[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 223
113
Ezzel 100%-ig egyetértek. Ha tudunk kell venni Azeri gázt, meg LNG-t is, ha sikerül szerezni valahonnan. Hátha lendületet kap most a román gáz is, az is jól jönne. Paksot meg kell építeni, de ott is üzemanyag beszerzést meg kel oldani más irányból is, hogy ne legyen 100% orosz függőség. Kellenének a vízerőművek is a Dunán.. ki tudja lehet kaphatnánk rá uniós forrást...
Paks nekem úgy tűnik komoly szálka lesz a köröm alatt.....a csúszás a háború miatt sztem tény. Ha lehetséges meg kell építeni. De készülnünk kell arra, hogy sem lehetőség, sem orosz erőforrás, kapacitás nem lesz rá.

Kell egy alternativ atomerőmű terv. Ez 1 hónapja is őrültség volt, de lehet fél év mulva az egyetlen lehetőség marad, hogy Mo. energiaellátása a 30as években biztisitott legyen. Európai, akár francia cégekkel együttműködve, alternatív helyszínen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 223
113

Ukrán topikban már megjelent, de itt is helye van. Ez még egyelőre semmi, de legalább szarul hangzik.
Ez veszélyes fakenews volt a 24.hutól!!!

Boris Johnson mégsem a V4-ekkel együtt ígért katonai segítséget Ukrajnának

A PA brit hírügynökség idézete tévesen Boris Johnson miniszterelnököt, miszerint a britek megegyeztek a V4-ekkel arról, hogy katonai segítséget nyújtanak az ukránoknak. A keddi tárgyalásokról kiadott közös nyilatkozatban katonai segítségnyújtásról nem esik szó. Az idézet valójában a brit-lengyel egyeztetésen hangzott el.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 223
113
Na még csak az kéne. Nézz utána mit műveltek le a Franciák Olkiluoto 3, Flamanville vagy Hinkley Point. 2040-re se lenne belőle erőmű de legalább az ár minimum duplázódna...
Eddig az oroszok sem kapkodták el. Ha nem épülhet orosz, akjor is jell atomerőmű. Válogatni nem tudunk.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 618
7 013
113
Nem véletlen, hogy raportra hívta Alijevet Putyin. Érzi, hogy ez a gyenge pont. Az azeriek 20 milliárd m3-re duplázni fogják az európai gázszállításukat. Ez nem sok a majd tizszer annyi orosz mellett, de a lényeg, hova megy. Mert nekünk bőven elég a fele is.

Tehát Alijev udvariasan szóbeli ígéreteket tett, ami semmire nem kötelezi. 20, de még 40 milliárd m3 mellett is jelentős orosz szállítás maradna, ahogy Alijev ígérte.

Az a lényeg mi mozgatja az azerieket? Az pedig Karabakh. Itt pedig inkább számíthatnak a törökökre, mint az oroszokra. Törökország stratégiai szövetségese, míg Oroszország alkalmazkodási kényszerpartner.

Kell konfrontrálódni, nem kell. Ez nem rajtunk múlik. Már most komoly konfrontáció van!!! És ez egyre fokozódhat, tompítani mininálisan tudjuk, de az alaphelyzet nem változik.

Egyébként mit mutat a történelem?? Mert ugye a jövőbe 100%-osan nem látunk, de talán jobban tervezhetünk rá, ha megértjük a múltat. Oroszország számunkra jót sosem hozott. Igazodasi pont, kényszer, figyelembe kell vennünk, ha tudjuk, a szempontjait, de külpol. strateégiánkat rá építeni súlyos tévedés.

Amit látok, hogy a Nyugattal folytatott vitáink miatt, egyfajta ellenségem ellensége a barátom mentalitás alakukt ki jobbokdalon, félreértve az elmúlt 12 év politikáját Totálisan téves elképzelésekkel, mintha egy oroszokkal folytatott, Uniót kiváltó, gazdasagi együttműködő reális alternatíva lenne. Egyáltalán nem!!! Nem bántásból és nem neked szól, de ez alapvető ismeretek, realitás hianyát mutatja. Egy ilyen kísérlet lenne Mo. végzete. Ehhez képest a gyurcsányi böszmeség kutya f***a.
Én nagyon sokat tanulok tőled.
Eggyel feljebb nézve viszont én azt gondolom, hogy USA rákényszeítette az Oroszt Kínára. Ezáltal ugrik a petrodollár is.
Szerintem ezt várta Orbán 2030-ra, csak USA nem hitte el Putyinnak, hogy meg meri támadni Ukrajnát.
Azt akarom kihozni, hogy nem biztos, hogy Oo bukik. És szerintem most az eu-ban is forognak a fogaskerekek, bár a nyikorgásuk ide hallatszik.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 618
7 013
113
Eddig az oroszok sem kapkodták el. Ha nem épülhet orosz, akjor is jell atomerőmű. Válogatni nem tudunk.
3 opciót is el tudok képzelni:
-Paks1 üzemidő 10éves hosszabbítás
-Paks2 normál tervek szerint felépül (EU nem gátolja)
-Paksx esetleg francia építésű. (ez még jobban diverzifikálna)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Nem véletlen, hogy raportra hívta Alijevet Putyin. Érzi, hogy ez a gyenge pont. Az azeriek 20 milliárd m3-re duplázni fogják az európai gázszállításukat. Ez nem sok a majd tizszer annyi orosz mellett, de a lényeg, hova megy. Mert nekünk bőven elég a fele is.

Tehát Alijev udvariasan szóbeli ígéreteket tett, ami semmire nem kötelezi. 20, de még 40 milliárd m3 mellett is jelentős orosz szállítás maradna, ahogy Alijev ígérte.

Az a lényeg mi mozgatja az azerieket? Az pedig Karabakh. Itt pedig inkább számíthatnak a törökökre, mint az oroszokra. Törökország stratégiai szövetségese, míg Oroszország alkalmazkodási kényszerpartner.
Általában az életben maradás és az üzlet. Szóval könnyen lehet, hogy az orosz gáz továbbra is jönni fog, csak az azeriek közvetítésével azeri gázként.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
3 opciót is el tudok képzelni:
-Paks1 üzemidő 10éves hosszabbítás
-Paks2 normál tervek szerint felépül (EU nem gátolja)
-Paksx esetleg francia építésű. (ez még jobban diverzifikálna)
Nekem aztán tök mindegy melyik csinálja, csak legyen. Franc se akar a napelemre hagyatkozni energiabiztonság terén.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Egyébként mit mutat a történelem?? Mert ugye a jövőbe 100%-osan nem látunk, de talán jobban tervezhetünk rá, ha megértjük a múltat.
Hát igen. És még jobban, ha számunkra a történelem nem 1945ben kezdődik.
Amit látok, hogy a Nyugattal folytatott vitáink miatt, egyfajta ellenségem ellensége a barátom mentalitás alakukt ki jobbokdalon, félreértve az elmúlt 12 év politikáját
Így van, ukrajna ellenség, az a nyugat, aki igazából még lőszert is adott a magyarság kiírtásához, színtén ellenség.
De mindebből mi következik? Legyünk páriák a NATOban és az Unióban az ukrán ellenszenv miatt Moszkva kedvéért? Lóxart Mama!!
Mintha most nem azok lennénk. Csak ugye így legalább lepapírozzák mielőtt megszállnak, és megengedik, hogy önként adjuk oda a pénzünket.
Esélyünk sem lenne az Unióval rendezni a viszonyunk, kivéreztetnének minket az Uniós pénzekkel
Pontosan ezt csinálják. És miért kellene nekünk rendezni a viszonyunkat egy olyan bagázzsal, aki szerint a magyar nem tétel, a székely autonómia az ellenkezik az uniós értékekkel. Vagy te látod ezek miatt az uniós eljárást románia ellen?
Csak Uniós országon vagy Ukrajnán keresztül tudunk kereskedni Oroszországgal.
Szerbia? És mintha Bulgária is nézelődne kifele.
De kötelességünk alternativ azeri, esetleg más, ha létezik ilyen gázforrás, után nézni. Akar lehet katari LNG vagy más beszállító.
Nem, nekünk az a kötelességünk, hogy jövőre ne fagyjunk halálra.
Ne akarjunk már úgy tenni, hogy nem az lesz, hogy a gyarmattartók szépen lenyúlják a kevés forrást a gyarmatok elől.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A CSTO láttuk mennyit ér Karabakhban, annyit mint a NATO Ukrajnában, semmit.. Az örmény területszerzést Oroszország sem ismerte el, igy nem érvényes rá a katonai segítségnyújtás, ezt többször kihangsúlyozták.

Igen, most Putyin boritta az asztalt, Azerbajdzsán nem fog pattogni. De sokszor láttuk már, aki korán botítja az asztalt, néha a végén padlót fog. Németország kétszer, 2 vh..

Itt az orosz háborús győzelem nem kérdéses. Annak politikai ára sem, a gazdasági és most az oroszokra gondolok igen. Sztem erősen pakliban van egy 90-es évekbeli káosz. Pont oda juthatna, ahonnan Putyin átvette.

Vannak orosz pozíciók, de nem egyedüli orosz pozíciók vannak az azeri gázmezőkön. Amerika, Európa legalább ekkora súllyal van jelen. És gondolom a MOL sem azért vásárolt rekordértékben ott gázmezőket, vezezékeket mert nincsenek szándékai vele.

De hogy mi lesz nyitott. Én Oroszország elvérzésére tippelek, ezért nagyon fontos, hogy időben legyenek alternatív terveink, pozícióink, szövetségeseink.
Ezzel most nem tudok egyetérteni.
Az oroszok nem véletlenül nem vetnek be több erőt Ukrajnában.
A kaukázusi déli régióban nagyon is aktív konfliktusgóc a karabakh-i régió.
Ha azt gondolja valamelyik fél, hogy az oroszok túlzottan le vannak kötve Ukrajnában, és meggondolnák magukat ott, akkor az oroszoknak minenképpen be kell avatkoznia. Ezt -természetesen - mindkét félnek meg kellett igérnie.
Az nyilvánvaló, hogy az azeriek csak az orosz nyomásra álltak le a legutóbb.
Aliev közvetlen a háború előtti ( és a kazak "rendrakást" követő) raportja is teljesen nyilvánvalóan jelzésértékű volt: Ha trükközni próbálsz, akkor úgy jársz, mint Nazarbajev.
Persze közben Aliev a háború tudata miatt úgy vigyorgott a sajtótájékoztatón, mint "Horthy lova a tökre".
Nyilván akkor már Putyin leadta neki a drótot. Azóta meg Dagobert bácsiként úszik a lóvéban a faszi.
Az, hogy van az azeri gázmezőkön külföldi kapacitás, az nem jelenti azt, hogy ne kellene elzárnia csapokat az azerieknek, ha Putyin úgy rendelkezik.
Nem az a lényeg, hogy ki termeli ki a gázt, mert amíg az országból kijuttató gázvezeték Aliev fennhatósága alatt áll, addig Ő tudja meghatározni, hogy szállít, vagy nem.
Neki meg az egy nagyon fontos szempont, hogy ne rohanja le Putyin a'la Ukrajna.
Igazság szerint még csak le sem kell rohannia. Egyszerűen a légierő 2 óra alatt szarrábombázza kitermelési és továbbítási infrát, és az azerieknek reszeltek olyan 5-10 évre. A többit meg elvégzik az addigra "eleresztett" örmények.
Az azerieknek katasztrófa, az oroszoknak meg win-win helyzet.
Újabb erődemonstráció. Megszűnik a saját forrásaik egyik vetélytársa. Megszűnik az egyik alternatív forrás az EUnak. Ráadásul a volt tagköztársaságok - ha a kazak példából még nem lett volna világos, akkor - meg pisszenni sem fognak merni.
Szóval Aliev hiába néz ki úgy, hogy alternatív nagytestvért tart a törökök személyében, testőr gyanánt, nagyon jól tisztában vannak vele, hogyha nem úgy táncolnak, ahogy Putyin balalajkázik, akkor neki reszeltek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 800
86 532
113
Jó kicsit pontatlanul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy az orosz gáz ára majusra nekünk már ugyanannyira drága lesz, mintha a piacról máshonnan vennénk. Az ár szempontjából irtam, hogy nyugodtan felmondható. Nem nyertünk anyagilag semmit. De persze még van 1 szempont, van valós alternatíva??

Azt látjuk, hogy az ukrán háború miatt Oroszo. pária lett. Mind1, hogy ez mennyire jogos, ez tény. (sztem sajnos sokat tett érte)
Nah, most ha nem kedvezményes az ár és ennyire büdös a partner, kell ez nekünk?? Nem. Addig nem kell felmondani, amíg nincs elérhető alternatíva. De a lényeg, mindig van!!

A horvát LNG korlátozott és az ára sem kedvező. A Déli Áramlaton viszont kiváltható 1-2 éves távlatban az orosz gáz. 23 elejétől az azeri is elérhető. Azaz, sok év kemény munkája beeérhet. Ekkor tudunk realisan alkudozni az árrol, mert lesz valós alternatíva.

Természetesen politikai durci alapon felelőtlen módon nem. Felkészülten igen!!
Nem lesz piaci ár!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 800
86 532
113
Ez veszélyes fakenews volt a 24.hutól!!!

Boris Johnson mégsem a V4-ekkel együtt ígért katonai segítséget Ukrajnának

A PA brit hírügynökség idézete tévesen Boris Johnson miniszterelnököt, miszerint a britek megegyeztek a V4-ekkel arról, hogy katonai segítséget nyújtanak az ukránoknak. A keddi tárgyalásokról kiadott közös nyilatkozatban katonai segítségnyújtásról nem esik szó. Az idézet valójában a brit-lengyel egyeztetésen hangzott el.
Betiltanám őket a gcibe 1 hónapra, plusz 500 milla bírság!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez veszélyes fakenews volt a 24.hutól!!!

Boris Johnson mégsem a V4-ekkel együtt ígért katonai segítséget Ukrajnának

A PA brit hírügynökség idézete tévesen Boris Johnson miniszterelnököt, miszerint a britek megegyeztek a V4-ekkel arról, hogy katonai segítséget nyújtanak az ukránoknak. A keddi tárgyalásokról kiadott közös nyilatkozatban katonai segítségnyújtásról nem esik szó. Az idézet valójában a brit-lengyel egyeztetésen hangzott el.
A guardiantól vették át, nem saját kútfő volt, de igen. Én még aznap belinkeltem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 223
113
A guardiantól vették át, nem saját kútfő volt, de igen. Én még aznap belinkeltem.
Az a baj az újságírókkal, hogy az csinálják, amit én. o_O Ész nélkül linkelnek minden cikket. Azért néha illene egy kis hírellenőrzést több forrásból, főleg ilyen kényes témánál elvégezni. Elég gyanús volt itt a hír is...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Az a baj az újságírókkal, hogy az csinálják, amit én. o_O Ész nélkül linkelnek minden cikket. Azért néha illene egy kis hírellenőrzést több forrásból, főleg ilyen kényes témánál elvégezni. Elég gyanús volt itt a hír is...
Egyetértek, én is mindig végigkövetem, hogy ki kire hivatkozik, mert ahogy a mondák ez is ahogy továbbadják torzul a hír... szeretem megkeresni az eredetit... ez a hír a Guardiantól jött.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A szerződésben meghatározott, az lesz sajnos.. ..
Először ennek jobban utána kellene menni!
Ha megnézed a Portfolio az ügyben a Népszavára hivatkozik. Ami meg továbbhivatkozik saját számításokra, a ksh adatai alapján.
Én a múltkor megpróbáltam utánakeresni a szóban forgó ksh adatoknak, de - lehet, hogy idő hiányában - nem találtam meg a megfejtést. Ettől még létezhet, de a grafikonok felrajzolása esetén leírták, hogy saját számításokat használtak.
Szóval ennek mindenképpen utána kellene számolni!
Nagyon fontos, hogy senkit nem akarok mentegetni, de egy gáz import esetén nagyon nem mindegy, hogy milyen adathalmot veszünk alapul.
Mert ha már csak azt nézzük, hogy pl. elég nagy eltérés van aközött, hogy mennyi gáz lépett be az országba, és hogy mennyi volt abból ténylegesen a mi importunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 223
113
Először ennek jobban utána kellene menni!
Ha megnézed a Portfolio az ügyben a Népszavára hivatkozik. Ami meg továbbhivatkozik saját számításokra, a ksh adatai alapján.
Én a múltkor megpróbáltam utánakeresni a szóban forgó ksh adatoknak, de - lehet, hogy idő hiányában - nem találtam meg a megfejtést. Ettől még létezhet, de a grafikonok felrajzolása esetén leírták, hogy saját számításokat használtak.
Szóval ennek mindenképpen utána kellene számolni!
Nagyon fontos, hogy senkit nem akarok mentegetni, de egy gáz import esetén nagyon nem mindegy, hogy milyen adathalmot veszünk alapul.
Mert ha már csak azt nézzük, hogy pl. elég nagy eltérés van aközött, hogy mennyi gáz lépett be az országba, és hogy mennyi volt abból ténylegesen a mi importunk.
Lehetséges, mindenesetre cáfolva eddig nem volt.
 
Status
Not open for further replies.