[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
ez mondjuk nem feltétlen rossz, most percek alatt csinálhatsz 5 profilt, ha meghívót kell kapnod akkor meg "megbecsülöd" úgymond, esetleg kidobhatnak ha kamuprofilra pazarlod a meghívód vagy nemtudom
Ezt értem, de hová regisztrálsz először? Ahol bármikor megteheted vagy ahová hónapokat kell várni? Melyik platform terjed el gyorsabban?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mondjuk én ezzel a MÁV témával nem vagyok tisztában, de miért az USA (tagállami vagy legfelsőbb bíróság?) bíróságához nyújtották be a keresetet a felperesek? Másik kérdés, hogy a MÁV elfogadta az ügyben ennek a bíróságnak az illetékességét? Harmadik kérdésem, hogy miért nem nemzetközi bírósághoz fordultak a felperesek?

Nagyon jó kérdések. Ezekre lennék kíváncsi én is.
 
K

kamm

Guest
Bécset sem úgy nevezzük magyarul, hogy Wien...

Nem hat. Alapvetoen a magyar szabalyai szerint ilyenkor a tortenelmileg mar megszokott magyar varosnevet hasznaljuk, ha van neki olyan - lasd Milano, NapolyParizs, Amszterdam, Brusszel, Drezda, Becs, Varso, Krakko, Pozsony (!), Praga, Belgrad, Bukarest, Munkacs, Kijev, Moszkva, Szentpetervar, Peking, Tokio es marek masik, amit kihagytam (amugy meg Barcelona, Marseille, New York, Los Angeles, Detroit, Sydney stb.)
 
K

kamm

Guest
Mondjuk én ezzel a MÁV témával nem vagyok tisztában,
Amikor a 444-es Fodi-kisleany errol is valami egeszen idiota, szanalmas cimmel irt, akkor duhomben irtam egy fel kommentet, aztan inkabb hagytam a fenebe.
de miért az USA (tagállami vagy legfelsőbb bíróság?) bíróságához nyújtották be a keresetet a felperesek?
Egyikre sem. Utbbihoz nem is mehetsz uj uggyel egyenesen, az csak Trumpo agyaban letezik. :)
Szovetsegi elso fokon adtak be, az jutott fel a SCOTUS ele.
Tegyuk ezt tisztaba gyorsan, szerintem sokaknal megvilagosit par dolgot, de atviszem az amerikai temaba.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
945
2 630
93
Dobrev Klárának az Európai Parlament ülésén azt a mondatot sikerült magyarul elmondania, hogy a szlovák képviselő „Bratislava-ból jelentkezik.” Az nem meglepő, hogy aki a kommunista diktatúra pártelitéhez tartozó családban nő fel, annak a magyar nemzet érzései vagy épp történelme nem sokat jelent. De azt már nézni is rossz, hogy tényleg ennyire meg akar felelni mindenkinek a magyar népen kívül. Tény, hogy Pozsony ma már Szlovákia fővárosa. Azonban ezer éven át Magyarország része volt. Mohács után évszázadokig a magyar koronázóváros, mi több Magyarország fővárosa volt, s ma is sok nemzettársunk él ott. Nem tudom, hogy Dobrev Klára melyik nemzethez sorolja magát, de a magyar kultúrkörben ezt a várost Pozsonynak hívják.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/224500/
Ha ennyire internacionista ez a fehérje csomó, miért beszél egyáltalán magyarul? neki(direkt kisbetűvel) nem, minimum eszperantó nyelven kellene hadoválni?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Alapvetoen a magyar szabalyai szerint ilyenkor a tortenelmileg mar megszokott magyar varosnevet hasznaljuk, ha van neki olyan - lasd Milano, NapolyParizs, Amszterdam, Brusszel, Drezda, Becs, Varso, Krakko, Pozsony (!), Praga, Belgrad, Bukarest, Munkacs, Kijev, Moszkva, Szentpetervar, Peking, Tokio es marek masik, amit kihagytam (amugy meg Barcelona, Marseille, New York, Los Angeles, Detroit, Sydney stb.)
Igen, de kint a könnyebb érthetőség kedvéért én is inkább a külföldi nevet használom. Még akkor is, ha 1 náciinfo nevű portál mélybarom újságírójának ez nem tetszik.
Mellesleg ha Pozsonyt mond, az EU-s képviselők 90%-a a tolmácsgépen keresztül akkor is Bratislavát fog hallani...!!!
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 721
15 528
113
Igen, de kint a könnyebb érthetőség kedvéért én is inkább a külföldi nevet használom. Még akkor is, ha 1 náciinfo nevű portál mélybarom újságírójának ez nem tetszik.
Mellesleg ha Pozsonyt mond, az EU-s képviselők 90%-a a tolmácsgépen keresztül akkor is Bratislavát fog hallani...!!!
Ez sok embernek nem tetszett, nem csak a "nácinfónak".
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Nagyon jó kérdések. Ezekre lennék kíváncsi én is.
Mert ha elolvasod pl a Magyar Nemzeten, akkor azt láthatod, hogy a peren kívüli ajánlatot várják...
Pl a francia állam és vasúttársaság is együttesen cca 100millió USD+ Kártérítést fizettek, ami azért nem az éves GDP 40%-a, de tetemes sarc!
Még az amik sem igen értik, mi közük hozzá, viszont két bíróság ellentétes értékelése végett a legfelsöbb bíróság dönt....
Pofátlan dolog, olyan amerikaias... viszont sötét jövökép ha pl a TTIP- vel ( szabadkereskedelmi tervek) összeveted, amikor vállasztott testületek döntenek és marasztalhatnak el!
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 205
20 241
113
Azért remélem a xy eredményesebb lesz a vidéki ügyekben, mint amit rábíztak fejlesztésre ...
Az agrárpolitika a kormány mostohagyermeke.
A vidék kérdésben is sajnos csak mennyiségi és nem minőségi programok vannak.


Nagy István: Lökést adunk az élelmiszeriparnak
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 739
113

Románok megint cikkeznek a magyar fegyverkezésről.
Kommentek elég érdekesek
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
  • Vicces
Reactions: formosa1

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113

Románok megint cikkeznek a magyar fegyverkezésről.
Van esetleg foedításotok, vagy pár mondatban nem foglalnátok össze?

Akkor sokat segítenétek. :rolleyes:
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 005
7 180
113
Van esetleg foedításotok, vagy pár mondatban nem foglalnátok össze?

Akkor sokat segítenétek. :rolleyes:
az idézett hírportál Korom Ferencel készített interjújából ctr+c ctrl+v-et ki néhány részt és az eddig megvalósult fejlesztések 2/3-át(vagy kevesebbet)) említi felszínesen...google fordítóval nem veszítesz semmit.

engem inkább ez lepett meg:
At the end of the "Zrinski" program, the Hungarian Armed Forces will not be capable of traditional warfare but will be ready for all forms of military threats and challenges from hybrid threats, cyber warfare, responses to weapons of mass destruction and ballistic missiles - both with our resources and within our abilities.