[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
És ez hol kapcsolódik az eredeti kérdéshez? Mármint azt állítod, hogy az USA rettegett, hogy Oroszország tesz valamit a jövőben, ami aktiválja az 5. cikkelyt és ezért elkezdte megszervezni és felfegyverezni az Aszad ellen tüntető tömeget..., hogy pár év múlva oda csalhassa az orosz hadsereget?
Ez az a gondolatfonál, amit végig tudsz vinni, hogy miért volt Líbia, miért volt Kuvait? Vagy van egy kivétel a sorban, amire van egy elméleted, amit szerettél volna most megosztani velünk? És ami magyarázat megkérdőjelezhető?

Tudom, hogy nem szeretsz visszaolvasni, ezért összefoglalom, hogy eddig mi volt a vitában. Közös NATO/EU haderő vs. tagállami haderőről beszéltünk. És Alter Ego előadta, hogy az USA-nak abszolút teljesen mindegy, hogy egy ilyen kicsi ország, mint mi, az hova áll és mi történik vele, mert a harcértéket az összes kicsi együtt nem befolyásolja érdemben az erősebb tagállamok harcértékét.



Vagyis, Xpert, itt az volt a végső következtetés, hogy ha az USA önös érdekből cselekedne, akkor sosem menne be kis országokba a világ végén rendet csinálni, itt kérem szépen érték alapon történnek a dolgok. Ennek szerintem némileg ellent mond, hogy az USA a legtöbb háborúját nem érték azonos országok védelmében vívja. Nehéz azt mondani, hogy egy Szíriában jelenleg is állomásoznak csapatai, de csak mert a szír nép helyzete bármit befolyásol az óceán túlpartján a biztonsági helyzeten vagy mert annyira érték azonos a két nép, hogy nem képesek elviselni a gondolatot, hogy valami rossz történik ott. A tisztelt fórumtárs szimplán két nonszensz álláspontot ütköztet és fordít szembe egymással.

Ténylegesen Alter Ego gondolatmenete összeomlik, mint egy kártyavár, ha nem elméletben akarjuk alátámasztani, hanem az elmúlt 30 év szinte bármelyik megtörtént háborúját akarod magyarázni. Ténylegesen itt befolyási övezetekről van szó, ahol a kis országokért is évtizedek óta véres háborúk zajlottak. Sem neked, Xpert, az érved nem releváns, hogy azért történt eddig minden, mert az USA rettegett egy Oroszország elleni háborútól, sem Alter Ego érvelése nem helyes, hogy egy erős ország ne lenne hajlandó pusztán nagyhatalmi ambícióból bemenni egy olyan kis országba, mint Afganisztán és ott saját katonáinak életét áldozni.

És ezt eddig is mindenki tudta. Csak jött megint néhány troll, felvet olyan baromságokat, hogy EU meg NATO közös hadsereg kell és elsorvasztani a tagállami hadseregeket, mert az EU és a NATO csupa jóság, a nemzetállam meg rossz... És egy napja vitatkozunk megint ilyen értelmetlen baromságon és eljutottunk oda, hogy értelmes álláspontot nem lehet kifejteni a kérdésben, mert az egész tudatosan két életképtelen szélsőséges álláspont vitájára van felépítve.

És ezt, hogy konkrétumok nélkül vitatkozunk ez lesz, hát nem az elején megmondtam? Részemről a téma bezárva, mert már akkor sem volt értelme, amikor egy teljesen másik fórumtárs előszedte, csak azóta már nélküle is simán megy gittrágás.
Nem mondtam ilyen következtetést, te magyaráztad bele. Tehát akkor még egyszer: annyit mondtam, hogy ha a magyar katona magyar érdeket néz, akkor ne csodálkozzunk azon, hogy az usa katona usa érdeket néz. Illetve azt mondtam, hogy jelentéktelenségünk ellenére mégis benne vagyunk a NATOban, tehát az erőfelmutatáson kívül más, politikai vagy esetleg értek vezérelt oka is kell legyen a tagságunknak.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Jól tudom, hogy történelmi általánosságban röviddel azelőtt szoktak elszaporodni a lelkesítő beszédek, mielőtt valami fájdalmasat jelentenek be?
Abszolút jól tudod. v.d.leyen úrhölgy és nagybecsű társai , a szájuk szélét rágva és rángó arcidegekkel fogják a magyar feltételeket teljesíteni. Lehet, még toporzékolni is fognak. Vagy te nem erre gondoltál?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 960
8 440
113
Miért ragaszkodsz ennyire Benkő papához?! Max azért, hogy ne keljen a hazájához hű, lojális szöveget megint betanulnia valakinek! Neki ez már csípőből:rolleyes: ment!:)
Bobroniczkyvel megvalósul az, hogy a nemzetvédelmi és biztonsági érdekeket felváltja a stomanok érdeke. Egymás után lesznek, majd különböző befektetőcsoportok (amelyek tagjai persze a magyar törvények szerint nem megnevezhetőek) majd kisebb nagyobb beszerzésekben valamilyen nyugati cég mellett, túlárazottan megvesznek klf. rendszereket (amelyek árát 90 évre titkosítják), és a honvédségnek tapsikolnia kell hozzá, mert szervilisnek kell lennie. Ez az ember, gyakorilatilag ingyen kaszinókat kapott, amiből adóznia se kellett a Vajna örökségből), aztán annak a nyereségét, és NER bankok pénzét forogatja például az AERO-nál, amelytől persze megrendelték az L-39-est. NOs ez lesz (hasonlóan az autópálya koncesszióhoz), ott lesz Szíjj, ott lesz lölő, ott lesz mindenk fiedeszes oligarcha és a gombhoz kell kabátot varni.. Persze lehet mondani, hogy mindenki jól jár, a honvédség, mert új eszközei lesznek, a NER (mert nem a brüsszelistákhoz kerül a pénz), a haza, képességek növekednek a hadseregnél..
A probléma, hogy ez kurvára nem igaz, így, és nagyon nincs jól. Hozzáteszem, hogy a koronaőr, volt százados, volt nagykövet tipikusan a felkapaszkodó dzsentry figura aki lelkiismeret furdalás nélkül bene van a szokásos fidesznek visszaosztó rendszerbe már a kaszinók óta, mert az az aranytojást tojó tyukot nem adták csak úgy oda minden jöttment fideszesnek sem..
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Bobroniczkyvel megvalósul az, hogy a nemzetvédelmi és biztonsági érdekeket felváltja a stomanok érdeke. Egymás után lesznek, majd különböző befektetőcsoportok (amelyek tagjai persze a magyar törvények szerint nem megnevezhetőek) majd kisebb nagyobb beszerzésekben valamilyen nyugati cég mellett, túlárazottan megvesznek klf. rendszereket (amelyek árát 90 évre titkosítják), és a honvédségnek tapsikolnia kell hozzá, mert szervilisnek kell lennie. Ez az ember, gyakorilatilag ingyen kaszinókat kapott, amiből adóznia se kellett a Vajna örökségből), aztán annak a nyereségét, és NER bankok pénzét forogatja például az AERO-nál, amelytől persze megrendelték az L-39-est. NOs ez lesz (hasonlóan az autópálya koncesszióhoz), ott lesz Szíjj, ott lesz lölő, ott lesz mindenk fiedeszes oligarcha és a gombhoz kell kabátot varni.. Persze lehet mondani, hogy mindenki jól jár, a honvédség, mert új eszközei lesznek, a NER (mert nem a brüsszelistákhoz kerül a pénz), a haza, képességek növekednek a hadseregnél..
A probléma, hogy ez kurvára nem igaz, így, és nagyon nincs jól. Hozzáteszem, hogy a koronaőr, volt százados, volt nagykövet tipikusan a felkapaszkodó dzsentry figura aki lelkiismeret furdalás nélkül bene van a szokásos fidesznek visszaosztó rendszerbe már a kaszinók óta, mert az az aranytojást tojó tyukot nem adták csak úgy oda minden jöttment fideszesnek sem..

Van is igazságod meg nem is. Az autópályák nem biztos hogy jó példa, mert épp a szoci érában volt hogy méregdrágán, tehát túl árazottan, külföldi érdekeltség szedte be a javakat ott. Most nem tudom túlárazott lesz-e, de legalább hazai kézben marad. Ami a HM vezetését illeti, én inkább arra számítok még inkább felpörög a honvédelem fejlesztése. Tibi bá inkább csak nyugdíjas találkozók vendége volt az utóbbi időkben, az is állt jól neki. Mintha jó emberként, nem is tudta volna mi zajlik körülötte. Nem nagyon tudott hozzászólni a történésekhez. Most egy manager szemléletű vezetés lesz . Ami jobban passzol Gáspárhoz inkább ,mint Tibi bá stílusa. Meglátjuk mi sül ki belőle. De ismétlem, szerintem a Honvédelem, Honvédség fejlesztése még inkább felpörög, szerintem. Viktor is erről beszélt, a 3 fontos dolog egyikeként, ami az új kormány felállását illeti.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 461
93 463
113
Ukrán segély máshogy. Értelmesen. Hogy működjön a Barátság vezeték.

Eszközöket küld a Mol Ukrajnába: így támogatják az energetikai hálózat működés

Eszköztámogatással segíti az ukrán energetikai hálózat folyamatos működését a Mol, eddig 290 ezer eurónak megfelelő támogatást ajánlottak fel, és az ukrán fél visszajelzése alapján 50 ezer euró értékben szállítottak eszközöket a határhoz.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Van is igazságod meg nem is. Az autópályák nem biztos hogy jó példa, mert épp a szoci érában volt hogy méregdrágán, tehát túl árazottan, külföldi érdekeltség szedte be a javakat ott. Most nem tudom túlárazott lesz-e, de legalább hazai kézben marad. Ami a HM vezetését illeti, én inkább arra számítok még inkább felpörög a honvédelem fejlesztése. Tibi bá inkább csak nyugdíjas találkozók vendége volt az utóbbi időkben, az is állt jól neki. Mintha jó emberként, nem is tudta volna mi zajlik körülötte. Nem nagyon tudott hozzászólni a történésekhez. Most egy manager szemléletű vezetés lesz . Ami jobban passzol Gáspárhoz inkább ,mint Tibi bá stílusa. Meglátjuk mi sül ki belőle. De ismétlem, szerintem a Honvédelem, Honvédség fejlesztése még inkább felpörög, szerintem. Viktor is erről beszélt, a 3 fontos dolog egyikeként, ami az új kormány felállását illeti.
Úgy vélem, hogy magának a miniszternek a szemlélete (manager vagy szakmai) nem olyan fontos, tekintve, hogy egy stábbal dolgoznak. Jelentősége az érdekérvényesítő képességnek van.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 960
8 440
113
Van is igazságod meg nem is. Az autópályák nem biztos hogy jó példa, mert épp a szoci érában volt hogy méregdrágán, tehát túl árazottan, külföldi érdekeltség szedte be a javakat ott. Most nem tudom túlárazott lesz-e, de legalább hazai kézben marad. Ami a HM vezetését illeti, én inkább arra számítok még inkább felpörög a honvédelem fejlesztése. Tibi bá inkább csak nyugdíjas találkozók vendége volt az utóbbi időkben, az is állt jól neki. Mintha jó emberként, nem is tudta volna mi zajlik körülötte. Nem nagyon tudott hozzászólni a történésekhez. Most egy manager szemléletű vezetés lesz . Ami jobban passzol Gáspárhoz inkább ,mint Tibi bá stílusa. Meglátjuk mi sül ki belőle. De ismétlem, szerintem a Honvédelem, Honvédség fejlesztése még inkább felpörög, szerintem. Viktor is erről beszélt, a 3 fontos dolog egyikeként, ami az új kormány felállását illeti.
Benkő Papa, jobban ismeri a honvédséget és a honvédeket, mint ez a stróman. Becsülettel vezette akkor is a honvédséget, amikor nem volt miből jobban adni a seregnek, mert Orbánt nem érdekelte a honvédség, majd miniszerként is Maróth-al együtt szakmaiságot adott a csapatával a honvédelmi beszerzéseknek is. Akkor politikai kommiszárnak Német Szilárdot adta mellé az Isten lába, de végül eldugták mindig, amikor fontos esemény volt, mert túl nagy barom, hogy ilyen területen megfelelő államtitkár legyen. A migránsok büffőgésen túl semmit nem értett. Én is úgy gondolom, hogy miniszter úr megöregedett és talán fel is örlődött a harcban, sokszor nemtelen támadásoknak is kitéve (elsősorban a Vadai csoporttól). Azonban a mendzser, és a stróman között van némi különbség. Én nem egy volt százados, koronaőrt raknák miniszternek, hanem olyan volt katonát, aki már nem visel egyenruhát, netalán nyugdíjas és talán még a haderő fejlesztésekben is benne van a háttérben. Több jelöltem lenne. Az autópálya koncesszió azért jó példa, mert a pályák nyereségesek voltak, ergo nem volt értelme koncessziót kiírni. Így meg kap az állam (az állam mi vagyunk) egy maximált dijat és az összes több profit és költség a "befektetési társaságé" tehát ismét a szokásos Lölő, Szíjj, Tiborcz stb. féle bandáé.. Nos az autópályákat megépíteni volt nehéz, nem karbantartani. Több közútas ismerősöm kurvára nem tudja mi lesz vele, és mi lesz belőle, sok jót nem remélem, se maguk sem a szakma számára.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 461
93 463
113
Úgy vélem, hogy magának a miniszternek a szemlélete (manager vagy szakmai) nem olyan fontos, tekintve, hogy egy stábbal dolgoznak. Jelentősége az érdekérvényesítő képességnek van.
Sztem a kormányban feladatszabás van. Orbánnál nem jellemző a hagyományos, ki lobbizik ki több pénzt elv. Hanem megmondják mi a cél, ennyi van rá, menni fog? Ha igen, tied a pálya, elég szabad kezet kapsz a végrehajtásra. A legendával ellent~tben Orbán többször elmondta, ő a stratégiát viszi, napi ügyekkel nem akar xarakodni. Azért vannak a miniszterek, hogy nagy gebaszt is önállóan megoldjanak, ne hozzá rohangáljanak. Ezért örök Pintér.

Benkő sztem nem ilyen attitűd.
Sziszi azért volt mellette, hogy a parlamenti csatákat megvívja helyette. És ne mutyira menjen a védelmi büdzsé. Sziszi orbánista, nem Rogán vagy Lázár, nem dolgozik saját zsebre.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 870
86 960
113
Sztem a kormányban feladatszabás van. Orbánnál nem jellemző a hagyományos, ki lobbizik ki több pénzt elv. Hanem megmondják mi a cél, ennyi van rá, menni fog? Ha igen, tied a pálya, elég szabad kezet kapsz a végrehajtásra. A legendával ellent~tben Orbán többször elmondta, ő a stratégiát viszi, napi ügyekkel nem akar xarakodni. Azért vannak a miniszterek, hogy nagy gebaszt is önállóan megoldjanak, ne hozzá rohangáljanak. Ezért örök Pintér.

Benkő sztem nem ilyen attitűd.
Sziszi azért volt mellette, hogy a parlamenti csatákat megvívja helyette. És ne mutyira menjen a védelmi büdzsé. Sziszi orbánista, nem Rogán vagy Lázár, nem dolgozik saját zsebre.
Meglepődnék, ha változtatnának a felálláson.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Abszolút jól tudod. v.d.leyen úrhölgy és nagybecsű társai , a szájuk szélét rágva és rángó arcidegekkel fogják a magyar feltételeket teljesíteni. Lehet, még toporzékolni is fognak. Vagy te nem erre gondoltál?
Egy semleges vélemény:
Érdekes, hogy miért van az Eu vezetése (+általában a német, francia, stb. vezetés) idegbeteg, idióta senkiházinak tartva Magyarországon, akiknek csak hülye, logikátlan (+magyarellenes) lépései, elképzelései vannak.
Én úgy látom, nagyon taktikusan lépésről-lépésre szorítják-terelgetik a sarokba a magyar kormányt, nem tudom észrevettétek-e, hogy Orbán már egy jó ideje főként csak védekezik, illetve kényszerpályán mozog. Szerintem rossz úton járunk, ha lebecsüljük őket, ez a kisegerek hősiessége.

Az már más kérdés, hogy ezzel az a baj, hogy a végén akármilyen szép köntösbe lesz is csomagolva, a keletkezett kárt a ti zsebetekből fogják valahogy megfizetni.
De még ennél is nagyobb baj, hogy az enyémből is!! :(

Nincs más hátra, kompromisszumok szükségesek.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
862
2 716
93
Benkő kicsit olyan mint Kásler csak ő nem volt fókuszban. Amikor csuklóztatták ciki volt hallgatni.
Egy sokkkal profibb kommunikátor kell. Szalay-Bobrovniczkit nem ismerem, de ő profi üzletember, vmilyen katonai múlttal. Ami biztos az ízlése nem rossz, ha feleségére gondolok. o_O

Az hogy honvédelmi miniszter milyen lesz passz. De a személye azt jelentheti súlyos pénzek jönnek. Nemcsak a honvédelmi büdzsé csúszik 1.500 mrd fölé, hanem idekerülhet a védelmi ipar is. Ez utóbbi lesz fokuszban.
a jelölt kifejezetten jó arc!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 217
36 967
113
Egy semleges vélemény:
Érdekes, hogy miért van az Eu vezetése (+általában a német, francia, stb. vezetés) idegbeteg, idióta senkiházinak tartva Magyarországon, akiknek csak hülye, logikátlan (+magyarellenes) lépései, elképzelései vannak.
Én úgy látom, nagyon taktikusan lépésről-lépésre szorítják-terelgetik a sarokba a magyar kormányt, nem tudom észrevettétek-e, hogy Orbán már egy jó ideje főként csak védekezik, illetve kényszerpályán mozog. Szerintem rossz úton járunk, ha lebecsüljük őket, ez a kisegerek hősiessége.

Az már más kérdés, hogy ezzel az a baj, hogy a végén akármilyen szép köntösbe lesz is csomagolva, a keletkezett kárt a ti zsebetekből fogják valahogy megfizetni.
De még ennél is nagyobb baj, hogy az enyémből is!! :(

Nincs más hátra, kompromisszumok szükségesek.
Van élet az eun kívül is!
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 199
9 322
113
Egy semleges vélemény:
Érdekes, hogy miért van az Eu vezetése (+általában a német, francia, stb. vezetés) idegbeteg, idióta senkiházinak tartva Magyarországon, akiknek csak hülye, logikátlan (+magyarellenes) lépései, elképzelései vannak.
Én úgy látom, nagyon taktikusan lépésről-lépésre szorítják-terelgetik a sarokba a magyar kormányt, nem tudom észrevettétek-e, hogy Orbán már egy jó ideje főként csak védekezik, illetve kényszerpályán mozog. Szerintem rossz úton járunk, ha lebecsüljük őket, ez a kisegerek hősiessége.

Az már más kérdés, hogy ezzel az a baj, hogy a végén akármilyen szép köntösbe lesz is csomagolva, a keletkezett kárt a ti zsebetekből fogják valahogy megfizetni.
De még ennél is nagyobb baj, hogy az enyémből is!! :(

Nincs más hátra, kompromisszumok szükségesek.
Védekezik? Azért nyert 4x ? Egyszerűen arról van szó, hogy a mézes mázas (tolerancia, elfogadás, értékek, stb...) szavak mögött semmi sincs, jelenleg tényleges háború zajlik Oroszország és az EU között, miközben az egyik tagja merészel ellentmondani az Usa/Eu ukáznak.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 105
113
félautomata fegyvert ?
nem arról a kategoriáról van sz.
karabélyaik géppuskáik kézi páncéltörö eszközeik atgm jeik nehézgéppuskával dolgoznak páncélozott mrapel meg apc vel csapatnak 25 mm es gépágyúval a toronyba nehézgéppuskával vagy gránátvetővel...

ne tévesszen meg hogy a G4S nállunk mivel van felszerelve.... több ezer gurka alkalmazottjuk van...
pont ez a lényeg hogy ekkora cég világcég és pmc k közül is durván nyomja... nem csak objektum őrzés védelem háborús területen meg konvojkísérések meg személyvédelem hanem konkrétan támadó műveletekbe vetik be őket...

ahova ezek a zsoldosaik mennek nem kérnek engedélyt a helyi szervektől fegyverviselésre...
Szia,

Esetleg tudnal hivatkozni a fentirol szolo magyar torvenyre?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Benkő Papa, jobban ismeri a honvédséget és a honvédeket, mint ez a stróman. Becsülettel vezette akkor is a honvédséget, amikor nem volt miből jobban adni a seregnek, mert Orbánt nem érdekelte a honvédség, majd miniszerként is Maróth-al együtt szakmaiságot adott a csapatával a honvédelmi beszerzéseknek is. Akkor politikai kommiszárnak Német Szilárdot adta mellé az Isten lába, de végül eldugták mindig, amikor fontos esemény volt, mert túl nagy barom, hogy ilyen területen megfelelő államtitkár legyen. A migránsok büffőgésen túl semmit nem értett. Én is úgy gondolom, hogy miniszter úr megöregedett és talán fel is örlődött a harcban, sokszor nemtelen támadásoknak is kitéve (elsősorban a Vadai csoporttól). Azonban a mendzser, és a stróman között van némi különbség. Én nem egy volt százados, koronaőrt raknák miniszternek, hanem olyan volt katonát, aki már nem visel egyenruhát, netalán nyugdíjas és talán még a haderő fejlesztésekben is benne van a háttérben. Több jelöltem lenne. Az autópálya koncesszió azért jó példa, mert a pályák nyereségesek voltak, ergo nem volt értelme koncessziót kiírni. Így meg kap az állam (az állam mi vagyunk) egy maximált dijat és az összes több profit és költség a "befektetési társaságé" tehát ismét a szokásos Lölő, Szíjj, Tiborcz stb. féle bandáé.. Nos az autópályákat megépíteni volt nehéz, nem karbantartani. Több közútas ismerősöm kurvára nem tudja mi lesz vele, és mi lesz belőle, sok jót nem remélem, se maguk sem a szakma számára.
M5-M6 autópálya koncesszió a külföldi tulajnak M5, meg a ppp-ben megépült M6 az építőnek volt nagyon jó biznisz, nem magyar állampolgároknak és a magyar államnak. Az M3 , mikor építette a Vegyépszer és átadták 2002-ben egy milliárdba került kilométere. Anyaztak is a fideszt baloldalról, hogy mennyire túlárazták( biztos ellopták). Rá egy évre már ötmilliárd is megfelelő ár volt kilóméterére, mert a baloldal építtette .
Legalább ne hivatkoznál rossz példaval a véleményed alátámasztására.
 
Status
Not open for further replies.