[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 780
26 881
113
Lehet..... Az azonban biztos, hogy a második részben igazad van. A Katolikus Egyház a megpróbáltatás éveiben - részben vatikáni politikai nyomásra - megbékélt a kommunista vezetéssel. Ha olyan pápák lettek volna, mint II. János-Pál, akkor ma 15.000 mártír pap lenne e honban. De nem volt. A Vatikán bűne is, hogy sok itthoni pap kiegyezett először Kádárral, majd a saját lelkiismeretével. Eredmény: kiürültek a templomok..... Vannak még belőlük a vezetésben, de azóta felnőtt egy új generáció..... Tehát, amiről írsz, igaz, de részben már a múlt....
MZP...: az, hogy csaknem papnak ment, az inkább erősíti a hírt. Karaktergyilkosság..... persze, lehet..... Számomra teljesen mindegy, hogy Szientológia, CIA vagy Soros.... Nem érdekel. MZP nem magyar érdeket képvisel, így bármi lehet.
Azért nem mindenki. Nem Mindszenty került egyedül börtönbe, a szerzetesrendeket feloszlatták, a szerzeteseket, apácákat internálták. És aztán igen, jöttek a békepapok.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
297
1 810
93
Szerintem a forradalmi hangulatban lévő ellenzékieknek, akik már néha fizikai erőszakról, börtönről, jogállam felfüggesztéséről gondolkodnak rendszeresen, észre kéne (kellett volna) venni, hogy már régen nem a fidesz a gátja egy kormányváltásnak, hanem az ellenzék!

Szerintem igazából már évek óta nem a fidesz valós (őszinte) támogatottsága magas, hanem a különböző ellenzéki formációk elutasítottsága hatalmas.

Hogyan lehetett volna ezen változtatni? Hát szerintem elég egyszerű lett volna a megoldás: 2010 után (de legkésőbb 2014 után) ki kellett volna takarítani azokat az embereket és pártokat az ellenzéki oldalról, amelyeknek az elutasítottsága a 2010 előtti tevékenységük miatt igen magas, és létre kellett volna hozni egy normális ellenzéki pártot.

Csak, hát ugye az a baj, hogy egy komoly váltó pártot, komoly emberekkel összerakni, az pénz meg idő, és persze azok az emberek sem tűnnek el önként akiknek el kéne tűnni.

Sokkal egyszerűbb megoldás az embereket jól felhergelni választásról választára, és beadni nekik, hogy márpedig le kell szavazniuk erre a híg fosra amit most is összeraktak, mert ha nem akkor : lopás csalás diktatúra fasizmus kommunizmus óbán lölő stb.

Sok hibája van a jelenlegi kormánynak is, nem lenne baj, ha lenne alternatíva!

Mi kéne egy normális ellenzéki párthoz?

- egy szélsőségességeket mellőző alap ideológia

- a Magyarországon nem népszerű, külföldről erőltetett agymosott hülyeségek mellőzése. Következetesen.

- Idő és pénz (na ezt aztán végképp nem akarják, mindenképpen a következő választást akarják megnyerni, bármi áron.)

Szerintem komolyan el kéne gondolkodni, hogy mi lehetne most a politikai helyzet, ha mondjuk 2010.-ben elkezdenek felépíteni egy ilyen pártot, türelmesen, több ciklusra előre gondolkodva.... ( ja, itt a gond, előre kéne gondolkodni, és hosszútávon befektetni, na ez nem megy arrafelé sajnos)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Szerintem a forradalmi hangulatban lévő ellenzékieknek, akik már néha fizikai erőszakról, börtönről, jogállam felfüggesztéséről gondolkodnak rendszeresen, észre kéne (kellett volna) venni, hogy már régen nem a fidesz a gátja egy kormányváltásnak, hanem az ellenzék!

Szerintem igazából már évek óta nem a fidesz valós (őszinte) támogatottsága magas, hanem a különböző ellenzéki formációk elutasítottsága hatalmas.

Hogyan lehetett volna ezen változtatni? Hát szerintem elég egyszerű lett volna a megoldás: 2010 után (de legkésőbb 2014 után) ki kellett volna takarítani azokat az embereket és pártokat az ellenzéki oldalról, amelyeknek az elutasítottsága a 2010 előtti tevékenységük miatt igen magas, és létre kellett volna hozni egy normális ellenzéki pártot.

Csak, hát ugye az a baj, hogy egy komoly váltó pártot, komoly emberekkel összerakni, az pénz meg idő, és persze azok az emberek sem tűnnek el önként akiknek el kéne tűnni.

Sokkal egyszerűbb megoldás az embereket jól felhergelni választásról választára, és beadni nekik, hogy márpedig le kell szavazniuk erre a híg fosra amit most is összeraktak, mert ha nem akkor : lopás csalás diktatúra fasizmus kommunizmus óbán lölő stb.

Sok hibája van a jelenlegi kormánynak is, nem lenne baj, ha lenne alternatíva!

Mi kéne egy normális ellenzéki párthoz?

- egy szélsőségességeket mellőző alap ideológia

- a Magyarországon nem népszerű, külföldről erőltetett agymosott hülyeségek mellőzése. Következetesen.

- Idő és pénz (na ezt aztán végképp nem akarják, mindenképpen a következő választást akarják megnyerni, bármi áron.)

Szerintem komolyan el kéne gondolkodni, hogy mi lehetne most a politikai helyzet, ha mondjuk 2010.-ben elkezdenek felépíteni egy ilyen pártot, türelmesen, több ciklusra előre gondolkodva.... ( ja, itt a gond, előre kéne gondolkodni, és hosszútávon befektetni, na ez nem megy arrafelé sajnos)
PERFECT!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ez kb. a te hozzászólásodra igaz..... Eddig.... Ráadásul ezerszer kértem már, hogy 1.: a tegezést felejtsd el. 2. MAGYAR HELYESÍRÁS!!!
Kicsi troll,ez a nem válasz,csak üres nagykepuskodes.
Telo már csak ilyen.
Elég idős vagy,hisz a kommunizmusban egyetemet végeztél.Mondjuk rendszerellenes élnek azt nem nagyon lehetett.....De annyira nem vagy öreg,hogy ha letegezel,ne tehetnék vissza.
Ja,és továbbra sincs érdemi mondanod,csak trollkodsz
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Szerintem a forradalmi hangulatban lévő ellenzékieknek, akik már néha fizikai erőszakról, börtönről, jogállam felfüggesztéséről gondolkodnak rendszeresen, észre kéne (kellett volna) venni, hogy már régen nem a fidesz a gátja egy kormányváltásnak, hanem az ellenzék!

Szerintem igazából már évek óta nem a fidesz valós (őszinte) támogatottsága magas, hanem a különböző ellenzéki formációk elutasítottsága hatalmas.

Hogyan lehetett volna ezen változtatni? Hát szerintem elég egyszerű lett volna a megoldás: 2010 után (de legkésőbb 2014 után) ki kellett volna takarítani azokat az embereket és pártokat az ellenzéki oldalról, amelyeknek az elutasítottsága a 2010 előtti tevékenységük miatt igen magas, és létre kellett volna hozni egy normális ellenzéki pártot.

Csak, hát ugye az a baj, hogy egy komoly váltó pártot, komoly emberekkel összerakni, az pénz meg idő, és persze azok az emberek sem tűnnek el önként akiknek el kéne tűnni.

Sokkal egyszerűbb megoldás az embereket jól felhergelni választásról választára, és beadni nekik, hogy márpedig le kell szavazniuk erre a híg fosra amit most is összeraktak, mert ha nem akkor : lopás csalás diktatúra fasizmus kommunizmus óbán lölő stb.

Sok hibája van a jelenlegi kormánynak is, nem lenne baj, ha lenne alternatíva!

Mi kéne egy normális ellenzéki párthoz?

- egy szélsőségességeket mellőző alap ideológia

- a Magyarországon nem népszerű, külföldről erőltetett agymosott hülyeségek mellőzése. Következetesen.

- Idő és pénz (na ezt aztán végképp nem akarják, mindenképpen a következő választást akarják megnyerni, bármi áron.)

Szerintem komolyan el kéne gondolkodni, hogy mi lehetne most a politikai helyzet, ha mondjuk 2010.-ben elkezdenek felépíteni egy ilyen pártot, türelmesen, több ciklusra előre gondolkodva.... ( ja, itt a gond, előre kéne gondolkodni, és hosszútávon befektetni, na ez nem megy arrafelé sajnos)
Ez így van.Fidesz azonban minden erővel ezt megakadályozta.Mi akadálya lett volna Fleto eltüntetésében?Semmi.Korlatlan hatalmat gátlástalanul felhasználják mindenre,csak erre nem.Mert érdekük,hogy ne legyen másik ellenzék,csak ez a semmire való.
MZP talan,de csak talán, változást hozhat.
És de, borítsak csak fel ezt a jogállamnak nevetett modernizált bolsevik rabló rendszert.Vegre tűnjön már el ez a bolsevik állam.Utana a változások el fogják söpörni őket is.Es csak ez után jöhet valamiféle kibontakozás egy normális jövő felé.
30 éve mit elmulasztottunk,annak levét isszák majd az unokáink is.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Kicsi troll,ez a nem válasz,csak üres nagykepuskodes.
Telo már csak ilyen.
Elég idős vagy,hisz a kommunizmusban egyetemet végeztél.Mondjuk rendszerellenes élnek azt nem nagyon lehetett.....De annyira nem vagy öreg,hogy ha letegezel,ne tehetnék vissza.
Ja,és továbbra sincs érdemi mondanod,csak trollkodsz
Kedves Negan.. Én.. mint mindenkinek, megadom a kötelező tiszteletet.
Nos..... 1. NEM itthon végeztem az egyetemet. 2. Én is telefonról írok.... AppStore, ill. GooglePlay: Magyar billentyűzet! 3. Én nem tegeztelek le, Te pedig nem kértél erre engedélyt. Az érdemi mondandót meg is kell érteni. Ha nem megy, az nem az író hibája...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Ez így van.Fidesz azonban minden erővel ezt megakadályozta.Mi akadálya lett volna Fleto eltüntetésében?Semmi.Korlatlan hatalmat gátlástalanul felhasználják mindenre,csak erre nem.Mert érdekük,hogy ne legyen másik ellenzék,csak ez a semmire való.
MZP talan,de csak talán, változást hozhat.
És de, borítsak csak fel ezt a jogállamnak nevetett modernizált bolsevik rabló rendszert.Vegre tűnjön már el ez a bolsevik állam.Utana a változások el fogják söpörni őket is.Es csak ez után jöhet valamiféle kibontakozás egy normális jövő felé.
30 éve mit elmulasztottunk,annak levét isszák majd az unokáink is.
arra hogy a rendszerváltás 30 éve elcseszett volt , nem az a megoldás hogy 2022-ben egy újabb elcseszett rendszerváltozásba probálunk bele ... én 20-vagyok , nem akarok abban káoszba élni ami az ellenzékkel jönne , jó dolog a stabilitás , az nekünk jó , tudod mi nem jó nekünk ? a káosz , amit igérnek ...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ez így van.Fidesz azonban minden erővel ezt megakadályozta.Mi akadálya lett volna Fleto eltüntetésében?Semmi.Korlatlan hatalmat gátlástalanul felhasználják mindenre,csak erre nem.Mert érdekük,hogy ne legyen másik ellenzék,csak ez a semmire való.
MZP talan,de csak talán, változást hozhat.
És de, borítsak csak fel ezt a jogállamnak nevetett modernizált bolsevik rabló rendszert.Vegre tűnjön már el ez a bolsevik állam.Utana a változások el fogják söpörni őket is.Es csak ez után jöhet valamiféle kibontakozás egy normális jövő felé.
30 éve mit elmulasztottunk,annak levét isszák majd az unokáink is.
Nem akartam ebbe beleszállni de ez azért már nonszensz. Mármint a fidesz felelőssége gyurcsány esetében rendben van, de az, hogy innentől kezdve az is az Óóóbán hibája, hogy gyurcsány mentesen nem volt képes a teljes baloldal megfogalmazni önmagát az elég elmebajos nézőpont. Senki nem kényszerítette őket a nyugati gazdáikon kívül erre, szóval szerintem némileg módosítani kellene a nézőpontodat mert ez elvakult és életképtelen.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
És de, borítsak csak fel ezt a jogállamnak nevetett modernizált bolsevik rabló rendszert.Vegre tűnjön már el ez a bolsevik állam.Utana a változások el fogják söpörni őket is.Es csak ez után jöhet valamiféle kibontakozás egy normális jövő felé.
30 éve mit elmulasztottunk,annak levét isszák majd az unokáink is.
Ha jól értem, akkor te abban bízol, hogy az ellenzék lebontja a jogi kereteket, rendszert vált!, ami után a nép majd végre szabadon dönthet a saját sorsáról? Ezt már eljátszották velünk '89-ben, nem tudom, hogy most mégis miért bízol benne, főleg úgy, hogy mindig te szoktad a legjobban kiemelni, hogy át lettünk cseszve az utóbbi 30 évben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Kedves Negan.. Én.. mint mindenkinek, megadom a kötelező tiszteletet.
Nos..... 1. NEM itthon végeztem az egyetemet. 2. Én is telefonról írok.... AppStore, ill. GooglePlay: Magyar billentyűzet! 3. Én nem tegeztelek le, Te pedig nem kértél erre engedélyt. Az érdemi mondandót meg is kell érteni. Ha nem megy, az nem az író hibája...
Folyamatosan letegezel Kispajtás.
Moszkvában?
Érdemi mondanfo az nem üres trollkodás.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 509
15 697
113
Ez így van.Fidesz azonban minden erővel ezt megakadályozta.Mi akadálya lett volna Fleto eltüntetésében?Semmi.Korlatlan hatalmat gátlástalanul felhasználják mindenre,csak erre nem.Mert érdekük,hogy ne legyen másik ellenzék,csak ez a semmire való.
MZP talan,de csak talán, változást hozhat.
És de, borítsak csak fel ezt a jogállamnak nevetett modernizált bolsevik rabló rendszert.Vegre tűnjön már el ez a bolsevik állam.Utana a változások el fogják söpörni őket is.Es csak ez után jöhet valamiféle kibontakozás egy normális jövő felé.
30 éve mit elmulasztottunk,annak levét isszák majd az unokáink is.
Abban tévedsz, h a fidesz elszámoltathatott volna bárkit. A rendőrség ügyészség részben a komcsi idők miatt, részben 2006 miatt ellenérdekelt. A bíróságok 90%-a dettó (szegedi bíróság pl...nem gyenge összefonódások).
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ha jól értem, akkor te abban bízol, hogy az ellenzék lebontja a jogi kereteket, rendszert vált!, ami után a nép majd végre szabadon dönthet a saját sorsáról? Ezt már eljátszották velünk '89-ben, nem tudom, hogy most mégis miért bízol benne, főleg úgy, hogy mindig te szoktad a legjobban kiemelni, hogy át lettünk cseszve az utóbbi 30 évben.
Egyszer már eljátszották, éppen ezért kisebb eséllyel sikerülhet másodszor.
2006 nem Orbánrol szólt,hanem a rendszerváltás igényéről.Orban azonban okos gazember,tudta,hogy a változás őt is elsöpörne.Ellenzek nem ilyen okos.MZP szerintem meg akarja is,hogy végre legyen változás.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ha jól értem, akkor te abban bízol, hogy az ellenzék lebontja a jogi kereteket, rendszert vált!, ami után a nép majd végre szabadon dönthet a saját sorsáról? Ezt már eljátszották velünk '89-ben, nem tudom, hogy most mégis miért bízol benne, főleg úgy, hogy mindig te szoktad a legjobban kiemelni, hogy át lettünk cseszve az utóbbi 30 évben.
Javitom .magam.2szer lett már eladva.Orban is rendszerváltást ígért 2010ben.Aztan csak egy megnagyobb gengszterváltás lett belőle.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Ha jól értem, akkor te abban bízol, hogy az ellenzék lebontja a jogi kereteket, rendszert vált!, ami után a nép majd végre szabadon dönthet a saját sorsáról? Ezt már eljátszották velünk '89-ben, nem tudom, hogy most mégis miért bízol benne, főleg úgy, hogy mindig te szoktad a legjobban kiemelni, hogy át lettünk cseszve az utóbbi 30 évben.
1789, Franciaország, 1917 Oroszország. Minden kornak megvoltak a maga naiv de lelkes álmodói. Mindig azt harsogták, hogy a létező világok leges legjobbika következik. Minden esetben káosz és terror következett. Most sem lenne másként. Mégis ki vezetné azt a "népfelkelést"? A nép? Abból még más nem sült ki soha csak jakubinus terror, de hívhatjuk vörös terrornak is. Soha nem lett belőle semmi jó.