ott, hát nem épp úgy tűnt, vagy furcsa elképzeléseid vannak Borsodról.
Az jó, mert én meg nem. Dél-Olaszország magyar viszonylatban sem számít gazdag régiónak.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 794
113
Hát izé, nincsenek adataim, de szertintem átlag amerikainak már színes tv-je volt a 70-es években, az olasz melósnak is tuti volt legalább fekete-fehér. A rothadó kapitalizmusban a '70-es években sem volt negyed-fél évi fizetés egy TV, mint nálunk akkor. Ahogy az autó is relatíve olcsóbb volt az ottani melósnak, mint a magyarnak.



Attól függ, szerintem aki mindenáron egy új daciát akar, és dolgozik, annak elérhető lehet ez mondjuk, ha évekig félretett rá, meg hitel is van:


Jó, ha egyedül él albérletben vagy törleszti a lakáshitelét, a maradék pénzt meg elbulizza, meg 1-2 évenként elnyaralja, bár egyébként nem keres jól, akkor nem. Amúgy felesleges is ennyi pénzt adni egy ilyenért, mint a fenti, fele annyiért vagy kevesebbért ma is talál szerintem teljesen jó használt autót ebben a kategóriában.



Jaj ne már, Mofém csaptelepet ma is kapni, gyak. ugyanolyan olyan mint 30 éve.



Igaz csak 20 éve jártam ott, hát nem épp úgy tűnt, vagy furcsa elképzeléseid vannak Borsodról. Amit láttam: sok szemét, sok törött autó, kaotikus közlekedés (buszról leszálltunk a dugóban, mert gyalog gyorsabb volt) szóval tipikus Dél, rossz állapotú épület is volt szép számmal, déliesen laza emberek, a városban a tengerben fürdőzők (nem kijelölt strandon) stb. De nyomort nem.
Sorrento, Capri, Amalfi, Positano meg persze pláne nem tűnt nyomortelepnek, oké azok a gazdag turista helyek, de a "környéken" van.
Nápoly elég koszos lett. Tény.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 794
113
Hiánypótló. :)

"A legjobb egyébként nem is ez a semmittevős rész, hanem amikor tényleg belemászol a köcsög jobboldaliak arcába a hülyeségeiddel. Mennyire istenkirály lenne már civil szervezetet alapítani, és rengeteg külföldi dellát felnyalni a csatahajózás népszerűsítésért?

Én kurvára nem csinálnék semmit, csak járnám az ovikat egymás után, és megvillantanám a gyerekek előtt a hatalmas, eres csatahajómat. Aztán, ha az óvónénik elküldenének a vérbe, meg rám hívnák a yardot, hogy most már tényleg takarodjak a kurva anyámba, még nekem állna feljebb.

Oldalakat írnék sok pénzért a Mancsba meg az ÉS-be, hogy a köcsög közvélemény már a harmincas évek óta csatahajóellenes, meg micsoda dolog már, hogy nincs jogom a szerintem csodálatos életformám propagálására. Még a Nationalelf is felvenne egy bismarckos karszalagot, bár ezt most tapintatból inkább talán hagyjuk."

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Nápoly elég koszos lett. Tény.

Lehet, akkor még nemigen lehetett látni afrikaiakat, arabokat ott sem. Bár a helyiek is elég barnák voltak és lazák (a rendőr kigombolt ingben bájcsevegett pár hvcs-vel az utcán stb.)
Ja, szemét akkor is volt. (Valamikor meg le is állt a szemétszállítás valami politikai balhé miatt hosszabb időre, a 2000-es években)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Sziriáig jutottam csak,ott meg nem volt.Leokat viszont szintén láttam,Sőt,még le is dudáltam az útrol.De,még a konyha raktárába is Leoval vezettek el.Ugyanis 1x majonézt vittem egy német páncéloslaktanyába (nem az amcsis cégnél,később).Portán szépen elmagyarázták,merre is van a kajaraktár.Csakhogy nekem sikerült az instrukcióval a hk parkolóba kilukadnom.Kutya nem törödött vele,hogy ott boklászik egy fehér kamion a cicák között.Tettem egy kört közöttük,amikor jött egy valahonnan.Leintettem,hogy árulja már el,hol a kajaraktár,az meg mondta,hogy kövessem,odavezet.És igy sikerült megtalálni a raktárat.
Erre kivételesen kapsz egy like-ot!
 
  • Vicces
Reactions: hete and enzo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Ezeket a sztorikat sokkal jobb olvasni, mint a napi rendszerességű NER-es fröcsögéseket... Nincs kedved ennél a műfajnál maradni? Szerintem mindegyikünk jobban járna. ;)
Én mindenesetre szívesen olvasnék hasonló történeteket, biztos sok olyat láttál a világban, ami érdekes lenne másoknak.
Akkor már ketten vagyunk :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 794
113
Hiánypótló. :)

"A legjobb egyébként nem is ez a semmittevős rész, hanem amikor tényleg belemászol a köcsög jobboldaliak arcába a hülyeségeiddel. Mennyire istenkirály lenne már civil szervezetet alapítani, és rengeteg külföldi dellát felnyalni a csatahajózás népszerűsítésért?

Én kurvára nem csinálnék semmit, csak járnám az ovikat egymás után, és megvillantanám a gyerekek előtt a hatalmas, eres csatahajómat. Aztán, ha az óvónénik elküldenének a vérbe, meg rám hívnák a yardot, hogy most már tényleg takarodjak a kurva anyámba, még nekem állna feljebb.

Oldalakat írnék sok pénzért a Mancsba meg az ÉS-be, hogy a köcsög közvélemény már a harmincas évek óta csatahajóellenes, meg micsoda dolog már, hogy nincs jogom a szerintem csodálatos életformám propagálására. Még a Nationalelf is felvenne egy bismarckos karszalagot, bár ezt most tapintatból inkább talán hagyjuk."

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Erre kivételesen kapsz egy like-ot!
Akkor már ketten vagyunk :)
Nem fröcsögés az,hanem valós problémák.Tulajdonképpen senki nem cáfolta meg az állitásaimat.Csak egy kötekedő trollbanda személyeskedése volt a válasz.
Most ugyan azt csinálja az Orbán kormány,mint a Kádár kormány csinálta a 70es,80as években.Adóságbol életszinvonalat emel/szintentart (a preferáltakét emeli,a nem preferáltakét már nem annyira-minden viszonylagos).2008 elött is ez volt,még az ingatlanlufi is ugyanigy megvolt.Csak akkor az emberek közvetlenül adósodtak el,most közvetve az államon keresztül.Meg a preferált réteg nem adósodik el,mert vissza nem téritendő támogatásként kapja meg a jószágot,amit viszont az adófizető fizet ki.Kádári szocpol 2.0-csak most nem mindenkinek,hanem csak a kiválasztottaknak.NER cégek meg olyan,mint az Eocén program.Soha meg nem térülő befektetések.Mert piaci viszonyok között életképtelenek (amit belinkeltem,látom,nem hallgattátok meg)
Ami most megy NER cimszóval,az hosszútávon ugyanolyan káros,mint a kádári gulyáskommunizmus.Viszonylagos jólétet teremt (a viszonylagos szónak igen nagy a jelentősége,mindig),de ezt a hosszutávú fejlődés kárára teszi.
Szintén nem jut el a tudatig,mert az kinos lenne,hogy mit jelent,mikor ugyanannak az éremnek a két oldalárol irok.Nincs lényegi különbség az ugynevezett bal és jobb oldal között,csak stilisztikai.
Aztán van az összkép és a részterület közötti különbség.Ha tetszik,ha nem,a kádári rendszerben az átlag fiatalnak sokkal több sansza volt saját kéglire,mint most.De ettől még a kommunizmus összeségében egy rendkivűl káros és rossz,életképtelen rendszer volt.
Különben Fuchsba ültem is,VBCI-t meg még vezettem is a gyárudvaron.Hát,kamion kényelmesebb-de kb ennyi,amit egy gyárudvari körböl meg lehet állapitani.Vagyis harcászati értelemben egy nagy 0-át.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Matolcsy György pedig az ellenzékben:

A magyar válságkezelés értékelése​

Matolcsy György

Orbán - Matolcsy és az aranytartalék.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Orbán - Matolcsy és az aranytartalék.

 
Status
Not open for further replies.