[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
Olvastad mit írt @kamm ?
Bemásolom szívesen ha kell!
A Kárpátok vonalában….
A térképet egyik sem ismeri, úgy tűnik...

Igen valóban így van!! Állitólag az orosz kalibr valamiért nem tud átjönni a magyar határ felett (!) és a stratégáik sem emlékeznek az "Árpád-vonalra" meg a Zrínyi-állásra és a Szent László védállásra minden áron ezt erőltetnék...és nem tudnák 1.5 hét alatt elfoglalni magyarországot a baráti szerbekig jutva delről északra,
Te is, palinka Xanaxra?
Vagy hogyan utaznak az oroszok a Kalibren, fekve vagy ulve?
A tankot a tetejere kotozik avagy húzza maga utan?

:rolleyes:
mert a moldovai haderő meg a román T55-ök megállítanák őket jobban, mint a lengyel hadsereg és minden szomszédunk natotag (ausztria, szerbia) sőt a komolyabb Nato erők is közelebb vannak hozzák pl. a brit és a német a francia ...ja nem.
What.
Ezt a sok elmeroggyant zavarodott marhaságot... Hova vonul le az orosz? A szerbekhez? Es kozben legyuri az amerikaiakat keg a romanokat egy fust alatt ES utana meg elindul felfele, felenk?
Say no to drugs, kisoreg.

De az itt levő 350 olasszal beállnánk mit a 300 és feltartanánk őket amíg több légtéren keresztül ideérne egy ütőképes légitámogatás és szárazföldi haderő.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Bleroka

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
A térképet egyik sem ismeri, úgy tűnik...


Te is, palinka Xanaxra?
Vagy hogyan utaznak az oroszok a Kalibren, fekve vagy ulve?
A tankot a tetejere kotozik avagy húzza maga utan?

:rolleyes:

What.
Ezt a sok elmeroggyant zavarodott marhaságot... Hova vonul le az orosz? A szerbekhez? Es kozben legyuri az amerikaiakat keg a romanokat egy fust alatt ES utana meg elindul felfele, felenk?
Say no to drugs, kisoreg.
Hé!! Most miert támadsz??? Pontosan végig veled értek egyet!!! Szerintem nagyon okosan érvelsz és tök logikusan! Teljesen lehetetlen hogy egy hegyen műholdas vezerléssel precíziósan átraketázva megsemmisitsék az ellenség védelmét megtisztitva maguk előtt az utat!! Az is kizárt, hogy egyszerűen megkerüljék a geologiai akadályt és a kb. 3500 amerikai és 25 ezer román a T55-kel meg a 2500 moldáv katona megallítaná őket!!! Igen igazad van!! Én is pont ezt írom amit te! A lengyel hadsereg a közeli brit francia német és ottani amerikai bazisokkal flottával és erőkkel gyermekjáték lenne hozzánk képest!! Végig veled vagyok szerintem zseniális a meglátásod és mindenképpen ilyen gondolkodású előrelátó emberekre lenne szükség hogy az ország védelmét a tudásukra bízzuk (bocsáss meg a hízelgésért).
 
K

kamm

Guest
Hé!! Most miert támadsz??? Pontosan végig veled értek egyet!!! Szerintem nagyon okosan érvelsz és tök logikusan! Teljesen lehetetlen hogy egy hegyen műholdas vezerléssel precíziósan átraketázva megsemmisitsék az ellenség védelmét megtisztitva maguk előtt az utat!! Az is kizárt, hogy egyszerűen megkerüljék a geologiai akadályt és a kb. 3500 amerikai és 25 ezer román a T55-kel meg a 2500 moldáv katona megallítaná őket!!! Igen igazad van!! Én is pont ezt írom amit te!


giphy.gif

A lengyel hadsereg a közeli brit francia német és ottani amerikai bazisokkal és erőkkel gyermekjáték lenne hozzánk képest!! Végig veled vagyok szerintem zseniális a meglátásod és mindenképpen ilyen gondolkodású előrelátó emberekre lenne szükség hogy az ország védelmét a tudásukra bízzuk (bocsáss meg a hízelgésért).
giphy.gif
xanax-alcohol.gif

giphy.gif

giphy.gif
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 383
67 511
113
Hé!! Most miert támadsz??? Pontosan végig veled értek egyet!!! Szerintem nagyon okosan érvelsz és tök logikusan! Teljesen lehetetlen hogy egy hegyen műholdas vezerléssel precíziósan átraketázva megsemmisitsék az ellenség védelmét megtisztitva maguk előtt az utat!! Az is kizárt, hogy egyszerűen megkerüljék a geologiai akadályt és a kb. 3500 amerikai és 25 ezer román a T55-kel meg a 2500 moldáv katona megallítaná őket!!! Igen igazad van!! Én is pont ezt írom amit te! A lengyel hadsereg a közeli brit francia német és ottani amerikai bazisokkal flottával és erőkkel gyermekjáték lenne hozzánk képest!! Végig veled vagyok szerintem zseniális a meglátásod és mindenképpen ilyen gondolkodású előrelátó emberekre lenne szükség hogy az ország védelmét a tudásukra bízzuk (bocsáss meg a hízelgésért).
Kamm nèha szuperokos ès az is sérti ha egyetértesz vele mert nem lehetsz olyan okos, hogy èrtsd. :rolleyes: Na jó, sokszor ilyen. Ugyanaz mint mikor egyszer egy vonaton beszèlgettem valami 10 éve egy hasonszőrű júeszéjből ideszakadt hazánkfiával(?) és az megkérdezte tudom-e mi az usb port?
 
K

kamm

Guest
Kamm nèha szuperokos ès az is sérti ha egyetértesz vele mert nem lehetsz olyan okos, hogy èrtsd. :rolleyes: Na jó, sokszor ilyen. Ugyanaz mint mikor egyszer egy vonaton beszèlgettem valami 10 éve egy hasonszőrű júeszéjből ideszakadt hazánkfiával(?) és az megkérdezte tudom-e mi az usb port?
Konkretan engem melyen megerintene, ha mar akkor tudtad volna... ti. az itteniek alapjan nem felteteleznem, hogy 10 evvel ezelott tudtad, mi az a USB, plane a port. :D :D
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Ismét többen írtak kárpátaljára való esetleges benyomulásunkról,stb. Sok mindennel, de egyvalamivel nagyon tisztában kell lenni. Egyik közvetlen szomszédunk sem fogja ölbe tett kézzel végignézni azt, hogy a trianonban tőlünk elcsatolt területhez hozzájussunk. Egész egyszerűen a precedens miatt
sem!
Emellett, ilyen horderejű kérdésben washington dc, és a kremlin egyidejű bólógatása szükséges. Az is biztos, hogy egyik, másik szomszédunk egyesített(ex antant pincsi reflex) diplomáciai, aztán, akár katonai akcióba is kezdenének...

"Az is biztos, hogy egyik, másik szomszédunk egyesített(ex antant pincsi reflex) diplomáciai, aztán, akár katonai akcióba is kezdenének..."

Ezért fontos az, amit már sokszor emlegettem, hogy Szerbiával stratégiai szövetségben legyünk. Mit jelent ez:
1) Nem kérjük tőlük vissza a Vajdaságot.
2) Segítünk nekik visszaállítani Jugoszláviát.

Mit kérünk cserébe:
Ne jöjjenek ellenünk, mikor visszaszerezzük Kárpátalját és Erdélyt.

Szlovákiának pedig tudjuk ajánlani a Magyar-Szláv Államszövetséget, amelyben a külpolitikai/katonai vonal Belgrádé, a belpolitikai vonal Budapesté. Ezzel tudjuk őket bevonzani egy államszövetségbe, ahelyett, hogy azon paráznának, hogy elfoglaljuk őket.

Romániát-Ukrajnát elintézi Oo.
Ezzel már 4 szomszédunk pipa.

Horvátország nem túl erős, szerbek majd elintézik őket, ha pattognak.
Szlovénia gyenge.
Ausztria talán rendben lesz.

Így tulajdonképp egy szerb-szláv szövetséggel meg tudnánk előzni azt, hogy a szlávok ellenünk jöjjenek, miközben Kárpátalját és Erdélyt visszaszerezzük.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 751
86 392
113

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 978
12 762
113
Mondjuk azzal hogy megkaptak a tagjeloltseget azzal beleegyeztek hogy egy ideig majd el fog kelleni jatszaniuk a szindarabot hogy civilizaltak es nem hibbant szovjetek a szomszedok fele is.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Ha felmorzsolják az ukikat, akkor hatalmasat változik kis régiónk helyzete...
Végre csak egy ország fog elválasztani minket Kínától a szárazföldi útvonalon. Ez hatalmas gazdasági előnyt jelentene a kárpáti határon érkezhetnének a kínai konténervonatok a hátországban lévő záhonyi átrakóba! Egy közös magyar-orosz határ mind a magyar szuverenitás védelmének (felértékeli Magyarországot, nem beszélhetnek velünk akárhogy), mind a gazdasági fejlődésünknek (Kína, Kína és orosz nyersanyagok) fontos eleme lenne.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
Végre csak egy ország fog elválasztani minket Kínától a szárazföldi útvonalon. Ez hatalmas gazdasági előnyt jelentene a kárpáti határon érkezhetnének a kínai konténervonatok a hátországban lévő záhonyi átrakóba! Egy közös magyar-orosz határ mind a magyar szuverenitás védelmének (felértékeli Magyarországot, nem beszélhetnek velünk akárhogy), mind a gazdasági fejlődésünknek (Kína, Kína és orosz nyersanyagok) fontos eleme lenne.
Mint 91 előtt. Akkor is hogy prosperált a nemzet.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and vasszekely

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Mint 91 előtt. Akkor is hogy prosperált a nemzet.
Hát sok szempontból jó, a nyersanyagbőség volt a legjobb benne. Most pedig kapitalizmus van és két dologra van szükségünk: nyersanyagra és piacokra. A kettő között a feldolgozást és gyártást mi megoldjuk. Szóval kell egy orosz-magyar határ és kell viszonylag jó -de nem feltétlen szövetségesi- viszony még a Nyugattal is.
 
Status
Not open for further replies.