[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://24.hu/belfold/2017/09/19/orban-nem-gyozott-meg-senkit-csak-elore-latta-hogy-esni-fog/
Nem értem ez miért csak most vált világossá...Izrael a palesztinok ellen az USA a mexikóiak ellen hasonló intézkedéseket (kerítés, falak, erős határőrség és ellenőrzés) foganatosít már évtizedek óta. Ja, hogy ők nem a szegény szomszédaink hanem menekültek akik más elbírálás alá esnek...Semmi gond csak meneküljenek máshová és ne rajtunk keresztül. Valamint ne akarják őket utólag a nyakunkba varrni az olyan országok akik szinte nem tettek eddig semmit a probléma megelőzésére/megoldására és most már a tűz oltásánál tartanak.
A lényeg az, hogy az EU migráns kezelési próbálkozásai hatékonytalanok és megkésettek voltak. Mi pedig helyén kezeltük a dolgot és nem tudtak eltántorítani a céljainktól. Ezt utólag többen felismerik, viszont sohasem fogják hivatalosan beismerni. Itt egy kérdés van? A brüsszeli elutasító ítéletet követő támogató hangulatot a kormány ki tudja használni a jövő év eleji választásokon. Azonban ha közben vagy utána beérnek az EU-s szankciók akkor vajon meddig tart ki a kormány és a közvélemény migráns ellenes hangulata...már ha lesznek szankciók. Mert ugye jogilag még ez is kérdéses.

Ez a komment nagyon tetszett:

"Orbán azt mondta, esni fog, és vett egy esernyőt.
Juncker azt mondta, nem fog esni, majd felháborodott, hogy Orbán szerint esni fog.
Most épp ömlik.
Juncker most azt mondja, hogy esik. De persze nem orbánnak volt igaza.
És akkor most, ha tudjuk mi lesz, a többi idióta meg nem hiszi el, akkor ne mondjuk, mert nem fognak szeretni?"
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 876
113
Őszinte leszek én támogatnám. Legalább lenne egy olyan hely mint a szíriai idlib. Napi életkép lenne az egymás "kaszával,viperával egyéb szúró vágó eszközökkel" püffölő családok.ami autonom nélkül is jelen van a "vad" vidéken. És még sorolhatnám a mellette szóló érveket. A lényeg hagyjuk őket kibontakozni. És pár év vagy évtized múlva várjuk meg a végét.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Csak okosan. Az lenne az ideális ha ezeket a sajátjaik fenyegetnék és bántanák.
Nekem az nem fér a fejembe, hogy ezek nem gondolják végig, nem lesz kitől a segélyt levonni? Hiába várják majd a postást tömött sorokban... Ha lenne eszük, hálásak lennének, és megpróbálnának élni a lehetőséggel ami számukra is adott a kitöréshez, tanulni, tanulni, tanulni! Amikor tolvaj vagy, de az adott országodban alig van értékteremtés, ellenben nagy része a lakosságnak semmirekellő, orgazda, uzsorás, okoskodó, csempész, kurva, verőember, tolvaj, akkor nem igazán értem hogy miből teremne ott bármi? Én cigányként agyon akarnám csapni az ilyet, aki ezt az ötletet csak megemlíti akár. Tuti éhhalál nekeik ez az ötlet, néhány éven belül azok a jelenségek játszódnának le mint dél afrikában a feketék hatalomra jutása után. Szabadságuk, saját vezetésük lett, az állam meg összezuhant. Nem menne nekik, az hogy van egy két falu, ahol celeb roma polgármester van aki tényleg korrekt, édes kevés egy saját ország vezetéséhez.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Akkor a sajátjaik náci rasszista szkinhed magyarok lesznek majd a CNN-en...
Szerintem meg koppanna a nyugat, mert ilyen esetben nem lehetne azt mondani hogy az Ausztriában sorozatos bolti lopásokból, rablásokból magát fenntartó kiscsalád, az Olaszoknál felszámolt örömlányhálózat, autótolvaj/embercsempész banda nem lenne nevesíthető másként, csak Cigányia állampolgáraként. Most meg ugye tudjuk, ezek mind "magyarok" a hírekben.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Szerintem meg koppanna a nyugat, mert ilyen esetben nem lehetne azt mondani hogy az Ausztriában sorozatos bolti lopásokból, rablásokból magát fenntartó kiscsalád, az Olaszoknál felszámolt örömlányhálózat, autótolvaj/embercsempész banda nem lenne nevesíthető másként, csak Cigányia állampolgáraként. Most meg ugye tudjuk, ezek mind "magyarok" a hírekben.

Elszomorító, hogy ezt pozitívan tudod látni. Én el sem jutok a gondolatmenetemben a szeparációig, te pedig annak egy vélt előnyét látod. Eleget vesztettünk, egy négyzetcentimétert sem szabad feladni, és ezt a harcot ma kell megvívni, a fejekben, a gyermekágyakban, a munkahelyeken, nem majd a fronton, remélhetőleg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Elszomorító, hogy ezt pozitívan tudod látni. Én el sem jutok a gondolatmenetemben a szeparációig, te pedig annak egy vélt előnyét látod. Eleget vesztettünk, egy négyzetcentimétert sem szabad feladni, és ezt a harcot ma kell megvívni, a fejekben, a gyermekágyakban, a munkahelyeken, nem majd a fronton, remélhetőleg.
Nem látom pozitívan, de ahogy írtam sok dologban hirtelen tiszta víz kerülne a pohárba, ha megmérettetnének. Amit mondtam - írtam szerintem mind áll. Ettől függetlenül nyilván nem az a jó megoldás, hogy leszakad tőlünk egy vagy több megye, és megalakul cigányföld, Gipsyland, hívjuk ahogy tetszik, ettől függetlenül tartom hogy ŐK rosszabbul járnának egy ilyen esetben, mint mi. Nincs előttem ahogy az az állam tudna működni, egyszerűen nem tudnának értelmes hivatalnok réteget, mentőst, orvost, tanárt, úgy általában értékteremtő réteget felmutatni. Abból nem élne meg az országuk, hogy nemzetközi szinten folyamatosan várnák a humanitárius szállítmányokat. Ez nem rasszizmus amit állítok, ez a realitás.


Ha van eszük, nem forszírozzák.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 192
113
Van nekik országuk kettő is; Oláhország, India...ja meg Pakisztán. Ha genetikailag vizsgáljuk, akkor is. Lehet oda menni államot "építeni", de a mi területünkön ne nyerészkedjen már senki!

Más: ma éjjel több zozó is betört az országba; éjjel 1-2 között heli is bekapcsolódott a keresésbe, jelenleg mélységi felderítés folyik. Ha tud bárki bővebbet - pontosabbat, jelezze.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Őszinte leszek én támogatnám. Legalább lenne egy olyan hely mint a szíriai idlib. Napi életkép lenne az egymás "kaszával,viperával egyéb szúró vágó eszközökkel" püffölő családok.ami autonom nélkül is jelen van a "vad" vidéken. És még sorolhatnám a mellette szóló érveket. A lényeg hagyjuk őket kibontakozni. És pár év vagy évtized múlva várjuk meg a végét.
Borsod megyében lakom.
..akkkkor ha kérhetném, még most kártalanítson az állam, hogy tudjak venni belőle legalább egy garzont Dunántúlon...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Miért az állam? Inkább az új állam megalakulásának támogatói.:)
Az új állam nem jöhetne létre, ha a jelenlegi nem áll be - teljes mellszélességgel - az ötlet mögé.
Viszont kérném áttelepíteni a még megmaradt ipari és egyéb örökség értékeket is pl. a Zemplénből.

Lol, az megvan, hogy utána már nem fogtok kirándulni pl. Lillafüreden, vagy ha a bátrabbja igen, akkor a kisvasút nyomvonalán nyugodtan túrázhattok, mert szerelvény nem fog elütni!?:eek:
 
Status
Not open for further replies.