[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 724
113
Ellátásra még marad a drága közút, tartálykamionokkal, illetve a vasút, szintén tartályos tehervagonokkal. Már ha minden kötél szakad és csővezetéken senki nem enged nekünk olajat venni, mert annyira felemeli a tranzitdíjat, hogy nem tudjuk megfizetni. Akkor marad a nyugati irány, Ausztria felől.
Ki adna el annyi benzint nyugaton amennyi egy orszag ellatasara eleg?
Na es ugye mennyiert?
Ugy hogy el kell latni a tolunk nekik fontosabb ukranokat is, plusz potolni nekik meg azt is amit mi kuldtunk az ukranoknak.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Érdekes, hogy 'mennyire jól tudod' mégis, hogy mit kellene ezeknek a szakembereknek tennie, hiszen a szájtépés erőst megy.
Miért ne téphetném a számat?
Az itteni naaaaagy orákulumok hogy megjósolták ukrajna összeomlását egy év alatt heti háromszor, meg Nyugat-Európa teljes összeomlását, de nekünk majd milyen jó lesz, aztán valahogy mi lettünk nagyobb szarban...
Ennyit a szájtépésről...
Megy itt a fingfűrészelés minden témában úgy, hogy senki nem tud semmi konkrétat. Pl: Patriot vs. Kindzsal meccs. Vagy a honvétségi beszerzések állása ésatöbbiésatöbbi...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 848
48 600
113
Kifejezetten jó volt nekünk. Sok pénzt itt hagytak. Illetve, biztosítva volt az ország légterének potens védelme, a balkáni háború alatt.
+ @kamm
semmilyen érdekünket nem szolgálta, hogy Taszárból de facto NATO bázis lett. Az országnak nem lett volna szüksége semmilyen extra védelemre, ha nem hajtottak volna végre innen felszállva terrorbombázásokat amerikai gépek. És az, hogy párezer piás amerikai katona pénzt költött magyar szálláshelyeken? Vajon ezért megérte innen bombázni a Vajdaságot??
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 278
16 043
113
+ @kamm
semmilyen érdekünket nem szolgálta, hogy Taszárból de facto NATO bázis lett. Az országnak nem lett volna szüksége semmilyen extra védelemre, ha nem hajtottak volna végre innen felszállva terrorbombázásokat amerikai gépek. És az, hogy párezer piás amerikai katona pénzt költött magyar szálláshelyeken? Vajon ezért megérte innen bombázni a Vajdaságot??

Jó cikk, jól lejön belőle, hogy már akkor is gumigerincű volt a fidesz, és csak a nemzeti radikálisok képviselték a magyarság érdekét.
 
K

kamm

Guest
+ @kamm
semmilyen érdekünket nem szolgálta, hogy Taszárból de facto NATO bázis lett. Az országnak nem lett volna szüksége semmilyen extra védelemre, ha nem hajtottak volna végre innen felszállva terrorbombázásokat amerikai gépek. És az, hogy párezer piás amerikai katona pénzt költött magyar szálláshelyeken? Vajon ezért megérte innen bombázni a Vajdaságot??
Baszki meg ne magyarazd mar nekem, en ott keresgeltem a szerb kazettas bomba maradvanyait hajnalban Barcson, ki ne talald mar hogy nem jott jol nekunk az amerikai jelenlet, mikozben sehol nem voltunk meg a NATO tagsagtol.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A Mol komoly pénzeket fordított a finomítók technológiai fejlesztésére , hogy sokkal könnyebben lehessen őket átállítani más típusú olaj feldolgozására...
Most is tudna bármilyen olajat feldolgozni a MOL,max kicsit kisebb hatékonysággal.
Plusz az Ural egy keverékolaj,amit le lehet utánozni más forrásbol származó olajok keverésével.
Baszki meg ne magyarazd mar nekem, en ott keresgeltem a szerb kazettas bomba maradvanyait hajnalban Barcson, ki ne talald mar hogy nem jott jol nekunk az amerikai jelenlet, mikozben sehol nem voltunk meg a NATO tagsagtol.
Spec akkor én is Barcson voltam.
De mire az amcsik Taszarra telepuultek,jo sok viz lefolyt a Drávan.Akkor kozvetlen utana csak IFF cuccost adtak.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Baszki meg ne magyarazd mar nekem, en ott keresgeltem a szerb kazettas bomba maradvanyait hajnalban Barcson, ki ne talald mar hogy nem jott jol nekunk az amerikai jelenlet, mikozben sehol nem voltunk meg a NATO tagsagtol.
Barcs bombázása 1991 -ben volt, Taszáron meg 1995 -től voltak amerikaiak. :) Abban az időben még 3 harckocsi és 9 lövész dandár volt a magyar honvédség, és azzal kellett foglalkozni, hogy 835 -re csökkentsük a harckocsik számát.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Barcs bombázása 1991 -ben volt, Taszáron meg 1995 -től voltak amerikaiak. :) Abban az időben még 3 harckocsi és 9 lövész dandár volt a magyar honvédség, és azzal kellett foglalkozni, hogy 835 -re csökkentsük a harckocsik számát.
Így igaz, pontosan:
"...egy jugoszláv vadászgép 1991. október 27-én 20 óra 51 perckor Barcsot támadta."

"1995. december 9-én egy C–130E Hercules repülőgép fedélzetén ötvenhét amerikai katona érkezett Taszárra."
víKorabeli helyi videó a cikkben, érdemes megnézni, hogy '95-ben ki, hogy vélekedett:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 093
88 115
113
Mik vannak! Zsarolunk, zsarolunk? Mit adtak nekünk a lómaiak?! ;)

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 290
113
No no no.


Vagyis a nyáron alàírásra kerülő szerződés után megépül a szerbekhez a 128 km vezeték és vehetünk a constanca irányából is konténeres olajat. Napi 1.2 millió hordós a kapacitás.
Több, mint a semmi.
Én úgy emlékszem, hogy tavaly erre még azt mondták, hogy a román szakaszt még el se kezdték építeni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 551
68 126
113
Miért ne téphetném a számat?
Az itteni naaaaagy orákulumok hogy megjósolták ukrajna összeomlását egy év alatt heti háromszor, meg Nyugat-Európa teljes összeomlását, de nekünk majd milyen jó lesz, aztán valahogy mi lettünk nagyobb szarban...
Ennyit a szájtépésről...
Megy itt a fingfűrészelés minden témában úgy, hogy senki nem tud semmi konkrétat. Pl: Patriot vs. Kindzsal meccs. Vagy a honvétségi beszerzések állása ésatöbbiésatöbbi...
Kicsit több konkrétummal teszik többnyire a fingfûrészelést, legalàbb az elérhetô anyagok egy részének az ismeretével a témàban mint a majd lesz valahogy, szerezzenek màshonnan. A hadiipari/technikai beszerzéseknél, még a nagyjàból fikcióknàl is hozni szoktuk a példàkat, gyàrtókat, kapacitàsokat. Ez különbözteti meg a dolgokat.

Az meg, hogy nekünk lett szar (mi lett igazàn szar?), az pont azoknak köszönhetô, akik mint szövetségeseink nem veszik figyelembe a mi érdekeinket (soha nem is tették), sôt tàmadnak a demokratikusan megvàlasztott politikai irànyzatumk miatt és ennek következtében egyszerû suttyó gazemberként viselkednek mint valami hugyagyú idióta, közben meg egységrôl ugatnak.

Nincs miért szarul éreznünk magunkat, nem mi vagyunk a taplók. Érezd magad szarul ha akarod, de ne gondold màr, hogy tàtott szàjjal szaladni a bizonyos erdôbe, hogy németek, meg angolok meg egyéb effajta népségek adjanak kis buksisimit megéri.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 093
88 115
113

Röhej, de a totál BALfék libsevik EUs elit miatt Trianon óta most van először arra komolyabb esély, hogy minimum teljes körű autonómiát kapjon a Felvidék, Kárpátalja és Erdély, és ez akár még nemzetegyesítéshez is vezethet. Közünk hozzá sok nem lesz, max annyi, hogy kivételesen most pont nem ugráltunk.

Érdekes lesz.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Hát b.szd meg, ez szopás lesz az indexes hülyegyereknek, mert Nyugger is pont ugyanott járt, szerintem vele is, és első kézből fogja megcáfolni ezt a hülyegyereket, méghozzá a médiában ... :D
Mennyire kell baromnak lenni ahhoz, hogy ilyen helyzetben ne legyen két útleveled?
Na mindegy. Nekem amikor munka ügyben sokat utaztam elfogadták az összeférhetetlenséget mint okot, hogy két útlevelem legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer