[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Egyszer már eljátszották, éppen ezért kisebb eséllyel sikerülhet másodszor.
2006 nem Orbánrol szólt,hanem a rendszerváltás igényéről.Orban azonban okos gazember,tudta,hogy a változás őt is elsöpörne.Ellenzek nem ilyen okos.MZP szerintem meg akarja is,hogy végre legyen változás.
Ne haragudj, de az ellenzék vezető ereje a DK, ami a 2010 előtti garnitúrát testesíti meg. Ha ők nem tudják, hogy hogyan működik a politkai túlélés, akkor senki. Egy általuk vezetett ellenzéktől várni a megtisztulást, csak MZP miatt, hát hogy mondjam...
Ne feledd, Karácsony is úgy jött, mint a megváltó, és nézd meg, hogy mi lett belőle.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Sziasztok,

Remeljuk ez nem szunteti meg a Lynx USAbeli esellyet.
Az amerikai fegyveriparnak és politikának a korrupcióval akkor van gondja, ha ők kimaradnak belőle. ;)
(gondolj csak Biden Papi fiacskájának ukrán kalandjaira)
Sztem az ilyen tollba mondott cikkeket, hálózati befolyásolási kísérleteket érdemes forráskritikával kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 852
27 318
113
Ne haragudj, de az ellenzék vezető ereje a DK, ami a 2010 előtti garnitúrát testesíti meg. Ha ők nem tudják, hogy hogyan működik a politkai túlélés, akkor senki. Egy általuk vezetett ellenzéktől várni a megtisztulást, csak MZP miatt, hát hogy mondjam...
Ne feledd, Karácsony is úgy jött, mint a megváltó, és nézd meg, hogy mi lett belőle.
Nefelejtsük ki az Apró klánt, akik rendszereken is képesek voltak túlélni. Egyenes út vezet Apró Antaltól a DK mai vezetéséig. Megtisztulás, persze.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Folyamatosan letegezel Kispajtás.
Moszkvában?
Érdemi mondanfo az nem üres trollkodás.

Párizsban..... Utána 8 év légió, majd hazajöttem, most itthon tanítok.... Én legalább belátom, hogy a modern haditechnikához már kevés vagyok. Viszont sokat láttam, tapasztaltam. Úgyhogy Kispajtásod az, akivel együtt hőbörögtök. Ennek ellenére nincs bennem harag. Légy áldott!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Ne haragudj, de az ellenzék vezető ereje a DK, ami a 2010 előtti garnitúrát testesíti meg. Ha ők nem tudják, hogy hogyan működik a politkai túlélés, akkor senki. Egy általuk vezetett ellenzéktől várni a megtisztulást, csak MZP miatt, hát hogy mondjam...
Ne feledd, Karácsony is úgy jött, mint a megváltó, és nézd meg, hogy mi lett belőle.
De nem egységesek.Es el is vesztettek az előválasztást.Nem fognak tudni egy olyan autoriter hatalmat kiépíteni,mint a vajda.Vagyis lesz lehetőség végre valódi változásra.Az biztos,hogy kétesélyes dolog.Mert lehet belőle végre továbblépés,de lehet belőle káosz is.Viszont ha a Vajdaság marad,az garantált káosz lesz.A nyugat megunta a zsebsomozat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Párizsban..... Utána 8 év légió, majd hazajöttem, most itthon tanítok.... Én legalább belátom, hogy a modern haditechnikához már kevés vagyok. Viszont sokat láttam, tapasztaltam. Úgyhogy Kispajtásod az, akivel együtt hőbörögtök. Ennek ellenére nincs bennem harag. Légy áldott!
Érdekes,de múltkor meg mondja nem ezt írtad volna....lehet,keverlek valakivel.
Bár szerintem nem.
Bár a francia fenkoltseg az megvan......
Legyél áldott,és élj a Tízparancsolat szerint,igaz módon
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 200
67 063
113
De nem egységesek.Es el is vesztettek az előválasztást.Nem fognak tudni egy olyan autoriter hatalmat kiépíteni,mint a vajda.Vagyis lesz lehetőség végre valódi változásra.Az biztos,hogy kétesélyes dolog.Mert lehet belőle végre továbblépés,de lehet belőle káosz is.Viszont ha a Vajdaság marad,az garantált káosz lesz.A nyugat megunta a zsebsomozat.
Ugyanmár. Ugyanazt hoznák be ami kint dübörög és aminek részben a gátjának a szerepét játsza a 'vajda'. (Amúgy eleve a gúnyneve érdekes mert ezek szerint itthon minden rendben van a ti szemszögetekből is, mert ha kellően tehetséges, akkor itt a példa, hogy itthon egy 'vajda' is a csúcsra érhet.) Az nem lenne autoriter? Választhatsz zöld bolsevik, vörös bolsevik, liberálbolsevik propi közül. Az első ződ-befogadó-lmbtq-antifa ideológiát oszt, a második ettől eltérően ződ-befogadó-lmbtq-antifa ideológiát, a harmadik viszont ződ-befogadó-lmbtq-antifa nézeteket vall. Az egyetlen közös metszetük az európai értékek, amiből nem engednek, mert szabadságot építenek. Csak ezért figyelik a szolgálatoktól a haderőkig a szervezetek, csak ezért kényszerítik a szolgálatokat és rendvédelmet a hibásan gondolkodók elnyomására. Szóval végre lenne igazi választási lehetőség általuk itthon is. Hurrá. :mad:
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
299
1 823
93
De nem egységesek.Es el is vesztettek az előválasztást.Nem fognak tudni egy olyan autoriter hatalmat kiépíteni,mint a vajda.Vagyis lesz lehetőség végre valódi változásra.Az biztos,hogy kétesélyes dolog.Mert lehet belőle végre továbblépés,de lehet belőle káosz is.Viszont ha a Vajdaság marad,az garantált káosz lesz.A nyugat megunta a zsebsomozat.

Nem tudnak olyan "autoriter" hatalmat kiépíteni, mint ami most van? Hát pont arról beszélnek, hogy első dolguk lesz a jogállam "ideiglenes" hatályon kívül helyezése, hogy hatékonyan leszámolhassanak a mostaniakkal...

A mostani "autoriter diktatúra" eltűri, hogy nyilvánosan fenyegessék, itthon élő és dolgozó médiamunkások és politikusok, egyéb emberek, itthon működő újságokban és honlapokon teljesen nyíltan fogalmazzák meg a néha egészen durván fenyegető írásaikat (börtön, jogállam felfüggesztése stb), és nem történik senkivel semmi. Milyen diktatúra az ilyen?

Valódi változás? Ezekkel? Most komolyan nem értem, hogy lehet ezt elhinni....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 571
16 138
113
Egyszer már eljátszották, éppen ezért kisebb eséllyel sikerülhet másodszor.
2006 nem Orbánrol szólt,hanem a rendszerváltás igényéről.Orban azonban okos gazember,tudta,hogy a változás őt is elsöpörne.Ellenzek nem ilyen okos.MZP szerintem meg akarja is,hogy végre legyen változás.
Mzp-t be tudom neked mutatni privátban. Itt max annyit merek írni, h nála kártékonyabb embert nem ismerek :(
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Ugyanmár. Ugyanazt hoznák be ami kint dübörög és aminek részben a gátjának a szerepét játsza a 'vajda'. (Amúgy eleve a gúnyneve érdekes mert ezek szerint itthon minden rendben van a ti szemszögetekből is, mert ha kellően tehetséges, akkor itt a példa, hogy itthon egy 'vajda' is a csúcsra érhet.) Az nem lenne autoriter? Választhatsz zöld bolsevik, vörös bolsevik, liberálbolsevik propi közül. Az első ződ-befogadó-lmbtq-antifa ideológiát oszt, a második ettől eltérően ződ-befogadó-lmbtq-antifa ideológiát, a harmadik viszont ződ-befogadó-lmbtq-antifa nézeteket vall. Az egyetlen közös metszetük az európai értékek, amiből nem engednek, mert szabadságot építenek. Csak ezért figyelik a szolgálatoktól a haderőkig a szervezetek, csak ezért kényszerítik a szolgálatokat és rendvédelmet a hibásan gondolkodók elnyomására. Szóval végre lenne igazi választási lehetőség általuk itthon is. Hurrá. :mad:
Tévedés ne essék,van nyugaton elég hülyeség.De azt,mit a vajda agitpropja hajtogat,az messze nem igaz.Orszagonkent is van eltérés, és vannak problémák.De átlagban nincsenek nagyobb problémák,mint nalunk otthon a cigányokkal.Sot,inkább átlagban nálunk nagyobb a báj.
Orbán apja az MSZMP diszxiganya volt, párttitkár.
És nem kéne csak szélsőséges dolgokban gondolkodni szerintem,van arany kozeput is,csak meg kéne végre találni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 200
67 063
113
Tévedés ne essék,van nyugaton elég hülyeség.De azt,mit a vajda agitpropja hajtogat,az messze nem igaz.Orszagonkent is van eltérés, és vannak problémák.De átlagban nincsenek nagyobb problémák,mint nalunk otthon a cigányokkal.Sot,inkább átlagban nálunk nagyobb a báj.
Orbán apja az MSZMP diszxiganya volt, párttitkár.
És nem kéne csak szélsőséges dolgokban gondolkodni szerintem,van arany kozeput is,csak meg kéne végre találni.
Ez EEÁ-val aligha fogjuk ezt megtalálni ami a fehér ember felszámolását tűzte ki célul.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Nézd értelek.
Másik oldalról nézve ez addig fog így menni amíg fordítva sülnek el majd a dolgok.
Ugye mélyszegenység....aztán ha az a kevés is elmegy vagy csökken mert nem adja meg Brüsszel ami jár, munkahelyeket veszítenek el az emberek,gyermeknevelés akadályozva lesz a munkanélküliség és pénztelenség miatt,...Pl az LMBTQP jogok miatt, vagy néhány minősített hazaáruló Brüsszeli munkássága miatt, ki fogja elmagyarázni az egyszeri "mucsainak" hogy ez nem az aminek látszik?
Azaz hogy egy, a társadalom szempontjából marginális kisebbség miatt büntetik úgy a többséget hogy azt konyhában,pénztárcáján, a mindennapjaiban érzi? Gyerekei szenvednek kézzelfogható hátrányt? Pl mert a pedo ratyik nem homárkodhatnak a Katica óvoda középső csoportjában.
Úgy végiggondolták reálisan ezeket a dolgokat akik a politikai-ideológiai kérdéseket össze akarják kapcsolni a gazdasági mechanizmusokkal?
A Brüsszelben a saját hazájukat feljelentgetők hogy is gondolják a dolgot?
Odasz@rnak minden magyar háztartás küszöbére,aztán meg mosolyogva várják hogy megtapsolja őket a nép? Azt várják el a "mucsai"-tól, hogy miután kiveszik a disznót a fagyóbol, meg eltüntetik a rántothúst , majd az emberek megkönnyebbülnek hogy O1G, aztán rájuk fognak szavazni?
Pedig nézhetem úgy is a dolgot hogy a forint mélyrepülése, az árak emelkedése külföldről generált dolog, amivel a társadalmat büntetik, azért mert nem hajlandó a minősített többség egy abszolult kisebbségben lévő társadalmi csoport számára többletjogokat biztosítani.
És ezt köszönhetjük az LMBTQP lobbinak, és a magyar nyelven kommunikáló, de soha Magyarországot nem képviselő, Brüsszeli érdekcsoportnak.
Lehet tolni ezt a biciklit...csak nagyon nagy bukás lehet belőle.
Brüsszel pedig nem támogat csak kompenzál. Le lett már vezetve többször, több helyen hogy a K-Európai országok reálisan buktak az EU csatlakozáson.
Mind fiskálisan, mind humántőke terén.
Leszögezem nem vagyok narancsos, sem semmilyen más...de jelenleg a mai magyar politikai palettán nincs jobb a narancs-brigádnál. Ez van.
Jó hosszú lett,bocs.
Az időmet pocsékolom itt, ha még a magukat függetlennek valló, leendő FIDESZ szavazók is azt írják, hogy szerintük az EU csatlakozás bukó volt nekünk, pénzügyileg is!
Teszitek ezt azok után, hogy szerintetek is jönnek a nyugati befektetők, többek közt soha nem látott hadiipari befektetésekkel, fejlesztő központokkal...
Szerintetek nem EU tagként mi lenne most itt? A Varsói szerződést sírjátok vissza? Vagy úgy gondoljátok, hogy "függetlenként" ezek a befektetések ugyanúgy jönnének? Vagy volt olyan iparunk, fizetőképes piacunk, ami lehetővé tette volna Ausztria, neadjisten Svájc beérését? Vagy láttok más független országot itt a közelben, hozzájuk hasonló fejlettséggel, jóléttel, az EU-n kívül?
Na ne fárasszuk tovább egymást, mert nagyon nem egy malomban őrlünk, ami nem baj! Szerencsére az itt terjedő neokommunista eszmék nem az ország többségének akaratát tükrözik! Ez kb. a Századvég szint, itt hozná a FIDESZ a 95% is!
Nagy-Britanniában a brexit hívők, ha csak egy hajszállal is, de győztek! Aztán meg visszakoztak volna, de már nem lehetett! Pedig egy sokkal fejlettebb, európaibb országról beszélünk, mégis káoszba torkollott náluk az egész kilépés, pedig még csak most kezdődik! És menet közben igen sokat finomítottak a külföldi vendégmunkások megítélésén, foglalkoztatásuk szigorításán!
Szóval nem vagyok semmi rossz elrontója, csak így tovább!
Holy, Holy Orbán Viktor!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 200
67 063
113
Az időmet pocsékolom itt, ha még a magukat függetlennek valló, leendő FIDESZ szavazók is azt írják, hogy szerintük az EU csatlakozás bukó volt nekünk, pénzügyileg is!
Teszitek ezt azok után, hogy szerintetek is jönnek a nyugati befektetők, többek közt soha nem látott hadiipari befektetésekkel, fejlesztő központokkal...
Szerintetek nem EU tagként mi lenne most itt? A Varsói szerződést sírjátok vissza? Vagy úgy gondoljátok, hogy "függetlenként" ezek a befektetések ugyanúgy jönnének? Vagy volt olyan iparunk, fizetőképes piacunk, ami lehetővé tette volna Ausztria, neadjisten Svájc beérését? Vagy láttok más független országot itt a közelben, hozzájuk hasonló fejlettséggel, jóléttel, az EU-n kívül?
Na ne fárasszuk tovább egymást, mert nagyon nem egy malomban őrlünk, ami nem baj! Szerencsére az itt terjedő neokommunista eszmék nem az ország többségének akaratát tükrözik! Ez kb. a Századvég szint, itt hozná a FIDESZ a 95% is!
Nagy-Britanniában a brexit hívők, ha csak egy hajszállal is, de győztek! Aztán meg visszakoztak volna, de már nem lehetett! Pedig egy sokkal fejlettebb, európaibb országról beszélünk, mégis káoszba torkollott náluk az egész kilépés, pedig még csak most kezdődik! És menet közben igen sokat finomítottak a külföldi vendégmunkások megítélésén, foglalkoztatásuk szigorításán!
Szóval nem vagyok semmi rossz elrontója, csak így tovább!
Holy, Holy Orbán Viktor!
Szóval pénzért(a kivittről most ne beszéljünk) a lekünket is a gazdának?