[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 150
7 634
113
Az a baj a párt-fanatista nyugdíjas elmei szinten tengődő embereknél hogy amíg nem őt rugja ki a cég a retardált indiaiért cserébe és amíg nem látja a rezsi számláján a nagyobb mint megígért összeget addig nem tér magához. Addig hülye kuruc és Orbán egy géniusz mert nem az én orromat borítja már el a szar.
Beköltöztetnénk Jurgent egy Szabolcsi falucskába, kapna egy gyári melót, rögtön egy hétre rá szapulná a géniuszát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Igen sokminden van ott, de miből vegyenek el? Oktatás? Egészségügy? Ezekben amúgy sincs elég pénz. Vagy a legnagyobb tétel szociális juttatásokból? Másnap forradalom lenne...
Nem lenne. Amikor a dzsipóktól elvették se volt. A generációkkal ezelőtti Kádár-diktatúrái nagyon nem evidenciák 2024-ben.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 993
113
Ezt olvassátok el! Ez így egyben a német köztévében, hát, nos, b+, ..., megérdemlik a sorsukat, a kormányukat, a liberálisaikat.


Minden szál egy Budapesttől délre fekvő kis faluban fut össze.” Ez volna Felcsút, ami határozottan nyugatra van a fővárostól. Legalább egy 1944-es katonai térképet megnézhettek volna, akkoriban biztos jobban eligazodtak." :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113

Orbán Viktor: A bizottság B terve Magyarország számára A terv!​

„Jó látni, hogy az Európai Bizottság jól halad a B terv kidolgozásában” – fogalmazott a magyar miniszterelnök.

– írta Orbán Viktor az X-en.


Van bennem némi bizonytalanság, ez most sziklaszilárd álláspont vagy taktikai lépés a forrásokért. Meglátjuk!
Taktikai lépés a forrásokért
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak a szokásos. Megint gondok vannak a kurucnál a szövegértéssel.
Én még emlékszem erre.
És te?
Mert már rúgtak ki magyarokat vendégmunkások miatt éppen karácsony előtt néhány nappal, de mit számít ez, ugye nertárs?

d_mtz20150608032-1024x576_wm.jpg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 646
113
Én még emlékszem erre.
És te?
Mert már rúgtak ki magyarokat vendégmunkások miatt éppen karácsony előtt néhány nappal, de mit számít ez, ugye nertárs?

d_mtz20150608032-1024x576_wm.jpg

A politikai szféra és a magánszektor két külön terület. Én is olvastam olyan cikket, amely leírta, hogy a termelő egységek szívesebben alkalmazzák az ázsiai vendégmunkásokat, mert a családjuk messze van, s emiatt is hajlandók a túórára, nem kötik őket ünnepek stb. A bérigényük szerényebb, mint a magyar munkavállalóké. A kormány -mikor ezek a folyamatok láthatóvá váltak- hozott intézkedést. Majd kiderül, milyen eredménnyel.
De ezzel kapcsolatban eszembe jutottak azok az ellentétek, amik a közép-kelet-európai vendégmunkások és a helyi munkaerők között voltak. Egy ideig nem is mehettek dolgozni Nyugatra aZ EU-ba felvett új országokból. Ez ismétlődik meg, csak most nálunk.
Mondjuk az arab és afrikai migránsok döntő többsége nem a munkáért, hanem a segélyért jön Európába, ők nem veszélyeztetik a hazai munkaerőt, viszont a szociális kasszát kimerítik.
Itt a legnagyobb hunyók a gazdasági szereplők!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 646
113


Én jobban szeretném, ha nem venne fel hitelt az EU, hanem B tervként minden állam külön segítené Ukrajnát a saját költségvetéséből. A közös döntésnek nincs felelőse, az egyes országok lakossága nem közvetlenül érzi ennek a terhét, ezért nem is fogja a politikusait elszámoltatni. Régi jó közmondás: "Közös lónak túrós a háta."
Viszont nem látunk bele (Inkább nem láthatunk bele!) ezekbe az alkukba, amelyek döntő része a háttérben zajlik. Szerintem - legalábbis remélem - akik résztvevői ennek, azok pontosan kiszámolják a nyereség-veszteség egyenlegét.
Ettől függetlenül - bár én értékelem Orbán Viktor miniszterelnök úr érdekérvényesítő taktikáját - morálisan veszteségként élem meg ezeket a visszakozásokat. Tudom, nem a moralitás a politika fő terepe, de mégis!
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and ravenlord

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 454
63 896
113
És ki teszi lehetővé ilyen nagy számban a vendégmunkások foglalkoztatását?
Brüsszel? Soros?
Ki nem folytatott olyan gazdaságpolitikát 13 éven keresztül, hogy a magyarok jelentős része inkább külföldön keres boldogulást?
Brüsszel? Soros?
Láss egy kicsit túl a belpolitikán. Magyarország nem ok nélkül van lenntartva a közepesen fejlett gazdaságok csapdájában.
Az ilyen országokból természetes az elvándorlás, mert a gazdagabb országok, esetünkben a Nyugat a saját profitja védelme érdekében tartja fenn a potenciálkülönbséget.
Ha Magyarország utolérte vona fejlett Nyugatot, akkor a fejlett Nyugat és Magyarország közt megsznt volna az a különsbég, ami a nyugati befektetők számára a befektetásük fialását hozó profitot eredményezi.
Ezért nálunk magasak az árak, alacsonyak a bérek és akinek ez nem tetszik az elmegy Nyugatra melózni, de ott is a helyi bér feléért, ami a Nyugatnak így is, úgy is tiszta nyereség.
A tőlönk keletebbre, délebbre levő államokból meg hozzánk jönnek melózni, ugyanezen okokból.
Az egész globális népvándorlás oka ez a gazdasági potenciálkülönbség, ami a természet törvényei szerint egyszer majd megfordul.

Magyarán, idehaza nem lehet, nem lehetett más gazdaságpolitikát folytatni, mint azt, ami történt és teljesen természetes, hogy innen elvándorolnak Nyugatra az emberek, ahogy elvándorolnak a térség összes országából.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 454
63 896
113
Én jobban szeretném, ha nem venne fel hitelt az EU, hanem B tervként minden állam külön segítené Ukrajnát a saját költségvetéséből. A közös döntésnek nincs felelőse, az egyes országok lakossága nem közvetlenül érzi ennek a terhét, ezért nem is fogja a politikusait elszámoltatni. Régi jó közmondás: "Közös lónak túrós a háta."
Viszont nem látunk bele (Inkább nem láthatunk bele!) ezekbe az alkukba, amelyek döntő része a háttérben zajlik. Szerintem - legalábbis remélem - akik résztvevői ennek, azok pontosan kiszámolják a nyereség-veszteség egyenlegét.
Ettől függetlenül - bár én értékelem Orbán Viktor miniszterelnök úr érdekérvényesítő taktikáját - morálisan veszteségként élem meg ezeket a visszakozásokat. Tudom, nem a moralitás a politika fő terepe, de mégis!

Túros, nem túrós.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113

 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ha Magyarország utolérte vona fejlett Nyugatot, akkor a fejlett Nyugat és Magyarország közt megsznt volna az a különsbég, ami a nyugati befektetők számára a befektetásük fialását hozó profitot eredményezi.
Magyarán, idehaza nem lehet, nem lehetett más gazdaságpolitikát folytatni, mint azt, ami történt és teljesen természetes, hogy innen elvándorolnak Nyugatra az emberek, ahogy elvándorolnak a térség összes országából.
Azért valahogy mégiscsak létesülnek üzemek, gyárak a fejlett nyugaton is...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 646
113
És ki teszi lehetővé ilyen nagy számban a vendégmunkások foglalkoztatását?
Brüsszel? Soros?
Ki nem folytatott olyan gazdaságpolitikát 13 éven keresztül, hogy a magyarok jelentős része inkább külföldön keres boldogulást?
Brüsszel? Soros?
Nyugaton ki teszi lehetővé a vendégmunkások foglalkoztatását? És igen! Bizonyos értelemben és mértékben Brüsszel és Soros. Gondolj a migrációra, amiért folytonosan kapunk a fejünkre. Az EU egy bonyolult szabályrendszer alapján működik, amit mi, egyszerű halandók nem is látunk át. At unokaöcsém Brüsszelben él, dolgozik energetikai területen. El nem tudod képzelni, milyen bonyolult rendszerben működik például a villamosenergia európai halózata. Egyébként magyar szakember vezetője van ennek az intézménynek. Azt is tőle tudom, hogy európai viszonylatban Magyarország villamosenergia-rendszere az egyik legjobb.
Az új gazdaságpolitikánk nem 13 éves, hanem már több mint 30 éves. És bizony, mint minden lépésnek a te életedben is, vannak következményei, kényszerű lépései. A kezdeti lépések közül utólag elég sok bizonyult rossz döntésnek. És ezek hatnak ma is, behatárolják a mindenkori politikai vezetés mozgásterét.
De nem csupán ez. Rémlik neked, hogy volt egy COVID, most zajlik az ukrán-orosz háború? Magyarország nem a Holdon van, hanem itt Európa közepén, nem szabadulhat meg a külső világgazdasági hatásoktól.
A magyarok nem jelentős része, hanem egy kisebb hányada ment külföldre dolgozni. Nem túl régen megnéztem egy Kanadába ment fiatal pár beszámolóját. Nincs kolbászból a kerítés ott sem. A hozzászólásokban volt olyan, aki készül visszatérni Magyarországra, mert taszítja a sok drogos és egyéb körülmények.
Egy kicsit összetettebb a világ, mint ahogy te látod.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Ezt olvassátok el! Ez így egyben a német köztévében, hát, nos, b+, ..., megérdemlik a sorsukat, a kormányukat, a liberálisaikat.


Minden szál egy Budapesttől délre fekvő kis faluban fut össze.” Ez volna Felcsút, ami határozottan nyugatra van a fővárostól. Legalább egy 1944-es katonai térképet megnézhettek volna, akkoriban biztos jobban eligazodtak." :D
A német közszolgálati tévé a legszórakoztatóbb. Minden perce arany a műsornak. A németek szokás szerint minden ideológialát túltolna és hülyét csinálnak jó esetben csak magukból,
 
Status
Not open for further replies.