[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 950
113
Mi is a problémád ezzel fogyatékos barátom? Az amik két szaros toronyért meg nem létező porokért háborút indított ez meg egy kicsit nagyobb falat.

De ez olyan "feltételes" hadüzenet lenne? Ha a republikánusok nyerik a félidős választásokat akkor automatikus fegyverszünet, ha trumpot újraválasztják, akkor vissza az egész, nem is úgy gondoltuk?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Komplett.Ami kevés eszszeru írás van,az elveszik a konteo tömegben.
Értsd jól, de most kb csak az van. Annyira elveszik minden az infótömegben, hogy még a nagyon szűröd, apróbetűs hírek, amit nem mondanak kombóval se mész sokra. Nagyjából az ukrán ellentámadás kezdete óta nem is nagyon írok, mert egyszerűen annyira nem eldönthető semmi.
Itt van pl.: a gázvezeték ügy.
Nézzük sorba.
Lehettek a ruszkik: nekik amúgy érdekük. Mivel a bizonytalan gondolkodni tudók nem fogják elhinni, hogy ők voltak, ha ezt el tudják rejteni. És ugye nekik előny, ha azok is melléjük pártolnak, vagy csak nincsenek ellenük.
Az más kérdés, hogy ha ők voltak, akkor most mocsok nagy fejvakarás van a NATO főhadiszálláson, mert ezt az érzékelők előtt megcsinálni, úgy hogy nincs rájuk bizonyíték...
Lehetett az USA: Akárhogy is nézzük, ez beza jó nekik. A gázár magas marad (igen az LNG iparuk enélkül közel versenyképtelen) és az európai vetélytársak kiütve. Az már más kérdés, hogy szerintem nem érdekük, mert nekik a stabil, kiszámítható, fizetőképes EU kell kormányzati színten.
Lehettek az Ukránok: nekik a tranzitdíj kéne, de az piszkosul.
És persze a Lengyelek: na ők azok akik ezzel egyszerre szopatják a németeket, és az oroszokat. Ők meg ugye, ha azzal, hogy kollektív öngyilkosságot követnek el, elérik ugyanezt, akkor megtennék.
Meg még sokan mások de én ezeket tartom a legvalószínűbbnek.
Csak mindegyik lehet, bizonyíték semmi. Így nyilvánvaló, hogy mindenki a saját szája íze szerint választ.
Szóval minden tele lesz konteókkal.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Értsd jól, de most kb csak az van. Annyira elveszik minden az infótömegben, hogy még a nagyon szűröd, apróbetűs hírek, amit nem mondanak kombóval se mész sokra. Nagyjából az ukrán ellentámadás kezdete óta nem is nagyon írok, mert egyszerűen annyira nem eldönthető semmi.
Itt van pl.: a gázvezeték ügy.
Nézzük sorba.
Lehettek a ruszkik: nekik amúgy érdekük. Mivel a bizonytalan gondolkodni tudók nem fogják elhinni, hogy ők voltak, ha ezt el tudják rejteni. És ugye nekik előny, ha azok is melléjük pártolnak, vagy csak nincsenek ellenük.
Az más kérdés, hogy ha ők voltak, akkor most mocsok nagy fejvakarás van a NATO főhadiszálláson, mert ezt az érzékelők előtt megcsinálni, úgy hogy nincs rájuk bizonyíték...
Lehetett az USA: Akárhogy is nézzük, ez beza jó nekik. A gázár magas marad (igen az LNG iparuk enélkül közel versenyképtelen) és az európai vetélytársak kiütve. Az már más kérdés, hogy szerintem nem érdekük, mert nekik a stabil, kiszámítható, fizetőképes EU kell kormányzati színten.
Lehettek az Ukránok: nekik a tranzitdíj kéne, de az piszkosul.
És persze a Lengyelek: na ők azok akik ezzel egyszerre szopatják a németeket, és az oroszokat. Ők meg ugye, ha azzal, hogy kollektív öngyilkosságot követnek el, elérik ugyanezt, akkor megtennék.
Meg még sokan mások de én ezeket tartom a legvalószínűbbnek.
Csak mindegyik lehet, bizonyíték semmi. Így nyilvánvaló, hogy mindenki a saját szája íze szerint választ.
Szóval minden tele lesz konteókkal.
Kinek az érdeke, és ki vállalhat be ekkora kockázatot?
Így már kiesik a nyugati oldal.Meg a lengyelek se annyira hülyék.
Oroszoknak viszont már mindegy,nyugat igyis, úgyis leválik az orosz gázról.Ogy viszont növelni tudják a gazdasági és propaganda nyomást.Ha ezzel sikerülne bedonteni az EUt, és így elszigetelni az USAt,akkor nyertek.Vezeteket akkor gyorsan ki lehet javítani.Meg akkor már érdemes is kijavítani.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kinek az érdeke, és ki vállalhat be ekkora kockázatot?
Így már kiesik a nyugati oldal.Meg a lengyelek se annyira hülyék.
Oroszoknak viszont már mindegy,nyugat igyis, úgyis leválik az orosz gázról.Ogy viszont növelni tudják a gazdasági és propaganda nyomást.Ha ezzel sikerülne bedonteni az EUt, és így elszigetelni az USAt,akkor nyertek.Vezeteket akkor gyorsan ki lehet javítani.Meg akkor már érdemes is kijavítani.
Ez ennél sokkal bonyolultabb. Ha lenne bármi bizonyíték arra, hogy az oroszok voltak, már mindenhol látnád. De nincs.
Innentől viszont vagy azt feltételezem, hogy az oroszoknak van valamilye, amivel simán kijátszák a NATO megfigyelőrendszert. Vagy azt, hogy nem ők voltak.
Mint írtam, az előbbit se zárom ki.
Viszont a te hibád, hogy nyugatot írsz. Az USA és az EU érdekei mások.
Meg azt írod, hogy a lengyelek nem lehetnek ennyire hülyék.
39ben egyszerre pogromozták az orosz (jó fehérorosz) és a német kisebbséget, miközben a tankok már gyülekeztek a határaikon. Szóval de, lehetnek ennyire hülyék. A történelem folyamán már nem egyszer voltak is.
De pontosan erről beszélek. Bármelyik elmélet mellé állok, az konteó. Szóval inkább nem állok egyik mellé se.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ez ennél sokkal bonyolultabb. Ha lenne bármi bizonyíték arra, hogy az oroszok voltak, már mindenhol látnád. De nincs.
Innentől viszont vagy azt feltételezem, hogy az oroszoknak van valamilye, amivel simán kijátszák a NATO megfigyelőrendszert. Vagy azt, hogy nem ők voltak.
Mint írtam, az előbbit se zárom ki.
Viszont a te hibád, hogy nyugatot írsz. Az USA és az EU érdekei mások.
Meg azt írod, hogy a lengyelek nem lehetnek ennyire hülyék.
39ben egyszerre pogromozták az orosz (jó fehérorosz) és a német kisebbséget, miközben a tankok már gyülekeztek a határaikon. Szóval de, lehetnek ennyire hülyék. A történelem folyamán már nem egyszer voltak is.
De pontosan erről beszélek. Bármelyik elmélet mellé állok, az konteó. Szóval inkább nem állok egyik mellé se.
Lengyelek is teljesen a német gazdaságtól függenek.
Valójában pár diverzans bulvárt kijuttatni nem olyan hű de nagy kunszt eszrevetlen
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Lengyelek is teljesen a német gazdaságtól függenek.
Valójában pár diverzans bulvárt kijuttatni nem olyan hű de nagy kunszt eszrevetlen
Feléd tulajdonképpen még tartozom egy bocsánatkéréssel, mert többször is elragadtattam magam, pedig valójában nem volt rá okom, szóval most bocsánatot is kérek.

Viszont ebben a szituban nagyon egy szemüvegen keresztül nézed a dolgot.
A 70 m már pont az a szint, ahova de, elég nagy kunszt kijuttatni a diverzáns búvárokat.
Ettől még persze lehettek. Ezt felesleges is tagadni.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ez ennél sokkal bonyolultabb. Ha lenne bármi bizonyíték arra, hogy az oroszok voltak, már mindenhol látnád. De nincs.
Innentől viszont vagy azt feltételezem, hogy az oroszoknak van valamilye, amivel simán kijátszák a NATO megfigyelőrendszert. Vagy azt, hogy nem ők voltak.
Mint írtam, az előbbit se zárom ki.
Viszont a te hibád, hogy nyugatot írsz. Az USA és az EU érdekei mások.
Meg azt írod, hogy a lengyelek nem lehetnek ennyire hülyék.
39ben egyszerre pogromozták az orosz (jó fehérorosz) és a német kisebbséget, miközben a tankok már gyülekeztek a határaikon. Szóval de, lehetnek ennyire hülyék. A történelem folyamán már nem egyszer voltak is.
De pontosan erről beszélek. Bármelyik elmélet mellé állok, az konteó. Szóval inkább nem állok egyik mellé se.
De igen,mindegyik variáció bizonyíték nélkül csak következtetés.De azért van különbség a logika alapján való következtetés,meg a konteozas között,szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Feléd tulajdonképpen még tartozom egy bocsánatkéréssel, mert többször is elragadtattam magam, pedig valójában nem volt rá okom, szóval most bocsánatot is kérek.

Viszont ebben a szituban nagyon egy szemüvegen keresztül nézed a dolgot.
A 70 m már pont az a szint, ahova de, elég nagy kunszt kijuttatni a diverzáns búvárokat.
Ettől még persze lehettek. Ezt felesleges is tagadni.
Spec most nem tudom miért kérsz bocsánatot,de elfogadva.
70 méter héliumos zárt könnyű búvár felszereléssel simán megoldható.A búvárok kijutatasa sem egy megoldhatatlan probléma.Pont azért,mert egy kicsi,de nagy forgalmú tenger.
Oroszoknak éri meg a dolog kockázata.Az USA egy ilyen akcióval keveset nyerne,de balsiker (a hatás szempontjából) esetén sokat veszítene.Logikailag kevéssé valószínű az amcsi diverzans akció.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Spec most nem tudom miért kérsz bocsánatot,de elfogadva.
Köszönöm, Ön egy úr!

Oroszoknak éri meg a dolog kockázata.Az USA egy ilyen akcióval keveset nyerne,de balsiker (a hatás szempontjából) esetén sokat veszítene.
Egyébként abban egyetértek, hogy az USAnak nem igazán érte meg. Meg ha ők lennének, már elöre lenne bizonyíték arra, hogy nem ők voltak. Szóval ebben én se hiszek.
De az oroszokban sem. Az ő szempontjukból kb ugyanez + lehetőségük lett volna sokkal kevésbé kockázatos helyeken robbantani.
Én az ukránokra vagy a lengyelekre gyanakszom. De nagyon nem tudom
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Köszönöm, Ön egy úr!


Egyébként abban egyetértek, hogy az USAnak nem igazán érte meg. Meg ha ők lennének, már elöre lenne bizonyíték arra, hogy nem ők voltak. Szóval ebben én se hiszek.
De az oroszokban sem. Az ő szempontjukból kb ugyanez + lehetőségük lett volna sokkal kevésbé kockázatos helyeken robbantani.
Én az ukránokra vagy a lengyelekre gyanakszom. De nagyon nem tudom
Megintcsak, kockázat.Se a lengyelek,se az ukránnak nem érdeke se a német gazdaság osszeomlasztasa,se a politikai pálfordulása, instabilitás.Ha ők voltak, jó nagy marhaságot csináltak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Sztem inkább ez volt a lényeg.

Szükséges azonban áttekinteni az eddigi és a tervezett szankciók hatásait – közölte Novák Katalin, hozzátéve: olyan szankciós csomagok támogatását fogja javasolni Eduard Heger szlovák miniszterelnöknek is, amelyek az orosz agresszornak okoznak súlyos gazdasági nehézségeket, nem az európai embereknek és gazdaságnak.
 
  • Vicces
Reactions: vata

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Sztem inkább ez volt a lényeg.

Szükséges azonban áttekinteni az eddigi és a tervezett szankciók hatásait – közölte Novák Katalin, hozzátéve: olyan szankciós csomagok támogatását fogja javasolni Eduard Heger szlovák miniszterelnöknek is, amelyek az orosz agresszornak okoznak súlyos gazdasági nehézségeket, nem az európai embereknek és gazdaságnak.
Létezik ilyen? Kötve hiszem. De most már a kommunikációban orosz agresszor szerepel, ami egy határozott lépés (még ha csak lingvisztikai is). Most már nem a szankciók ellen vagyunk, hanem másmilyen szankciókat szeretnénk. Elért a belátásnak a szintje fentebb is, hogy a "mi békét akarunk" az olyan szőke szépségkirálynős kívánság ....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Létezik ilyen? Kötve hiszem. De most már a kommunikációban orosz agresszor szerepel, ami egy határozott lépés (még ha csak lingvisztikai is). Most már nem a szankciók ellen vagyunk, hanem másmilyen szankciókat szeretnénk. Elért a belátásnak a szintje fentebb is, hogy a "mi békét akarunk" az olyan szőke szépségkirálynős....
Sztem a hivatalos kormányzati kommunikációban mindig is orosz agresszió volt az orosz -ukran. Nováknál meg a beiktatása óta hangsúlyosan.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Sztem a hivatalos kormányzati kommunikációban mindig is orosz agresszió volt az orosz -ukran. Nováknál meg a beiktatása óta hangsúlyosan.

A valóság orosz agresszió, ez nem vitás. Nemzetközi jogilag, egy állam megtámadott, egy másik államot. Ráadásul, épp a támadó garantálta szerződésben a megtámadott területi épségét, annak atomfegyverei átadása ellenében. Más kérdés hogy ki hogy játszott, hogy ez a háború kitört. EU biztos nem akart háborút. USA, annál inkább. Ehhez az amerikai szándékhoz megvoltak a partnerek Kijevben. Moszkvában pedig egy a cári időkbe és a kommunista múltba révedő öregember hitte el magáról, hogy még életében feltámasztja az Orosz birodalmat. Nem jött be. A háború Ukrajna pusztulásával, Oroszország káoszba süllyedésével, több évtizedes gazdasági visszafejlődésével, az EU gazdasági hanyatlásával és USA, Kína, képletes győzelmével járhat.
A magyar vezetés látszólagos oroszpárti álláspontja, csak érdekbarátság. A köztársasági elnökasszony tökéletesen beszél. Viktor a hazai táborhoz szól, akit oroszpártivá tett a kormánypropaganda, a tábornak most nem mondhat mást. Nincs ezzel nagy gond az oroszok összeomlása közeledtével majd váltanak. Az EU és NATO tagság prioritás továbbra is az ország megmaradása szempontjából. Ez így is van jól.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
A valóság orosz agresszió, ez nem vitás. Nemzetközi jogilag, egy állam megtámadott, egy másik államot. Ráadásul, épp a támadó garantálta szerződésben a megtámadott területi épségét, annak atomfegyverei átadása ellenében. Más kérdés hogy ki hogy játszott, hogy ez a háború kitört. EU biztos nem akart háborút. USA, annál inkább. Ehhez az amerikai szándékhoz megvoltak a partnerek Kijevben. Moszkvában pedig egy a cári időkbe és a kommunista múltba révedő öregember hitte el magáról, hogy még életében feltámasztja az Orosz birodalmat. Nem jött be. A háború Ukrajna pusztulásával, Oroszország káoszba süllyedésével, több évtizedes gazdasági visszafejlődésével, az EU gazdasági hanyatlásával és USA, Kína, képletes győzelmével járhat.
A magyar vezetés látszólagos oroszpárti álláspontja, csak érdekbarátság. A köztársasági elnökasszony tökéletesen beszél. Viktor a hazai táborhoz szól, akit oroszpártivá tett a kormánypropaganda, a tábornak most nem mondhat mást. Nincs ezzel nagy gond az oroszok összeomlása közeledtével majd váltanak. Az EU és NATO tagság prioritás továbbra is az ország megmaradása szempontjából. Ez így is van jól.
USA érdek egy stabil Oo lenne,ami megbízható gazdasági partnere az EUnak, és nem jelent veszélyt.Nem érdekük az eromegodztas Távol Kelet és Európa között.Nem elég erősek már hozzá.Ugyanezert nem érdekük egy gyenge,instabil Europa- igaz,egy túl erős sem.Egy elég erős szövetséges EU az érdekük,ami azonban nem válik rivális EEA-va.
Egy instabil atomhatalom Oo meg senkinek nem érdeke.
 
Status
Not open for further replies.