[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Csak tegnap több mint 100 illegális migrànst fogtak el Nikitsch környékén az osztràk határon. :(
Hogy a fenébe jutottak ezek oda, ha mi lezártuk a déli határainkat. Valami nincsen rendben.....
Embercsempészek a kamionok rakterében, szállítmány közé bebújtatva hozzák a migriket. Lezárt ponyvát nem bontanak föl a határon. A kerítés a szabadon bóklászóktól véd, ha nem lenne (őrizve) megint jönnének tömegével!
 
W

Wilson

Guest
"Hétfőre a nemzetbiztonsági bizottság összehívását kezdeményezte az ellenzék a Pegasus-botrány ügyében. A bizottságot vezető jobbikos Stummer János a belügyminisztert, Pintér Sándort is meghívta, aki egy interjúban azt mondta, hogy zárt ülésen szívesen válaszol a kérdésekre.

Pintér el is ment az ülésre, de a testület fideszes tagjai nélkül a bizottság határozatképtelen volt, így napirendet sem fogadhatott el."


https://24.hu/belfold/2021/07/26/pegasus-botrany-nemzetbiztonsagi-ules-pinter-sandor-stummer-janos/
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
Anno hivatkoztak erre a pi.ára a járványok topikban ... Nos, ez a nő gyakorló elmebeteg.

Te jo ég ...

Én tudok úszni .. annak ellenére hogy 10 évig totális mélyvízfobiám volt ... És annak ellenére hogy ma már nincs és már úszni is tudok , közel biztos vagyok benne hogy én is bele fulladnék igy a balatonba ugyan ebbe a szituációba , víz közepén geci messze a parttól ugy hogy nem ér le a lábam , elkapna a pánik a picsába és esélytelen lenne hogy kiússzak... annak ellenére hogy valszeg a távot valszeg medencébe leúsznám probléma nélkül ...

Katasztrófa ez a nő
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 200
113
Azért annyiban vitatkoznék veled,hogy ettől az egyetlen alkalomról az eltekintve a nemzetbiztonsági bizottság üléséről az ellenzéki képviselők nem osztották meg titkosított információt.És azért ha a tényeket nézzük ez a nyilvánosságra hozott ügy sem jelentett veszélyt a nemzetbiztonságra.:)
Már csak az a kérdés, hogy "kenyéradó" külföldi gazdáiknak milyen és mennyi titkosított anyagot adtak/adnak át.:hadonaszos::mad:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 009
87 728
113
Te jo ég ...

Én tudok úszni .. annak ellenére hogy 10 évig totális mélyvízfobiám volt ... És annak ellenére hogy ma már nincs és már úszni is tudok , közel biztos vagyok benne hogy én is bele fulladnék igy a balatonba ugyan ebbe a szituációba , víz közepén geci messze a parttól ugy hogy nem ér le a lábam , elkapna a pánik a picsába és esélytelen lenne hogy kiússzak... annak ellenére hogy valszeg a távot valszeg medencébe leúsznám probléma nélkül ...

Katasztrófa ez a nő
Heller Ágnes haláláról kellene megkérdezni ...
 
W

Wilson

Guest
Már csak az a kérdés, hogy "kenyéradó" külföldi gazdáiknak milyen és mennyi titkosított anyagot adtak/adnak át.:hadonaszos::mad:
A nemzetbiztonsági bizottságban semmit sem tudhatták meg az ellenzéki képviselők mivel a fideszes tagok távolmaradása miatt nem adhatott semmilyen tájékoztatást számukra Pintér.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 200
113
Nem mindegy. Pl. ha 1940-ben a nácik ajánlottak egy nagyon előnyös békekötést, amit mondjuk nem fogadtak el.
Vagy kiderül hogy szándékosan, mondjuk Churchill utasítására német iskolákat, kórházakat bombáztak.
Vagy kiderül a dokumentumokból, hogy az angol kormány, esetleg a királyi ház különbékét akart kötni a németekkel, felajánlva nekik akár Franciaországot, meg minden mást is.
Vagy mondjuk kiderül, hogy az angol gyarmati csapatokat, az ANZAC, meg dél-afrikai, kanadai hadosztályokat szándékosan vágóhídra küldték a saját, otthoni angol csapataik helyett.
Vagy ha kiderül az akkor kötött háborús szerződésekből, hogy milyen brutális haszonnal zárta pár angol cég és üzletember a háborút, és kiderül hogy egyértelműen a haszon és profit miatt haltak meg angol katonák.
Vagy kiderül ,hogy az angolok a skót házi ezredeket és hadosztályokat direkt véreztették ki, hogy ne maradjon ember északon, és erről vannak utasítások.
Vagy csak előkerülnek a lengyel kormány segélykérő nagyköveti levelei 1939-40-ből, meg a válaszok, hogy le vannak szarva.
Vagy kiderül, hogy a koncentrációs táborokról már az elejétől tudomása volt a brit vezetésnek, csak nem érdekelte őket. Esetleg még külön megegyezés alapján bombázta is a táborokat.
Vagy ha kiderül ,hogy szövetségről tárgyaltak a németekkel, a kontinens felosztásáról, csak nem sikerült megegyezni.
Vagy előkerülnek a hiteles dokumentumok, a döntésről hogy a második VH után tömegesen kell a németeket kinyirni, éhenhalasztani stb.
Vagy kiderülne, hogy a királyi ház nácipárti volt végig, a főnemesség jó részével együtt.

Jelenleg a szövetségesek, köztük Anglia a jó fiúk, és a történelem címlapjain úgy szerepelnek mint makulátlan lovagok. Még csak nem is meri ezt a képet karcolgatni senki. Még 2021-ben sem tehetik meg, hogy árnyalják a képet, mert a fenti, hasraütéssel megírt verziók közül némelyiknél pl. a lengyelek örjöngenének, sanszosan a franciák is némelyiknél. Skótok, mikor szembejönne a valóság, rögtön, idegből népszavaztatnának. Királyi ház? Már abból botrány volt, hogy Erzsébetről 1930-as évek elején készült egy kép, hogy 4-5 évesen náci karlendítést produkál, és ez a kép előkerült valahogy.
Ezeket mind tudjuk. Mi lehet még a titkos anyagokban.... :eek: ;)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Köszi ezt a linket.
Nem nagyon olvasom a német sajtót és meglepődtem, hogy nyíltan leírják Kultur kampf (ők nagyvonalúan Kulturkrieg kifejezést használják) van és szerintük sem jogi jellegű a vita hanem ideológiai jellegű. Én eddig azt hittem idehaza ez csak kampányszöveg... erre kiderül, hogy a németek is így látják.
Nagyon érdekes látni, hogy mennyire mást vártak ők ettől az egész EU belépéstől. Hogy azt hitték az itteni társadalmak átformásódnak, mintegy nyugati mintára és meglepődtek, hogy ez nem történik meg. MInt amikor nem értik miért nem akarnak kultúrálisan integrálódni a bizonyos bevándorló csoportok.
2X ugyan abba a kakiba léptek.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Kis kieg.
2006-ban Izraelben nem Netanjahu volt, hanem a balos ellenfelei. Ő 2009 óta volt miniszterelnök.

A cikkben nem is csak kifejezetten 2006-ot említik, Fletó például 2010-ben is partizott Bibivel, amikor Fletó nem is volt már kormányfő. Izraelben az ilyesmi kormányról kormányra száll.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
"Hétfőre a nemzetbiztonsági bizottság összehívását kezdeményezte az ellenzék a Pegasus-botrány ügyében. A bizottságot vezető jobbikos Stummer János a belügyminisztert, Pintér Sándort is meghívta, aki egy interjúban azt mondta, hogy zárt ülésen szívesen válaszol a kérdésekre.

Pintér el is ment az ülésre, de a testület fideszes tagjai nélkül a bizottság határozatképtelen volt, így napirendet sem fogadhatott el."


https://24.hu/belfold/2021/07/26/pegasus-botrany-nemzetbiztonsagi-ules-pinter-sandor-stummer-janos/

Varga Judit nem cáfolta, hogy megvették és alkalmazták volna a Pegazust. Gulyás Gergely se. Szijjártó a BBC-n dettó. Most meg megakadályozták, hogy vizsgálat induljon. Vagyis lényegét tekintve elismerték.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Köszi ezt a linket.
Nem nagyon olvasom a német sajtót és meglepődtem, hogy nyíltan leírják Kultur kampf (ők nagyvonalúan Kulturkrieg kifejezést használják) van és szerintük sem jogi jellegű a vita hanem ideológiai jellegű. Én eddig azt hittem idehaza ez csak kampányszöveg... erre kiderül, hogy a németek is így látják.
Nagyon érdekes látni, hogy mennyire mást vártak ők ettől az egész EU belépéstől. Hogy azt hitték az itteni társadalmak átformásódnak, mintegy nyugati mintára és meglepődtek, hogy ez nem történik meg. MInt amikor nem értik miért nem akarnak kultúrálisan integrálódni a bizonyos bevándorló csoportok.
2X ugyan abba a kakiba léptek.

Az hogy a multikulturalizmus nem működik azt már régen kimondták. Németországban is az integrációt erőltetik már, nem a sima együttélést.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 009
87 728
113
Te jo ég ...

Én tudok úszni .. annak ellenére hogy 10 évig totális mélyvízfobiám volt ... És annak ellenére hogy ma már nincs és már úszni is tudok , közel biztos vagyok benne hogy én is bele fulladnék igy a balatonba ugyan ebbe a szituációba , víz közepén geci messze a parttól ugy hogy nem ér le a lábam , elkapna a pánik a picsába és esélytelen lenne hogy kiússzak... annak ellenére hogy valszeg a távot valszeg medencébe leúsznám probléma nélkül ...

Katasztrófa ez a nő
Ráadásul:

"A Kormány 1661/2020. (X. 15.) Korm. határozata

“A Kormány

  1. egyetért a „Minden gyermek tanuljon meg úszni!” kormányzati célkitűzéssel, összhangban a Magyar Úszó Szövetség (a továbbiakban: Szövetség) által kidolgozott Úszónemzet Program szerinti óvodai nagycsoport és általános iskola alsó tagozat célcsoport kötelező úszásoktatásának (a továbbiakban: alprogram) koncepciójával;
  2. felhívja az emberi erőforrások miniszterét, hogy – a Szövetség bevonásával és az illetékes köznevelési intézmények fenntartóinak közreműködésével – gondoskodjon a 2020/2021. tanévben a az Úszónemzet Program részeként megvalósuló, „Minden gyermek tanuljon meg úszni!” alprogram bevezetéséről Budapest XXII. kerülete, Debrecen, Mór, Tokaj településeken azzal, hogy a lebonyolítást 2021. február 1. és 2021. június 30. között kell megvalósítani.”
Tanulj meg úszni tesi órán! – 2021-ben indul az Úszónemzet Program teszt év

A Kormány által idén októberben jóváhagyott, a Magyar Úszó Szövetség által életre hívott Úszónemzet Program előreláthatólag már év elején debütálhat. 2021 februárjától négy helyszínnel startol a tesztüzemmód, amelyben Mór, Tokaj, Debrecen és Budapest XXII. kerület kijelölt uszodalétesítményei, illetve az azok vonzáskörzeteibe tartozó oktatási intézmények vehetnek részt.

Ezzel mintegy 3000 gyermek mondhatja majd el magáról, hogy megtanul úszni, amely nemcsak az egészségtudatos életmód előtérbe helyezése miatt fontos, hanem egyúttal hatalmas előrelépés a családok számára is, hiszen a nagycsoporttól kezdve általános iskola 3. osztályáig testnevelés óra keretében, ingyen szerezhetik meg a kicsik a vízbiztos úszás tudást.


A tanrendbe illesztett úszásoktatási program lehetőséget teremt, hogy a gyermekek óvodai-iskolai keretek között, megfelelő pedagógusi felügyelettel és hivatásos oktatói háttérrel, koruknak és tudásszintjüknek megfelelő módon, ingyen ismerkedhessenek meg az úszás alapjaival. A hároméves oktatási program végére pedig a tanulók képesek lesznek 100 métert folyamatosan, megállás nélkül leúszni, és ami még fontosabb, otthonosan és biztonságosan fognak mozogni a mélyvízben. A rendkívül fontos vízbiztonság megszerzése mellett pedig az Úszónemzet Program még közelebb hozza a gyermekek számára az aktív, egésztudatos életmódot, vagy akár a versenyszerű sportolást.

Mindannyian tudjuk, hogy a rendszeres sport nem csak kitartásra, önmagunk megismerésére és határaink leküzdésére nevel, hanem hozzájárul a testi-szellemi egészséghez, a mindennapi élethez szükséges aktivitáshoz, valamint egy életre szóló közösségi élményt nyújt, ahol a sport szeretetén túl, barátságok és igazi emberi kapcsolatok születhetnek.

Ezért nem is lehet kérdés, hogy minden gyermeknek, kortól, nemtől, szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül jár az, hogy megtanuljon biztonságosan úszni, és hogy a medencében megszerzett hasznos tapasztalatokon túl megismerkedhessen egy új és kalandos világgal.

A programban résztvevő ovisok és kisiskolások pedig az úszástudás és vízi élmények mellé alap úszófelszerelést is kapnak majd, amely nem csak a családok számára jelent segítséget, de nélkülözhetetlen a megfelelő és eredményes oktatás lebonyolításához is.

Köszöntjük Önöket az úszók családjában!

Magyar Úszó Szövetség"

 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Nézd mint írtam nem értek egyet azzal,hogy nyilvànosságra hoztak egy titkosított információt,és még talàn értelmét is làtom,hogy ezt titkosítani akarják,de azért valljuk be egy ilyen alagút létrehozását a stadion beüzemelése után fizikailag lehetetlen titokban tartani.

Ez az egész alagút sztori legalább fél éves, miért most kezdtetek el pörögni rajta?
 
W

Wilson

Guest
Ez az egész alagút sztori legalább fél éves, miért most kezdtetek el pörögni rajta?
Az alagút sztori csak érintőlegesen kapcsolódik ide az eszmecsere arról szólt,hogy az ellenzék amint a politikai érdeke úgy kívánja tendenciózusan minősített és titkosított információkat hozz nyilvánosságra.Ebben az eszmecserében én azt az álláspontot képviseltem,hogy én nem látok ilyen tendenciát.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07
Status
Not open for further replies.