[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Kósa Lajos tanúmeghallgatását kérte a „csengeri örökösnőként” ismertté vált P. Mária az ellene hivatalosan 780 millió forint csalás vádjával tartott mátészalkai per harmadik napján. Az 57 éves, korábban uborkát termesztő nő fenntartja, hogy senkit nem csapott be az ötmilliárd eurós örökség ígéretével: olyan iratok alapján tartja valósnak a németországi és svájci örökséget, amelyekről éveken át senki sem mondta, hogy valótlanok. A fideszes politikus hivatalos megállapodásokban vállalta, hogy segítséget nyújt a vagyon megfelelő befektetéséhez, és elfogadta, hogy P. Mária több millió eurós ajándékot adjon át neki, ha a titokzatos vagyon megérkezik - írja beszámolójában a Telex.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/228640/
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 014
113
mindenszarmészárostiborco1g
Lehet itt csilliárd százalékos GDP emelkedés is, ha a melós ebből nem érez semmit, csak az elszálló árakat, a stagnáló fizetéseket, amik így egyre kevesebbet érnek! A nyugdíjas meg a 0,5%-os korrekciót, miközben kb. 2-3% járna! Majd jövőre már talán számszerűsíteni is tudjuk az elégedettség mértékét!
Nekem 3 éve nem emelkedett a fizum, de ha a többségnek jó a rendszer, nekem akkor sem lesznek megélhetési gondjaim! Korábban sem voltak!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: vata and formosa1

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 014
113
Akkor vagy szar munkahelyed van, vagy szarul dolgozol. Ne a zorbán hibája legyen már ez is. Nekem spec emelkedett.
Jól megy a cégnek, tehát nem dolgozunk rosszul. Más a prioritás! Gyerekeknek új házak Budán, új autók, cég fejlesztése, stb.
Maradjunk annyiban, hogy az előbbi!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Lehet itt csilliárd százalékos GDP emelkedés is, ha a melós ebből nem érez semmit, csak az elszálló árakat, a stagnáló fizetéseket, amik így egyre kevesebbet érnek! A nyugdíjas meg a 0,5%-os korrekciót, miközben kb. 2-3% járna! Majd jövőre már talán számszerűsíteni is tudjuk az elégedettség mértékét!
Nekem 3 éve nem emelkedett a fizum, de ha a többségnek jó a rendszer, nekem akkor sem lesznek megélhetési gondjaim! Korábban sem voltak!

A Soros-másodállás rosszul fizet?

Sőt: ...ha "A" Viktor bukik, "Nem-Párhuzamosnak" mennyi fő- és másodállású "média-napszámosára" nem lesz szükség!!!
...ez is igazolja, hogy Viktor munkát teremt!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Ez oké, de Tarlós nem a facebookon csücsült, legújabban meg valami faültetési dolgot tulajdonítanak kamugerinek, holott azok a fák amiket én Óbudán meg a budai részen elültetve látok azok Tarlós idején kerültek oda....
Amit geriéknek tulajdonítok, hogy nem vágták ki olyan veszélyes fákat zépmutatásból, amik az első viharnál megadták maguk. Az autómban egy ilyen csak azért nem okozott nagy kárt, mert a szomszéd autó felfogta a leszakadó ágat, az lett totálkáros. Én még olcsón megúsztam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Őszintén szólva addig nem gond amíg főpolgármester, mert Tarlós sem beszél egy idegen nyelvet sem, amikor külföldre ment mindig vitt magával valakit a nemzetközi osztályról, de a kabinetfőnöke is beszélt idegen nyelvet (oroszt). A probléma ott kezdődött amikor a fejébe vette, hogy miniszterelnök akar lenni. Na ebben az esetben már ciki a dolog.
No meg Tarlós 70 éves ám gyerekek, Karácsony meg 45, úgy hogy a rendszerváltás után kezdett politizálni 20 éve! S már korábban is volt miniszterelnök jelölt! Amikor kirobbant ez a buli, hogy nem tud angolul, én azt hittem hogy csak valami dezinformáció, annyira súlyos ez a történet, hogy konkrétan nem akartam elhinni! Ahhoz hogy én tiszt legyek, az egyik kardinális dolog volt hogy le kellett nyelvvizsgázzak! Konkrétan ma az nem lehet tiszt, aki legalább középfokon nem beszél angolul, Ő meg miniszterelnök akar lenni úgy, hogy "hiperpasszív" nyelvtudása van, bár tökéletesen olvas :D ?! A tudományos/politikai életben-világban egy ilyet ma már senki sem venne komolyan, egy értelmesebb nemzetközi anyagot, kutatási eredményt/tanulmányt berak a fordítóba és kap olyan eredményeket majd mint bántás nélkül pl. Roni?

Mert azért ez megint egy szintlépés lenne LEFELÉ, ha tetszik ha nem...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 014
113
A Soros-másodállás rosszul fizet?

Sőt: ...ha "A" Viktor bukik, "Nem-Párhuzamosnak" mennyi fő- és másodállású "média-napszámosára" nem lesz szükség!!!
...ez is igazolja, hogy Viktor munkát teremt!
Nyugi! Nincs, nem volt, és nem is lesz szükségem másodállásra, és veled ellentétben a nyelvem funkciójától eltérő használatára sem a boldoguláshoz!
Ha valakinek, neked lehet hogy előbb, ha összeomlik a hűbérúri rendszer!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: vata and formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Kósa Lajos tanúmeghallgatását kérte a „csengeri örökösnőként” ismertté vált P. Mária az ellene hivatalosan 780 millió forint csalás vádjával tartott mátészalkai per harmadik napján. Az 57 éves, korábban uborkát termesztő nő fenntartja, hogy senkit nem csapott be az ötmilliárd eurós örökség ígéretével: olyan iratok alapján tartja valósnak a németországi és svájci örökséget, amelyekről éveken át senki sem mondta, hogy valótlanok. A fideszes politikus hivatalos megállapodásokban vállalta, hogy segítséget nyújt a vagyon megfelelő befektetéséhez, és elfogadta, hogy P. Mária több millió eurós ajándékot adjon át neki, ha a titokzatos vagyon megérkezik - írja beszámolójában a Telex.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/228640/

Kósát már rég be kellett volna hívni a Viktor-Ovális-irodába, ahol --amíg 2 gyomros között átgondolja, hogy a pali-madár ügye hány szálék mínuszt hozott--, addig a TEK a csengeri nénit berakja a közben nőbé szivárványosodott Gázolós-testépítős-rejtett erőforrás mellé a zárkába, és az meggyőzi --a saját maga külföldre/kussba-lapátolása előtt-- valami kevésbé publikus/média-zajos "igazságról", ami szinte bármilyen mese esetén közelebb áll az eredeti valósághoz, mint a jelenlegi verziók!


Komolyra "ferdítve"/fordítva:
Annak a "néninek" is lehet, hogy lennének meglepő --3-4-betűs-- kapcsolatai, vagy legalább is ilyen rádolgozása ennek az "sikeres" Kósa-hülyítésnek!!!
Szerintem normális országban már rég "rá kellett volna nézni" a hazai szolgálatoknak egy ilyen vezető(-en hülye) politikust érintő, durván "média-zajozható" ügyre.
A bírói időhúzás is --nekem-- valami "érzékenyített" bírót/ügyészt/közreműködőt sejtet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Mondjuk egy progresszív adórendszerre jó eséllyel számíthatsz!
Fizessenek a gazdagok! Ez volt ugye legutóbb az MSZP óriásplakátján az egyik mottó. Ehhez tettem én mindig hozzá, hogy tehát azok a gazdagok, akiknek LÁTHATÓ magas bruttója van, nem a valódi gazdagok. Én mondjuk ha bejön a sávos adózás, meg esetleg kitalálják hogy át kéne csatornázni az én adó jóváírásomat valami borsodi zsákfalu halmozottan hátrányos helyzetű családjához, akkor aztán szép világ lesz az én amúgy köszönni tudó, kedves és jól tanuló 3 gyerekemnek is :(.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Nyugi! Nincs, nem volt, és nem is lesz szükségem másodállásra, és veled ellentétben a nyelvem funkciójától eltérő használatára sem a boldoguláshoz!
Ha valakinek, neked lehet hogy előbb, ha összeomlik a hűbérúri rendszer!

Nem kötelező helyesen írni("neved"), nem kötelező korrekten fórumozni, nem kötelező "normálisnak" lenni, és a tisztelet sem kötelező!
Az ezekért járó közösségi "jutalmakat"/"elismeréseket" viszont nehéz elkerülni, ha "be-irogatsz nekünk"!
Úgy emléxem időnként "kiharcoltál" már többektől is "elismerő" szavakat.
Lehetsz normális is.
Rajtad múlik...


U.I: Lezártam!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 014
113
Nem kötelező helyesen írni("neved"), nem kötelező korrekten fórumozni, nem kötelező "normálisnak" lenni, és a tisztelet sem kötelező!
Az ezekért járó közösségi "jutalmakat"/"elismeréseket" viszont nehéz elkerülni, ha "be-irogatsz nekünk"!
Úgy emléxem időnként "kiharcoltál" már többektől is "elismerő" szavakat.
Lehetsz normális is.
Rajtad múlik...


U.I: Lezártam!
A tiszteletet ott játszottad el, amikor Soros-másodálással vádolsz gondolkodás nélkül valakit, csak mert nem értesz egyet vele!
Nem kötelező a szelektív memória, és úgy általában a kommunikáció sem velem, ha ez csak a betanult módon megy! Én is befejeztem!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Lehet itt csilliárd százalékos GDP emelkedés is, ha a melós ebből nem érez semmit, csak az elszálló árakat, a stagnáló fizetéseket, amik így egyre kevesebbet érnek! A nyugdíjas meg a 0,5%-os korrekciót, miközben kb. 2-3% járna! Majd jövőre már talán számszerűsíteni is tudjuk az elégedettség mértékét!
Nekem 3 éve nem emelkedett a fizum, de ha a többségnek jó a rendszer, nekem akkor sem lesznek megélhetési gondjaim! Korábban sem voltak!
Hagy ne érdekeljen a melós. Pont a melós (nem a kocsmatöltelék, dohánybolond, napi 4 dobozzal szívóra gondolok, hanem mondjuk aki a Mercinél v. a Suzikinál dolgozik) keres sokkal jobban, mint 11 éve. És ott vannak az autógyárak. Mivel nem fos Dáciát, Tatát meg még ki tudja mit gyártunk, mint a szomszédaink, a luxusabb márkákat, azok tartozékainak felhasználásával ellátott autókat még el is lehet adni válság alatt is. Tetszettek volna nem kiüresíteni a szakszervezet fogalmát a kommunizmus alatt!

A legjobb példa a mi változottra többek közt az orvosok fizetése:

Nézzétek meg ami lett/lesz, és ami volt! És már túl voltak egy kisebb béremelésen 2010 óta!

Aztán felejtsük már el a senki semmit se érez ebből!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
A Soros-másodállás rosszul fizet?

Sőt: ...ha "A" Viktor bukik, "Nem-Párhuzamosnak" mennyi fő- és másodállású "média-napszámosára" nem lesz szükség!!!
...ez is igazolja, hogy Viktor munkát teremt!
A jövőt el lehet felejteni, ha véletlenül az ellenzék nyer. De komolyan. Én HÉT!!!!!párti kormányzástól értelmeset nem várok. Olyan káderekkel, mint akik jelenleg az ellenzék sorait erősítik, pedig csak az elszegényedés marad. Sose érdekelt ki mennyit keres, ahogy szartam Kapolyi vagyonára, Kókáéra, vagy Gyurcsányéra. Mindig az volt a fontos, hogy ki mit képvisel. És ami jönne, az kb. semmit, vagy nem magyar érdekeket, így tök mindegy, hogy Mészáros ellopja a tornyot, vagy csak a toronyórát lánccal, ha tudom mit képvisel aki jönne, kicsiben mit csinál, és hogy 1945 óta ami szar volt, azt tőlük kapta a családom. Innentől pedig ameddig nincs jobb, nyasgem az ellenzéknek. Ha eltűnt a hálózat, ill. a Jákob-Lóvászházy-Trolldai-félék, és lesz egy értelmes váltópárt, akkor térjünk vissza a kérdésre. Minden mást ami nem a jelenlegi kormánypárt, a jelenlegi ellenzék felállásban úgy meg fog mindenki sz.pni, hogy csak néztek. Egy lövés van, utána megkapja MINDENKI a migriket, a facebook kormányzást, és az állami vagyon szétlopását olyan formában, hogy ha nincs tartaléka, cseszheti mindörökre, de 8 évig tuti. Utána pedig a kupit elpakolni lesz újabb 8 év, majd jön ismét a szelektív memória, és kezdődik minden előlről ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
No meg Tarlós 70 éves ám gyerekek, Karácsony meg 45, úgy hogy a rendszerváltás után kezdett politizálni 20 éve! S már korábban is volt miniszterelnök jelölt! Amikor kirobbant ez a buli, hogy nem tud angolul, én azt hittem hogy csak valami dezinformáció, annyira súlyos ez a történet, hogy konkrétan nem akartam elhinni! Ahhoz hogy én tiszt legyek, az egyik kardinális dolog volt hogy le kellett nyelvvizsgázzak! Konkrétan ma az nem lehet tiszt, aki legalább középfokon nem beszél angolul, Ő meg miniszterelnök akar lenni úgy, hogy "hiperpasszív" nyelvtudása van, bár tökéletesen olvas :D ?! A tudományos/politikai életben-világban egy ilyet ma már senki sem venne komolyan, egy értelmesebb nemzetközi anyagot, kutatási eredményt/tanulmányt berak a fordítóba és kap olyan eredményeket majd mint bántás nélkül pl. Roni?

Mert azért ez megint egy szintlépés lenne LEFELÉ, ha tetszik ha nem...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Nyugi! Nincs, nem volt, és nem is lesz szükségem másodállásra, és veled ellentétben a nyelvem funkciójától eltérő használatára sem a boldoguláshoz!
Ha valakinek, neked lehet hogy előbb, ha összeomlik a hűbérúri rendszer!
Gondolod, neked azzal jobb lesz? Van ilyen dékáslyobbikos ismerősöm, ő konkrétan 2014 óta reménykedik Lyobbik kétharmadban, amiről idén letett, de továbbra is Jákobbarát, és valami elvetemülten félkegyelmű a poltikához. Egész életére, a lánya betegségétől a szar munkáján át mindenért Orbán a hibás. Most felejtsük el, hogy munkásőr volt a papa, TSZ góré a nagyfater és cigányokkal teli faluból jött, majd lakik ismét! De a szocializáció, a reménykedés, hogy majd jön a hét párt, és jobb lesz, mint volt ...
Tegye már fel a kezét akinél hétpárti önkormányzat és polgi van, miközben működik és prosperál a települése, van még pénz a kasszában, minden jobb, mint volt!