[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
lengyel barátaink fenyegetőznek:

Lehetetlen egy helyzet. Próbálunk a normalitás talaján állni egy hisztérikus és patologikus közegben. Most akkor mit tegyünk? Hirtelen őrüljünk meg mi is egyik pillanatról a másikra? Vagy legalább csináljunk úgy, az elég lenne nekik?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 502
93 723
113
Lehetetlen egy helyzet. Próbálunk a normalitás talaján állni egy hisztérikus és patologikus közegben. Most akkor mit tegyünk? Hirtelen őrüljünk meg mi is egyik pillanatról a másikra? Vagy legalább csináljunk úgy, az elég lenne nekik?
Csináljunk úgy mintha, más úgyis megfúrja. Ne mi verjük az asztalt, hogy nem, hagyjuk, hogy más kaszálja el és cserében sok konfliktust megspórolnánk. Putyin rendesen kicseszett velünk az tuti.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Csináljunk úgy mintha, más úgyis megfúrja. Ne mi verjük az asztalt, hogy nem, hagyjuk, hogy más kaszálja el és cserében sok konfliktust megspórolnánk. Putyin rendesen kicseszett velünk az tuti.
Nem vagyok benne biztos, hogy más megfúrja. A nyugatiak közül senki nem merné ezt a szerepet vállalni, legfeljebb sunnyogva beállnak mögénk. A keletiek pedig szabályosan meg vannak vadulva.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Csináljunk úgy mintha, más úgyis megfúrja. Ne mi verjük az asztalt, hogy nem, hagyjuk, hogy más kaszálja el és cserében sok konfliktust megspórolnánk. Putyin rendesen kicseszett velünk az tuti.

"Putyin ( ??? ) rendesen kicseszett velünk az tuti."
...az én verzióm: " Az a kib@szot/rohadt, mohó Amerika ( az USA) rendesen kicseszett velünk --az egész Világgal--, az tuti."


.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 502
93 723
113
"Putyin ( ??? ) rendesen kicseszett velünk az tuti."
...az én verzióm: " Az a kib@szot/rohadt, mohó Amerika ( az USA) rendesen kicseszett velünk --az egész Világgal--, az tuti."


.
De a ravaszt Putyin húzta meg. Provokálták oké, de semmi extra nem volt, ami miatt ezt a háborút elindította. Sztem már megbánta, mert eléggé csöcsre futott.

Viszont ez annyira nem érdekel. Ami ifgen, mivel emberszámba vettük, most totálisan elszigetelhetnek minket. Hiba volt megbízni Putyinban. Azokkal cseszett ki legjobban, akik hajlandóak voltak tárgyalni, üzletelni vele. Dudanak abban igaza van, hogy ez most anyagilag nagyon fájni fog. Abban nincs, hogy Orbán energetikailag az oroszokhoz kötötte az országot. 2010 előtt is oda voltunk kötve és ennél jobban. Az volt a hiba, hogy nem kerestünk aktivabban alternatív beszerzésekért. Vagy ha kerestünk azeriek, Katar, még nem indult be.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 467

Guest
Az "amerikaiak"? Ez az ő háborújuk. Ha nem az eszkaláció lenne Bidenék érdeke, bele se kezdtek volna.
Ja bocs, én most a háborús eszkalációt gondoltam, hogy az amcsik megfúrják. Miattuk nincs légtérzár, meg "békefenntartók" most se. A gázstopnak kimondottan örülnének nyilvánvalóan.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
De a ravaszt Putyin húzta meg. Provokálták oké, de semmi extra nem volt, ami miatt ezt a háborút elindította. Sztem már megbánta, mert eléggé csöcsre futott.

Viszont ez annyira nem érdekel. Ami ifgen, mivel emberszámba vettük, most totálisan elszigetelhetnek minket. Hiba volt megbízni Putyinban. Azokkal cseszett ki legjobban, akik hajlandóak voltak tárgyalni, üzletelni vele. Dudanak abban igaza van, hogy ez most anyagilag nagyon fájni fog. Abban nincs, hogy Orbán energetikailag az oroszokhoz kötötte az országot. 2010 előtt is oda voltunk kötve és ennél jobban. Az volt a hiba, hogy nem kerestünk aktivabban alternatív beszerzésekért. Vagy ha kerestünk azeriek, Katar, még nem indult be.

Szóval szerinted várnia kellett volna még 5-10ezer orosz halottig!
...meg az EU-tapsos Ukrán atom-program végéig!

Csalódtam benned. "Kicsit"...

Idővel tisztul a média-zaj, leszáll "füst-gépes" köd, meglátjuk...


"Az ég kék, a fű zöld, meg a folytatás is rendben van..." :hadonaszos:


.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 502
93 723
113
Szóval szerinted várnia kellett volna még 5-10ezer orosz halottig!
...meg az EU-tapsos Ukrán atom-program végéig!

Csalódtam benned. "Kicsit"...


Nem baj: "Az ég kék, a fű zöld, meg a következő is OK :hadonaszos: ..."


.
Még 50 orosz halottra sem volt esély. A 30szorosa már minimum megvan a háború óta. És a meghalt ukrajnai orosz civileket nem is számolom, akiket állítólag Putyin féltett. Ugyanis Mariupol, Harkov stb fele orosz volt. Nem hiszem, hogy örülnek a felszabadítóknak akik szétlőtték a városuk. Már ha meg nem haltak vagy el nem menekültek rég.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Ja bocs, én most a háborús eszkalációt gondoltam, hogy az amcsik megfúrják. Miattuk nincs légtérzár, meg "békefenntartók" most se. A gázstopnak kimondottan örülnének nyilvánvalóan.
Én is az eszkalációról beszélek. Ne tévesszen meg a színház. A lengyelek nem (csak) maguktól ekkora állatok.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Én is az eszkalációról beszélek. Ne tévesszen meg a színház. A lengyelek nem (csak) maguktól ekkora állatok.
A lengyelek jelenleg tét nélkül rázzák a rácsot. Elismerem baromi idegesítő. De nem lesz sem légtérzár, sem csapatok.
Nem akar valójában komolyan vehető döntéshozó NATO-Orosz háborút. Mert tudjuk mi annak a vége.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 502
93 723
113
Én is az eszkalációról beszélek. Ne tévesszen meg a színház. A lengyelek nem (csak) maguktól ekkora állatok.
A lengyelek ezt mondják régóta az oroszokról. Van is rá történelmi okuk. Megbízhatatlanok, el kell őket szigetelni. Most Putyin igazolta őket, csak verik a mellük, hogy megmondtuk.

(mi sem köszönhetünk nekik semitt. 1849, I-IIvh, Kun Bela, Rákosi 50 év kommunizmus.)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Még 50 orosz halottra sem volt esély. A 30szorosa már minimum megvan a háború óta. És a meghalt ukrajnai orosz civileket nem is számolom, akiket állítólag Putyin féltett. Ugyanis Mariupol, Harkov stb fele orosz volt. Nem hiszem, hogy örülnek a felszabadítóknak akik szétlőtték a városuk. Már ha meg nem haltak vagy el nem menekültek rég.


Ha nem ragadod ki összefüggéseiből, akkor tisztábban látod a valóságot!
Próbáld meg a folyamatot egészében nézni, és más lesz az következtetés!

Egy ideig én is így gondoltam, mint Te.
..."dekódoltam" a média-folyamot, változott a véleményem!

Idő kellett hozzá. A mai rohanó világban ezt nem tudja mindenki megtenni!
Ezzel él --vissza-- a közösségi média, ajánlott véleményekkel kiszolgálva, a kényelmes(nek tartott) élethez segítve a Világot.
Kb. így teremti meg a hatalmát!

...de tévedhetek!


.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33
lengyel barátaink fenyegetőznek:

Azért remélem lesz a kormányban annyi kitartás , hogy tartani tudják ezt a nagyjából középutas politikát. Lehet rövidtávon hátrányos, de később nagy nyereség lehet.
Főleg ha bedurvul a dolog.
Sokat mondó az a stratégiai nyugalom ami Oroszország és Kína részéről van, nem kilincselik végig a fél világot.(belföldön azért ott is hullik a forgács)
Itt meg nagyon látható az a kapkodás ,fejetlenség, amivel meg akarják győzni a világot, hogy hol a gonosz.
Cél szentesíti az eszközt alapon, már nem is diplomatikusan, hanem nyíltan megy a fenyegetés, zsarolás.
Olyan ez mint az első vh-s lövészárok harc, rohamra, mindegy mi lesz. Csak mos egyenlőre gazdaságilag.
Én azt mondom rohamozzanak ők idegen érdekekért, mi elleszünk a kispadon.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 768
113
Orbán energetikailag az oroszokhoz kötötte az országot. 2010 előtt is oda voltunk kötve és ennél jobban. Az volt a hiba, hogy nem kerestünk aktivabban alternatív beszerzésekért. Vagy ha kerestünk azeriek, Katar, még nem indult be
Megépült ugye egy Krk szigeti LNG terminál, évi 2 milliárd m3 kapacitással, amiből mi lekötöttünk 1 milliárdot.
2/3-ban EU pénzből épült, mert csak így tudott megépülni 10 évnyi álmodozás után. Az eredeti kapacitásábrándoknál sokkal kevesebbel.
Mert senki sem volt hajlandó elkötelezni magát sok évre, hogy innen veszi a gázt 30 %-al drágábban mint amennyiért az oroszoktól veheti.
Megépült a szlovák gázcsatlakozás. Ahol más irányból megkaphatjuk az orosz gázt, ha a mi irányunkkal baj van.

Én nem emlékszem arra, hogy te - annak idején - kardot rántottál volna nagyobb kapacitású Krk terminálért és a drágább gázért.
Jól emlékszem?
 
Status
Not open for further replies.