[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 413
7 962
113
Mert a nem nemzeti az nem nemzeti.
Bige külföldnek adja el a termékét a magyarnak meg ha ad is el csak jó drágán.
Gattyán nem is ide adózott....menjen Portugáliába miniszterelnök jelöltnek.
Gyurcsányék 4 mrd usdt vittek Indonéziába, az nagyon hiányzik a magyar rendszerből.
Ha ezt nem látod át, nagyon sajnállak.


Még jó, hogy az USA elnöke egy éles kés....vagy Martin Schultz volt az EUban. Tök mázli :p
Amúgy Mészáros még gyurcsányék alatt lett sikeres vállalkozó, szóval talán okosabb nálad és nálam is.
Nem tudom hogy ez a Bige jó drágán add el ide műtrágyát honnét származik. Akit én ismerek gazdálkodót azok nem sokkalták az árát. Igaz hogy nem a legolcsóbb de nem is legdrágább volt. Mondjuk azt tegyük hozzá nem bántás képen írom hanem sajnos tapasztalat. 10 ből 8 gazdálkodónak szinte minden ingyen kéne. Sajnos a pénzhajhászás már régóta oda is begyűrűzött.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 597
6 931
113
OK, hogy mesterségesen épül a hazai tőkésosztály, de ugyan magyarázzatok már meg nekem valamit:
Az addig rendben van, hogy legyen hazai tőkésosztály, illetve hogy a stratégiai ágazatokban (élelmiszeripar, közművek, pénzügyi szektor) szintén többségben legyenek a hazaiak - szimplán hogy csökkentsük a kitettségeinket. Tényleg, ez rendben van.

Arra várnék magyarázatot, hogy az mitől nemzeti érdek, hogy pont a hatalmi elit közvetlen köreit kell hizlalni (=Lőrinc, id. Orbán, stb)?
Valahol érthető, hogy fontos szempont a lojalitás, de azért fontos a kompetencia is, és hát khm Lőrinc azért tényleg nem a legélesebb kés a fiókban. Szóval, van valami mesterterv, amiről ti tudtok?
Szerintem a visszavásárolt stratégia cégek élére (víz, energia, bank, remélem majd reptér, stb) a külföldieket kiszolgáló ellenzéki embereket kell rakni. :D
Remélem így már logikus neked is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 188
113
Nem tudom hogy ez a Bige jó drágán add el ide műtrágyát honnét származik. Akit én ismerek gazdálkodót azok nem sokkalták az árát. Igaz hogy nem a legolcsóbb de nem is legdrágább volt. Mondjuk azt tegyük hozzá nem bántás képen írom hanem sajnos tapasztalat. 10 ből 8 gazdálkodónak szinte minden ingyen kéne. Sajnos a pénzhajhászás már régóta oda is begyűrűzött.
Illetve a narratívából hiányzik az is, hogy mindeddig senkit nem zavart Bige műtrágyáinak ára, és véletlenül pont a gázárbumm idején emelt árat - merthogy a műtrágya gyártásához pont kell az is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 188
113
Te pedig jól érvelsz és személyeskedsz.
Feltettem egy fair kérdést. Mire te rögtön valami irreleváns fasságoz bírtál leírni (idekeverve az ellenzéket, pedig ehhez most semmi közük).
Azt hiszem világosan leírtam, hogy nekem érthető, hogy bizonyos szektorokat miért akarnak nemzeti kézben tartani. Erre a te válaszod (“merazellenzék”).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 249
92 727
113
OK, hogy mesterségesen épül a hazai tőkésosztály, de ugyan magyarázzatok már meg nekem valamit:
Az addig rendben van, hogy legyen hazai tőkésosztály, illetve hogy a stratégiai ágazatokban (élelmiszeripar, közművek, pénzügyi szektor) szintén többségben legyenek a hazaiak - szimplán hogy csökkentsük a kitettségeinket. Tényleg, ez rendben van.

Arra várnék magyarázatot, hogy az mitől nemzeti érdek, hogy pont a hatalmi elit közvetlen köreit kell hizlalni (=Lőrinc, id. Orbán, stb)?
Valahol érthető, hogy fontos szempont a lojalitás, de azért fontos a kompetencia is, és hát khm Lőrinc azért tényleg nem a legélesebb kés a fiókban. Szóval, van valami mesterterv, amiről ti tudtok?
Ahogy írták Mészáros meggazdagodása nem nemzeti, hanem hatalmi érdek. Én kifejezetten visszatetszőnek tartom, hogy csak a lojalitás számít és egy ennyire korlatozott képességű ember lett milliardos.

Viszont szépen nyesegetik a cégbirodalmát és az így szakmai kompetenciákkal is rendelkező emberek kapnak tőkét, lehetőséget magyar, közép - európai multikat fejleszteni.

1 pozitív van Mészárosban, tudja saját képességeinek korlátait és ezt tudomásul veszi. Simicska ezt nem tudta elviselni. Egyébként Simicska következménye lett Mészáros, miért csak a lojalitás volt fontos.

Nah, de miért jó ha van magyar tőkés elit? Először is ide adózik és nem utalja a multikkal ellentétben év végén a leányvállalatainak nyereségét Németországba. Ebből fizetik a német melósok prémiumát. Ezt nagy álszentséggel német tetmelékenységnek neveznek, de csak sima nyereség hazautalás a végekről, főleg Kínából. Ennek ellenére alapvetően fontos és hasznos a német befektetett tőke, multik csak van árnyoldaluk.

De mit kezd a magyar tőkés a nyereségével?? Jó esetben meg akarja duplázni, ezért további hazai befektetéseket hajt végre. Többet adózik, több munkahelyet teremt. És így körbe. Aztán, a német peldához hasonlóan, külföldi befektetéseket eszközöl, külföldi cégeket felvásárol, külföldi projektekben részt vesz. Más országban megtermelt pénzt csatornáz be a vállalataiba, nyereséget termel, amit utána Mo. - ra utal. Ezzel már javítja az ország pénzügyi egyenlegét, amit ugye egy német multi hasonlóképpen ront. Sőt ha követve a a német példát, ebből leoszt magasabb bért a hazai melósoknak, prémcsit fizet, ami a német multiknál odahaza megy, az dupla nyereség. Ehhez persze erős mo. - i szakszervezetek kellenek, akik erre rászorítják. Azért van már 1 par.

Sztem ezért is lenne fontos 1 magyar, patrióta tőkés réteg. De van még sok szempont, amiért jo, szemben a külföldi multik uralta magyar gazdasággal, ahol Bajnai csak helyi képviselő, nem önálló szereplő. Csak 1 kis részletet emeltem ki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 188
113
Ahogy írták Mészáros meggazdagodása nem nemzeti, hanem hatalmi érdek. Én kifejezetten visszatetszőnek tartom, hogy csak a lojalitás számít és egy ennyire korlatozott képességű ember lett milliardos.

Viszont szépen nyesegetik a cégbirodalmát és az így szakmai kompetenciákkal is rendelkező emberek kapnak tőkét, lehetőséget magyar, közép - európai multikat fejleszteni.

1 pozitív van Mészárosban, tudja saját képességeinek korlátait és ezt tudomásul veszi. Simicska ezt nem tudta elviselni. Egyébként Simicska következménye lett Mészáros, miért csak a lojalitás volt fontos.

Nah, de miért jó ha van magyar tőkés elit? Először is ide adózik és nem utalja a multikkal ellentétben év végén a leányvállalatainak nyereségét Németországba. Ebből fizetik a német melósok prémiumát. Ezt nagy álszentséggel német tetmelékenységnek neveznek, de csak sima nyereség hazautalás a végekről, főleg Kínából. Ennek ellenére alapvetően fontos és hasznos a német befektetett tőke, multik csak van árnyoldaluk.

De mit kezd a magyar tőkés a nyereségével?? Jó esetben meg akarja duplázni, ezért további hazai befektetéseket hajt végre. Többet adózik, több munkahelyet teremt. És így körbe. Aztán, a német peldához hasonlóan, külföldi befektetéseket eszközöl, külföldi cégeket felvásárol, külföldi projektekben részt vesz. Más országban megtermelt pénzt csatornáz be a vállalataiba, nyereséget termel, amit utána Mo. - ra utal. Ezzel már javítja az ország pénzügyi egyenlegét, amit ugye egy német multi hasonlóképpen ront. Sőt ha követve a a német példát, ebből leoszt magasabb bért a hazai melósoknak, prémcsit fizet, ami a német multiknál odahaza megy, az dupla nyereség. Ehhez persze erős mo. - i szakszervezetek kellenek, akik erre rászorítják. Azért van már 1 par.

Sztem ezért is lenne fontos 1 magyar, patrióta tőkés réteg. De van még sok szempont, amiért jo, szemben a külföldi multik uralta magyar gazdasággal, ahol Bajnai csak helyi képviselő, nem önálló szereplő. Csak 1 kis részletet emeltem ki.
Köszönöm a korrekt választ.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113
A műmagyar székly himnusz még gázabb...1
A zászló meg heraldikailag hát,,,, részben necces, na...


Igen, tudjuk. Nekünk a "mű" dolgaink is jóval régebbiek, mint az országok körülöttünk. Az olyan dolgokról nem is beszélve, hogy vannak akik a mi "mű" dolgainkból emelt át pl. saját címerükbe stb. ...

Másfelől nekünk megfelel. Akkor mi a gond? Mindenki azt csinál amit akar ...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 053
28 424
113
Igen, tudjuk. Nekünk a "mű" dolgaink is jóval régebbiek, mint az országok körülöttünk. Az olyan dolgokról nem is beszélve, hogy vannak akik a mi "mű" dolgainkból emelt át pl. saját címerükbe stb. ...

Másfelől nekünk megfelel. Akkor mi a gond? Mindenki azt csinál amit akar ...
Szerencsére a szivárványos zászló az teljesen eredeti és ősi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 839
32 598
113
Tényleg a szovjet az egyik legjobb "Még nyílnak völgyben a kerti virágok" De komolyan: a magyar himnusz kb olyan mint a zsidó ünnepek egymondatos összefoglalója, csak a végén nincs kaja : Minket mindenki bánt, tép a balsors, legalább legyen már egy jó évünk, pleaase" ....Instant depresszió.
Sirva vigad a magyar
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 328
113
Gattyán nem is ide adózott....menjen Portugáliába miniszterelnök jelöltnek.
Azért azt látni kell hogy mennyire elvetemülten elmaradott a digitális gazdasági szabályozás Magyarországon ( na ezek után mossam le magamról hogy nem gattyánoltam magam össze :D ), viszont tényleg, ki akarták vele fizettetni a 27% áfát amit ha ő ott is "beszed" beépít az árba ahol ez egyáltalán nincs, vagy csak pár % akkor nem tud akkora jutalékot adni a modelleknek, és gyakorlatilag meg is hal a cég, mert jön egy Nevadában bejegyzett ahol simán megcsinál Nevadán kívül az egész világra 0% áfa és egyéb adó mellet egy céget, nem vagyok adószakértő miért Portugália volt a jó választás, de biztos voltak egyéb tényezők is valószínűleg a fejlettebb és logikusabb szabályozás.
Szóval én inkább ezt nem Gattyán felől közelíteném meg hanem onnan, hogy miért nem hozunk olyan digitális térre vonatkozó szabályrendszert, ami a világban élő más "Gattyánokat" arra készteti hogy magyar céget alapítsanak internetes vállalkozásaikhoz? Ezzel olyan erőforrást vonzanánk be ami egyébként nem állna rendelkezésünkre, de semmibe nem is kerül, hisz jelen formában aki ezzel foglakozik nemzetközi szinten az elviszi a cégét, a világon tömbbiliárd ember használ internetet Magyarországon csak pár millió, melyiket lenne logikusabb megfejni? Pár milliót 27% ra, vagy potenciálisan több milliárdot 1% ra.
Nem említettem sem Bigét, sem Scholzot, sem Bident.
Nem írtam arról, hogy Gyurcsányék alatt bármi jobb lett volna (merthogy nem is gondolom, hogy jobb lett volna).

A kérdés arról szólt, hogy miért a közvetlen körök híznak ennyire. Attól lenne valaki nemzeti, mert Orbán elsőkörös ismerőse?

SilvioD konkrétan mindent leírt amit én is leírtam volna. Annyival egészíteném ki hogy, pont azért mert vannak akik csak kiszolgálásban látják a lehetőséget nem lehet nemzeti minimumra hagyatkozva akárkire rábízni azokat a pénzcsatornákat amit az állam befolyásol. Nincs meg az a fajta bizalom hogy ha nem velünk akkor nem is ellenünk.
Viszont szerencsére vannak sikertörténetek, pl nekem nagyon tettszik a Hell fejlődése, nagyon logikus és azt az elvet követi fejlődésében amit én is szeretek. Na ott a tulajdonosok teljesen kivonulnak a közéletből, persze milyen az emberi természet, semmit nem tudni róluk de mégis mindenféle "azt hallottam" pletykák vannak, amit szerintem helyesen perre menően lereagálnak. Egy sima beruházástámogatásra is azt mondják az emberek hogy "fhúúú kitömték őket pénzel, jól fekszenek" . Ha más kormány lenne akkor meg a mai kormánypért emberei mondanák ezt, ami egyébként rossz nagyon, mert nem együtt örülnek annak hogy van egy sikeres cég ami bevételt termel a nemzetnek és ez mindenki közös javát szolgálja.
Szóval az hogy ez így van az a magyar társadalom bűne is mert magyar magyarnak farkasa.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 249
92 727
113
Ez jó, miért alkalmas Donáth Anna?

  • Azt a Donáthot, aki nagyon jó barátnője Gyurcsánynénak, az édesapja pedig Gyurcsány személyes családi jó barátja.
  • Donáth kifogástalan kommunista pedigrével rendelkezik, nagyapja Rákosi titkárságvezetője volt, majd Nagy Imre mellett dolgozott a padlássöprések idején; apja pedig MSZP-s képviselő volt korábban.
  • Brüsszelben pedig minden, Magyarország ellen hozott hazug határozat mögé beállt.
  • A BENNFENTES írta meg azzal, hogy Donáth lett a Momentum új elnöke, Gyurcsány "körön belül" tartja a Momentumot
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 130
54 648
113
Na igen, a ballibektől meg sajnos azt lehet csak várni, hogy dobra veri majd mindet "szakmai befektetőknek" (ugye az már 30 éve kiderült, hogy mit jelent a "szakmai befektető", piacvásárlót, az esetleges konkurenciát elsorvasztót többnyire).



Nem hinném, hogy Lőrinc cégbirodalmát valóban ő irányítaná, bizonyára van erre hozzáértő ember elég. Ő csak a pénztárca.
Nem, nem nemzeti érdek, hogy ő legyen hizlalva, ez hatalmi érdek, világos.




Tök mindegy ki adja az arcát/nevét a brandhoz, a lényeg, hogy a pénz ki legyen csatornázva a kormánypárt mögé, Lörinc srác most a címlaplány, volt már pár címlaplány, és lesz is még pár.
Simicska ehhez is barom volt,dobni kellett.
Ezt lehet így is, hogy minden project jól van árasítva,le van szukítve a pályázók közötti nyertesek köre, de el van végezve a meló, ki van fizetve a hazai alvállalkozó, be van fizetve az adó(legalább is egy látható része) és épul minden is, és a hazai oligarchs vesznek yachtokat, kastélyokat, stb.
Meg van a másik brigád, ahol a kulfoldieknek eladnak mindent is, a zsebbe 10%-ukért,felélnek mindent, és a kedves kulfoldi oligarchs vesz magának yachtokat, kastélyokat, spórt kocsikat, stb,bónuszként nem /alig fizeti ki a hazai alvállalkozókat, nem itt adózik, stb.
Kb ennyi.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 130
54 648
113
Igen, tudjuk. Nekünk a "mű" dolgaink is jóval régebbiek, mint az országok körülöttünk. Az olyan dolgokról nem is beszélve, hogy vannak akik a mi "mű" dolgainkból emelt át pl. saját címerükbe stb. ...

Másfelől nekünk megfelel. Akkor mi a gond? Mindenki azt csinál amit akar ...




Mondjuk szerintem is nagyon gáz a himnuszunk.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 671
16 826
113
Tényleg a szovjet az egyik legjobb "Még nyílnak völgyben a kerti virágok" De komolyan: a magyar himnusz kb olyan mint a zsidó ünnepek egymondatos összefoglalója, csak a végén nincs kaja : Minket mindenki bánt, tép a balsors, legalább legyen már egy jó évünk, pleaase" ....Instant depresszió.
Ha hallottál volna háborús veterántól magyar himnuszt, akkor tudnád, h lehet azt harciasan is énekelni! A hátad is borsodzik, ahogy Istennel feleselve "kiabálja".