[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 498
113
...jelenleg is a kakadu dumát terjeszti. Azért mert össze-vissza repked a világban, attól még egyáltalán nincs respektje hazánknak. Gyakorlatilag Europában, USA-ban kormányzati tényezők poltikusok egyáltalán nem beszélnek a regnáló kormány tagjaival.
Atyaég...
  • mi az, hogy "kakadu duma"?
  • "össze-vissza repked",...kiváncsi vagyok, hogy egyszer majd az utána következő külügyér meg-e tudja ugrani azt a szintet, amit Szijjártó munkatempóban eddig lerakott.
  • "Európában, USA-ban kormányzati tényezők" lehet túlnyomórészt liberális balfaszok, ezért nem is keressük velük feleslegesen a kapcsolatot, szerencsére a "világ nagyobbik részén" a "tényezők" értelmi szintje magasabb ezeknél, igy mi inkább ott mozgolódunk.
Bezzeg pl. a Covid alatt ha valami kellett mindenki ki tudta tárcsázni Szijjártó számát némi közbenjárásért meg kapcsolatokért... :oops:
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 728
15 559
113
Hallgatom a kormányinfót. Sajnos katasztrófa az a szenzációhajhász hozzáállás, amit mindkét oldalról nyújtanak az újságírók.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 421
3 716
113
Nem hiszem, hogy a politikai felfogásuk bármilyen mértékben is változna. Sőt. Szerintem még inkább megerősödik a meggyőződésük.

Én egy esetben tudnám elképzelni, hogy esetleg változik a háborúhoz, ukránokhoz való hozzáállásuk, ha esetleg belefutnának egy ukrán nackó csapatba, akik miután megtudnák, hogy ezek hárman magyarok, hát szóval úgy csinálnának velük, mint azt az ő országukban amúgy az orosz és magyar kisebbségekkel szoktak... Nem akarok senkinek semmi rosszat, de azért asszem néhány magyarországi, jellemzően balos emberkének még mindig nem esett le, hogy az ukránok hogyan is bánnak a kisebbségeikkel. Egy "keményebb" személyes tapasztalat tán segítene ezen eltévedteknek tisztábban látni...
 
M

molnibalage

Guest
  • "össze-vissza repked",...kiváncsi vagyok, hogy egyszer majd az utána következő külügyér meg-e tudja ugrani azt a szintet, amit Szijjártó munkatempóban eddig lerakott.
A tempónak semmi köze a minőséghez.
Egy ipari üzemben is lehet feszített tempó és gyárthat 90% selejtet...
Én is töltöttem már el sok sok munkaórát úgy egy feladattal, hogy nem éreztem azt, hogy érdemben haladtam / megértettem volna és nem butaságot csináltam...

  • "Európában, USA-ban kormányzati tényezők" lehet túlnyomórészt liberális balfaszok, ezért nem is keressük velük feleslegesen a kapcsolatot, szerencsére a "világ nagyobbik részén" a "tényezők" értelmi szintje magasabb ezeknél, igy mi inkább ott mozgolódunk.
Az lehet, hogy liberálisok, de valahogy kevésbé tűnnek balfasznak ÁTLAGBAN, mint a hazai vezetők.
De azért ott is képesek olyan dolgokra, mint a német energiapolitika...
Bezzeg pl. a Covid alatt ha valami kellett mindenki ki tudta tárcsázni Szijjártó számát némi közbenjárásért meg kapcsolatokért... :oops:
Öööö, ez nem pont az urambátyám feudalista tempó?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 498
113
A tempónak semmi köze a minőséghez.
Az "össze-vissza repkedre" irtam a tempót. ;) Ha tudod definiálni egy külügyminiszter munkájának minőségének a paramétereit hát ne fogd vissza magad...
Az lehet, hogy liberálisok, de valahogy kevésbé tűnnek balfasznak ÁTLAGBAN, mint a hazai vezetők.
Minden csak nézőpont kérdése...
Öööö, ez nem pont az urambátyám feudalista tempó?
o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 245
67 210
113

Kiderült, hogy miért mentették fel Maróth Gáspár honvédelmi államtitkárt

Új szabályok vonatkoznak a Magyarországon tartózkodó NATO-szövetséges csapatok támogatásának módjára. Megjelent a rendelet a közlönyben. Miért most? Gulyás Gergely azt mondta: régóta elfogadott szabály volt, ami most került a Magyar Közlönybe, nincs köze a lengyelországi rakétabecsapodáshoz. Technikai változtatásról van szól.
Gulyás Gergely egy másik válaszából kiderült: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter félév közös munka után úgy ítélte meg, hogy nem kíván együtt dolgozni Maróth Gáspárral, ezért mentette fel Orbán Viktor javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök az államtitkári posztról. Korábban az is felmerült, hogy Maróth Gáspár kerül a Miniszterelnök Katonai Irodájának élére, de ezt azóta cáfolták.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 728
15 559
113

Kiderült, hogy miért mentették fel Maróth Gáspár honvédelmi államtitkárt

Új szabályok vonatkoznak a Magyarországon tartózkodó NATO-szövetséges csapatok támogatásának módjára. Megjelent a rendelet a közlönyben. Miért most? Gulyás Gergely azt mondta: régóta elfogadott szabály volt, ami most került a Magyar Közlönybe, nincs köze a lengyelországi rakétabecsapodáshoz. Technikai változtatásról van szól.
Gulyás Gergely egy másik válaszából kiderült: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter félév közös munka után úgy ítélte meg, hogy nem kíván együtt dolgozni Maróth Gáspárral, ezért mentette fel Orbán Viktor javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök az államtitkári posztról. Korábban az is felmerült, hogy Maróth Gáspár kerül a Miniszterelnök Katonai Irodájának élére, de ezt azóta cáfolták.
De Viktort sem értem. Egy szakmailag és politikailag megbízható, vele már 20 éve is együtt dolgozó, a pozíciójában sikeres embert miért rúg ki egy fél éve hivatalban lévő, szakmailag biztosan gyengébb tudással rendelkező ember miatt.
Nagyon nagyot csalódtam mint OV-ban, mint SZBK-ban (mondjuk ez nem meglepő nekem sem). Egyértelműen látszott, hogy Maróth és stábja olyan elkötelezettséggel végzi a munkáját, amit a magyar közéletben ritkán látni. Biztos, hogy követett el személyesen ő is hibákat, de nem fér a fejembe, hogy mégis hogy rúghatták ki ilyen hirtelen. Tényleg nehéz ezt felfogni.
Arról meg nem is beszélve, hogy egy olyan kulcsember kiválása, mint Maróth, még a Zrínyi folytatásában is komoly fennakadásokat okozhat.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 017
7 247
113
csicskák kellenek a csicska miniszterelnöknek. ez van
+Blackrock, +Rothschild+, -szuverenitás, + stróman miniszterek... ez a nemzethy-keresztény sábec kormány

Azért érdekes hogy Orbán egy házasságtörőt és kurváját tolerálja a kormányban...ilyen régen szóba se jöhetett nála.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 117
83 600
113
Mai. Bicskanyitogató, ahogy az ellenzéi-nyugati-nato propagandisták kérdeztek és amiket a miniszter vagy Orbán szájába próbáltak adni!


444:
kepernyofoto-2022-11-16-165140.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Azért érdekes hogy Orbán egy házasságtörőt és kurváját tolerálja a kormányban...ilyen régen szóba se jöhetett nála.

Én NEM meg akarok belsős dolgokat megosztani, de a felmentett és általatok tisztelt hármasban is van házassságtörő, akinek barátnője van :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 245
67 210
113
De Viktort sem értem. Egy szakmailag és politikailag megbízható, vele már 20 éve is együtt dolgozó, a pozíciójában sikeres embert miért rúg ki egy fél éve hivatalban lévő, szakmailag biztosan gyengébb tudással rendelkező ember miatt.
Nagyon nagyot csalódtam mint OV-ban, mint SZBK-ban (mondjuk ez nem meglepő nekem sem). Egyértelműen látszott, hogy Maróth és stábja olyan elkötelezettséggel végzi a munkáját, amit a magyar közéletben ritkán látni. Biztos, hogy követett el személyesen ő is hibákat, de nem fér a fejembe, hogy mégis hogy rúghatták ki ilyen hirtelen. Tényleg nehéz ezt felfogni.
Arról meg nem is beszélve, hogy egy olyan kulcsember kiválása, mint Maróth, még a Zrínyi folytatásában is komoly fennakadásokat okozhat.
Nekem gyakorlatilag az szűrődött le, hogy a NATO vállalás biztosítva, vége a haderőfejlesztésnek.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Azért érdekes hogy Orbán egy házasságtörőt és kurváját tolerálja a kormányban...ilyen régen szóba se jöhetett nála.

Én NEM meg akarok belsős dolgokat megosztani, de a felmentett és általatok tisztelt hármasban is van házassságtörő, akinek barátnője van :)
tök nehéz volt kitotózni, hogy a háromból vitézynek barátfia van, palkovics meg nem menesztődött. :D
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 017
7 247
113
Azért érdekes hogy Orbán egy házasságtörőt és kurváját tolerálja a kormányban...ilyen régen szóba se jöhetett nála.

Én NEM meg akarok belsős dolgokat megosztani, de a felmentett és általatok tisztelt hármasban is van házassságtörő, akinek barátnője van :)
tovább gondolva az esetet, Orbánnak úgy látszik mindig is a konzervatív látszat számított, még ha buzi is a színfalak mögött valaki....ez repült ki mostanában az ablakon a stróman miniszterek megjelenésével, bobika, szentkirályi meg a többi kvóta nő....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Én egy esetben tudnám elképzelni, hogy esetleg változik a háborúhoz, ukránokhoz való hozzáállásuk, ha esetleg belefutnának egy ukrán nackó csapatba, akik miután megtudnák, hogy ezek hárman magyarok, hát szóval úgy csinálnának velük, mint azt az ő országukban amúgy az orosz és magyar kisebbségekkel szoktak...
Nem fognak, a zselé-team kínosan ügyel arra, hogy a vendégek "helyes" fogadtatásban részesüljenek. De még ha találkoznának is valami nyilvánvaló banderista jelenséggel, elkönyvelnék, mint elszigetelt esetet.
Öööö, ez nem pont az urambátyám feudalista tempó?
Ebben mi a feudalista tempó? Amikor az EU elkezdett hevesen pingvinezni a vakcinabeszerzésekkel (és már a nulladik pillanatban lehetett sejteni, hogy az orosz vakcina lesz az utolsó, amit jóváhagynak, ld. még Van de Lejjebb ügyét a Pfizerrel), a kormány megtette a helyes lépést, és diverzifikált.
Hónapokig vezettük is az oltottsági statisztikákat.

Ha ez feudalizmus, akkor részemről OK.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 015
14 099
113
Atyaég...
  • mi az, hogy "kakadu duma"?
  • "össze-vissza repked",...kiváncsi vagyok, hogy egyszer majd az utána következő külügyér meg-e tudja ugrani azt a szintet, amit Szijjártó munkatempóban eddig lerakott.
  • "Európában, USA-ban kormányzati tényezők" lehet túlnyomórészt liberális balfaszok, ezért nem is keressük velük feleslegesen a kapcsolatot, szerencsére a "világ nagyobbik részén" a "tényezők" értelmi szintje magasabb ezeknél, igy mi inkább ott mozgolódunk.
Bezzeg pl. a Covid alatt ha valami kellett mindenki ki tudta tárcsázni Szijjártó számát némi közbenjárásért meg kapcsolatokért... :oops:
A Covidos beszerzések kapcsán amit Petike és a kormány előadott én inkább kussba maradnék mert ország nincs aki drágábban szerzett be cuccokat, köztük sok szart, és tüntetett el súlyos milliárdokat hirtelen alakult és azóta már meg is szűntetett cégeken keresztül..
 
Status
Not open for further replies.