[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
Budapest...

Tehát 50-100 millión belül... amit írtam, mily meglepőőő...
<off>
Hatalmas szoras volt mindig is Budapesten belul, ez igy nem igaz, hogyne vennel. (Folyamatosan nezem a budapesti piacot, befektetesi celbol.)
Siman veszel 50M alatt lakast ma is, csak nem Budan, plane nem a dombteton, sot, meg csak nem is Budarettenetesen a varoson kivul, hanem max a pesti oldalon, valahol Rakosborzaszton, ott talan nem csak normalis tarsashazban is, de akar meg kis hazat, kis telekkel is kapsz. (Taxival sokat utazo idosebb pestiek talan felismerik a beceneveket. :D)
Mint befektetes nem eri meg, de ha bekoltozol, akkor semmi baja. Persze, a vilag token fogsz lakni, de akkor is sajatban es Budapesten belul.
En mindig azt tanacsoltam minden baratomnak, hogy penzugyi szmepontbol hacsak nem kotodik Pesthez, akkor azonnal jojjon at Budara, ha egyszer megteheti, utana sokkal konnyebb tovabb csereberelni majd - ma mar ebben sem vagyok biztos, de mondjuk ketsegtelenul komolyabb hozamot csinalnak a budai dombok, akarhogyan is nezzuk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 4082

Guest
(Taxival sokat utazo idosebb pestiek talan felismerik a beceneveket. :D)
nem kell ehhez idősnek lenni. Rákosborzasztó, Rákoskutykurutty, Pilisvakarék, :)
De, pont ez a baj, hogy jelenleg ahova beköltöznél ott nem nagyon van olcsóbb. Persze kérdés mit keresel, nyilván 40 millióért már kapsz 50 nm körül nagyon kinn ahogy írod világvége alsón. Csak az max 2 gyerek, 3 gyerekkel már neccparádé a dolog, persze nem élhetetlen, csak majdnem.
Ahol ennél olcsóbb, ott valami nagyon nagy gebasz van. Vagy a ház pénznyelő feeling (https://port.hu/adatlap/film/tv/penznyelo-the-money-pit/movie-29421) Vagy a szomszédság nem idén barnult, vagy Kecskemétről előbb beérsz mint onnan elvergődj valamelyik csomóponthoz. Aki home officol azoknak persze mindegy lehet, de ha nincs lehetőséged rá, akkor azért ez minden csak nem ideális.
akkor azonnal jojjon at Budara, ha egyszer megteheti
Nagyon függ most attól Budán hol. Én Óbudát ajánlanám amúgy, és ha befektetésre keresel akkor Csillaghegy és Bogdáni út között. Főleg ha van pénzed kicsit helyre hozni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 614
76 556
113
Erre még egy pillanatra visszatérnék.
Nem igazán afelé mutatnak a jelek. Érdekes ez az infra igény az F-35-nél.
Kecskeméti Reptér átalakítása nagyon nem ezirányba mutat. Még ha beton, vagy egyéb infrastruktúrális elem ezt is mutatná.
Ugyanis Kecskeméten éppen azon dolgoznak, hogy civil gépek (rendes terminállal) is használhassák a repteret.
Ez nem igazán kézenfekvő egy lehetséges F-35-ös flotta fő bázisreptere kapcsán. Ugyanis a technológiai, és információs titkokat nagyon komolyan veszik az amerikaiak, és többszörös valós és virtuális kordonnal és biztonsági zónával van levédve egy ilyen bázis. Egy vegyes használatú reptér - szerintem - ebbe nem fér bele.

És ha a teljes folyamatot nézed?
2017-ben az amerikaiak kitalálják hogy itt is kell nekik egy kitérő reptér és szárazföldi eszközöket akarnak itt tárolni. Ehhez alá kellene írni a DCA-t.
2019-ig megy az időhúzás, még Kecskemét civil bővítését is beharangozzák. Trump végül elvonja a pénzt a mexikói kerítés miatt és alá lesz írva a DCA.
2020-ban kiderül hogy már sokkal kisebb civil forgalommal számolnak és a kivitelezés is húzódik (amire már nincs is igény), mert nem találnak megfelelő kivitelezőt.
2021 közepén bejelentik, hogy mégis megvalósul a 2017-ben tervezett amerikai beruházás...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
És ha a teljes folyamatot nézed?
2017-ben az amerikaiak kitalálják hogy itt is kell nekik egy kitérő reptér és szárazföldi eszközöket akarnak itt tárolni. Ehhez alá kellene írni a DCA-t.
2019-ig megy az időhúzás, még Kecskemét civil bővítését is beharangozzák. Trump végül elvonja a pénzt a mexikói kerítés miatt és alá lesz írva a DCA.
2020-ban kiderül hogy már sokkal kisebb civil forgalommal számolnak és a kivitelezés is húzódik (amire már nincs is igény), mert nem találnak megfelelő kivitelezőt.
2021 közepén bejelentik, hogy mégis megvalósul a 2017-ben tervezett amerikai beruházás...
Csakhogy az eddigi beruházasok EU-s pénzből valósultak meg (Modern Városok Program). Ha most hirtelen jelezzük, hogy "mégsem", akkor mindent vissza kell fizetni.
Akkor már sokkal jobb ötlet lenne egy olyan helyre telepíteni, amelyik felújítása (szerintem) elkerülhetetlen, miközben messzebb van a kíváncsi szemektől, és nincs civil vonatkozása.
Ez pedig Taszár. Ráadásul nem véletlenül volt már ott korábban is az amerikai bázis.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 466
4 621
113
No, megnezted este a Vissza jovoben cimu filmet es almodban 2006-ban jartal?
Tudom hogy te párt tag vagy, de én féltem a családomat. Egy államnak meg kellene védenie az állampolgárait, nem megtámadnia. Tudtok valamilyen gyártót vagy szoftvert amivel megőrizhetem a privát életemet? Aki nincs rajta a Kubatov listán az mind potenciális ellensége a Pártnak.

Mától újra a Paradicsomban élünk, a párt tagok legnagyobb örömére.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Kipaval a buksidon ez eleg vicces kijelentes volt...

Mondtam, már ha személy ég is a pofám némely izraraeli üzlet miatt, -mint ez is - papíron minden rendben. Bár a 8200-seket ismerve pontosan tudta az izraeli kormány, mire használja az Orbán maffia a szotvert, annak ellenére hogy szigorú megkötésekkel adták el. de Netanyahu szépen ráőlt az ügyre, egy EU-n belüli diktátor szövetsége megért neki ennyit- vétójog, amit az európai politikai ámokfutások fényében érthető. Kachol lavan. Most viszont címlapos hír az izraeli sajtóban, és Washington máris nem informálisan sárgalapot jelzett, ugyanis látványosan a bideni célkitűzéseket rombolja vele Izrael. Namsot ha választani kell, hogy az új izraeli kormány Orbán seggét fedezze, vagy Washingtonnal ne rontsa a kapcsolatot, Izrael nem a felcsúti géniuszt fogja választani. Nem látványosan elhatárolódva, hanem a csendesebb módon, de ha tervezett is valami nagyszabású közös dolgot Maróth Jeruzálemmel az de facto kuka,,, De jure nem, mert a magyar vétóra szüksége van Izraelnek továbbra is... az meg a magyar ellenzék tehetetlenségét mutatja, hogy egy ekkora labdát se képesek rendesen lecsapni...

Egyébként ateista vagyok, ergo a kipa felejtős.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A magyar kormány megtámadta saját állampolgárait. Ellenségek vagyunk számára. Kíváncsi leszek hogy pávatáncolják ki ezt a nemzetközi szinten is hangos botrányt.
Szokott taktika. Ellenőrzött médiáéban egy szó se róla, kiderül egy szociról hogy lopott, Soros, Gyurcsány , gendermaffia. EU...
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 984
23 039
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Vona Zázrivecz Gábor cikinek találja régi önmagát, nem szereti visszanézni...
..
capture-20180622-004312.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szépen kezdik sorban, ...ahogyan az előre el is volt tervezve. Nincs új a nap alatt.
Értem....

Szóval Soros közbenjárására a szíriuszi gyíkemberek adtak egy brüsszeli meleg ügynöknek egy agyhullámmbesugárzót, (zsebjedit) amivel megsugarazták a doktorminiszterlnökélőisten Orbánt, és csak azért használta a szoftvert az libsik megfigyelésére....


Érdekes viágban élsz...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 663
113
Csak nehogy a listában szereplő nevek a megbízók és kapcsolattartók legyenek a megfigyeltek helyett.

Ha megfigyelési lista, akkor a hazai szolgálatok nagyon gyengén dolgoznak. Sokkal több újságíró lenne a listámon, Dezső András tuti első helyen. De a politikusok közül Kabul Rózsája is kiemelten.
 
Status
Not open for further replies.