[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 314
20 687
113
Nem gondolom, hogy ennek van bármiféle jelentősége. Mármint ebből hányan tudják, hogy egyáltalán miért van ez a véleményük?
Van jelentősége. Lehet ennek örülni vagy szomorkodni rajta, de egy dolgot nem szabad: nem tudomásul venni.

Hogy miért ez az eredmény? Ha lett volna olyan kérdés is hogy: tud ön arról, hogy 14 ezer ember halt már meg a donyecki köztársaságok területén az ukrán-ukrán háborúban? - akkor meglehet, hogy a válasz is meglenne.
Arról pedig, hogy ilyen kevesen tudnak róla, a kormány ugyanúgy tehet mint az ellenzék.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 454
10 355
113
A magyar gazdasagnak az orosz a nyersanyagon, energián kívül semmit nem tud adni. Anno a szovjet sem tudott, csak 50 év lemaradást. A 2010es években azért tudtunk jelentősen előrelépni, mert jól használtuk ki az Uniós tagságunkat. Sok nyugati elősködő céget kiszirítottunk, míg a hasznosakat támogattuk. Ez is húzta fel az országot és az életszínvonalat. Szted miért törekszik Szerbia az Unioba, ha olyan fasza neki kint??

Ez nem mucsáról szól, én is az vagyok :D , de lássunk tovább az orrunknál. És racionalis, gazdasagi kérdésekben, ne szerelmi döntést, hanem gazdaságilag előnyöset hozzunk.

Szerbia Bulgárián keresztül kap olcsó orosz nyersanyagot. Esetleg rajtunk vagy Románián. Ha blokkolva lenne az Uniós orosz kapocs, valszeg nem lesz, lóxart sem kapna. Amikor jó 8-10 éve egyik télen elzárták az ukrán gázt Szerbia épp megfagyni készült, mert az orosz tesók ennyire voltak tekintettel rájuk. A mi adtunk nekik a tartalékból.

Egyelőre nincs európai gázblokád. Az ár Putyin háborúja miatt szállt el, az Unió csak elszenvedője. A hazai orosz gáz sem fix áras. Az is kb. 3 hónap spéttel követi a tőzsdei árat. Tehát májusra már mi is a mai rekordáron vesszük. Igazából akkor már megérné kiváltani. De persze nem tudjuk, még!!!

Hát ha Putyin tavaly lelép a fxxxba, ennél xarabb nem lenne. Az oroszoknak is jobb lett volna. Már egy ideje gátja az orosz felemelkedésnek, nem motorja, mint anno. Sajnos Viktor is egyre nagyobb rizikó itthon. Egyszerűbben nyerhettünk volna nélküle, mint vele. Nem azért mert xar a politikája, csak sokak szemében szálka. Ez a tábor egyre nő. Nah, de mind1, most már nincs más hátra, mint előre!!!
Sose mondtam hogy fordítsunk most hátat a nyugatnak, és alapozzuk a gazdaságunkat az orosz nyersanyagokra. Viszont a háborús pszichózis közepette nem kéne lemondanunk jogainkról, és olyan lépéseket támogatni ami már rövid távon is árt az országnak, vagy nem visszacsinálható. Pusztán erről van szó. Én megértem azt is hogy kampány van, a közvélemény pedig a nyugati média által van befolyásolva, ezért elítéli Oroszországot, nato ban látja a biztonsági garanciát és társai, erre pedig a fidesznek úgy kell reagálni hogy ne legyen teljesen fekete seggű az EU ban, és a magyar közvéleménynek is jó legyen, de ez nem feltétlenül Magyarország hosszútávú érdekeit szolgálja.

Ez a rész nem neked szól
Az pedig naivitás hogy minket Oroszország okvetlenül valóban ellenségnek tekint e ezentúl, valószínűleg sok minden szóba került a beszélgetésük során A Putyin Orbán találkozón, mivel járnánk jobban ? Ha Oroszország azt mondaná minden eus ország barátságtalan kivéve Magyarország? Hát máglyára vetnének bennünket. Így meg még maradt mozgástér.

Ezzel a fentivel pedig neked adtam igazat részben. Tudod nagyon nem szeretek embereket értékelni itt a fórumon, vagy minősíteni, de mégis merészkedek azt mondani hogy rajtad már a háború harmadik napjától azt látom hogy egy nagyon erős defetista hangulatban vagy pillanatnyi híreknek és médiabefolyásolásnak engedve. Ami csak azért zavar kissé, holott semmi közöm az álláspontodhoz mert úgy érzem közös értékeket vallunk.
Egész egyszerűen van úgy hogy el kell veszíteni egy pár csatát azért hogy a háborút megnyerhesd, én nem írnám le az oroszokat, pontosan az történik gazdaságilag amit elég régóta mondok, ha én láttam előre, akkor az oroszok ne látták volna ? A nyugatnak vannak olyan gyengeségei amit egész egyszerűen nem tud kezelni és kivédeni, úgy lehet táncoltatni hogy magának ártson, de ehhez orosz részről is veszteségek kellenek. Nem vívhatsz meg egy háborút veszteségek nélkül, legyen ez katonai vagy gazdasági. Például itt van a gáz ár mint olyan, egyértelmű volt hogy ez lesz, mindenféle gázszankció nélkül is, és európa nem fogja bírni.

A másik dolog, 8-10 éve még nem volt déli áramlat, ezért nem volt más lehetőségük az oroszoknak ha csak nem palackot tesznek az utánfutóra, hogy megsegítsék Szerbiát. Számomra pedig az első napok híreinek ellenére egyértelmű volt hogy a szerbek kifognak tartani Oroszország mellet.

A gázszerződés pedig titkos, szerintem te se tudod hogy mik a részletek, csak pár kormánykritikus sajtótermék cikkeire spekulálsz.

Végső soron amiért pedig teljes mértékben támogatom ezt a támadást Ukrajna, vagy akár nevezzük úgy a teljes EU vagy Nyugat ellen, az egy ideológiai végkövetkeztetés miatt van. Ez pedig az hogy a nyugati jólétet fel kell számolni mert ez okozza az önpusztító dekadenciát, amit ránk erőltet, és minket is elpusztít. Vagy magát az egész nyugatot meg kell törni, vagy pedig ésszerű viselkedésre szorítani. Nekem bármelyik jó, mind kettőt tudom támogatni, még akkor is ha ez Magyarországnak is komoly gazdasági hátrányt jelent,amikor ez megtörténik készen kell állnunk a rugalmas elszakadásra abba az irányba ami a tartós fennmaradásunkat biztosítja. Ismét érvényesül az hogy a végső győzelem ( na ezt mossam le magamról :D ) eléréséhez áldozatokat kell hozni.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Mo. nem független katonailag, a NATO tagja.

Fegyverszállítást nem engedélyez Mo.

Putyin inditotta a háborút, miatta halnak meg a fronton a katpataljai magyarok. Ne üljünk fordítva a lovon. Mégse varhatjuk az ukrán kormánytól, bármennyire nem szimpatikus, hogy feltegye a kezét. Szépen kivéreztetik egy elhűzódó háborúval az orosz gazdaságot. Ez a max., amit el tudnak érni, meg is teszik.

Nagyobb biztonságban van Mo., ha további NATO csapatok jönnek, de az irányításnak nálunk kell lenni. A magyar Honvédség kevés lehet komolyabb háborús helyzet esetén. Ez sztem nem kérdés. Jobb megelőzni a bajt, mint kapkodni. Nem Mo. célpont egy atomáború esetén. Ez nevetséges felvetés az MH részéről.

A fegyverszállítást tiltásával éppen a kormány segít, hogy a Kárpátaljai civilek, ne. legyenek célpontok. Nem fogják megsemmisíteni Kárpátalján a ruszkik a Mo.n át szállított fegyvereket.

Az orosz embargó valóban sok kárt okoz, de sajnos maga a háború is. Az EU erős jelzéseket akar küldeni Putyinnak, ehhez a gazdasági embargó az egyetlen lehetősége, ha nem akar fegyveresen beszállni és a III. Vh-ba belesodródni. Puzyin értelmetlen háborújára nincs jó reakció, csak rossz, rosszabb, legrosszabb. De kivételesen itt nem az EU a hunyó, hanem Putyin. Minden gazdasági kárt lehet az ő számlájára írni.

"A fegyverszállítást tiltásával éppen a kormány segít"

Nem tiltja a fegyverszállítást a kormány, csak a KÖZVETLEN fegyverszállítást tiltja. Tehát azt nem tiltja, hogy adnak/adunk a lengyeleknek, és majd ott lép be Ukrajnába.

"Nem fogják megsemmisíteni Kárpátalján a ruszkik a Mo.n át szállított fegyvereket."

Ez viszont igaz. Mivel nem tőlünk jut be Ukrajnába. Ez a része igaz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 835
56 432
113
Előtte ők is szétlőtték csöppet a horvátok át, illetve területük 1/3-adát megszállták.

De mit is mutat ez?? Rossz, elhibázottbstrategiai döntést hoztakna 90es evekben, amik még 22 év mulva is durván visszaüt. Ezt nyújtotta nekik az orosz szövetség,, míg a nyugati a horvátokat felemelte. Most sem lesz másként. Gazdasagilag most Putyin a szovjet párttitkárok és a Jelcini rablás szinjtjén húzta le a budin az oroaz gazdaságot. A rubel 1 hét alatt olyan fasza lett, mintha ma 510 ft lenne az euró.
Ha Horvâtorszâg olyan " landlocked" lenne, mint Szerbia, akkor hol lenne? Ott kb mint Szerbia.
Egyszerüen sokkal jobb természeti adottsâgai vannak, mint a Szerbeknek.
Az adottsâgok ellenere a horvát gdp/ fö kb akkora, mint a magyar. Mit mond ez Horvátorszâgról?
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Szerbia nem EU és NATO tag. Most lehet semleges. Ez jelenleg előny, de általában hátrány. Nálunk 16.000 dollár fölött van az egy főre eső GDP, Szerbiában picivel 7.000 dollár fölött.

Sztem ezt kellene megérteni. Ezért a gazdasági lehetőségért kell EU, NATO tagság. Lehet semlegesnek lenn, ruszkikat támogatni, de az fele ekkora életszínvonalat jelent.

Tehát Orbán felelősségteljesen politizál!!

"Lehet semlegesnek lenn, ruszkikat támogatni, de az fele ekkora életszínvonalat jelent."

Nem hiszem el, hogy ebben a helyzetben még valaki az életszínvonallal érvel... :( ami úgyse lesz már így se :(
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
1 nagyon jó mutató, ami az országok közti gazdasági különbséget saccperkábé mutatja.

Most vettem egy angol nyelvű informatikai szakkönyvet 25,000 Ft-ért. Ennyi pénzért az Amazon egy olyan könyvet szállít, amelynek ragasztott gerince már most kettétört. Magyarországon egy ugyanilyen könyvet, fűzött kötéssel, 12,000 Ft-ért meg lehetne venni.
Az USA GDP-je viszont ezzel a 25,000 Ft-os könyvvel dupla annyit nőtt, mint Magyarország GDP-je az ugyanolyan, jobb minőségben kiadott könyvvel.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Lexarom a Vadait, az a hulye eppugy beengedne oket. Most akkor minek is koltunk csilliardokat fegyverkezesre ha hollandok vedenek majd minket???
Ez az egy nalam tabu. Arra is morgok ha gyakorlatozni vannak itt. Pedig ott megvan hogy mettol meddig tartozkodnak itt ideiglenesen. Itt nem. Celpontta teszik vele az orszagot meginkabb mivel Nato eloretolt hadero. A magyar sereg senkit sem erdekel a 2 tankkal meg a 3 loveggel.
En elhiszem hogy hatalmas a nyomas, meg hogy tompitani akarjak a 400-as eurot, csak 420-as euro is lesz, meg eltarthatunk majd tobb ezer, vagy tobb tizezer ideiglenesen itt allomasozo idegen hadsereget. Es igy folytass le egy nepszavazast. De magyarorszag egy fuggetlen orszag. A faxt az. Igy mar nem. Igy mer befolyast szereztek a politikai vezetesunk folott. Ez nem fuggetlen orszag.
Alapvetően igazad van. Jobb lenne a helyzet ha már itt lennének a cuccok, de arra sürgősségi felárat kellett volna fizetni. Az pedig ki tudja mekkora szorzó lett volna az árcédula végén, 1,5x, 2x ? Az egész Z2026 esetén abból indultak ki a megálmodói, hogy itt belátható időn belül (2030-2035-ig) nem lesz gubanc. Most lehetne mondani, hogy lásd a győri terv esetét a 2. VH-val vagy Jugó szétesését. Egyik esetben sem gondolt senki a gyors eszkalációra, ahogy most sem gondolt senki arra, hogy az oroszoknál 2022 februárjában kimegy a biztosíték. Ez van, ebből kell főzni.
Lehet annyi előnye a dolognak, hogy az exportból elő cégek most a szar forint árfolyam miatt halálra keresik magukat.
Lehet annyi előnye, hogy az elkövetkező 5-10 gazdaságilag szar év miatt a különböző "látvány" projektek (stadionok, mindenféle nemzetközi versenyek, völgyhidak stb.) szanálásra kerülnek és a pénz a valóban létfontosságú infrastruktúrába, kórházakba, oktatásba, mezőgazdaságba, iparba, K+F-be, hadseregbe, rendőrségbe, tűzoltóságba stb. megy.
Ez viszont rajtunk múlik, nem elég bárgyú mosollyal rakni az X-et a szavazólapon, ha nem verjük az asztalt a politikusainknál ezekért, akkor tényleg szívni fogunk. Ehhez azonban túl kell lépnünk azon, hogy a győztes párt majd megoldja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 388
67 531
113
Ez milyen konteo, megosztod?? o_O



A szarajevói piaci bombázás vs. bombát már magamévá tettem. :cool:

De mindezektől függetlenül ezek csak ürügyek voltak. Alapvetően Milosevics egy retardált komcsi volt. Ő vitte tévútra a szerbeket, Ne feledd, amikor vajdasagi magyarokkal


lövette a kórogyi és szentlászlói magyarokat.

1 - 1 durvább médiaesemény csak a nyugati közvéleményt dolgozta meg.
Bocs, Tigers néven futnak, de régi olvasásiam közben Black Panther néven futottam beléjük.












Elsőre ennyi, aztán majd tovább.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 156
113
Azt lehet tudni hogy milyen nemzetiségű NATO csapatok jönnek magyarországra?
mert tisztán USA szerintem sokaknak nem tetszene. de ha csak 1 század usa katona jönne pápára.
és a többi portugáls spanyol francia angol olasz vegysesfelvágott lenne.
szerintem egyből máshogy állnána mindenki a témához.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 813
86 595
113
Nézd meg hol vannak a horvátok es Szerbia. Horváto. a nyugati utat valasztotta, Szerbia az oroszt. . Azonos jugoszláv bazisról indultak, háború is hasonlóképpen erintette őket.
14.000 dollár vs. 7.000 dollár. Kell még vmit mondanom, Ildiko?
Nincs igazad. Ha Horvátországnak nem lenne tengerpartja, szarabbul vagy max. ugyanúgy állna, mint Szerbia.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 813
86 595
113
Azt lehet tudni hogy milyen nemzetiségű NATO csapatok jönnek magyarországra?
mert tisztán USA szerintem sokaknak nem tetszene. de ha csak 1 század usa katona jönne pápára.
és a többi portugáls spanyol francia angol olasz vegysesfelvágott lenne.
szerintem egyből máshogy állnána mindenki a témához.
Olasz, nem?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 813
86 595
113
A magyar gazdasagnak az orosz a nyersanyagon, energián kívül semmit nem tud adni. Anno a szovjet sem tudott, csak 50 év lemaradást. A 2010es években azért tudtunk jelentősen előrelépni, mert jól használtuk ki az Uniós tagságunkat. Sok nyugati elősködő céget kiszirítottunk, míg a hasznosakat támogattuk. Ez is húzta fel az országot és az életszínvonalat. Szted miért törekszik Szerbia az Unioba, ha olyan fasza neki kint??

Ez nem mucsáról szól, én is az vagyok :D , de lássunk tovább az orrunknál. És racionalis, gazdasagi kérdésekben, ne szerelmi döntést, hanem gazdaságilag előnyöset hozzunk.

Szerbia Bulgárián keresztül kap olcsó orosz nyersanyagot. Esetleg rajtunk vagy Románián. Ha blokkolva lenne az Uniós orosz kapocs, valszeg nem lesz, lóxart sem kapna. Amikor jó 8-10 éve egyik télen elzárták az ukrán gázt Szerbia épp megfagyni készült, mert az orosz tesók ennyire voltak tekintettel rájuk. A mi adtunk nekik a tartalékból.

Egyelőre nincs európai gázblokád. Az ár Putyin háborúja miatt szállt el, az Unió csak elszenvedője. A hazai orosz gáz sem fix áras. Az is kb. 3 hónap spéttel követi a tőzsdei árat. Tehát májusra már mi is a mai rekordáron vesszük. Igazából akkor már megérné kiváltani. De persze nem tudjuk, még!!!

Hát ha Putyin tavaly lelép a fxxxba, ennél xarabb nem lenne. Az oroszoknak is jobb lett volna. Már egy ideje gátja az orosz felemelkedésnek, nem motorja, mint anno. Sajnos Viktor is egyre nagyobb rizikó itthon. Egyszerűbben nyerhettünk volna nélküle, mint vele. Nem azért mert xar a politikája, csak sokak szemében szálka. Ez a tábor egyre nő. Nah, de mind1, most már nincs más hátra, mint előre!!!
Az ár nem Putyin miatt szállt el.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ha az nem felelőtlenség, hogy most egy potenciális célponttá tesznek minket, akkor mi az?

"Tüntetést tart a Mi Hazánk a kormány mai határozata miatt, mellyel múlt heti ígéretük ellenére mégis engedélyezik a NATO-csapatok hazánkba telepítését az ukrajnai háborúra reagálásként. Magyarország függetlenségének feladása, hazánk katonai felvonulási területté tétele elfogadhatatlan, ezért március 15-én 15 órától a Nemzeti Múzeum melletti nagygyűlésünkön követelünk szabad és semleges Magyarországot! Idegen haderőknek nincs helyük hazánkban, Magyarország a magyaroké!
..
Ma már sajnos csak a Mi Hazánk képviseli a pártok közül az 1848-as márciusi ifjak követelését: „Magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a külföldieket vigyék el tőlünk!” Orbán Viktor a mai, felelőtlen, idegen érdekeket szolgáló döntéssel engedett Márki-Zay Péter követelésének.
..
Elfogadhatatlan az is, hogy mégis engedélyezi a kormány a közvetve Ukrajnába való fegyverszállítást Magyarországon keresztül. A Mi Hazánk ellenzi hazánk ilyen típusú részvételét is a háborúban.
..
Beláthatatlan következményekkel jár az idegen haderők magyarországi állomásoztatása és hazánknak az orosz nukleáris erők célpontjává tétele. Ukrajna területi integritásának hajtogatása helyett a magyar kormány inkább azt kéne megakadályozza, hogy a kárpátaljai magyarságot golyófogónak használják. A NATO-tagságunkból adódó szerződéses kötelezettségünk csak arra volna, hogy egy tagállam megtámadása esetén segítsünk annak védelmében, de Ukrajna nem NATO-tag. A Mi Hazánk Mozgalom ellenzi a kárpátaljai magyar nemzetrésszel szemben elnyomó politikát folytató, soviniszta Ukrajna katonai támogatását, illetve az amerikai érdekek kiszolgálását. Az oroszok elleni embargó így is felbecsülhetetlen károkat okozott a magyar gazdaságnak, most már a magyar érdek legyen az első! - írja közleményében Novák Előd, a Mi Hazánk Honvédelmi Kabinetjének elnöke."

Örül neki a f@szom, az!
Konkrétan becsicskult a "magyar" kormány és aláírták az ország külföldiek (NATO) általi megszállását.
Rendkívül boldog vagyok, hogy sikerült oda vissza jutnunk, ahonnan elindultunk 1989-előtt.
És igen, ez a NATO biztosan megvéd minket attól az ukrajnától, amit most fegyverekkel töm ki.... LOL.
Szóval nem, nem örülök neki :mad:

Eddig tartott a szabadságharc?
Drága értőn olvasni nem tudó fórumtársaim! (most hirtelen csak titeket értelek beidézni)
El is tetszett olvasni a Magyar Közlöny gyöngybetűit? Vagy kizárólag a kuruc.info az, ami a Máriai szeretet és az igazi tudást közvetíti nekünk? :oops:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Lóxar se akar a ruszkikkal harcolni. De az ukránok sem akartak.* Legalabbis így biztos nem. Ez nem biztos, hogy a mi döntésünk lesz. És én nemcsak az oroszokra, hanem frusztrált ukrán szélsőségesekre is gondolok. Egy szétesett országban bármi megeshet.

* DE. A "Rendesen megkent"(lefizetett ukrán) oligarcha/bábok bárkivel "háborúznak!!! ...terhes nőkkel, telefonzsinórral!!!
Az ATOMHATALOM szomszéd nemzetiségéből mészároltak --USA biztatásra és jóváhagyással-- 10+ ezret!!!
Te melyik valóságot nézed??? ...és közben többször "elkottyantották", hogy a magyarok a következők!!!

Nekünk a gyors fegyverkezés csakis az amcsik által megbolondított és szabadjára engedett UKRAJNA ellen volt sürgető! ...és pont hogy most majd kiesnek, most kell nekünk szépen leülni --pattogatott-kukorica, kóla/sör--, és nézni, hogy a mi kb. 15 millió €-ós Leo-áraink után kb. MOST, MINDENKI MÁS kb. 20-22 millió között vesznek Leo-kat!!! :oops: :oops: :oops:

QRVÁRA nem kell most a csillagászati áron vennünk SEMMIT!!! ...inkább gerjeszteni kell a szomszédok bevásárlásait kamu-bejelentésekkel, és utána majd röhögni diszkréten, hogy belerokkantak!!!

Na EZT várom el --ÉN-- a "Kanyarben-Előző-Viktortól" és csapatától!!! ...józanon, gondolkodva!!!


Ennél jobb vagy! Gondolt át a helyzetet, kiszedve belőle a nyugati médiazajt és úgy összegezd a jelenlegi helyzetet a szokásosan beváló: "Kinek az érdeke?" alapján. :hadonaszos:

Akkor áruld már el nekem, hogy miért száll meg minket a USA (NATO)? :rolleyes:
Mert az ukránok ellen úgy sem segítenének az fix. De tételezzük fel, hogy ők nem támadnak meg.
Akkor mi a szarnak jönnek? :eek:
Mert más nincs aki megtámadjon....

TÖKÉLETES, a lényeget kiemelő GONDOLATMENET, a jó EREDMÉNNYEL!!!

Egyetértek: lásd fentebb!!!



.
 
  • Tetszik
Reactions: hete and tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 081
15 635
113
A magyar gazdasagnak az orosz a nyersanyagon, energián kívül semmit nem tud adni. Anno a szovjet sem tudott, csak 50 év lemaradást. A 2010es években azért tudtunk jelentősen előrelépni, mert jól használtuk ki az Uniós tagságunkat. Sok nyugati elősködő céget kiszirítottunk, míg a hasznosakat támogattuk. Ez is húzta fel az országot és az életszínvonalat. Szted miért törekszik Szerbia az Unioba, ha olyan fasza neki kint??

Ez nem mucsáról szól, én is az vagyok :D , de lássunk tovább az orrunknál. És racionalis, gazdasagi kérdésekben, ne szerelmi döntést, hanem gazdaságilag előnyöset hozzunk.

Szerbia Bulgárián keresztül kap olcsó orosz nyersanyagot. Esetleg rajtunk vagy Románián. Ha blokkolva lenne az Uniós orosz kapocs, valszeg nem lesz, lóxart sem kapna. Amikor jó 8-10 éve egyik télen elzárták az ukrán gázt Szerbia épp megfagyni készült, mert az orosz tesók ennyire voltak tekintettel rájuk. A mi adtunk nekik a tartalékból.

Egyelőre nincs európai gázblokád. Az ár Putyin háborúja miatt szállt el, az Unió csak elszenvedője. A hazai orosz gáz sem fix áras. Az is kb. 3 hónap spéttel követi a tőzsdei árat. Tehát májusra már mi is a mai rekordáron vesszük. Igazából akkor már megérné kiváltani. De persze nem tudjuk, még!!!

Hát ha Putyin tavaly lelép a fxxxba, ennél xarabb nem lenne. Az oroszoknak is jobb lett volna. Már egy ideje gátja az orosz felemelkedésnek, nem motorja, mint anno. Sajnos Viktor is egyre nagyobb rizikó itthon. Egyszerűbben nyerhettünk volna nélküle, mint vele. Nem azért mert xar a politikája, csak sokak szemében szálka. Ez a tábor egyre nő. Nah, de mind1, most már nincs más hátra, mint előre!!!

https://forum.htka.hu/members/jurgenbauer.1466/report
Mr. jurgenbauer 2.0?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 253
113
Azt lehet tudni hogy milyen nemzetiségű NATO csapatok jönnek magyarországra?
mert tisztán USA szerintem sokaknak nem tetszene. de ha csak 1 század usa katona jönne pápára.
és a többi portugáls spanyol francia angol olasz vegysesfelvágott lenne.
szerintem egyből máshogy állnána mindenki a témához.
A hirek szerint olasz.
 
Status
Not open for further replies.