[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
Alternatív beszerzések között ideje lenne szétnézni kelet afrikában is. Szudán és a környező országokban, kicsit stabilizálni kellene a környéket. Olaj, (földgáz fel kellene mérni), szénhidrogének rendelkezésre állnak. A stabilizációhoz szükség lenne az ottani mezőgazdasági kultúra rendbe tételére többek között is. Plusz a szénhidrogénekre egy alapanyag ipar kiépítése. Finomitok, műkaukcsuk gyárak stb......
Még mielőtt Kína bekebelezi.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Alternatív beszerzések között ideje lenne szétnézni kelet afrikában is. Szudán és a környező országokban, kicsit stabilizálni kellene a környéket. Olaj, (földgáz fel kellene mérni), szénhidrogének rendelkezésre állnak. A stabilizációhoz szükség lenne az ottani mezőgazdasági kultúra rendbe tételére többek között is. Plusz a szénhidrogénekre egy alapanyag ipar kiépítése. Finomitok, műkaukcsuk gyárak stb......
Még mielőtt Kína bekebelezi.
Afrikát rendbe tenni? Szerintem ábránd. Az elmúlt ötven évben tengernyi pénz, tudás, technológia stb. ment oda fejlesztési támogatásként, és alig van nyoma.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
Afrikát rendbe tenni? Szerintem ábránd. Az elmúlt ötven évben tengernyi pénz, tudás, technológia stb. ment oda fejlesztési támogatásként, és alig van nyoma.
Ha nyersanyagot akarsz akkor valamit lépni kell. Nyersanyagok nélkül az uniós gazdaság teszthalott lesz. Szudán és környező országok talán valamilyen szinten "rendbe" tehetők. Viszont ahhoz tőke,cégek, és "magán" hadsereg kellene. Pl a zsoldosok helyben is rendelkezésre állnak. Csak tudni kellene kezelni és fizetni őket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
Z jogász. Ennek ellenére baszott betartani minszket. Amúgy, higyhivjak Dzsudzsák volt nőjét?! Az is jogász. Vadai is. Mégis, ugyan jogászként Orbán nem dolgozott csak 7 hónapot, van 12 év törvény alkotó és betartó múltja, és 16 évnyi sikeres kormányzása. Na most melyiktől vennél autót? Egy zongorát faszával csapkodó, minszkeket nem betartó drogos polyácától, vagy egy olyantól, aki 1990 óta a kordonbontás kivételevel igyekezett vègig betartani a törvényeket?
Autót attól fogok venni akié jobb állapotban van és kedvezőbb vételáron adja. A jogi részét meg majd megnézem én, 20 éve vagyok jogász, én foglalkozom kötelmi joggal Viktor és Zelenszkíj meg valószínűleg nem :D

UI: Dzsuzsák volt nőjét Zimány Lindának hívják. Sajnos ugyanarra az egyetemre járt ahova anno én. Ha jól láttam 11 év alatt sikerült elvégeznie az 5 éves képzést :D Adás - vételi szerződést biztos nem nála csináltatnék.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Sóhaj.Hol az Opel/Audi/Merci/Susuki fejlesztőközpontja?Hát nem itt....
A T fordot is egy magyar,Galamb József tervezte.Meg az Apollo program Holdra szálló kompját is.De ettől Mo-on nincs se önálló autógyártás,se űrhajó fejlesztés.
Persze,van fejlődés.De korántsem akkora,mint bebeszélitek magatoknak.Alapvetően összeszerelő üzemeink vannak.Alapvetően a bedolgozó ipar is összeszerelést csinál.De nem mindenki-csak a többség.
Az autógyártók fejlesztései sok esetben valójában a beszállítók fejlesztései. Abból meg az összes nagy európainak van itthon fejlesztése ÉS gyártása is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
lengyel barátaink fenyegetőznek:

B+, ez durva!!!
Az még durvább, hogy ezt a fakenewst tegnap itt mki, én is, csont nélkül benyaltuk.

Meghamisította a lengyel elnök szavait a HVG és a Telex

A 444 csak átvette.

Kampányüzemmódra kapcsolt a HVG és a Telex, és már attól sem riadnak vissza, hogy külföldi politikusok Magyarországgal kapcsolatos szavait hamisítsák meg. Ezúttal a lengyel köztársasági elnök mondatait fordították le úgy, hogy náluk Andrzej Dudától pont az ellenkezője hangzott el annak, mint amit a lengyel politikus valójában mondott – olvasható a Híradó cikkében.

Interjút adott Andrzej Duda lengyel köztársasági elnök a TVN24 televíziónak, amelyben Orbán Viktor miniszterelnök és Magyarország is szóba került. Duda a beszélgetésben elmondta, hogy megérti Orbán Viktor politikájának az alapját, hiszen ennek a legfőbb viszonyítási pontja az a helyzet, amiben Magyarország találta magát, és azt is kifejtette, hogy a magyar miniszterelnök nehéz helyzetben van, hiszen „NEM ő volt az, aki a magyar államot ennyire függővé tette Oroszországtól a gáz- és áramellátás tekintetében”.

Ehhez képest a HVG oldalán Duda szavai már úgy jelentek meg, hogy a lengyel elnök szerint Orbán Viktor volt az, aki függővé tette Magyarországot az orosz energiától. Ehhez aztán egy órán belül csatlakozott a Telex is, gyakorlatilag szó szerint véve át a HVG írását.


Egyébként tegnap pont egy dolog feltűnt nekem is. Miért állítja Dida, hogy Orbán tette Mo. t függővé az orosz gáztól, olajtól. Miközben éppen folyamatosan alternatív megoldást keres (azeri, katari, román) csak nem volrt elég gyors.

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Itt a Prezihez hasonló startup kellene évente 50…
Öhh… Dél-Korea pont hogy nagyon hasonló pályán kezdett. Nem voltak startupok. Fullos állami hátszéllel, totál korrupt CSALÁDI cégeket alakítottak ki, az egyre több beáramló működő tőke hazai kézbe csatornázásához.
Ami pénz bejött, arra rátették a kezüket a csebolok, aztán szép lassan eltanulták a cégvezetést. Eközben licenceket vettek orrba-szájba, hogy a technológia is meglegyen. Iparágtól függően a ‘80-as, késő ‘90-es években fordult a kocka, onnantól egyre inkább ők kezdtek lapot osztani másoknak. Az autóiparuk kb 30 év kemény meló árán jutott a kora 2000es évekre oda, hogy exportpiacokon is értékelhető termékeket állítsanak elő. Aztán a folyamat tovább gyorsult, és bizonyos dolgokban már megkerülhetetlenek.

Abban az országban külföldi cég csak mutatóban van, ahogy külföldi termék is.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Öhh… Dél-Korea pont hogy nagyon hasonló pályán kezdett. Nem voltak startupok. Fullos állami hátszéllel, totál korrupt CSALÁDI cégeket alakítottak ki, az egyre több beáramló működő tőke hazai kézbe csatornázásához.
Ami pénz bejött, arra rátették a kezüket a csebolok, aztán szép lassan eltanulták a cégvezetést. Eközben licenceket vettek orrba-szájba, hogy a technológia is meglegyen. Iparágtól függően a ‘80-as, késő ‘90-es években fordult a kocka, onnantól egyre inkább ők kezdtek lapot osztani másoknak. Az autóiparuk kb 30 év kemény meló árán jutott a kora 2000es évekre oda, hogy exportpiacokon is értékelhető termékeket állítsanak elő. Aztán a folyamat tovább gyorsult, és bizonyos dolgokban már megkerülhetetlenek.

Abban az országban külföldi cég csak mutatóban van, ahogy külföldi termék is.
Azt látom, h Te se olvasod el amire reagálsz…vagy nem érted, nem akarod érteni vagy csak mondod a magadét.
Bocs ehhez én nem kellek.


Startup mint olyan e század terméke…

Jó éjszakát!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Azt látom, h Te se olvasod el amire reagálsz…vagy nem érted, nem akarod érteni vagy csak mondod a magadét.
Bocs ehhez én nem kellek.


Startup mint olyan e század terméke…

Jó éjszakát!
Idézni csak pontosan, szépen:
Hát…
Ne haragudj.
Nem neked szól személy szerint.
Dél-Koreáról ne is álmodjunk. Ahhoz teljesen más kellene.

Itt a Prezihez hasonló startup kellene évente 50…
Pont ebben a sorrendben, egymás alatt bírtad a fentieket írni.
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
B+, ez durva!!!
Az még durvább, hogy ezt a fakenewst tegnap itt mki, én is, csont nélkül benyaltuk.

Meghamisította a lengyel elnök szavait a HVG és a Telex

A 444 csak átvette.

Kampányüzemmódra kapcsolt a HVG és a Telex, és már attól sem riadnak vissza, hogy külföldi politikusok Magyarországgal kapcsolatos szavait hamisítsák meg. Ezúttal a lengyel köztársasági elnök mondatait fordították le úgy, hogy náluk Andrzej Dudától pont az ellenkezője hangzott el annak, mint amit a lengyel politikus valójában mondott – olvasható a Híradó cikkében.

Interjút adott Andrzej Duda lengyel köztársasági elnök a TVN24 televíziónak, amelyben Orbán Viktor miniszterelnök és Magyarország is szóba került. Duda a beszélgetésben elmondta, hogy megérti Orbán Viktor politikájának az alapját, hiszen ennek a legfőbb viszonyítási pontja az a helyzet, amiben Magyarország találta magát, és azt is kifejtette, hogy a magyar miniszterelnök nehéz helyzetben van, hiszen „NEM ő volt az, aki a magyar államot ennyire függővé tette Oroszországtól a gáz- és áramellátás tekintetében”.

Ehhez képest a HVG oldalán Duda szavai már úgy jelentek meg, hogy a lengyel elnök szerint Orbán Viktor volt az, aki függővé tette Magyarországot az orosz energiától. Ehhez aztán egy órán belül csatlakozott a Telex is, gyakorlatilag szó szerint véve át a HVG írását.


Egyébként tegnap pont egy dolog feltűnt nekem is. Miért állítja Dida, hogy Orbán tette Mo. t függővé az orosz gáztól, olajtól. Miközben éppen folyamatosan alternatív megoldást keres (azeri, katari, román) csak nem volrt elég gyors.

Még ilyet is mondott a. lengyel elnök. Tehát felfogta, hogy ienergiára szankciót nem fogunk rövid távon megszavazni. Egyebkent a telex, még a helyesbítésben is hazudik. Totál faknews lap.

Megjegyezte: "az Oroszországtól való energiafüggőség az Európai Unió számos országának problémája, ezért nem lehetett szankciókat bevezetni az üzemanyagok és energiaforrások vásárlására".

A fegyverszállítások blokkolása miatt nyünnyög.

Megjegyezve, hogy ezek az országok fegyvereket adnak át Ukrajnának, és fegyvereket adnak át (Magyarországgal ellentétben), így válaszolt: - Ezért nehéz megértenem.

Azért igy ez az interjú sokkal árnyalabb.
Totalis háborús dezinfo van.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
B+, ez durva!!!
Az még durvább, hogy ezt a fakenewst tegnap itt mki, én is, csont nélkül benyaltuk.

Meghamisította a lengyel elnök szavait a HVG és a Telex

A 444 csak átvette.

Kampányüzemmódra kapcsolt a HVG és a Telex, és már attól sem riadnak vissza, hogy külföldi politikusok Magyarországgal kapcsolatos szavait hamisítsák meg. Ezúttal a lengyel köztársasági elnök mondatait fordították le úgy, hogy náluk Andrzej Dudától pont az ellenkezője hangzott el annak, mint amit a lengyel politikus valójában mondott – olvasható a Híradó cikkében.

Interjút adott Andrzej Duda lengyel köztársasági elnök a TVN24 televíziónak, amelyben Orbán Viktor miniszterelnök és Magyarország is szóba került. Duda a beszélgetésben elmondta, hogy megérti Orbán Viktor politikájának az alapját, hiszen ennek a legfőbb viszonyítási pontja az a helyzet, amiben Magyarország találta magát, és azt is kifejtette, hogy a magyar miniszterelnök nehéz helyzetben van, hiszen „NEM ő volt az, aki a magyar államot ennyire függővé tette Oroszországtól a gáz- és áramellátás tekintetében”.

Ehhez képest a HVG oldalán Duda szavai már úgy jelentek meg, hogy a lengyel elnök szerint Orbán Viktor volt az, aki függővé tette Magyarországot az orosz energiától. Ehhez aztán egy órán belül csatlakozott a Telex is, gyakorlatilag szó szerint véve át a HVG írását.


Egyébként tegnap pont egy dolog feltűnt nekem is. Miért állítja Dida, hogy Orbán tette Mo. t függővé az orosz gáztól, olajtól. Miközben éppen folyamatosan alternatív megoldást keres (azeri, katari, román) csak nem volrt elég gyors.

De persze az ellenzéki újságírás az mindig tiszta, szent és igaz. A jó K anyucikájukat.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Alternatív beszerzések között ideje lenne szétnézni kelet afrikában is. Szudán és a környező országokban, kicsit stabilizálni kellene a környéket.
Ha azt valaki stabilizálja az OF lesz. De ha nem akkor is onnan kapják a kaját.
Igaz azt mi is fel tudunk ajállani. Csak párezer mrd beruházás kellene a mezőgazdaságba. Meg némi nagybirtokrendszer.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
"Jut eszembe" nem mellesleg: Ha "elterjedne" a hír, hogy az Ukrajnából érkező menekültektől ujjlenyomatot és DNS mintát vesznek, akkor --szerintem-- ezzel az egyszerű adminisztratív intézkedéssel el lehetne érni, hogy nagyságrenddel kevesebb bűnözgető és AZOV-os gyilkolgató érkezzen hozzánk, mert azonosíthatók és nyomon követhetők lennének.


A legjobb az lenne, ha nem csak elterjedne a hír, hanem igaz is lenne! Az EU-tól szerintem pénzt is lehetne kérni a technikára és a költségekre. Utólag is jó...

Biztonsági/közbiztonsági szempontból "kicsit" jobb lenne a megelőzés!!!

Mi a helyzet ezen a területen a határon? Van vkinek híre erről/ilyesmiről?


.
 
  • Imádom
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 060
87 993
113
Autót attól fogok venni akié jobb állapotban van és kedvezőbb vételáron adja. A jogi részét meg majd megnézem én, 20 éve vagyok jogász, én foglalkozom kötelmi joggal Viktor és Zelenszkíj meg valószínűleg nem :D

UI: Dzsuzsák volt nőjét Zimány Lindának hívják. Sajnos ugyanarra az egyetemre járt ahova anno én. Ha jól láttam 11 év alatt sikerült elvégeznie az 5 éves képzést :D Adás - vételi szerződést biztos nem nála csináltatnék.
Hát erről beszélek.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Elolvastad amit írtam ?
Vagy csak nem érted mi a gond azzal, hogy “ Ő kialakít” bármit…
Nem tud. Mert ilyen nincs. A tőkét nem kialakítják pláne egy politikus, politika.
Ő persze hogy nem lehet csak dél Korea Samsung és társai. Csak nekünk magyaroknak nem akartak az ilyesmit engedni, hogy a rohadék angolszászok mindig ellenőrzés alatt tartsanak. Kurvara szeretem az olyan magyar polgártársak át, akik magyarnak soha nem dolgoznanak, mert az rohadék nem érdemelte meg, csak nem stb.bezzeg a nyugati kapitalista az igen annak kurva jó a segget nyalni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Nber