[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Az hagyján, de már nem is él. Az egyetlen nyom amit a neten találtam mióta először olvastam róla, az ez:
Mivel minden más forrást eltüntettek a netről, ezért biztosan igaz.
Aztán ez is érdekes.

Tehát él is, de már meghalt, illetve időutazó mint Putyin, tehát most éppen nem él hanem a dublőre él ő meg 1903-ban keres valamit.
Ezen a képen mindenki Pintér,de ott középen még Adyt is felfedeztem,sőt Lenin is ott figyel.. :D:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ő a mi kis Berijánk... De többre nem hivatott..
Én nem tudom hogy mit gondoljak róla, de komolyan nem... Alig látható, a bulvár nem foglalkozik vele, az olajozás ugye rajta maradt a közbeszédben a mai napig, de semmi nincs bizonyítva, a Tasit/Vizót-bárkit aki ellenlábas volt, meg szépen ledarálta az idő... Szerintem is jóval nagyobb befolyású ember, mint azt sokan gondolnák, ugye egyetlen egy miniszteri hely biztos csak azonnal, ha nyer a Fidesz, s amíg él Sanyibácsi, ő valami nagy tudásnak lehet az őrzője...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 121
113
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Majd mondjad már, hogy atomisten amerikában hol volt a kurva nagy megelőző szakértelem és kurva nagy demokrata átláthatóság, ami a szovjeteket alacsonyabbrendűvé tette a legkkkiválóbb nemzettel szemben?

Peldaul ott, hogy ebbol egy sem volt totalisan eltitkolva meg elhazudva ugy, mint mondjuk az osszes az oroszoknal, amit csak el lehetett titkolni, az emiatt aldozatul eso civilek semmibevetele mellett...? Emlekezz, Csernobylrol is hazudoztak napokig, meg akkor is, amikor az atomfelho mar a svedek meg nemetek felett jart.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
Ennek fényében meglepődnék ha MZ lemondana KG javára:

“Ahhoz, hogy lemondjon Karácsony javára, bizonyos feltételeknek kell teljesülniük – erről a Spirit FM-nek nyilatkozott csütörtökön –; ilyen az euró bevezetése, az Alaptörvény közjogi értelemben vett érvénytelenítése és az elszámoltatás.

A hódmezővásárhelyi polgármester hozzátette: a DK-val való tárgyalást sem zárja ki, Dobrev Klárával elmondása szerint több dologban ért egyet, mint Karácsony Gergellyel.”

Az meg hogy Dobrev kimaradhat a kormányzásból azok után, hogy az egyéni jelöltek nagy részét behúzta a DK valamint megnyerte az előválasztást szerintem lehetetlen. Minimum Belügyminiszter lesz belőle ha jövőre nyernek. Egyébként azt gondolom ha nyerne is MZ vagy KG az országgyűlési választáson ugyan úgy belső puccs áldozatai lennének mint annak idején Medgyessy és kb 2 év után dobva lennének.

itt még 6 körzet hátra volt:
  1. DK 32 körzet
  2. Jobbik 27 körzet
  3. MSZP 15 körzet
  4. Momentum 14 körzet
  5. Párbeszéd 6 körzet
  6. LMP 5 körzet
  7. Új Világ Néppárt 1 körzet
A DK lett az ellenzék vezető ereje az a helyzet. Szerintem ezek után lehetetlen, hogy Dobrev kimarad a kormányzásból ha nyernek jövőre. De ez csak az én véleményem.
Na és mit is takar az Alaptörvény "közjogi értelemben vett érvénytelenítése" nála? Mert ha ő is egyszerű többséggel akar egy feles törvényt megváltoztatni akkor jobb ha vissza is vonul a politikától, mert az ilyen ember minden csak nem a törvényesség tisztelője.
 
K

kamm

Guest
Ez attol függ,milyen az unió felépitése.Pl az NSZK-n belül is lehet az államoknak saját külpolitikájuk.A közös pénz meg amúgy is bekorlátozza a saját monetáris politikát.Egy szovjet tipusú unióba nem szabad belemenni,ez tény.De lehet az az unió a nemzetállamok szövetsége is akár.
Ez igy van, ha a jelenlegi federalista rendszer marad az EUban, azzal semmi baj, sot, nekunk a hatarok teljes eltunese es peldaul a kisebbsegi jogok univerzalis ervenyesitese gyakorlatilag visszaadna az elvesztett teruleteket (a gazdasagi reszet megoldjuk magunk, mar most is folyamatosan sirnak a romanok az erdelyi magyar gazdasagi hegemonia miatt.)
Ha en a Foni lennek, ezt domboritanam ki unos-untalan a "rule of law" csorteben, erre epitenek kampanyt, nem szovjeteznem Brusszelt, utobbinak nagyon rossz szajize van Nyugaton. Lehet, hogy kinos is nekik, de azt nem felejtik el es megmergezi a jovot is - mig rajuk egetni, hogy szelektiven kerik szamon a "rule of law" pl nem tartjak be a kisebbsegi jogokrol szolo direktivakat a romanok stb, az nem toxikus.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Peldaul ott, hogy ebbol egy sem volt totalisan eltitkolva meg elhazudva ugy, mint mondjuk az osszes az oroszoknal, amit csak el lehetett titkolni, az emiatt aldozatul eso civilek semmibevetele mellett...? Emlekezz, Csernobylrol is hazudoztak napokig, meg akkor is, amikor az atomfelho mar a svedek meg nemetek felett jart.
Elhazudva meg eltitkolta nem az oroszoknál, hanem a szovjeteknél volt. Kapis?
Valamint, ha így kevered az országokat, akkor Csernobil Ukrajnában van. :D Verd el rajtuk a port a hazudozásért!:)
 
K

kamm

Guest
Fura dolog, de ami nálatok történi arról soha nem hallasz.
Nem, inkabb az a fura, sot, rohejes dolog, hogy te Alsokisbudosrol mindig meg akarod magyarazni az ilyen okorsegeket, hogy mi tortenik itt, amirol te ott kurva sokat tudsz, de erdekes modon itt a valosagban nyoma nincs (tehat az elmeroggyant meg kamu oldalakon tul, ahonnan te esetleg szeded az ilyen okorsegeket.)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem, inkabb az a fura, sot, rohejes dolog, hogy te Alsokisbudosrol mindig meg akarod magyarazni az ilyen okorsegeket, hogy mi tortenik itt,
Akkor vissza fordítom ! Te aki x 10 éve kint élsz és szocializálódol bivalybasznád cityben , honnan a búbánatból tudhatod , hogy itthon Magyarországon vagy egyáltalán az EU-ban mi történhet ? Csak nem ugyanabból az internetes hazugságcunamiból tájékozódol mint mi ? Tehát kisebb arc és arrogancia ! Ha mi meghallgatunk téged akceptáljuk , hogy az a te véleményed ! Tedd te is mert ez még mindig egy 100%-os Magyar tulajdonú és érzelmű fórum !

Sokszor védtelek már meg itt nyilvánosan hangoztatva , hogy az a te véleményed és el kell fogadnunk azt , hogy az USA dolgokat talán közvetlenebbül érzékeled . Tehát légyszi légy szerényebb és főleg kevésbé arrogáns és bántó !

Ha Magyar vagy akkor ismered a mondást "Amilyen az adjon Isten ! Olyan a fogadj Isten !" ! Béke gringó !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Peldaul ott, hogy ebbol egy sem volt totalisan eltitkolva meg elhazudva ugy, mint mondjuk az osszes az oroszoknal, amit csak el lehetett titkolni, az emiatt aldozatul eso civilek semmibevetele mellett...? Emlekezz, Csernobylrol is hazudoztak napokig, meg akkor is, amikor az atomfelho mar a svedek meg nemetek felett jart.
Ahhhaaaaam, :rolleyes::rolleyes:

A Simi-völgyi atombaleset egy kísérleti atomreaktor balesete volt az Egyesült Államokban, Kaliforniában. Az 1959. július 13.-án bekövetkezett balesetet a hidegháború miatt az amerikai vezetés sikeresen eltussolta 20 éven keresztül.

Az eredeti 1959. júliusi incidens nyomán legközelebb 1976-ban, a Los Angeles-i nukleáris tevékenységről szóló jelentésben hivatkoztak rá, a Another Mother For Peace egy alig észrevett [23] kiadványában . A Three Mile Island baleset érdeklődést váltott ki a Los Angeles -i Kaliforniai Egyetem diákjaiból és oktatóiból, Daniel Hirschből , akik megszerezték a sérült reaktor dokumentációját és filmfelvételeit. A dokumentumokat és a filmet a helyi médiához juttatták el, ami széleskörű tudósítást váltott ki. [23]
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
A működés évtizedei során egyéb kiömlések és kibocsátások is előfordultak. 1989 -ben egy DOE vizsgálat széles körű kémiai és radioaktív szennyezést talált az ingatlanon. A helyi sajtóban széles körben nyilvánosságra hozott felfedések komoly aggodalomra adtak okot a közösség tagjai és a választott tisztségviselők körében, ami kihívást jelentett a nukleáris tevékenység folytatása és az azt követő leállítása miatt, és pert indítottak. Megkezdődött a takarítás, és az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségét (EPA) a helyi törvényhozók kérésére felkérték, hogy biztosítsák a felügyeletet.

2002. december 11-én az Energiaügyi Minisztérium (DOE) tisztviselője, Mike Lopez ismertette a Field Lab alkalmazottai által a múltban elvégzett tipikus tisztítási eljárásokat. A munkások megsemmisítenék a rendkívül mérgező hulladékkal töltött hordókat, puskákkal lőve a csöveket, hogy azok felrobbanjanak, és tartalmukat a levegőbe juttassák. Nem világos, hogy ez a folyamat mikor fejeződött be, de bizonyos, hogy az 1990 -es évek előtt véget ért. [29]

1994. július 26 -án két tudós, Otto K. Heiney és Larry A. Pugh meghaltak, amikor felrobbant a vegyszerek, amelyeket illegálisan, nyílt gödrökben égettek. A nagy esküdtszéki vizsgálat és az FBI rajtaütése után a Rocketdyne három tisztviselője 2004 júniusában bűnösnek vallotta magát robbanóanyagok illegális tárolásában. A zsűri holtpontra jutott a veszélyes hulladékok illegális elégetésével kapcsolatos súlyosabb vádak miatt. [30] [31]

A tárgyaláson egy nyugdíjas Rocketdyne -szerelő a robbanás idején tanúskodott arról, amit szemtanúja volt: "Feltételeztem, hogy hulladékot égetünk" - vallotta Lee Wells, összehasonlítva az 1994. július 21 -én és 26 -án alkalmazott eljárást a korábban legálisan használt eljárással. a maradék vegyi anyagokat a cég régi égési aknájában helyezze el. Amikor Heiney kiöntötte a vegyszereket a nap harmadik égésére, a robbanás bekövetkezett, mondta Wells. "[A háttérzaj] olyan hangos volt, hogy nem hallottam semmit ... Éreztem a robbanást, és lenéztem, és az ingem szétesett." Amikor rájött, hogy mi történt, Wells azt mondta: "Úgy éreztem, hátha ott vagyok ... Tudtam, hogy megégettem, de nem tudtam, milyen rossz." Wells arcán, karján és gyomrában másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett. [32]

A Hal Morgenstern 1988 és 2002 között végzett tanulmányai szerint a laboratóriumtól 2 mérföldön belül lakók 60% -kal nagyobb valószínűséggel diagnosztizálnak bizonyos rákos megbetegedéseket, mint a laboratóriumtól 5 mérföldre lakók. [4] Ez a 2 mérföldes régió magában foglalja a Simi-völgy messze délkeleti részének és a Bell Canyon nagy részének kis szakaszait . A Chatsworth és a Canoga Park egy része , valamint a West Hills és a Simi -völgy nagy része 8 km -en belül található a laboratóriumtól.

Az erőmű számos biztonsági leállást szenvedett, és a Nukleáris Szabályozó Bizottság időnként fokozott vizsgálati státuszba helyezte . [4] [5] 1999 -ben a Northeast Utilities , az üzem akkori üzemeltetője beleegyezett abba, hogy 10 millió dollár bírságot fizet a 25 hazugságért a szövetségi nyomozóknak és a környezetvédelmi jelentések meghamisításáért. Leányvállalata, a Northeast Nuclear Energy Company további 5 millió dollárt fizetett azért, mert 19 hamis nyilatkozatot tett a szövetségi szabályozó hatóságoknak a minősítetlen erőmű -üzemeltetők népszerűsítésével kapcsolatban 1992 és 1996 között. [6] [7]

1991 szeptemberében húsz reaktor -üzemeltető megbukott az engedélyezési vizsgákon. Az engedéllyel rendelkező üzemeltetők hiánya miatt az első blokkot 1992 márciusáig le kellett állítani. [4]

1995 -ben az Egyesült Államok Nukleáris Szabályozási Bizottsága biztonsági vizsgálatot kezdett a Millstone 1. blokk tankolási eljárásaival kapcsolatban, George Galatis vezető nukleáris mérnök információi alapján . [18]

1996. február 26 -án egy szivárgó szelep kényszerítette az 1 -es és 2 -es blokkok leállítását. Több berendezéshibát találtak. [19] [20] A Time magazin címlapján az üzem szerepelt, "szélhámos segédprogramnak" nevezve üzemeltetőjét, a Nukleáris Szabályozási Bizottság pedig Millstone -t emelte ki további figyelemre. [21] [5] [4] Szintén 1996 -ban az üzem óránként egy gallon hidrazint bocsátott ki a Long Island Soundba. Az üzem üzemeltetőit 1999 -ben ítélték el a hidrazin kibocsátásával kapcsolatos környezetvédelmi nyilvántartások meghamisításáért. [7]

A Time című cikket és az összes reaktor leállítását követően a 2. blokk 1999. május 11 -én újraindult, a 3. blokk pedig 1998. július 1 -jén újraindult. [22]

2002 -ben a Millstone üzemeltetőit 288 000 dollárra bírságolták, mert nem számoltak el megfelelően két urán üzemanyag rúd alkatrészkel, amelyek 30 évvel korábban, 1972 -ben kerültek rossz helyre. [23]

Szerintem elég ennyi. Ha mindet végigvenném, a végére szovjet lennél. :D
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Ahh, szoval akkor az oroszok hany eromuvet is epitettek osszesen, szamoljunk csak?



Ukrajna nem letezett, mint orszag 1991-ig, erted.
Nos akkor számolj! Hány atomerőművet építettek az oroszok , ahol eltitkolták a baleseteket? Remélem menni fog a matek!
Ha Ukrajna nem létezett a Csernobili baleset idején akkor melyik országban készült az a atomerőmű? Talán nem a Szovjetúnióban? Akkor talán a szovjetek építették és üzemeltették azt 86-ban. Kapis ?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
Nem, inkabb az a fura, sot, rohejes dolog, hogy te Alsokisbudosrol mindig meg akarod magyarazni az ilyen okorsegeket, hogy mi tortenik itt, amirol te ott kurva sokat tudsz, de erdekes modon itt a valosagban nyoma nincs (tehat az elmeroggyant meg kamu oldalakon tul, ahonnan te esetleg szeded az ilyen okorsegeket.)
Azért az Alsókisbüdös egy kicsit erős, amennyiben nem tudsz kulturáltan viselkedni, maradj ott ahol vagy örökre.
A magadfajta amikor másképp látja a tényeket akkor neki ál sértegetni, nem alacsonyodok le hozzád.
A valóság az, hogy nem tudod elviselni ha valaki tanultabb nálad.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ez igy van, ha a jelenlegi federalista rendszer marad az EUban, azzal semmi baj, sot, nekunk a hatarok teljes eltunese es peldaul a kisebbsegi jogok univerzalis ervenyesitese gyakorlatilag visszaadna az elvesztett teruleteket (a gazdasagi reszet megoldjuk magunk, mar most is folyamatosan sirnak a romanok az erdelyi magyar gazdasagi hegemonia miatt.)
Ha en a Foni lennek, ezt domboritanam ki unos-untalan a "rule of law" csorteben, erre epitenek kampanyt, nem szovjeteznem Brusszelt, utobbinak nagyon rossz szajize van Nyugaton. Lehet, hogy kinos is nekik, de azt nem felejtik el es megmergezi a jovot is - mig rajuk egetni, hogy szelektiven kerik szamon a "rule of law" pl nem tartjak be a kisebbsegi jogokrol szolo direktivakat a romanok stb, az nem toxikus.

Az a gond, hogy az első bejegyzésben foglaltakat hallgattuk a '90 -es években gyakorlatilag szórül-szóra az EU kampány folyamán. Aztán láttuk mi lett belőle ...

A másik az az, hogy jelenleg ami van most illetve a tendenciák miatt ez egyre inkább úgy néz ki, hogy egy neves korábbi másik "Unió" -ra hajaz (igen, a Szovjetunió).

Ugyanúgy az 1000 km -re székelő "állampárt" központi bizottsága dönti el, hogy milyen népeket telepít be vagy át illetve ugyanolyan központi diktátumokkal kormányoz. A kisebbségekre tojik magasról. Ugyanúgy csak az internacionalista szovjet ember - akarom mondani EU -s világpolgár (ez ugyanaz, mint az internacionalista majdnem) - áll az ideológiák középpontjában, mint megvalósítandó cél. Aztán, hogy mi sikerül az persze egy teljesen másik kérdés ... Én azért úgy látom egyre jobban tetszik ott nyugaton ennek a "szájíze" ...
 
Status
Not open for further replies.