[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Na azert nem eszik olyan forron a kasat. A fenti grafikon ahogy le van irva atlagot mer kulonbozo kozvelemeny kutatok altal, akar balos, akar jobbos.

A fideszes kirakatintezet valosagot megszegyenito modon modositja mestersegesen az eredmenyeit:


Mig a kovetkezo jobb fele hajlo intezet nem merte ezt ilyen nyiltan megtenni:


A jelek egyertelmuek, megijedt a 2022-ben levaltando fidesz, ezert klasszikus nyomasgyakorlasi modszerhez nyult. Karacsony peldaja mutatja hogy mestersegesen alulmerik a jobbos intezetek Karacsonyt.
Össze vissza csalnak meg pontatlanok a közvélemény kutatók , karácsony példaja is ezt mutatja , mivel minden közvélemény mutató benézte , még a balosak is ... Bár elég sok Budapesten élő külföldi van aki elmehet szavazni a önkormányzatin és elment szavazni kari gerire , csak nem az volt hogy egyik közvélemény kutató sem gondolt arra hogy őket is kéne mérni ? Hmm ...

Mondjuk multkor anyukamat hívták közvélemény kutatók hogy anoním és covidal kapcsolatban érdeklődnének , mondta anyu hogy oké ,
kérdezték mennyi idős?
mondta korát , kis szünet
majd kérdezi kutató hogy xy kinga ?
Anyum mondja nem ,
Kutató : jaj akkor ez téves mert nekem 19 éves xy kinga kellene
Mondja anyum nem baj ő attol meg szívesen valaszol
Amire azt mondta faszi hogy nem lehet mert neki megvan adva egy listán csak kinek a véleményét veheti fel
Erre mondta anyum hogy nagyon anoním most jol lebukott
Ezt csak kínosan elröhögte hogy igen ...

Az nem derült ki melyik közvéleménykutató cégtől volt

Egyetlen egy közvélemény kutatás van aminek az eredményének lehet hinni , áprilisba tartják 4 évente ...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Na azert nem eszik olyan forron a kasat. A fenti grafikon ahogy le van irva atlagot mer kulonbozo kozvelemeny kutatok altal, akar balos, akar jobbos.

A fideszes kirakatintezet valosagot megszegyenito modon modositja mestersegesen az eredmenyeit:


Mig a kovetkezo jobb fele hajlo intezet nem merte ezt ilyen nyiltan megtenni:


A jelek egyertelmuek, megijedt a 2022-ben levaltando fidesz, ezert klasszikus nyomasgyakorlasi modszerhez nyult. Karacsony peldaja mutatja hogy mestersegesen alulmerik a jobbos intezetek Karacsonyt.
Meg zavecz miota jobbos ? Pont ellenzék kedvenc közvélemény kutató cége , mindig tőlük rendelnek , ráadásul névadó Zavecz Tibor elég hangosan kormány kritikus ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 754
113
Na azert nem eszik olyan forron a kasat. A fenti grafikon ahogy le van irva atlagot mer kulonbozo kozvelemeny kutatok altal, akar balos, akar jobbos.

A fideszes kirakatintezet valosagot megszegyenito modon modositja mestersegesen az eredmenyeit:


Mig a kovetkezo jobb fele hajlo intezet nem merte ezt ilyen nyiltan megtenni:


A jelek egyertelmuek, megijedt a 2022-ben levaltando fidesz, ezert klasszikus nyomasgyakorlasi modszerhez nyult. Karacsony peldaja mutatja hogy mestersegesen alulmerik a jobbos intezetek Karacsonyt.
Inkább csak a trendek miatt tettem be. Ebből ha mki mindig csal, akkor is látható változás. Sztem 50-50% az esély..

3dolgin fog múlni :

1. Mekkora lesz a béremelések hatása és ezaltal, mint legutóbb, sikerül mozgosítani a vidéket?

2. Kinek lesz durvább botránya. A Pegazus vagy a CIA tárazott be jobban.

3. A Mi Hazánk bekerül 5%-al? A Fidesztől vagy a Jobbiktól lop? Lesz itt taktikai szavazás?? Listán MH, egyeniben Fidesz. Most a Jakab lufi kipukkanása után bármi lehet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113
Inkább csak a trendek miatt tettem be. Ebből ha mki mindig csal, akkor is látható változás. Sztem 50-50% az esély..

3dolgin fog múlni :

1. Mekkora lesz a béremelések hatása és ezaltal, mint legutóbb, sikerül mozgosítani a vidéket?

2. Kinek lesz durvább botránya. A Pegazus vagy a CIA tárazott be jobban.

3. A Mi Hazánk bekerül 5%-al? A Fidesztől vagy a Jobbiktól lop? Lesz itt taktikai szavazás?? Listán MH, egyeniben Fidesz. Most a Jakab lufi kipukkanása után bármi lehet.
Erről a mihasszák 5%ról nem bírtok leszállni ... Akkora szopás lesz ez annak, aki rájuk szavaz, mint a DK kreálmány Jobbik volt anno. Csaxólok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113
Össze vissza csalnak meg pontatlanok a közvélemény kutatók , karácsony példaja is ezt mutatja , mivel minden közvélemény mutató benézte , még a balosak is ... Bár elég sok Budapesten élő külföldi van aki elmehet szavazni a önkormányzatin és elment szavazni kari gerire , csak nem az volt hogy egyik közvélemény kutató sem gondolt arra hogy őket is kéne mérni ? Hmm ...

Mondjuk multkor anyukamat hívták közvélemény kutatók hogy anoním és covidal kapcsolatban érdeklődnének , mondta anyu hogy oké ,
kérdezték mennyi idős?
mondta korát , kis szünet
majd kérdezi kutató hogy xy kinga ?
Anyum mondja nem ,
Kutató : jaj akkor ez téves mert nekem 19 éves xy kinga kellene
Mondja anyum nem baj ő attol meg szívesen valaszol
Amire azt mondta faszi hogy nem lehet mert neki megvan adva egy listán csak kinek a véleményét veheti fel
Erre mondta anyum hogy nagyon anoním most jol lebukott
Ezt csak kínosan elröhögte hogy igen ...

Az nem derült ki melyik közvéleménykutató cégtől volt

Egyetlen egy közvélemény kutatás van aminek az eredményének lehet hinni , áprilisba tartják 4 évente ...
Ahogy nem mérik a határontúliakat sem, mondjuk minek. Legutóbb is kb. a 90+%át kapták a kormánypártok ...

Most viszont nem lesz külföldis szavazás, mint az önkormányzatin. Sőt, aki nincs otthon, csak listára szavaz majd! A moslék lista pedig ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113
Van baj a vezérlőkben rendesen ! Úgy állítanak sokan hülyeséget , hogy ki se néznek ! ? Pénteken délután benéztem gyakorlatilag alig lehetett bejutni majd 30 percet álltam sorba és a halálfaszán 2 km-re tudtam parkolni !

Az az agancs szobor meg nem kispálya , de gustibus non est disputandum !

Amúgy meg szerintem a ballibant média egyik fő köpködője(hírklikk) lemerte volna hozni ezt a cikket ha nem lenne valós tartalma amit bármikor alá lehet támasztani ?

Akartunk menni a lányommal, ha már 1x elvittem vadászni még kiskorában, hátha akar még menni párszor, de a sor miatt léptünk. Inkább barinőzött egyet. Apa, sajnos ezt nem tehette meg, de ez van. :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Varga Judit lehet még a nagy esélyes, Ő is full profi, és NŐ, az EU-nak odavernénk nagyon egy női PM-el.
Pontosan ezért Ő a titkos favoritom. "Fel lett hozva" olyan szintre (értsd nagyon tehetséges), hogy OV helyébe lépjen. Második helyre tenném Szijjártót, de csak azért, mert a külgazdaság és külügy nagyon fexik neki, kár lenne kiemelni őt abból a vérkeringésből, ráadásul nemigazán látom ki léphetne a helyébe.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Pontosan ezért Ő a titkos favoritom. "Fel lett hozva" olyan szintre (értsd nagyon tehetséges), hogy OV helyébe lépjen. Második helyre tenném Szijjártót, de csak azért, mert a külgazdaság és külügy nagyon fexik neki, kár lenne kiemelni őt abból a vérkeringésből, ráadásul nemigazán látom ki léphetne a helyébe.
Azért az igazi "örökös" szerintem ha tényleg a tehetséget, munkabírást, szemtelenséget-tökösséget nézzük, az szerintem még mindig Lázár János. Pont azért is lett eltakarítva, mert veszélyt jelenthet a kvalitása még a nagyvezérre is. Azt meg senki sem szereti, ha van hasonlóan jó/jobb, és ugyan olyan állhatatos kihívója, akár házon belülről mint saját maga... Lézer Johnny igen jó politikusnak, üzletembernek, mindennek.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Azért az igazi "örökös" szerintem ha tényleg a tehetséget, munkabírást, szemtelenséget-tökösséget nézzük, az szerintem még mindig Lázár János. Pont azért is lett eltakarítva, mert veszélyt jelenthet a kvalitása még a nagyvezérre is. Azt meg senki sem szereti, ha van hasonlóan jó/jobb, és ugyan olyan állhatatos kihívója, akár házon belülről mint saját maga... Lézer Johnny igen jó politikusnak, üzletembernek, mindennek.
Lehet pont az ilyen "mellékvágány" végett került ki a látószögömből, ...lehet igazad van, ...de továbbra is Juditot látnám szivesebben miniszterelnöki bársonyszékben. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 754
113
Pontosan ezért Ő a titkos favoritom. "Fel lett hozva" olyan szintre (értsd nagyon tehetséges), hogy OV helyébe lépjen. Második helyre tenném Szijjártót, de csak azért, mert a külgazdaság és külügy nagyon fexik neki, kár lenne kiemelni őt abból a vérkeringésből, ráadásul nemigazán látom ki léphetne a helyébe.
Judy túl elitista, nehezen bírja a kritikát. Nagyon jól nyomja, de nem ért a nép, a vidék szaván. Ha már csajszi, Novák Katalin sokkal inkább tud szólni mkihez a maga nyelvén és a külpol. is a kisujjában van. De ők mind még nagyon felkészületlenek.
Ahogy Szíjjártó is. Aki olyat nem mér fel, hogy Szíj László jachtján nem nyaralunk az amatőr. Bármennyire is a legjobb külügyminiszter.
Mindig ott dől el mkiről mennyire jó min.eln.lenne, ahogy a saját botrányait kezeli. Itt komoly deficitek vannak.

Csak a Lázár alkalmas, nem hiába látogatja meg folyamatosan privátban Orbán. Nekem kétséges, hogy OV fizikailag készen áll még 4 évre élesben.

Vagy esetleg Navracsics, de ő Orbán light, csak akkor veszik elő, ha nagy a gáz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 754
113
Azért az igazi "örökös" szerintem ha tényleg a tehetséget, munkabírást, szemtelenséget-tökösséget nézzük, az szerintem még mindig Lázár János. Pont azért is lett eltakarítva, mert veszélyt jelenthet a kvalitása még a nagyvezérre is. Azt meg senki sem szereti, ha van hasonlóan jó/jobb, és ugyan olyan állhatatos kihívója, akár házon belülről mint saját maga... Lézer Johnny igen jó politikusnak, üzletembernek, mindennek.
Sztem nem lett eltakarítva. Ki lett véve a tűzvonalból, hogy felkészüljön. Ha 1 CIA botrány elsöpri a kormányt, ő ott áll a talonban.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Judy túl elitista, nehezen bírja a kritikát. Nagyon jól nyomja, de nem ért a nép, a vidék szaván.
Igen, van egy "arisztokratikus megjelenése", de nekem ez nem tűnik hivalkodónak.
Ha már csajszi, Novák Katalin sokkal inkább tud szólni mkihez a maga nyelvén és a külpol. is a kisujjában van.
Igen, de nekem hiányzik belőle az a kimértség ami Juditban benen van.
Ahogy Szíjjártó is. Aki olyat nem mér fel, hogy Szíj László jachtján nem nyaralunk az amatőr. Bármennyire is a legjobb külügyminiszter.
Ezek mind húsvér emberek, ... ezt a szakmát uganúgy holtig tanulja az ember....
Csak a Lázár alkalmas, nem hiába látogatja meg folyamatosan privátban Orbán. Nekem kétséges, hogy OV fizikailag készen áll még 4 évre élesben.
Én még egy ciklust kinézek belőle, és valahogy az általam feltételezett hiúsága sem engedne meg most mással helycserét,...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Judy túl elitista, nehezen bírja a kritikát. Nagyon jól nyomja, de nem ért a nép, a vidék szaván. Ha már csajszi, Novák Katalin sokkal inkább tud szólni mkihez a maga nyelvén és a külpol. is a kisujjában van. De ők mind még nagyon felkészületlenek.
Ahogy Szíjjártó is. Aki olyat nem mér fel, hogy Szíj László jachtján nem nyaralunk az amatőr. Bármennyire is a legjobb külügyminiszter.
Mindig ott dől el mkiről mennyire jó min.eln.lenne, ahogy a saját botrányait kezeli. Itt komoly deficitek vannak.

Csak a Lázár alkalmas, nem hiába látogatja meg folyamatosan privátban Orbán. Nekem kétséges, hogy OV fizikailag készen áll még 4 évre élesben.
Ha nyer a FIDESZ (már pedig szerintem, ha egy paraszthajszállal is de nyer) akkor OV nem megy sehová. Még négy évet lazán kibír.
Ha nem nyer a FIDESZ akkor úgy is mindegy, hogy ki lett volna a miniszterelnök. A jövő kétséges. Lehet, hogy kinti - akár szolgálati segítséggel is - de szétverik atomjaira, ha nem másért is, csak, hogy bosszút álljanak a 12 év kellemetlenkedésért. Remélem erre nem kerül sor. Csak van Isten az égben!
Vagy esetleg Navracsics, de ő Orbán light, csak akkor veszik elő, ha nagy a gáz.
Navracsicsot ha előszedik, akkor az kb. Klárika 2.
Kint az EU-ban már jól meglett puhítva, ill. be lett avatva a nyugati elvárásokba.
Sztem nem lett eltakarítva. Ki lett véve a tűzvonalból, hogy felkészüljön. Ha 1 CIA botrány elsöpri a kormányt, ő ott áll a talonban.
Szerintem pedig igen. Nagyon tehetséges, okos, csak a gerince egy kicsit laza (értsd, megfelelő körülmények között és eszközökkel "meggyőzhető").
Nem véletlen, hogy az usanka is - hogy is fogalmazzak - érdeklődését fejezte ki iránta egy esetleges párton belüli hatalomátvétel kapcsán.
Na ekkor került ő háttérbe.
CIA botrány már rég lett volna, ha van nekik ilyen. Nem nyelték volna le a 12 év bosszantását. Csak hát nem volt olyan botrány ami OV-t érinthette volna. Ami volt az elég soványka volt. APEH főigazgató asszony, festőlegény gentri életvitele, Rogán "milliárdjai", Borkai jakt és punci esete, Szijártó jakhtos története. Ezek édes kevesek voltak ahhoz, hogy nagyot üssenek. Szerintem most sincs más a tarsolyukba, mint ilyen vékonyka nyuszikák.
Nem véletlenül, hogy nem tetszenek a "fényességes" nyugatnak az olyan politikusok mint pl. Jaroslaw Kaczynski, aki nem korrupt, nem kurvázik (komolyan veszi katolikus hitét) és akinek egyébként is alig van vagyona. Az ilyenen nem találnak fogást. Na meg az olyan okos politikusokon sem mint Orbán.
 
Status
Not open for further replies.