[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 842
113
Momentum... na b@szki,, itt tartunk... megszüntetnék azok még a magyar zászlót, oktatást, egészségügyet privatizálnák, beköltöztetnék a migriket (remélem melléd) és minden szépet jót ami a nagyon fejlett multikulti aberrált nyugatról való.
Bizonyos keretek között támogatom a bevándorlást, sōt bizonyos mértékig a cserét is. Agyamputáltak hada, velejéig korrupt polítiker és pereputtyai el, értelmes, tanult emberek igen...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 215
113
marton társunknak, csak annyit üzennék, hogy ebben az évben 3x voltam a német légierő vendége. No ott is tele volt Mehmed, Alioglu stb. nevű tiszthelyettessel, sőt néhány tiszt sem eche német nevet viseltek, de németnek érzik magukat (beszélgetéseink alapján). A full keresztény magyar kis közösségünkön többek között az alábbi kisebb nagyobb népek mentek át, vagy éppen évtizedeken keresztül itt voltak, sőt maradtak: tatárok, kunok, németek (minden tartományból, tehát svábok, poroszok, szászok, lotaringiaiak, bajorok stb., dánok, oroszok, románok, törökök.. szóval ezek nemzetek férfiai végigdugták a tisztavérű magyar menyecskéket, ennyit a mi nagymagyarkodásunkhoz.
Évtizedekig, több 100, sőt 1000 görög baldolali, chileiek, kubaiak jött, aztán kínaiak és igen arabok is változatos országból. Nem néhány ezer tényleges menekült befogadását kell megtagadni, ilyen korábban s volt, hanem több millió gazdasági bevándorlóét, kivéve a hiányszakmában lévőket és persze limitáltan, normális biztonsági átvilágítás után. Pld. akinek semmi okmánya sincs mert összetépte azt valahogy nem.. Azért azt is tudni kell, hogy sok országban összedölt az állam és nincs aki okmányokat adjon ki (tehát valószínűleg teljeskörű okmányokkal kevesen rendelkeznek). Az is szerintem fontos, hogy egyedülálló fiatal férfiakat biztos visszaküldenék, mégha menekültnek is mondják magukat, mert nekik ott a lehetőség, harcoljanak nemzetükért, országukért. Anyákat, gyerekeket igen,korlátozott számban a családegyesítés másik téma..De csak gazdasági menekültként Őket sem.
Amúgy sem akarnak idegengyülőlő országban maradni..
---- Amúgy minden magyar aki kimegy dolgozni külföldre az épúgy gazdasági menekült. Külömbség, hogy nekünk erre szerződésün van (EU pld.) de nem EU országokkal is. Ja akik idejönnek akár nyugatról dolgozni, azok is azok,, és épúgy magyar emberek elöl is elvehetik a munkahelyeket. Nézzük meg hány multinál magyar a topmenedzser, és a humán stb.. sőt jönnek mint dögre a légy a sok, fiatal külföldi nyugatról is ilyen vállalatokhoz gyakornoknak is... (de ez oda vissza is van, ez a multikulti. ) ki nem lehet vonulni belőle..
Viszont ennek a gripenhez semmi köze..
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
marton társunknak, csak annyit üzennék, hogy ebben az évben 3x voltam a német légierő vendége. No ott is tele volt Mehmed, Alioglu stb. nevű tiszthelyettessel, sőt néhány tiszt sem eche német nevet viseltek, de németnek érzik magukat (beszélgetéseink alapján). A full keresztény magyar kis közösségünkön többek között az alábbi kisebb nagyobb népek mentek át, vagy éppen évtizedeken keresztül itt voltak, sőt maradtak: tatárok, kunok, németek (minden tartományból, tehát svábok, poroszok, szászok, lotaringiaiak, bajorok stb., dánok, oroszok, románok, törökök.. szóval ezek nemzetek férfiai végigdugták a tisztavérű magyar menyecskéket, ennyit a mi nagymagyarkodásunkhoz.
Évtizedekig, több 100, sőt 1000 görög baldolali, chileiek, kubaiak jött, aztán kínaiak és igen arabok is változatos országból. Nem néhány ezer tényleges menekült befogadását kell megtagadni, ilyen korábban s volt, hanem több millió gazdasági bevándorlóét, kivéve a hiányszakmában lévőket és persze limitáltan, normális biztonsági átvilágítás után. Pld. akinek semmi okmánya sincs mert összetépte azt valahogy nem.. Azért azt is tudni kell, hogy sok országban összedölt az állam és nincs aki okmányokat adjon ki (tehát valószínűleg teljeskörű okmányokkal kevesen rendelkeznek). Az is szerintem fontos, hogy egyedülálló fiatal férfiakat biztos visszaküldenék, mégha menekültnek is mondják magukat, mert nekik ott a lehetőség, harcoljanak nemzetükért, országukért. Anyákat, gyerekeket igen,korlátozott számban a családegyesítés másik téma..De csak gazdasági menekültként Őket sem.
Amúgy sem akarnak idegengyülőlő országban maradni..
---- Amúgy minden magyar aki kimegy dolgozni külföldre az épúgy gazdasági menekült. Külömbség, hogy nekünk erre szerződésün van (EU pld.) de nem EU országokkal is. Ja akik idejönnek akár nyugatról dolgozni, azok is azok,, és épúgy magyar emberek elöl is elvehetik a munkahelyeket. Nézzük meg hány multinál magyar a topmenedzser, és a humán stb.. sőt jönnek mint dögre a légy a sok, fiatal külföldi nyugatról is ilyen vállalatokhoz gyakornoknak is... (de ez oda vissza is van, ez a multikulti. ) ki nem lehet vonulni belőle..
Viszont ennek a gripenhez semmi köze..

Ez nagyon szép. Képzeld sokat vagyok én is nyugaton. Bocs, nekem nem példáim, nem szeretném lányomat olyan közegben felnőni látni. Azzal példálozol, hogy kik döntik meg a nagyonmagyar menyecskéket,,, ez megint kicsit sovány érv.
Igen, több százezer ember okmányok nélkül. Teljesen hihető a sztori.
Ha tudnád , hogy én mennyire nem vagyok az a "turbómagyar" hát meglepődnél.
Napnál világosabb mennyire tehetségtelenek ezek a Együtt/Momentum/LMP formációk, de amikor kirukkolnak egy, általad idézett "programmal", lepődjek meg? Vegyem bármihez is alapnak? Mintha a korábbi viselkedéseikből, tüntizgetéseikből nem lehetne tudni, hogy naplopó hülyegyerekekről van szó.
Bocs, nekem nem megy.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
szóval ezek nemzetek férfiai végigdugták a tisztavérű magyar menyecskéket, ennyit a mi
Egyrészt offolsz és nem akartam adni alád a lovat, de a naiv kis eszeddel gondold már el, hog egyrészt a betelepülők és a magyarok miért temetkeztek külön (ebben sem keveredtek bezony) az 1800-as évek legvégéig, aztán meg a derék vitézeid erőszakból fogant utódai sem olvadtak be.... beszögelt kutaccsal ugyanis nehéz.
Azt nem tudom hogy ezzel a mentalitással miért ólálkodsz a haderő közelében. Off vége
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Attól tartok, érdekes október 23. előtt állunk.

3 dolgot említek:
- az amerikai ügyvivő exponálja magát, durván beleavatkozik a magyar belpolitikába, összevissza hazudozik a magyar sajtóról
- kormánypártiak tömeges letiltása kezdődött a Facebookon
- az amerikai nagykövetség azt ajánlja állampolgárainak, hogy október 23-án kerüljék el a nagyobb rendezvényeket, külön megemlítve a kormánypárti megemlékezést a Terror Házánál, a Momentum gyűlését és Gulyás Marcsika Kossuth téri demonstrációját

Ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a balliberális politikai pártok a Momentum kivételével inkább igyekeznek kimaradni a 23-i fővárosi eseményekből.

Ezek a dolgok számomra mind egy irányba mutatnak: hogy a kormánnyal szemben álló atlantista erők felfordulást akarnak kelteni Budapesten. Csak remélni tudom, hogy helytelen a következtetésem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Attól tartok, érdekes október 23. előtt állunk.

3 dolgot említek:
- az amerikai ügyvivő exponálja magát, durván beleavatkozik a magyar belpolitikába, összevissza hazudozik a magyar sajtóról
- kormánypártiak tömeges letiltása kezdődött a Facebookon
- az amerikai nagykövetség azt ajánlja állampolgárainak, hogy október 23-án kerüljék el a nagyobb rendezvényeket, külön megemlítve a kormánypárti megemlékezést a Terror Házánál, a Momentum gyűlését és Gulyás Marcsika Kossuth téri demonstrációját

Ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a balliberális politikai pártok a Momentum kivételével inkább igyekeznek kimaradni a 23-i fővárosi eseményekből.

Ezek a dolgok számomra mind egy irányba mutatnak: hogy a kormánnyal szemben álló atlantista erők felfordulást akarnak kelteni Budapesten. Csak remélni tudom, hogy helytelen a következtetésem.
Remélem olyan profi és az EU megelégedését/támogatását kivívó lesz a rendőreink beavatkozása legalább mint a spanyol kollégáké volt, ha komoly rendbontást provokálnak majd ezen a felfordulásban érdekelt erők.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Remélem olyan profi és az EU megelégedését/támogatását kivívó lesz a rendőreink beavatkozása legalább mint a spanyol kollégáké volt, ha komoly rendbontást provokálnak majd ezen a felfordulásban érdekelt erők.
Egy darab hülyét ha elvernének annyira, mint a KFC-ben a majmot, egész brüsszel visítana és Orbán fejét követelné, mert "öli a civileket".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Egy darab hülyét ha elvernének annyira, mint a KFC-ben a majmot, egész brüsszel visítana és Orbán fejét követelné, mert "öli a civileket".
Nem is gondoltam komolyan, kis fricskának szántam az EU kettős mércéjére utalva :p !

Nyilván én is tudom hogy pontosan úgy lenne ahogy leírtad.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Akármilyen tüntetés is lesz,hagyni kell őket had "mutatkozanak be".
Semmi szükség ellentüntetőkre,rendőrőkre.
Főjjenek csak a levükben..
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 142
113
Attól tartok, érdekes október 23. előtt állunk.

3 dolgot említek:
- az amerikai ügyvivő exponálja magát, durván beleavatkozik a magyar belpolitikába, összevissza hazudozik a magyar sajtóról
- kormánypártiak tömeges letiltása kezdődött a Facebookon
- az amerikai nagykövetség azt ajánlja állampolgárainak, hogy október 23-án kerüljék el a nagyobb rendezvényeket, külön megemlítve a kormánypárti megemlékezést a Terror Házánál, a Momentum gyűlését és Gulyás Marcsika Kossuth téri demonstrációját

Ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a balliberális politikai pártok a Momentum kivételével inkább igyekeznek kimaradni a 23-i fővárosi eseményekből.

Ezek a dolgok számomra mind egy irányba mutatnak: hogy a kormánnyal szemben álló atlantista erők felfordulást akarnak kelteni Budapesten. Csak remélni tudom, hogy helytelen a következtetésem.

Erős szél, sok eső, lehülés már ma délutántól és egész 23-án. Ez nagy mértékben csökkenti a résztvevők létszámát, a mégis megjelenők forradalmi hevületét és a kukák is gyatrán égnek ilyen időben. Marcika mögül mindenki kihátrált, még a külső támogatóihoz legközelebb álló pártok is és már ő maga sem számít forró őszre. A momentum közölte, hogy nem szövetkezik, sorban hagyják el fontos/vezető személyiségek és támogató. Valamint a friss programját egyszerre fikázzák a ballib, a fideszes és a jobbikos médiában. Még a szervezők sem szánják forradalminak egyik megmozdulást/tüntetést/ünneplést sem. Amerikai barátaink csak fontoskodnak egy sort. A Facebookot épp meg akarja adóztatni a NAV a magyar reklámbevételeik után. Érthető, ha nem tetszik nekik. A sajtószabadságért pedig állandó jelleggel aggódnak és ettől még nincs folyamatos forradalom.

Szerintem nem lesz itt semmi. Az is csak gyengén, kis részvétellel, és rövidre fogva. Nagy úr ám a pocsék időjárás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Erős szél, sok eső, lehülés már ma délutántól és egész 23-án. Ez nagy mértékben csökkenti a résztvevők létszámát, a mégis megjelenők forradalmi hevületét és a kukák is gyatrán égnek ilyen időben. Marcika mögül mindenki kihátrált, még a külső támogatóihoz legközelebb álló pártok is és már ő maga sem számít forró őszre. A momentum közölte, hogy nem szövetkezik, sorban hagyják el fontos/vezető személyiségek és támogató. Valamint a friss programját egyszerre fikázzák a ballib, a fideszes és a jobbikos médiában. Még a szervezők sem szánják forradalminak egyik megmozdulást/tüntetést/ünneplést sem. Amerikai barátaink csak fontoskodnak egy sort. A Facebookot épp meg akarja adóztatni a NAV a magyar reklámbevételeik után. Érthető, ha nem tetszik nekik. A sajtószabadságért pedig állandó jelleggel aggódnak és ettől még nincs folyamatos forradalom.

Szerintem nem lesz itt semmi. Az is csak gyengén, kis részvétellel, és rövidre fogva. Nagy úr ám a pocsék időjárás.
Ez tény, sokat számít hogy milyen idő lesz, s ahogy néztem valóban a nagy hőbörgés ellen fog dolgozni. Ettől függetlenül én azt gondolom simán rápróbálnak majd valamire megint, az internetadós tüntetéseken is hideg volt, aztán mégis sokan voltak, s meg is próbáltak bemenni a Parlamentbe.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Attól tartok, érdekes október 23. előtt állunk.

3 dolgot említek:
- az amerikai ügyvivő exponálja magát, durván beleavatkozik a magyar belpolitikába, összevissza hazudozik a magyar sajtóról
- kormánypártiak tömeges letiltása kezdődött a Facebookon
- az amerikai nagykövetség azt ajánlja állampolgárainak, hogy október 23-án kerüljék el a nagyobb rendezvényeket, külön megemlítve a kormánypárti megemlékezést a Terror Házánál, a Momentum gyűlését és Gulyás Marcsika Kossuth téri demonstrációját

Ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a balliberális politikai pártok a Momentum kivételével inkább igyekeznek kimaradni a 23-i fővárosi eseményekből.

Ezek a dolgok számomra mind egy irányba mutatnak: hogy a kormánnyal szemben álló atlantista erők felfordulást akarnak kelteni Budapesten. Csak remélni tudom, hogy helytelen a következtetésem.

Szarrá ázva valahogy sose érzem olyan határozottan, hogy el vagyok nyomva és szabad szeretnék lenni.
Szerintem ők is így vannak ezzel.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
üldözési mánia?

Ez ugyanolyan november 7 reload (kimegy, unalmas beszédet mond, koszorúz lesz, mint az összes többi októberhuszonháromforradalmiünnep.
1991 óta-.

(Bár lewhet, hogy negyedikén megint behívják az oroszokat?)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez tény, sokat számít hogy milyen idő lesz, s ahogy néztem valóban a nagy hőbörgés ellen fog dolgozni. Ettől függetlenül én azt gondolom simán rápróbálnak majd valamire megint, az internetadós tüntetéseken is hideg volt, aztán mégis sokan voltak, s meg is próbáltak bemenni a Parlamentbe.
Azt, hogy megpróbálnak majd bemenni valahová azt én is el tudom képzelni.
Én is rühellek elázni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Hajdú-Heves-Borsod-Szabolcs. Mint írtam Ibrány 2017 es tanév kezdet a nebulok 4/5 e cigány származású. Vannak olyan települések ezekben a megyékben ahol 90%-100% a cigány származású a nebulóknak. Nos ki kell mondani. Ha akarjuk se fogjuk tudni "megakadályozni" pár év múlva őket abban hogy "önállasodjanak" nekünk már most el kellene azon agyalni ill sakkozni hogy ebből a helyzetből hogy tudnánk jól kijönni. Gondolom pár év múlva senki se akar egy polgárháborús hangulatot. Önállóan támogatások nélkül ha lenne ez az állam nem lenne életképes hosszabb távon. Ezt mindannyian tudjuk. De időtlen időkig se akarjuk őket eltartani.
Eszükbe nem jutna önállósodni? Ne keltsd már itt a hangulatot. Semmi eszük nincs, hogyan jutna el abba a tyúknyi agyukba, hogy önállósodni akarjanak. Bár nem tudom mit értesz azalatt hogy önállósodás? Autonomia? Önálló ország?
 

nagypeter

New Member
2016. január 9.
3
0
1
Elég fura, hogy egy kis eső miatt lemondják. Nem mintha szimpatikusak lennének, csak furcs. Szerintem ez csak valami kifogás. Egyébként pedig nem gondolom, hogy bármi rendbontás lesz holnap. Ha pedig mégis, akkor a spanyol kollégák mintáját figyelmükbe ajánlom. Az se volt semmi. (Szerintem egyfelől bőven nem kicsinyelték el, és elég arànytalan fellépés volt (Katalánok szempontjátból), de töméletesen megértem a kormányzatot, elvégre az orszá egysége a tét.)
 
Status
Not open for further replies.