[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 606
113

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Mégiscsak vannak értelmes ötleteik. Ez persze nem menti őket az egészségügy/oktatás lezüllesztésének bűne alól, de el kell ismerni, hogy kényszer hatására képesek értelmes döntéseket hozni. Sajnálatos, hogy erre csak a 24. órában voltak képesek.
Ránézésre jó, de.
Mindig lesz kiskapú:
-elvesz feleségül egy uniós államolgár nőt és kész is
-Csinál egy gyereket valakinek, mindegy hogy uniós, vagy sem a nő, ha itt születik, már kész is
A fentiek után állandó tartózkodási, állampolgárság, családegyesítés.....
 
K

kamm

Guest
alig várom hogy 40+ éves "diákokal" legyen tele a vidék, és a sav öntögető Indiai, Bangladeshi bagázs ingyen jogosítványt és munkát kapjon amíg a magyar az elmehet 300-500 000-ért +kenőpénz, személyautó jogosítványt szerezni, csak azért hogy személyautót vezethessen. Ja valamilyen teherautót szeretnél vezetni? fizess.

De minden rendben van a Fideszes középosztálynak mert a fő vajda nem engedi hogy letelepedjenek....egyenlőre.
Ezeknek minden jár basszák meg. Egyetemen könnyített számonkérés, ingyen jogsi..etc Nem baj hogy csak nyökögni tud angolul a kínai...naaaah..De minket magyarokat végig szopatnak.
Huh?
Time to put down that crack pipe: ez konkrétan pont az ellenkezőjét jelenti.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 387
113

Meghalt Suchman Tamás, az MSZP egyik alapítója​


Szívelégtelenség, veseelégtelenség volt a betegsége.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mezőhír: "Ami a minőséget illeti, az október végéig beérkező ótermésű ukrán kukoricával semmi baj nem volt, a megkésett betakarítás és a rossz tárolási körülmények először a december elején érkező, új termésű tételekben okoztak fuzáriumos fertőzést. A hazai aflatoxinos, a feldolgozóipar számára kétharmadrészt használhatatlan terméshez képest ez még mindig jobb választási lehetőséget nyújt, nem beszélve arról, hogy csaknem kétmillió tonna kukorica hiányzik a magyar piacról. Az évszázados aszály rendkívüli helyzetet eredményezett az országban, az ukrajnai import nélkül ma az állatok etetése kerülne horribilis összegbe."

Mélyrepülésben a búza ára, noha az ukrán készlet kifogyóban​

Írta: Gönczi Krisztina - 2023 január 19.
ShareFacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedInMessenger

Ukrajna már eladta az exportálható búzakészlete 70 százalékát. Nem ez nyomja lefelé az európai árakat, hanem az orosz búzával folytatott erős verseny.

" az agrártárca bő egy hónapja szigorú minőségi és élelmiszer-biztonsági kontrollt rendelt el az Ukrajnából érkező szállítmányokra – vélik a szakértők. A Gabonaszövetség tagjai jelezték, hogy folynak az ellenőrzések, de olyan információ nem érkezett hozzájuk, hogy bárkinél találtak volna kifogásolható tételt. "

(https://www.vg.hu/agrar/2023/03/hia...a-nincs-ra-igeny-sem-itthon-sem-a-kulpiacokon)

"Mindez pedig azt jelenti, hogy ebből a búzából nem lesz könnyű jó kenyeret süttetni a pékekkel.

A tavalyi induló áron, tehát 2021. július elsején 62 ezer forint volt a búza ára tonnánként. Ez akkor nagyon magasnak számított, az addig valaha mért legmagasabb ár volt. Ehhez képest idén júniusra a tonnánkénti ár felszökött 130 ezer forint fölé, ez az árszínvonal pedig azóta tartja magát, így most az újbúza is ezen az áron próbál gazdát cserélni."

(https://novekedes.hu/interju/az-aszaly-miatt-mas-minosegu-a-buza-nehez-dolga-lesz-a-pekeknek)

Nem Ukrajna, az EU!! (zárja ki magát a világpiacról)

"

Annyira erőlteti az EU ezt, hogy közben tönkrevágja önmagát​

Újabb kockázatra derült fény: a 2030-ig tervezett vegyszertilalommal Brüsszel lenullázhatja az Európai Unió mezőgazdasági termékeinek nemzetközi kereskedelmét.
Nagy Kristóf, 2023. május 2. kedd, 06:33

"
a javaslat ellentétes lehet a nemzetközi kereskedelmi előírásokkal, ezért kiszorulhatnak a nemzetközi piacokról az Európai Unióban termesztett szántóföldi növények
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Mindez pedig azt jelenti, hogy ebből a búzából nem lesz könnyű jó kenyeret süttetni a pékekkel."

Márminthogy a tavalyi magyar búzatermésből. Ezért kell import búzával keverni.
Személyesen is megerősíthetem. Ha kenyeret sütök fél óra helyett 4 órát kell keleszteni, és egy csomó cukrot kell beletenni, hogy úgy-ahogy megkeljen.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 387
113
"Mindez pedig azt jelenti, hogy ebből a búzából nem lesz könnyű jó kenyeret süttetni a pékekkel."

Márminthogy a tavalyi magyar búzatermésből. Ezért kell import búzával keverni.
Személyesen is megerősíthetem. Ha kenyeret sütök fél óra helyett 4 órát kell keleszteni, és egy csomó cukrot kell beletenni, hogy úgy-ahogy megkeljen.
Javaslom, hogy csak ukrán búzát vegyél. Én maradok a hazainál! A kunsági lisztnél nincs jobb, a sikértartalma miatt a francia búzához is ezt keverik. A másik: a mezógazdaság nem a legkiszámíthatóbb dolog, hogy finom legyek. Idén szinte az összes gyümölcstől elbúcsúzhatok a kertemben. Egyszerűen virágos állapotban kétszer is lefagyott. Nincs gyümölcs a fákon. Ez van!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Javaslom, hogy csak ukrán búzát vegyél. Én maradok a hazainál! A kunsági lisztnél nincs jobb, a sikértartalma miatt a francia búzához is ezt keverik. A másik: a mezógazdaság nem a legkiszámíthatóbb dolog, hogy finom legyek. Idén szinte az összes gyümölcstől elbúcsúzhatok a kertemben. Egyszerűen virágos állapotban kétszer is lefagyott. Nincs gyümölcs a fákon. Ez van!
Nekem mondod? Pedig az idén méhek is voltak. A helyi paraszttól vettem búzát is, és kukoricát is. Mondjuk szivesebben vettem volna a negyedéért ukránt.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Nagyon erős szekunder szégyenérzetet és nyomokban hányingert érzek e moslék írójával kapcsolatban.
Szerk.: az ilyen aljadékok miatt kell főleg visszaaktiválni a sorkatonai szolgálatot.
Most jott szembe a hir, gondoltam beteszem. Akit erdekel vagy erintett szemezgethet belole.

Én a nagy meglepődést nem értem a szerző részéről, ebben semmi új nincs.
Én 10 éve kaptam ugyanilyen levelet a helyi önkormányzattól, aztán nem sokkal utána a programot, ami adott hétvégén volt a helyi sportcsarnokban (polgárvédelmi kiképzés, alaki dolgok), gyakorlót is biztosítottak, akinek szüksége volt rá. Fellebbezésnek helye volt, kis túlzással aki nem akart, az nem ment. (Ez egy, az azt megelőző évben árvízekkel komolyan súlytott területen volt, gondolom, ebből fakadóan jött a felbuzdulás.)
A helyi önkormányzatoknak eddig is nyitva volt a lehetőség ilyen típusú behívókra és volt amelyik élt is vele.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
alig várom hogy 40+ éves "diákokal" legyen tele a vidék, és a sav öntögető Indiai, Bangladeshi bagázs ingyen jogosítványt és munkát kapjon amíg a magyar az elmehet 300-500 000-ért +kenőpénz, személyautó jogosítványt szerezni, csak azért hogy személyautót vezethessen. Ja valamilyen teherautót szeretnél vezetni? fizess.

De minden rendben van a Fideszes középosztálynak mert a fő vajda nem engedi hogy letelepedjenek....egyenlőre.
Ezeknek minden jár basszák meg. Egyetemen könnyített számonkérés, ingyen jogsi..etc Nem baj hogy csak nyökögni tud angolul a kínai...naaaah..De minket magyarokat végig szopatnak.
A BKV fizeti a D kategóriás jogosítványodat, és közben is 700E a fizetés. Utána az Et is. És nem kérik a Ct sem! Most néztem utána, hátha BKV sofőrnek kell állnom.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 154
15 803
113
Egyelőre a Bizottság és az Európai Parlament korrupt, Sorosista semmirekellői nyúlják le a magyar emberek pénzét. Hogy utána hová lesz, ha megkapjuk, azt Bergnétől kérdezze meg ez a kretén, ha már korrupciózik, meg holmi uniós pénz ellopást emleget ...
 
Status
Not open for further replies.