[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Légvédelem minek?El kell adni ahogy bejön a nasams!Az ukrán harci drónok csak oroszország felé tudnak csak repülni felszálás után, kardigán saját kezűleg programozta be őket! Hiszen csak gyártani fogják az ukránok úgyhogy csökken az esély bármilyen provokációra!
Jó mindegy...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Én nem azt mondtam hogy a drónok holap délben bombázni fogják a Gellért hegyet!Persze el vannak foglalva az Oroszokkal nyilván!Én arról beszélek hogy elméleti színten veszélyt jelentenek, és hogy gyártani fognak harci drónokat amelyek már bizonyítottak,az egyre nagyobb veszélyt jelent ránk nézve..!Megkérdezném, ha esetleg véletlenúl berepűl egy Bayraktar pár bombával a szárnya alatt tudnánk valami tenni ellene...??Ja hogy semmit! Akkor veszélyt jelent ránk nézve...??
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért bohócozom őket mert ezen szerencsétlen fórumon, dunát lehet rekeszteni a nemzetet rettenetesen szerető, rettenetesen féltő biztonságpolitikai, katonapolitika és egyéb önjelölt szakértővel aztán ha arról van szó hogy tegyen is valamit és vélt tudását kamatoztassa is az általa oly hangosan szeretett és féltett országért és népért akkor csend van meg tücsökciripelés mert az már kényelmetlen lenne...
Mondjuk az adófizetőket, akik a fizud összedobják, szintén nem ártana megbecsülni. ;) Nem olyan kényelmes ám az se, hogy elveszik a bevételeid 3-15%át, majd a maradék 35%-át, majd a maradék 27%-át, hogy utána a (köz)alkalmazottaidtól ezt halljad.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Hát igen jó nagy hülyeséget írtál hagyjuk is....!
Veled ellentétben én ismerem a védelmi helyzetértékelést és az erre az adott választ geopolitikai szinten. És nem a seggemből húzok ki hülyeségeket.
És én ha baj lesz, ott leszek az első sorban, amit itt szerintem nem sokan mondhatnak majd el magukról..

Vannak bizonyos realitások amik jelenleg!! roppant valószinűtlenné tesznek bármiféle támadást. Ha ukrajna gazdaságilag becsődöl és szétborul mint állam akkor mindenféle fegyveres csoportok alakulhatnak ki amik jelenthetnek veszélyt. A jenki/eu pórázon lévő ukrajna nem mar belénk mert hiába pózerkedik Viktor a pórázunk vége nekünk is ugyan ott van...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Mondjuk az adófizetőket, akik a fizud összedobják, szintén nem ártana megbecsülni. ;) Nem olyan kényelmes ám az se, hogy elveszik a bevételeid 3-15%át, majd a maradék 35%-át, majd a maradék 27%-át, hogy utána a (köz)alkalmazottaidtól ezt halljad.
Tekintve hogy az összes fegyveres szervnél bénító a létszámhiány amíg az állampolgár nem változtat ezen addig azzal, hogy ő is beszáll az ország védelmébe addig ezt fogja hallani. A legtöbb állampolgár nem is érdeklődik a téma iránt aki érdeklődik mint pl itt a fórumközösség az is távolról panaszkodik, hogy kell a százezres honvédség stb.
Na ha az se áll be katonának akit érdekel a téma meg szívén is viseli az ügyet mint akik itt vannak. Akkor hogy akarjátok,hogy erősebb legyen a haderö?

fénymásoljam le magam 60 000 példányban vagy mi?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én nem azt mondtam hogy a drónok holap délben bombázni fogják a Gellért hegyet!Persze el vannak foglalva az Oroszokkal nyilván!Én arról beszélek hogy elméleti színten veszélyt jelentenek, és hogy gyártani fognak harci drónokat amelyek már bizonyítottak,az egyre nagyobb veszélyt jelent ránk nézve..!Megkérdezném, ha esetleg véletlenúl berepűl egy Bayraktar pár bombával a szárnya alatt tudnánk valami tenni ellene...??Ja hogy semmit! Akkor veszélyt jelent ránk nézve...??
Nem olyan drága ám a 27-es Mauser lőszer a Gripenhez....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Tekintve hogy az összes fegyveres szervnél bénító a létszámhiány amíg az állampolgár nem változtat ezen addig azzal, hogy ő is beszáll az ország védelmébe addig ezt fogja hallani. A legtöbb állampolgár nem is érdeklődik a téma iránt aki érdeklődik mint pl itt a fórumközösség az is távolról panaszkodik, hogy kell a százezres honvédség stb.
Na ha az se áll be katonának akit érdekel a téma meg szívén is viseli az ügyet mint akik itt vannak. Akkor hogy akarjátok,hogy erősebb legyen a haderö?

fénymásoljam le magam 60 000 példányban vagy mi?
Beállhatok, csak akkor üres lesz a csaka kajaosztáskor. Valakinek ki kell fizetnie a cehhet is. Anno a toborzó azt mondta, amikor kissé magam alatt egyetem után munka nélkül bementem, hogy inkább keressek még állást egy ideig, mert túlképzett is vagyok, és sokkal jobban is járok anyagilag is. A sereg is sokkal jobban járt, mert elgé sok Gripen lőszernyit befizettem már a közösbe, és ha minden jól megy fogok is még fizetni sokat, sokáig.

Majd a fiatalabbak, akiknek nincs jobb lehetőségük, vagy nem találják az utukat menjenek, és majd megtanulnak hasznos dolgokat, és készek lesznek állni a cehhet is. De minden harcban a hátország is kell működjön, emrt mind tudjuk, hogy a háborúhoz (de békében is a hadsereghez) 3 dolog kell: Pénz, pénz és pénz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Beállhatok, csak akkor üres lesz a csaka kajaosztáskor. Valakinek ki kell fizetnie a cehhet is. Anno a toborzó azt mondta, amikor kissé magam alatt egyetem után munka nélkül bementem, hogy inkább keressek még állást egy ideig, mert túlképzett is vagyok, és sokkal jobban is járok anyagilag is. A sereg is sokkal jobban járt, mert elgé sok Gripen lőszernyit befizettem már a közösbe, és ha minden jól megy fogok is még fizetni sokat, sokáig.

Majd a fiatalabbak, akiknek nincs jobb lehetőségük, vagy nem találják az utukat menjenek, és majd megtanulnak hasznos dolgokat, és készek lesznek állni a cehhet is. De minden harcban a hátország is kell működjön, emrt mind tudjuk, hogy a háborúhoz (de békében is a hadsereghez) 3 dolog kell: Pénz, pénz és pénz.
El lehet menni tartalékosnak is. A lehetőség adott, de tudom másnak mindig egyszerűbb..

Ez az én adómból duma meg elég hányingerkeltő még mindig. (Nem mintha a közszolga nem adózna amúgy)

Meg nem azt mondom hogy ez legyen életed hivatása, egy-két évet lenyom valaki kiképzik értékelhető szintre legalább van katonai képzettségű ember ha baj van.

Én is jobban meg tudnék élni civil területen akár gazdálkodva is mert megtehetném csak ez is mint minden választás kérdése.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vilmoci

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
El lehet menni tartalékosnak is. A lehetőség adott, de tudom másnak mindig egyszerűbb..

Ez az én adómból duma meg elég hányingerkeltő még mindig. (Nem mintha a közszolga nem adózna amúgy)

Meg nem azt mondom hogy ez legyen életed hivatása, egy-két évet lenyom valaki kiképzik értékelhető szintre legalább van katonai képzettségű ember ha baj van.

Én is jobban meg tudnék élni civil területen akár gazdálkodva is mert megtehetném csak ez is mint minden választás kérdése.
Épp három ember helyett dolgozom párhuzamosan, olyan nem volt 20 éve (egy fé éves pihenő kivételével), hogy ne két ember munkáját csináltam volna minimum egyszerre. Nem fogok még egy gondot a nyakamba venni. Ezért fizetem azt a halomnyi szaros adót. Ezt is el kellene fogani a túloldalnak.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
El lehet menni tartalékosnak is. A lehetőség adott, de tudom másnak mindig egyszerűbb..

Ez az én adómból duma meg elég hányingerkeltő még mindig. (Nem mintha a közszolga nem adózna amúgy)

Meg nem azt mondom hogy ez legyen életed hivatása, egy-két évet lenyom valaki kiképzik értékelhető szintre legalább van katonai képzettségű ember ha baj van.

Én is jobban meg tudnék élni civil területen akár gazdálkodva is mert megtehetném csak ez is mint minden választás kérdése.
Most ne is haragudj, de akkor a logikád mentém maradva, egy katona ne mondjon véleményt a gazdaságról, mert nem járul hozzá úgy a GDP-hez, mint egy versenyszférában dolgozó? Egy katona ne panaszkodjon a fizetésére, hanem vállaljon másodállást?
Szerintem egy társadalom vagyunk, ahol mindenkinek meg van a saját (remélhetőleg megfelelő) szerepe. A vélemény és választás szabadságát azért még ne vegyük el egymástól.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Épp három ember helyett dolgozom párhuzamosan, olyan nem volt 20 éve (egy fé éves pihenő kivételével), hogy ne két ember munkáját csináltam volna minimum egyszerre. Nem fogok még egy gondot a nyakamba venni. Ezért fizetem azt a halomnyi szaros adót. Ezt is el kellene fogani a túloldalnak.
Akkor mutogasd az adóbevallásod a bombát szóró repülők felé ha oda kerül a sor.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez az én adómból duma meg elég hányingerkeltő még mindig. (Nem mintha a közszolga nem adózna amúgy)
A ne pofázz bele ha nem vagy a seregben duma is az, nyugi. Erre próbáltam reflektálni.
Akkor mutogasd az adóbevallásod a bombát szóró repülők felé ha oda kerül a sor.
Kiváló ellen-propagadistája vagy a honvédségnek amúgy. Szerencsére nem látja széles közvélemény az ámokfutásod.

Arról ne is beszéljünk, hogy bár a világképedbe nem fér bele, de képzeld, az iparban akik dolgoznak pl. és hadiipari beszállítók, azok nyilván jobb helyen lennének a seregben a logikáddal, ugye? (ez mondjuk nem én vagyok, hanem egy családtagom)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A ne pofázz bele ha nem vagy a seregben duma is az, nyugi. Erre próbáltam reflektálni.

Kiváló ellen-propagadistája vagy a honvédségnek amúgy. Szerencsére nem látja széles közvélemény az ámokfutásod.

Arról ne is beszéljünk, hogy bár a világképedbe nem fér bele, de képzeld, az iparban akik dolgoznak pl. és hadiipari beszállítók, azok nyilván jobb helyen lennének a seregben a logikáddal, ugye? (ez mondjuk nem én vagyok, hanem egy családtagom)
Nem azt mondom, hogy ne pofázz bele.
De a társadalmon kívül akik ti vagytok főleg az a rétege akik a szívén viselik az ország biztonságát vagyis szintén ti.
Ha nem segítetek nem tudjuk megcsinálni. És csak ti tudtok segíteni nem màs.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Nem olyan drága ám a 27-es Mauser lőszer a Gripenhez....
Mire a Gripened felszáll és odaér Nyíregyháza már megvan szórva ajándékokkal és azis lehet visszaér a határ túloldalára...!De tételezzük fel lelövi a drónt vagy drónokat! És?? Én csak elméletről beszélek! Én csak azt mondom hogy kijelenteni hogy pl provokációra soha semmikor későbbiekben 0 azaz nulla százalék esély van miközben egyre több ilyen fegyvert vesznek ill. kapnak,viccesnek találom!
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 768
93
Szerintem ,hagyjuk a személyeskedést inkább arról kéne beszélni, hogy a drónok, kisrepülők, sárkányrepülők stb. által végrehajtott légtérsértések , milyen technikával lehetne megakadályozni.
(Mondjuk egy néhány Shilka hatásos lenne, de jogilag nem működne. )
ZSU_23_4_Shilka_1000x1000_0001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and ghullaire

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kiváló ellen-propagadistája vagy a honvédségnek amúgy. Szerencsére nem látja széles közvélemény az ámokfutásod.
miért is? igaza van

Tudod az adót fizetni nem érdem, hanem kötelesség. Az általad mélyen lenézett állami alkalmazottak, akikkel úgy bánnál, amire egy kegyetlenségéről híres római rabszolgatartó is o tempora o mora felkiáltással takarná tógájával a szemét nem a te személyesen megvett szolgáid, hanem azok akik miatt te bármit is tudsz csinálni. Ha ez nem tetszik le lehet lécelni a brazil pampákra, ott nem fog az állam baszogatni.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Tekintve hogy az összes fegyveres szervnél bénító a létszámhiány amíg az állampolgár nem változtat ezen addig azzal, hogy ő is beszáll az ország védelmébe addig ezt fogja hallani. A legtöbb állampolgár nem is érdeklődik a téma iránt aki érdeklődik mint pl itt a fórumközösség az is távolról panaszkodik, hogy kell a százezres honvédség stb.
Na ha az se áll be katonának akit érdekel a téma meg szívén is viseli az ügyet mint akik itt vannak. Akkor hogy akarjátok,hogy erősebb legyen a haderö?

fénymásoljam le magam 60 000 példányban vagy mi?
Klónozás? Már megy lásd Dolli Bárány!
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Nem azt mondom, hogy ne pofázz bele.
De a társadalmon kívül akik ti vagytok főleg az a rétege akik a szívén viselik az ország biztonságát vagyis szintén ti.
Ha nem segítetek nem tudjuk megcsinálni. És csak ti tudtok segíteni nem màs.
Nem akartam beleszólni, de mégis... Nem az adófizető polgárokon kell számonkérni a haza védelmét, hanem a böszme politikusokon, akiknek csak a századik helyen szerepel a prioritáslistáján a lózungok ellenére. Mi odaadjuk a zsét a közösbe, de nem mi döntünk róla, hova megy el, hol költik el. Nincs igazi koncepció szerintem, ami hosszútávon megnyugtatóan rendezné a honvédelem, a Honvédség helyzetét. Vigyázó szemü(n)ket Párizsra vethetné(n)k....
 
Status
Not open for further replies.