[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
A kis gecc, az mondja, hogy "tisztességes és hazafias". A pia hatása mindig is durva volt, bármilyen részeg fejti is ki a gondolatait .


Szögezzük le kinek az érdeke volt az országos politikában Gyurcsányt "pártvezetőként" hatalmon hagyni.
Másodszor a vén piás nehogy azt gondoljuk hogy mindent magától mond. Fogalmazzunk úgy hogy nyugatias iránymutató hátszéllel.
Harmadszor jó lenne ha pl a pesti srácok illetve a propagandisták szócsövelése a rétegnek kicsit jobban átgondolva pl az árnyék kormány fikázásával "számomra baromság a árnyék kormány" mert lehet hogy hoz pár szazalékot a népszerűségen, de kétélű fegyver. Ha túltolják illetve nem kellő odafigyeléssel könnyen megvághatják a kezüket. Sajnos eléggé dörzsöltek a nyugati "szarkeverők"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szögezzük le kinek az érdeke volt az országos politikában Gyurcsányt "pártvezetőként" hatalmon hagyni.
Kinek az érdeke volt? A független bíróságé, az amerikaiké, a balos társaié vagy azoké a polgároké, akik rá szavaztak?
Ja nem, az Orbán érdeke volt. Direkt ő tenyészti ezeket a kretén politikusokat, hogy ki tudjon tűnni közülük. Elárasztotta ezekkel a kártékony alakokkal az egész hazai ellenzéket, sőt, telítődött velük az unió, és jól látható, hogy már a Fehér Házig is elér a keze... Jaj! :rolleyes:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Kinek az érdeke volt? A független bíróságé, az amerikaiké, a balos társaié vagy azoké a polgároké, akik rá szavaztak?
Ja nem, az Orbán érdeke volt. Direkt ő tenyészti ezeket a kretén politikusokat, hogy ki tudjon tűnni közülük. Elárasztotta ezekkel a kártékony alakokkal az egész hazai ellenzéket, sőt, telítődött velük az unió, és jól látható, hogy már a Fehér Házig is elér a keze... Jaj! :rolleyes:
Mondjuk az tény, hogy ameddig az országnak ilyen ellenzéke van élén Ferivel, addig garantált a fidesz 2/3. Szóval Viktornak ez az állapot maga a tökély.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 303
113
Kinek az érdeke volt? A független bíróságé, az amerikaiké, a balos társaié vagy azoké a polgároké, akik rá szavaztak?
Ja nem, az Orbán érdeke volt. Direkt ő tenyészti ezeket a kretén politikusokat, hogy ki tudjon tűnni közülük. Elárasztotta ezekkel a kártékony alakokkal az egész hazai ellenzéket, sőt, telítődött velük az unió, és jól látható, hogy már a Fehér Házig is elér a keze... Jaj! :rolleyes:
Lassan látható mindenki számára, hogy Orbán ( és természetesen a NER :hadonaszos:) az igazi háttérhatalom.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
A kis gecc, az mondja, hogy "tisztességes és hazafias". A pia hatása mindig is durva volt, bármilyen részeg fejti is ki a gondolatait .


Utóbbiban igaza van. Mikor kezelték utoljára olyan jogállamian a tüntetéseket Magyarországon, mint Franciaországban? Na ugye, hogy ugye!
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Ugye tudod, hogy a történelem nem 1945ben kezdödött?
Én tudom, de Oroszország az ekkor megszerzett érdekszférát most is sajátjának tekinti az - egyébként vitathatatlan - áldozat (és a megteremtődött katonai erő) okán, amit a győzelemért hozott. Valamikor a különleges katonai művelet kezdetén már folyt róla a diskurzus a fórumon, hogy az oroszok átverve érzik magukat a hidegháború végi Gorbacsovnak tett ígéretek megszegésének kapcsán, és ide vezethető vissza a Szovjetunió újjáalakítási-nosztalgia az orosz megnyilvánulásokban.
v.ö.: https://www.russianstudies.hu/docs/Ruszisztikai.Könyvek.43.pdf
Értem, hogy ez az igény a nagyhatalmi státuszra vonatkozik, és nem feltétlenül a fizikai határok visszaállítására (erre a nem szláv ex-tagországok esetében csekély lelkesedéssel lehet számolni), és a Közép-kelet európai térség feletti irányítás visszaszerzésére, de azért nem szívesen próbálnám ki újra az orosz politikai-katonai befolyás áldásos működésének jótékony hatásait kis hazánk területén.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Én tudom, de Oroszország az ekkor megszerzett érdekszférát most is sajátjának tekinti az - egyébként vitathatatlan - áldozat (és a megteremtődött katonai erő) okán, amit a győzelemért hozott. Valamikor a különleges katonai művelet kezdetén már folyt róla a diskurzus a fórumon, hogy az oroszok átverve érzik magukat a hidegháború végi Gorbacsovnak tett ígéretek megszegésének kapcsán, és ide vezethető vissza a Szovjetunió újjáalakítási-nosztalgia az orosz megnyilvánulásokban.
v.ö.: https://www.russianstudies.hu/docs/Ruszisztikai.Könyvek.43.pdf
Értem, hogy ez az igény a nagyhatalmi státuszra vonatkozik, és nem feltétlenül a fizikai határok visszaállítására (erre a nem szláv ex-tagországok esetében csekély lelkesedéssel lehet számolni), és a Közép-kelet európai térség feletti irányítás visszaszerzésére, de azért nem szívesen próbálnám ki újra az orosz politikai-katonai befolyás áldásos működésének jótékony hatásait kis hazánk területén.
Nem az orosz hozzààllàssal van a baj akkor, hanem a hazaival, amiért nem építettük ki a szükséges erôt, hogy így kezeljük mi is a térséget.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Ezt honnan szopod? Eddig, bár nem feltétlenül értettem egyet azzal, amit írtál, de legalább ilyen hagymázas hülyeségeket nem vetettél fel.
1. a vh után azért lettünk megszállt ország, mert a vesztes oldalon álltunk
2. Azért “az oroszok” (szovjetek) szálltak meg, mert így osztották le a lapokat Jaltán
3. Miután ez a nagyhatalom is összedőlt felettünk (mint az összes többi, amelyik eddig megszállósat játszott), szimplán kivonultak

Most már tényleg, írjátok le, hogy honnan veszitek ezt, hogy az OF majd megszállna bennünket!
…mert ukrajnát is. Többször leírtam, meg mások is, illetve Hókuszputler is pontokba szedte már, miért teljesen más ügy ukrajna, mitől lesz különleges biztonsági kockázat az oroszoknak. Azok a szempontok kb mindegyike invalid KKE-re, egyedül a lengyelek kezdték el felszívni magukat, de a fő szempont - a közös nyelv/kultúra - ott se stimmel.
1. Ennek nem mondtam, vagy nem akartam mondani az ellenkezőjét. Ha így értetted, elnézést.
2. Meg mert földrajzilag is ez volt a valószínűbb, miután a churchill-i, Balkán-felől való nyugati előretörés esélye közel 0 volt, hamarabb ideértek a szovjet csapatok, mint a szövetségesek nyugati csapatai. Nyilván Jalta után nem is erőltette ezt egyik angolszász hatalom sem, hiába reménykedett a magyar vezetés egy része.
3. Ennek sem mondtam ellent, de ugye a kivonulás simaságában benne volt a később tévhitnek bizonyult tudat, hogy a keleti irányú NATO-bővítés lehetőségét - állítólag - kizárta a nyugat. Ha abban a tudatban van Oroszország, hogy a keletkezett katonai hatalmi űrt villámgyorsan kitölti az ellenség, valószínűleg nem lett volna ilyen gyors és egyszerű kivonulás.
A megszállás alatt a befolyási övezetbe való visszaterelést értem (ez szerintem nem menne tényleges katonai jelenlét nélkül, elsőre sem ment, és jött '56), és erre utaltak az oroszok, ezt kibeszéltük a különleges katonai művelet elején az orosz sérelmeket/okokat felsorolva.
v.ö.: https://azonnali.hu/cikk/20220126_t...o-oroszorszagnak-hogy-nem-lesz-keleti-bovites
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Mondjuk az tény, hogy ameddig az országnak ilyen ellenzéke van élén Ferivel, addig garantált a fidesz 2/3. Szóval Viktornak ez az állapot maga a tökély.
Olyan jó volna első felvonásban ezt a semmirevaló ellenzéket elzavarni a büdös picsába, majd kormányra juttatni egy valóban a saját érdekeinket képviselő, nem korrupt, rendpárti, családbarát kormányt. Valami hasonlót mint a Fidesz, csak kisebb pofával, kevesebb tolvajkodással,korrupcióval, az se baj ha értenek a minisztereik az általuk felügyelt tárcához!

Álom marad, attól félek! Körbenézek a világban, s azt kell mondjam még nem is állunk olyan rosszul, ha Bident, Scholzot, Ursulát nézem, tényleg elkezdek még a végén örülni Viktornak is...

Ez van, nem tudok mást írni...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 303
113
Azért azzal szerintem lehetne vitatkozni, hogy a közérdekű cél csak és kizárólag a Hős utcában valósítható meg. Nem hinném, hogy az országban ez az egyetlenegy ingatlan ahova a TEK ki tud települni.
Bontanák TEK nélkül is a blokkot, igy a tulajok igyisúgyis el kell adják az ingatlanukat, ha jól értem.
A második mondat természetesen igaz.
Én életemben egyszer voltam azon a környéken, a művésztelepet vidámnak talàltam.