[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 302
55 582
113



Én már nem merek ekkorát álmodni.


Mennyire kell mosott agyú balfasznek lenni ahoz,hogy a vajda békepártiságát komolyan vegye.....Hát,láthatjuk.
plusz mennyire kell mosottagyú idiótának lenni ahoz,hogy ne vegye észre azt,hogy jelenleg egy tűzszünet orosz érdek.
Dehát aki tipikus bunkó fikuszpropi stillben ir,attol mást nem is várhatunk.

Szar hánydék propagandát nyomsz.Mert egy hánydék csak arra képes.



Nem ám kiraknak innen ezzel a stílussal,megint.

Hát igen, Ukrajnában csak orosz báb lehet kormányon! Benne van abba az izébe, amit aláírtak a hogyishívjákok is a múltkor...
Még jó, hogy az ukránokat nem is kérdezi meg senki. Pedig ha a ruszkij mir annyira vonzó lenne az ukrajnaiaknak, akkor még mindig putyesz embere lenne a góré. Pont úgy, mint itthon.


Az,hogy Janukovicsot simán ,"oroszbarát" elnökként,legálisan,többséggel megválasztották,meg kit érdekel,mi?
1 napja sincs,hogy betette valaki a nácivezér srác interjúját,amiben elmondta, hogy szó sem volt a nagy európai integrációról,békéről,hanem megvolt a terv,hogy Ukrajnában megvan a potenciál,hogy megtámadják,legyōzzék,és felosszák Oroszországot,mert nekik móka az ölés,stb.
Posorhenko beszéde,amiben ígérte,hogy a pincében fognak rettegni,bezárva az Orosz gyerekek,mert nem mehetnek se iskolába,sem a játszótérre,stb.


Dedós primitivségű propihánydékra mégis mit válaszoljak?Irjak egy szonettet?

Én szégyenlem magam,bubu....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 150
15 779
113

Novák Katalin: Egész Magyarország kiáll Ukrajna területi integritása mellett​

"Oroszország nem érheti el katonai céljait, ezt nem engedhetjük meg” – mondta a köztársasági elnök.

Ez az idióta ri@anc takarodjon már a búbánatba!!!!!!!!!!!!


Úgyy-úgy. Mi meg takarodjunk az EU-ból.

20000 euro / migráns az új árfolyam

 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ja Fegyírék betámadnak? Vagy csak simán felfegyverzik, ha még nem tették meg, (AH figyelem!) az amúgyis lázadozó kelet-magyarországi "C" típusú szavazópolgárokat.


Vagyis, az ukrajnai események igencsak komoly ráhatással vannak a magyarországi helyzetre...
Össze kell hozni a szerbekkel egy hallgatólagos támogatást, a törökökkel meg szorosan együttműködni, a bolgár kapcsolatokat is felmelegíteni. Sajnos a lengyel-román tengely olyan ideológiai, geopolitikai erőkoncentráció, amivel szemben gyengék vagyunk. A horvátok prüszkölnek ránk, a szlovákokkal sem vagyunk kisegítve. A csehek meg inkább az angolszászokkal keresik a boldogulás.
Lassan bebizonyosodik, hogy a Monarchiának megvolt/ma is meg lenne a maga szerepe és értelme, bár a sógorok igencsak a bögyömben vannak...
Ha Ukrajna elesik, akkor a lengyel-román tengely is le lesz rendezve a medve által. Egyszer és mindenkorra. Itt fogja megmutatni a medve, hogy az egész NATO nem ér semmit, ugyanis a nyugat nem lesz hajlandó megdögleni e két ország miatt. Csak nem gondoljátok, hogy az orosz meg fog engedni egy ekkora és ellene irányuló angolszász érdekeltségű erőtér létrejöttét a határa mellett. Ne vicceljünk már! Én a lengyelek helyében nem ugrálnék. A románnak több esze van, lapít/sunyit.
A magyar-lengyel barátság kb. az Alibaba és a negyven rabló mese kategória. Ha volt is együttműködés, jellemzően kényszer szülte. A lengyel mindig a románt preferálta.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 241
37 092
113

Színjáték a határon: itthon is készül a lakosságcsere (+VIDEÓ)​

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
OMM fenyegetés...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Az ukrán nép egy meghatározhatatlan nagyságú része szeretett volna nyugati orientációt.
A többsége,különben a nyugati orientációju hatalom nem tudott volna megszilárdulni.
Ugyanis a majdan másnapján már fél ukrajna fellázadt a majdan ellen.
Polgárháború tört ki.Ebbe a polgárháborúba avatkozott bele Oo.
Egy darab tiltakozás nem hangzott el az imádott nyugatod részéről a nemzetiségi tvnyek ellen
1.Nem imádom a nyugatot-csak jobb nekünk a nyugathoz tartozni,mint a kelethez.
2,De,elhangoztak nemtetszések.Csakhogy az orosz beavatkozás miatt,stratégiai érdekből inkább félrenéztek.Mint irtam,ha nem lenne orosz expanziós szándék,akkor lett volna nyugati nyomás-de mivel van orosz nyomás,igy a nyugat becsukja a szemét.
3.Se Sun Tzut (nekem egy régi forditás van meg,amiben igy irják,igy szoktam meg),se Darwint nem érted.Spec darwini evolúció elméletből vizsgáznom kellett,Sun Tzun meg elég sokat kellett agyalnom,mire megértettem.Ami azt illeti,az ókori és középkori nyugati hadtudósok is leirták mindazt,mit az öreg kinai,csak nincsenek igy egybeszedve egy kis könyvecskébe a dolgok.Nemegy szintén használ hasonlatokat,de európai módon.Ez sokat segitett a kinai hasonlatok megértésében.Merthát elsőre én is azt mondtam Sun Tzura,hogy ez meg mi a bánatos búbánatot akar jelenteni?!?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A többsége,különben a nyugati orientációju hatalom nem tudott volna megszilárdulni.
nem is szilárdult meg.
Meglehetősen nagy területeken terrorral kellett megszűntetni az ellenkezést, és szintén hasonlóan nagy területen ahova nem értek oda időben, szolid árnyalatokkal teletűzdelve tiltakoztak a dolog ellen. Ezek az árnyalatok az elnézést, pont a nehéztüzérség gránátjának a hatókörében áll.
Polgárháború tört ki.Ebbe a polgárháborúba avatkozott bele Oo.
Tehát a nép elég része nem támogatta a majdant ahhoz, hogy fegyverrel is kész legyen harcolni a majdan ellen. tehát az állításod megbukott.
1.Nem imádom a nyugatot-csak jobb nekünk a nyugathoz tartozni,mint a kelethez.
1. Nekünk egyetlen helyhez jó tartoznunk, az a közép, még akkor is, ha ideiglenesen megszűnt ez a terület elég erősnek lenni az érdekérvényesítéshez.
2. Nem látom be, miben jobb nekünk az amikor brüsszel mondja meg, hogy ki a kulák, mint amikor moszkva mondta.
Amúgy rosszabb, 50 éven belül nem lesz magyar, ha maradunk az angol oldalon. Szóval nem is érdemes a gyerekeidet megtanítani erre a phrimitív nyelvre, mert addigra betiltják.
Spec darwini evolúció elméletből vizsgáznom kellett
speciel Evolúció biológiából szigorlatoznom kellett ami ugyanúgy nem érv, mint hogy neked vizsgáznod kellett darwini evolúció elméletből. Amit írtál:
A darwini erőforrásokért való harc.
egyszerűen nem igaz. Vagyis éppenséggel lehetne igaz, csak egy sokkal összetettebb viszonyrendszer mentén kellene megvizsgálni a paramétereket, hogy ténylegesen hol közös a két oldal nieche, és mik azok az erőforrások, amikért a harc megy. És innentől a világpolitika egy mondatosra szűkítése azzal, hogy a darwini erőforrásokért egy ostoba egyszerűsítés.
t,Sun Tzun meg elég sokat kellett agyalnom,mire megértettem.
bár alapból tartom, hogy Szun-ce esetében ma már az alapelvek egy része is meghaladott, de jelenleg nem azzal van a bajom, hogy Szun-cere hivatkozol, hanem ahogy teszed.
Pontosan ugyanolyan az egészből kiragadott, mint a liberálisok által állandóan idézett tartsd oda a másik orcádat is, mert írva vagyon az is, hogy nem azért jöttem én a földre, hogy békét hozzak, hanem hogy kardot.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 096
113
https://index.hu/kulfold/2023/06/09...g-magyarorszag-orban-viktor-alberto-alemanno/

Ezek, az egyre gyakrabban nyilvánosságra hozott és terjesztett elmélkedések, igen jól jelzik az eu szándékát és módszereit a saját szabályaik megkerülésére, megszegésére ha éppen ez az érdekük. A kötelező migrielosztást, pénzbüntetés terhe melett hozzávéve, elkerülhetetlennek tűnik, eme szarkupacból való távozásunk. Kérdés a mikor és a hogyan. Mindenesetre az biztos, hogy pénzt az eu-nak egy fillért sem szabad utalnunk, semmilyen címen, valamint az ő szerződés és szabályszegéseikkel párhuzamosan meg kellene kezdenünk, különböző - az eu által, a bizottság, tagokkal szembeni érdekérvényesítését lehetővé tevő - saját szervezeteinek legitimitásának és illetékességének felmondását. A közösen felvett hitelek ránk eső részét pedig vonják le a nekünk járó, de soha ki nem fizetett összegből.
Ezek után az összes létező jogi fórumon meg kell támadni a brüsszeli, jogsértő rendeleteket és a saját bírósága által, később hozott "ítéleteket", ha másért nem, hát azért, hogy minél szélesebb körben legyen a mi álláspontunk is ismert.
Mindezek után nyilvánvalóvá vált, az eu, jelenlegi formájában nem a szövetséges, még csak nem is partner, hanem az elnyomónk. Egyetlen lehetőségnek tűnik, ha minél előbb széthullik és majd valamikor teljesen új alapokon szerveződik újjá.
De az már egy másik világ lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
https://index.hu/kulfold/2023/06/09...g-magyarorszag-orban-viktor-alberto-alemanno/

Ezek, az egyre gyakrabban nyilvánosságra hozott és terjesztett elmélkedések, igen jól jelzik az eu szándékát és módszereit a saját szabályaik megkerülésére, megszegésére ha éppen ez az érdekük. A kötelező migrielosztást, pénzbüntetés terhe melett hozzávéve, elkerülhetetlennek tűnik, eme szarkupacból való távozásunk. Kérdés a mikor és a hogyan. Mindenesetre az biztos, hogy pénzt az eu-nak egy fillért sem szabad utalnunk, semmilyen címen, valamint az ő szerződés és szabályszegéseikkel párhuzamosan meg kellene kezdenünk, különböző - az eu által, a bizottság, tagokkal szembeni érdekérvényesítését lehetővé tevő - saját szervezeteinek legitimitásának és illetékességének felmondását. A közösen felvett hitelek ránk eső részét pedig vonják le a nekünk járó, de soha ki nem fizetett összegből.
Ezek után az összes létező jogi fórumon meg kell támadni a brüsszeli, jogsértő rendeleteket és a saját bírósága által, később hozott "ítéleteket", ha másért nem, hát azért, hogy minél szélesebb körben legyen a mi álláspontunk is ismert.
Mindezek után nyilvánvalóvá vált, az eu, jelenlegi formájában nem a szövetséges, még csak nem is partner, hanem az elnyomónk. Egyetlen lehetőségnek tűnik, ha minél előbb széthullik és majd valamikor teljesen új alapokon szerveződik újjá.
De az már egy másik világ lesz.
Ez így szerintem sem pálya már, hogy pénzt mondvacsinált okkal - még ha van is némelyiknek alapja, nekem nyilvánvalóvá vált mostanra, hogy bármit is alakítunk át a kívánalmaik szerint, akkor mondanak egy 28. újat, egyszerűen NEM AKARNAK FIZETNI - nem fogunk kapni akkor sem ha jár, a soros elnökségünket is pitiáner módon ellehetetlenítik, mindenben alánk basznak anyagilag és politikailag, mi a fasznak maradjunk de tényleg?

Az LMBTQ vagy a migránsok miatt fogja nekünk így megérni??! Ez egy süllyedő hajó, Szodoma és Gomorra egyben. Szomorú, mert valaha hittem benne hogy jó lesz nekünk az EU, mostanra azt látom hogy vakvágány a szavuk nem ér egy marék taknyot sem!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ez így szerintem sem pálya már, hogy pénzt mondvacsinált okkal - még ha van is némelyiknek alapja, nekem nyilvánvalóvá vált mostanra, hogy bármit is alakítunk át a kívánalmaik szerint, akkor mondanak egy 28. újat, egyszerűen NEM AKARNAK FIZETNI - nem fogunk kapni akkor sem ha jár, a soros elnökségünket is pitiáner módon ellehetetlenítik, mindenben alánk basznak anyagilag és politikailag, mi a fasznak maradjunk de tényleg?

Az LMBTQ vagy a migránsok miatt fogja nekünk így megérni??! Ez egy süllyedő hajó, Szodoma és Gomorra egyben. Szomorú, mert valaha hittem benne hogy jó lesz nekünk az EU, mostanra azt látom hogy vakvágány a szavuk nem ér egy marék taknyot sem!
Kitalálják még azt is majd, hogy minden, nem Magyarországon, ám magyar állampolgárokon elvégzett nemváltoztató műtét, hormonterápia vagy épp külföldi magyar kiskorúaknak szóló érzékenyítő program költségeit is rajtunk verik majd le.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 192
29 211
113
Ez így szerintem sem pálya már, hogy pénzt mondvacsinált okkal - még ha van is némelyiknek alapja, nekem nyilvánvalóvá vált mostanra, hogy bármit is alakítunk át a kívánalmaik szerint, akkor mondanak egy 28. újat, egyszerűen NEM AKARNAK FIZETNI - nem fogunk kapni akkor sem ha jár, a soros elnökségünket is pitiáner módon ellehetetlenítik, mindenben alánk basznak anyagilag és politikailag, mi a fasznak maradjunk de tényleg?

Az LMBTQ vagy a migránsok miatt fogja nekünk így megérni??! Ez egy süllyedő hajó, Szodoma és Gomorra egyben. Szomorú, mert valaha hittem benne hogy jó lesz nekünk az EU, mostanra azt látom hogy vakvágány a szavuk nem ér egy marék taknyot sem!
Szerintem azért nem akarnak fizetni, mert azt a pénzt már odaadták Ukrajnának. És most keresik az ürügyeket, hogy miért nem lehet. Mondjuk az is könnyen lehet, h az Ukrajnának adott pénzünk egy része meg bőröndökben vándorol vissza Kailikhoz meg Tarabellákhoz.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 096
113
A többsége,különben a nyugati orientációju hatalom nem tudott volna megszilárdulni.

Polgárháború tört ki.Ebbe a polgárháborúba avatkozott bele Oo.

1.Nem imádom a nyugatot-csak jobb nekünk a nyugathoz tartozni,mint a kelethez.
2,De,elhangoztak nemtetszések.Csakhogy az orosz beavatkozás miatt,stratégiai érdekből inkább félrenéztek.Mint irtam,ha nem lenne orosz expanziós szándék,akkor lett volna nyugati nyomás-de mivel van orosz nyomás,igy a nyugat becsukja a szemét.
3.Se Sun Tzut (nekem egy régi forditás van meg,amiben igy irják,igy szoktam meg),se Darwint nem érted.Spec darwini evolúció elméletből vizsgáznom kellett,Sun Tzun meg elég sokat kellett agyalnom,mire megértettem.Ami azt illeti,az ókori és középkori nyugati hadtudósok is leirták mindazt,mit az öreg kinai,csak nincsenek igy egybeszedve egy kis könyvecskébe a dolgok.Nemegy szintén használ hasonlatokat,de európai módon.Ez sokat segitett a kinai hasonlatok megértésében.Merthát elsőre én is azt mondtam Sun Tzura,hogy ez meg mi a bánatos búbánatot akar jelenteni?!?
Oroszbarát pártok betiltása, politikusok összeverése, fegyveres szabadcsapatok terrorja, gyilkosságos országszerte épp elég megfélemlítő erővel bír.
Nálunk pl, a tanácsköztársaság 133 napig fenn tudott maradni. Biztos annak is volt többségi támogatottsága.


Polgárok jól megválasztott, kicsi csoportja kapott az usa-tól 5 milliárd dodót, meg némi támogatást ehhez a "polgárháborúhoz".

Bölcsészből, vagy hivatásosból lettél kamionos?
Csak mert nem rémlik, hogy az ehhez szükséges kategóriákra, vagy ADR vizsgához szükség lenne Darwin, Sun Tzu, vagy Mao műveinek ismeretére.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csütörtökön hajnalban Orbán Viktor miniszterelnök összehívta a Védelmi Tanácsot az ukrán-orosz háborúban fokozódó harcok miatt - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/260136/
Ettől nem teljesen függetlenül az jutott eszembe, hogy Zselé kiszivárogtatott beszédéből pl. az Oroszország területe elleni támadás már megvalósult, viszont a Barátság-vezeték felrobbantása vagy elzárása még nem történt meg... Mondjuk ha erre nem készültek fel (szépen csendben!) az illetékesek, akkor lehet meg is érdemeljük a sorsunkat. :rolleyes:
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mennyire kell mosott agyú balfasznek lenni ahoz,hogy a vajda békepártiságát komolyan vegye.....Hát,láthatjuk.
plusz mennyire kell mosottagyú idiótának lenni ahoz,hogy ne vegye észre azt,hogy jelenleg egy tűzszünet orosz érdek.
Dehát aki tipikus bunkó fikuszpropi stillben ir,attol mást nem is várhatunk.
Tessék:

11 élet megmentve, 11 magyar kimentve a pokolból

Orbán politikájának köszönheti ez a 11 az életét és azt,hogy nem kell visszamenniük a kéksárga szarfészekbe.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Tessék:

11 élet megmentve, 11 magyar kimentve a pokolból

Orbán politikájának köszönheti ez a 11 az életét és azt,hogy nem kell visszamenniük a kéksárga szarfészekbe.
Egy ország vezetésének az orszag erdekeit előbbre kell helyeznie az egyes egyenek erdekeinek.Hogy ez kegyetlen matematika?Az,kutyakegyetlen.
Katonai viszonylatban ugyan ez megvan .Adott estben a vezénylő pk-nak katonakat kell felaldoznia a hadmuvelet,a hadsereg,az ország érdekében.Sok ilyen döntésre kenyszerult pk visszaemlékezéseiből kivilaglik,hogy evtizedek mulva se tudtak magukban elrendezni a feláldozott eletek árát.30 év múlva is azon agyaltak,hogy hogyan csinalhattak volna jobban,kevesebb aldozat árán
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
Otelló Gyulaházán.... Ez a harc per pill tőlünk 2 ezer kilométerre folyik, nem az ukrán - magyar határtól 5 km-re. Sem beleszólásunk, sem befolyásunk nincs a jelenleg zajló harci cselekményekre. Mi a szart kell akkor ebből ekkora felhajtást csinálnia a magyar kormánynak? Megvéd minket a kormány? Most ebben a konkrét esetben mitől? A fasznak kell ez a parasztvakítás.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 469
113
c068a4859c650a61a761eddf7821d166.jpg
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 035
93
Otelló Gyulaházán.... Ez a harc per pill tőlünk 2 ezer kilométerre folyik, nem az ukrán - magyar határtól 5 km-re. Sem beleszólásunk, sem befolyásunk nincs a jelenleg zajló harci cselekményekre. Mi a szart kell akkor ebből ekkora felhajtást csinálnia a magyar kormánynak? Megvéd minket a kormány? Most ebben a konkrét esetben mitől? A fasznak kell ez a parasztvakítás.
Nem akarok rémhíreket terjeszteni - de már sokan írták itt, hogy mi itt csak kb. ötletelünk; szvsz biztosan van olyan információ, amivel nem rendelkezünk (aki meg birtokában van, nem mondhatja el) - szóval lehet, hogy történni fog valami, aminek nem fogunk örülni. Biztosan nem az ásványvízért, meg a pogiért ültek össze...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
Nem akarok rémhíreket terjeszteni - de már sokan írták itt, hogy mi itt csak kb. ötletelünk; szvsz biztosan van olyan információ, amivel nem rendelkezünk (aki meg birtokában van, nem mondhatja el) - szóval lehet, hogy történni fog valami, aminek nem fogunk örülni. Biztosan nem az ásványvízért, meg a pogiért ültek össze...
Minket érintően nem hinném, hogy bármi érdemleges történne. Max ha a ruszkik ledobnak egy taktikai nukit, de szerintem ennek kb zéró az esélye. De persze lehet, hogy tévedek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
Status
Not open for further replies.