[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 779
113
Most a fidesz a saját középosztályának megteremtésén munkálkodik. Baj? Nem tudom. Szerintem inkább gazdagodjon egy Mészáros Lőrinc (aki itthon foglalkoztat, adózik és költekezik), mint egy külföldi. A másik, hogy mindennel együtt jelentősen kevesebbet lopnak, mint az mszp-szdsz kurzus (IMF hitel eltűnése, privatizációk, stb). Ami pedig a műemlékrombolást illeti; érdemes megnézni egy 20 évvel ezelőtti Szegedet és egy mait. A legnagyobb szégyenfolt, hogy még Bálint Sándor (a legszögedibb szögedi) szülőházát is lebontotta a Vodka elvtárs. Nem voltam-vagyok fideszes, mindenesetre sanszos, hogy legközelebb oda x-elek.

Nem, ők ne ma saját középosztályt akarják megteremteni. Pont a középosztály kezdi eyre jobban rühellni őket.

Ők egy saját hűbéresi/tőkés osztályt akarnak.

De ne mfog összejönni, mert egy kontraszelektált társaság, akiknek nincs annyi agya, hogy hatékonyan bánjanak a pénzzel, folyamatos közpénzlenyúlást igényel a fenntartásuk, ami a hazai források egyre növekvő mértékű lenyúlásához vezet.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 779
113
Elég bolsevik-liberális dolog ez a gondolatjavítgatás. Nem írtam félre. A Horn érától-Gyurcsány-Botka tengelyig bezárólag NINCS olyan bal-lib holdudvar, amely ne 90%-felett zsírosította volna a külföldi cégeket (autópálya, viadukt megvan még?).
Az, hogy kiragadsz egy (azaz egyetlen) példát, amelyet bizonyítékkal (hol a kajmán szigeteki számla bejegyzése) nem támasztasz alá, szemben a másik oldallal, ahol már Brüsszel is milliárdokat követel vissza... na ez a csúsztatás legteteje.

Attól, hogy a ballib lopott a fideszes lopás sem lesz jobb. A ballib megkapta a büntetését a szavazóktól - az igazságszolgáltatástól a nagy arc ellenére sem.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 854
113
Nem, ők ne ma saját középosztályt akarják megteremteni. Pont a középosztály kezdi eyre jobban rühellni őket.

Ők egy saját hűbéresi/tőkés osztályt akarnak.

De ne mfog összejönni, mert egy kontraszelektált társaság, akiknek nincs annyi agya, hogy hatékonyan bánjanak a pénzzel, folyamatos közpénzlenyúlást igényel a fenntartásuk, ami a hazai források egyre növekvő mértékű lenyúlásához vezet.
Már lassan egy alternatív valóságból nézed a jelent.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 606
16 328
113
Nem egyik lopás sem jobb. De miféle büntetés megkapásáról disputálunk? Kezdeném még a 2002-es kormányváltás hídi eseményeivel, ahol pár szerencsétlent véresre verettek a rendőrökkel. A privatizációig már nem kanyarodnék vissza. Utána olyan szintű lopásra rendezkedett be a baloldal, ami világ szinten példa nélküli. Autópálya építése az Alföldön, helyi homokbányákkal 3-4 szeres áron épült, mint a horvát hegyátfúrással telerakott párja. A felesleges viadukt 4-5 ször volt drágább, mint az usában a sivatag közepén (építőiparhoz nem értőknek mondanám, hogy 50°C-fok felett több száz kilométert utaztatni az előkevert betont, nem kis feladat) épült szakadék felett (sziklába cölöpalapozott) áthidaló híd. Említhetném a löszdombokba alagutat fúró párját. Közben emelkedett az államadósság, amelett, hogy 2006-ban már hibahatáron belül volt, hogy növekedik ez vagy zuhan a GDP (0%). Ekkor indult a Magyarország kilő plakátkampány (emlékszünk a nyílvesszőre). Aztán példátlanul elbakizott világválság menedzselés (IMF hitel teljes lenyúlása). Ezek több száz, ha nem ezer milliárdos lenyúlások. Akkor volt a Magyar GDP olyan 20-21 ezer milliárdnyi. Ehhez képes most közel 30 ezres ez a tétel. Többet keresek én is. Kevesebbet dobunk el rezsire (mit is mondott Ledvai Ildi...lassan mondom...csak 6-8 gáz áremelés volt).
Ergó van különbség, hogy teljesítés nélkül lop valaki (a la mszp), vagy haveri körnek játszik át beruházást (ami az előző rendszerben kizárólagos volt).
És közben olyan szintű hivatali visszaélések, mint 2006 őszétől, csak a "fejlett" diktatúrákban voltak. Komolyan nonszensz, hogy az egykori kommunista káderek oktatnak most demokráciát...többek közt nekem is. Anno voltam olyan hülye, hogy beültem szavazat számolni. Mellém ült az mszp-s delegált. Fejtegette, hogy jó lenne a jobbikkal koalíció, meg miért nem szavazok az mszp-re. Mondtam neki, hogy ennek az a feltétele, hogy a nagyapámtól elvett házat visszakapjuk, és feltámasszák a másik nagyapámat, akit a komcsik bebörtönöztek és meg sem ismerhettem.
Alternatív valóság dumával meg ne gyere, mert már nagyon unom, hogy olyanok oktassanak ki, akik nem hajlandóak a tényekről tudomást szerezni, akik úgy rikácsolnak diktatúrát, hogy fingjuk nincs róla (sajnos mi átéltük, mindenestől... az akkor gyerek szüleim sem tanulhattak tovább, mert pici gyerekként is a nép ellenségei voltak).
Nem személyeskedésnek szántam, harag ne legyen. Maradok hazaszerető, antikommunista...de nem náci!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nem egyik lopás sem jobb. De miféle büntetés megkapásáról disputálunk? Kezdeném még a 2002-es kormányváltás hídi eseményeivel, ahol pár szerencsétlent véresre verettek a rendőrökkel. A privatizációig már nem kanyarodnék vissza. Utána olyan szintű lopásra rendezkedett be a baloldal, ami világ szinten példa nélküli. Autópálya építése az Alföldön, helyi homokbányákkal 3-4 szeres áron épült, mint a horvát hegyátfúrással telerakott párja. A felesleges viadukt 4-5 ször volt drágább, mint az usában a sivatag közepén (építőiparhoz nem értőknek mondanám, hogy 50°C-fok felett több száz kilométert utaztatni az előkevert betont, nem kis feladat) épült szakadék felett (sziklába cölöpalapozott) áthidaló híd. Említhetném a löszdombokba alagutat fúró párját. Közben emelkedett az államadósság, amelett, hogy 2006-ban már hibahatáron belül volt, hogy növekedik ez vagy zuhan a GDP (0%). Ekkor indult a Magyarország kilő plakátkampány (emlékszünk a nyílvesszőre). Aztán példátlanul elbakizott világválság menedzselés (IMF hitel teljes lenyúlása). Ezek több száz, ha nem ezer milliárdos lenyúlások. Akkor volt a Magyar GDP olyan 20-21 ezer milliárdnyi. Ehhez képes most közel 30 ezres ez a tétel. Többet keresek én is. Kevesebbet dobunk el rezsire (mit is mondott Ledvai Ildi...lassan mondom...csak 6-8 gáz áremelés volt).
Ergó van különbség, hogy teljesítés nélkül lop valaki (a la mszp), vagy haveri körnek játszik át beruházást (ami az előző rendszerben kizárólagos volt).
És közben olyan szintű hivatali visszaélések, mint 2006 őszétől, csak a "fejlett" diktatúrákban voltak. Komolyan nonszensz, hogy az egykori kommunista káderek oktatnak most demokráciát...többek közt nekem is. Anno voltam olyan hülye, hogy beültem szavazat számolni. Mellém ült az mszp-s delegált. Fejtegette, hogy jó lenne a jobbikkal koalíció, meg miért nem szavazok az mszp-re. Mondtam neki, hogy ennek az a feltétele, hogy a nagyapámtól elvett házat visszakapjuk, és feltámasszák a másik nagyapámat, akit a komcsik bebörtönöztek és meg sem ismerhettem.
Alternatív valóság dumával meg ne gyere, mert már nagyon unom, hogy olyanok oktassanak ki, akik nem hajlandóak a tényekről tudomást szerezni, akik úgy rikácsolnak diktatúrát, hogy fingjuk nincs róla (sajnos mi átéltük, mindenestől... az akkor gyerek szüleim sem tanulhattak tovább, mert pici gyerekként is a nép ellenségei voltak).
Nem személyeskedésnek szántam, harag ne legyen. Maradok hazaszerető, antikommunista...de nem náci!
Ez pontosan tudom. Én a kérdésem arra, irányúlt hol balliberális banda valóban megkapta e megérdemelt büntetését szerintem nagyon nem!!!
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Helyes.

Felkészül Orbán, Rogán, Bácskai, Mészáros és tsai.

Van egy olyan érzésem, hogy előbb fog Janiczak Dávidka csíkos ruhát viselni, mint az említettek. :)
Mert Dávidka piszkos ügyéről legalább egy nyomorult hangfelvétel bizonyíték van, Orbánnal szemben meg semmi nincsen a vádaskodáson kívül. Kb. úgy, ahogyan 2002 előtt is. A 2002-es fordulat után az MSZP-SZDSZ kormány részletes vagyonvizsgálatot végzett vele kapcsolatban, és kiderült mennyi volt az alapja a vádaskodásuknak: 0. Nulla - hogy neked is érthető legyen.
Egyébként az érdekelne, hogy milyen tisztséget töltesz be a Jobbikban. Alapszervezeti elnök, esetleg valami egyszerű alkalmazott, akire a faék egyszerűségű, orbáncigányozós, felcsúticigányozós moslék terjesztését bízzák? Mert hogy valakiben ennyi rosszindulat legyen, és ennyire félrevezetett legyen, azt nehezen tudom elképzelni
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 137
113
Szíjjártót ki látta az RT -n tegnap? Sosem volt a kedvencem, de két kb. félórás riportot is láttam vele, az egyiket Sophie Shevarnadze, a másikat Oksana Boyko csinálta vele, s megmondom őszintén szerintem nagyon jól tolta, főleg a Worlds Apartban volt olyan érzésem, hogy mindenre azt és úgy válaszolta, ahogy és amit én is tenném. Jó pont neki, nőtt a szememben!
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Szíjjártót ki látta az RT -n tegnap? Sosem volt a kedvencem, de két kb. félórás riportot is láttam vele, az egyiket Sophie Shevarnadze, a másikat Oksana Boyko csinálta vele, s megmondom őszintén szerintem nagyon jól tolta, főleg a Worlds Apartban volt olyan érzésem, hogy mindenre azt és úgy válaszolta, ahogy és amit én is tenném. Jó pont neki, nőtt a szememben!
Én akkor kaptam fel rá a fejemet,mikor 2015től ekéztek minket "nyugatról". (lassan Közelebb-Kelet)
Simán konfrontálódott mindenkivel.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ja, rettegek. A paplan alatt vacogok Vona félelmetes támogatottságától. Az is az egyik helyes kis ellenzéki bugyutaság a sok közül, hogy Orbán mindenkitől fél. Gyurcsánytól, Botkától, Vonától, Juhásztól. Mert hát ugye, annyira jelentősek, hogy tőlük csak félni lehet. :D
Egyébként nem tudom, nekem mit kéne féltenem, amikor semmilyen állami funkciót nem vállalok, semmilyen funkciót nem töltök be, de te biztosan tudod ezt is. Bennem egy rossz érzés van, ha arra gondolok, hogy miféle minőségű alakok, miféle morális törpék kerülhetnek hatalomra, akik megint társadalmi és gazdasági csődbe sodorhatják az országot. Ez a nyomasztó, rossz érzés megvan bennem, ezt bevallom, hogy valami jó hír is legyen számodra.

A közpénz lopás egy újabb blöff, Karácsony pl. beismerte, hogy erre semmiféle bizonyítéka nincsen. Ahogyan a többi nímandnak sincsen, és a nímandok ötödvonalbeli szócsöveinek sincsen. Akik közpénz lopásról beszélnek, olyan dolgokat kevernek ide, ami nem lopás, csak éppen Fidesz közeli embereket fizetnek ki valamilyen szolgáltatásért. Fogalmi zavarban szenvedtek, de ezen nem tudok segíteni. Ezen még a suliban kellett volna.

Az ország megfelelő pénzügyi helyzete, a nem elszállt költségvetés, a béremelések mindenre utalnak, csak arra nem, hogy itt valami páratlan korrupció lenne, ami élhetetlenné tenné ezt az országot.
Azért Mészáros meggazdagodása nem hagy nyugodni, és van még pár érdekes dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Morál? Azt se tudod mi az.

Amúgy jó látni, hogy picit be vagy tojva. De meg is érdemlitek. A saját gátlástalanságotok és mohóságotok ütött vissza. A semmi nem elég, mindent mi akarunk hozzáállás.

Amikor pl. nem fogadtok el egy Jobbik javaslatot a Trianon emlékévről, és még meg is mondja Lázár, hogy csak azért nem, mert az jobbikos javaslat.

Amúgy nem a választási rendszerrel van itt a baj, ennyiből nem jó a videó.

A baj azzal van, hogy a fidesz következmények nélkül lophatják a közpénzt - mert nem csak a közpénzek lenyúlása a fontos hanem a vádhatósági jogkör birtoklása is - , és használhatják fel azt a nyilvánosság torzítására, miközben egyes fidesznyik véglények azon keseregnek, hogy egy ellenzéki pártnak miből van pénze havi egy szórólap kiadására.
2006 óta a jobbikra szavaztam. Most nem tudom kire fogok. Ne haragudj, de ez a cuki beszólogatós zsebfidesz, amit a jobbikból csinált Lajos, nem annyira félelemkeltő. Sőt mi több, egyik mikropárt se igazán az. Már most borítékolom a 2018 as fidesz győzelmet. A kérdés csak a mennyivel lesz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Szíjjártót ki látta az RT -n tegnap? Sosem volt a kedvencem, de két kb. félórás riportot is láttam vele, az egyiket Sophie Shevarnadze, a másikat Oksana Boyko csinálta vele, s megmondom őszintén szerintem nagyon jól tolta, főleg a Worlds Apartban volt olyan érzésem, hogy mindenre azt és úgy válaszolta, ahogy és amit én is tenném. Jó pont neki, nőtt a szememben!
Szijjártó egy kellemes meglepetés! Előtte a magyar külpolitika üres fogalom volt.
Külügyminisztereik nyámnyila alkok voltak.
Erre Szijjártó Péter képes nemzetközi szinten is erélyesen fellépni! Ami tiszteletet parancsol!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 186
113
Szíjjártót ki látta az RT -n tegnap? Sosem volt a kedvencem, de két kb. félórás riportot is láttam vele, az egyiket Sophie Shevarnadze, a másikat Oksana Boyko csinálta vele, s megmondom őszintén szerintem nagyon jól tolta, főleg a Worlds Apartban volt olyan érzésem, hogy mindenre azt és úgy válaszolta, ahogy és amit én is tenném. Jó pont neki, nőtt a szememben!
Talán ragad rá valami Lavrovtól, és nehogy itt most valaki elkezdjen ügynöközni meg orosz vészezni, pusztán Lavrov világklasszis diplomáciai képességeire értettem. Az öreg messze viszi a prímet a világ diplomatái közt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 816
113
A magyar pártpolitika kitárgyalását meg ne itt folytassátok légyszíves! Van erre külön kantin topik! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 137
113
Azért Mészáros meggazdagodása nem hagy nyugodni, és van még pár érdekes dolog.
Nyilván. Egyértelmű dolgokat látok én is, ahogy utaltál rá te is. Viszont az szerintem duma, hogy a Fidesz, és CSAK a Fidesz lop. Amit én látok, hogy nem szentek ŐK sem, csak közben azért fejlődik az ország, és én/családom/környezetem jobban élek. Ennyi számít. Én is egy volt Jobbik szavazó vagyok...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 137
113
Talán ragad rá valami Lavrovtól, és nehogy itt most valaki elkezdjen ügynöközni meg orosz vészezni, pusztán Lavrov világklasszis diplomáciai képességeire értettem. Az öreg messze viszi a prímet a világ diplomatái közt.
Kerry is jó volt, de igen, Lavrov ott van a szeren. Meglepő volt végre egy olyan külügyminisztert látni, aki szenvtelenül - kötetlenül/zsigerből rávágja hogy "őrület" amikor a riporternő arról beszél, hogy minket támadnak Brüsszelből a migráncs kérdés miatt, így reflexből, közbeszólásként, és nem egy bólogató megalázkodó kutyát játszik.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
Status
Not open for further replies.