[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Inkább most csendben kellene kicsit lenni, annak több hozadéka lenne, mint a nagyszájú handabandának.
Ha kicsit figyelsz, akkor rájössz, hogy irgalmatlan nagy kuss van.
Szijjártónál most kérdezett rá a belga TV, hogy mi győzte meg őket, és még mindig kussolnak a jogállamisági eljárások és a kifizetések közötti kapcsolat eltörléséről.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Inkább most csendben kellene kicsit lenni, annak több hozadéka lenne, mint a nagyszájú handabandának.
Vitya egója azt nem bírná ki. Ő annál sokkal jobban szereti a saját nevét olvasni a nemzetközi sajtóban. Nyugodtan készülhetünk a legközelebbi kanyarban előzésre, és annak következményeire.
Persze itt azt feltételezem, hogy ő autonóm szereplő, és nem az orosz szolgálatok fogott embere mióta legutóbb hatalomra került. Kicsit durva volt az világszemlélet váltás, meg oroszok ekézésről egyik napról a másikra putykóimádatra váltás a '10-es évek elején. Mondjuk az is meglehet, hogy az első találkozó környékén putykó társasága mutatott neki olyan kompromatot, hogy azóta is sakkban van. Lehet, hogy túlságosan jóban volt szájerral, vagy ki tudja. Ha azt összeszedték anno akár magyar szolgálatok, simán mehetett moszkvába is tovább az anyag. Innen meg is érkeztünk az ügynök akták nyilvánosságra nem hozatalához. Persze ez mind konteó.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 100
15 680
113
Semmi. De mit is lehetett volna ? Egy katonai szövetség miért ne erősödjön, aminek mi is a tagjai vagyunk ? Azt azért nem mondhatták, hogy a Viktor orosz barát politikája folytán, nem szabadna belépniük, mert megharagudnak ránk, szerencsétlen magyarokra a "moszkvai elvtársak". Amennyiben, amolyan 5. hadoszlopként ezt nem tudtuk megakadályozni. :)
Semmi gond lényeg hogy Brüsszelben, na ott megint nagyot győztünk, megint adtunk az imperialistáknak, elvtársak.
Mert az osztályharc fokozódik. :)
Megvédtük a pénzünket, nem kapják meg az ukránok, azt, amit nem is akartak az ukránoknak adni, de ez nem lényeges szempont.
Lényeg hogy ismét győztünk.
A facebook népe pedig már az orosz csapatok bejövetelét követeli. Igaz, azt megmondani nem tudják, ki ellen kellenének ide ismét, jó 40 évig a nyakunkra, megszállónak.
Mint anno, ideiglenesen hazánkban állomásozó elődeik.
Ja, persze, a nyugat elleni támadásra.
Mint egykoron.
Sajnos a kormány jelenleg, önmaga paródiáját játsza, sajnálatos módon egyre jobban belemegy ebbe és egyre inkább nevetségessé válik a külpolitikánk.
Inkább most csendben kellene kicsit lenni, annak több hozadéka lenne, mint a nagyszájú handabandának.

A Finn-svédtagság inkább pluszkockázatot jelent.

Ráadásul ahogy Kohán Mátyás is írta, egy gyakorlatilag egy vérszerződés, és miért kellene támogatni azokat akik a migránsválság óta ott tesznek nekünk keresztbe ahol tudnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 975
113
Nem olvasok most vissza.
Könyvjelzőztem, tehát amint lesz ilyen, vagy aki a közvetlen magyar-orosz határt szeretné, akkor válaszolok.
Volt már ilyen egy jópár!
Várj, e helyett az Ukrajna helyett egy magyar -orosz határtól én nem lennék szomorú, de ha be akarnának jönni lőnék is rájuk!

Hogy sikerült ezt a kettőt összemosni amúgy, mert marhára nem ugyan az a kettő?!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Várj, e helyett az Ukrajna helyett egy magyar -orosz határtól én nem lennék szomorú, de ha be akarnának jönni lőnék is rájuk!

Hogy sikerült ezt a kettőt összemosni amúgy, mert marhára nem ugyan az a kettő?!
Nem én mostam össze, én még külön írtam! Olvass vissza, lap teteje!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 975
113
A HTKA népének nagy része is, de legalábbis a közvetlen magyar-orosz határt.
Ez mi ha nem összemosása a kettőnek?!

Figyelj már, ezzel full egy kalap alá veszel engem pl. aki magyar-orosz határt örömmel venném minden hátrányával együtt is plusszosnak gondolom, azokkal akik hazaárulö szinten idegen csapatokat ( mindegy hogy orosz/amcsi/EU) látnának szívesen ide bevonulni!

Nem igen tudod ezt kidumálni, mert tényleg ott van felül, mindenki tudja értelmezni!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
miért hazudozol?....és ez tipikus....ferdítesz amivel a saját beteges elméleteidet próbálod fogyaszthatóvá tenni....."nagy része"....szándékossan kamuzol
Talán magadra ismertél, hogy így felzaklattalak?
Tudod ki kamuzik? Aki szerint nem háború, hanem csak katonai művelet folyik Ukrajnában!


Egyébként az én véleményem az egészről, hogy 2 politikus (Zelenszkij, Putyin) , és a mellettük álló fanatikusok miatt százezrek haltak már meg, és még fognak is!
Ez ami most folyik, értelmetlen pusztítás, népirtás!, faszméregetés, amiből csak az amcsik húznak hasznot! Ezt Putyinnak már régen fel kellett volna ismernie, és levonni a tanulságokat!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Ez mi ha nem összemosása a kettőnek?!

Figyelj már, ezzel full egy kalap alá veszel engem pl. aki magyar-orosz határt örömmel venném minden hátrányával együtt is plusszosnak gondolom, azokkal akik hazaárulö szinten idegen csapatokat ( mindegy hogy orosz/amcsi/EU) látnának szívesen ide bevonulni!

Nem igen tudod ezt kidumálni, mert tényleg ott van felül, mindenki tudja értelmezni!
Nincs ezen mit kidumálni, egyszerűen félre értelmezed! De látjuk, ezt csinálják a "nagyok" is nap mint nap, szóval nem lepődök meg rajta.
Trükkök százait, bocs, inkább ezreit vetik be, mint anno Gyurcsány, és az eredmény a hamis 2/3.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 282
13 980
113
miért kellene támogatni azokat akik a migránsválság óta ott tesznek nekünk keresztbe ahol tudnak

Túlélési osztonbol? :oops:

Olyan helyzetbe manoverezték magukat az Orbánék, amiben nem tudják kimagyarázni, hogy hirtelen miért nem támogatják, amikor ezidáig eskudosztek, hogy igen.
Hogy politikai vitátok volt egyes kormányokkal, politikusokkal - ugyan már, kormányok és politikusok jonnek mennek, államok maradnak, egy ilyen gagyi érvelést senki nem vesz be. Ezidáig lehetet takarózni a torokok koveteléseivel, melyek kovetkezetessek voltak és megvolt a logikájuk (bár mondjuk elvileg To-ban is nehéz lenne megakadályozni egy koránégetest), de ennek most vége.

Nem tudom Orbánek mit gondoltak, miben bíztak, de tény és való, hogy elejétol fogva nem épitettek fel maguknak semilyen érvelési alapot arra az esetre, hogy utolsók maradnak (valszeg eredetileg nem is ez volt az elképzelés) és most letolt gatyával álnak, remélkedve, hogy hátha valaki felhúzza nekik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 301
113
Nem olvasok most vissza.
Könyvjelzőztem, tehát amint lesz ilyen, vagy aki a közvetlen magyar-orosz határt szeretné, akkor válaszolok.
Volt már ilyen egy jópár!


Azt.én is szeretném, sőt követelem is. :D
De az nem azt jelenti, hogy támadjanak is meg minket.
Az a baj,hogy leragadtál a takonyfejű,büdösszájú,ratardált,birodalmi angolszász diplomáciai megoldások szintjén, miközben az Oroszok állva hagyták a nyugatot ezen a téren,az Orosz birodalom az utóbbi 20 évben többet fejlődött,civilizálódott mint a britek 400 év alatt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 100
15 680
113
Túlélési osztonbol? :oops:

Olyan helyzetbe manoverezték magukat az Orbánék, amiben nem tudják kimagyarázni, hogy hirtelen miért nem támogatják, amikor ezidáig eskudosztek, hogy igen.
Hogy politikai vitátok volt egyes kormányokkal, politikusokkal - ugyan már, kormányok és politikusok jonnek mennek, államok maradnak, egy ilyen gagyi érvelést senki nem vesz be. Ezidáig lehetet takarózni a torokok koveteléseivel, melyek kovetkezetessek voltak és megvolt a logikájuk (bár mondjuk elvileg To-ban is nehéz lenne megakadályozni egy koránégetest), de ennek most vége.

Nem tudom Orbánek mit gondoltak, miben bíztak, de tény és való, hogy elejétol fogva nem épitettek fel maguknak semilyen érvelési alapot arra az esetre, hogy utolsók maradnak (valszeg eredetileg nem is ez volt az elképzelés) és most letolt gatyával álnak, remélkedve, hogy hátha valaki felhúzza nekik.

Ebben sok igazság van, viszont a NATO tagság több mint egy szimpla politikai aktus, Szerintem egyértelműen nemlett volna szabad bővíteni a NATO-t a skandinávokkal az emiatti biztonsági kockázatok miatt,, de ha igen, akkor is csak egy normális, több lépcsős és éves folyamatrészeként, mint az eddigiekkel, nem pedig bemondásra.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 100
15 680
113
Amúgy tény, hogy Orbán csúnyán belemanőverezte magát ebbe na svéd/finn NATO csatlakozás kezeléssel a f*erdőben,

Ezt most már nehéz lesz győzelemnek eladni még a legostobább hívei számára is, ráadásul megint két szék között a padlóra lesz belőle.

Nyerni semmit nem nyer a blokkolással, viszont sokat bukik. Diplomáciailag is, vélhetően gazdaságilag is és ami számára a legfájóbb, hogy az imázsából is bukik, amit több, mint egy évtizeden át épített a propigépezet.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Azt.én is szeretném, sőt követelem is. :D
De az nem azt jelenti, hogy támadjanak is meg minket.
Az a baj,hogy leragadtál a takonyfejű,büdösszájú,ratardált,birodalmi angolszász diplomáciai megoldások szintjén, miközben az Oroszok állva hagyták a nyugatot ezen a téren,az Orosz birodalom az utóbbi 20 évben többet fejlődött,civilizálódott mint a britek 400 év alatt.
Azért mielőtt te, és a(z) (elv)társaid döntenétek a kárpátaljai magyarok feje felett, lehet hogy őket is meg kellene kérdezni, hogy mit szólnának az orosz fennhatósághoz!
A másik, hogy abban nem hiszek, hogy ők vérontás nélkül megúsznák a hatalomátvételt! Valószínűleg mind a két oldal felhasználná őket a másik elleni uszításra.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Amúgy tény, hogy Orbán csúnyán belemanőverezte magát ebbe na svéd/finn NATO csatlakozás kezeléssel a f*erdőben,

Ezt most már nehéz lesz győzelemnek eladni még a legostobább hívei számára is, ráadásul megint két szék között a padlóra lesz belőle.

Nyerni semmit nem nyer a blokkolással, viszont sokat bukik. Diplomáciailag is, vélhetően gazdaságilag is és ami számára a legfájóbb, hogy az imázsából is bukik, amit több, mint egy évtizeden át épített a propigépezet.
Pozitív értelemben vett imázsa inkább csak itthon volt, esetleg még Lengyelországot ide vehettük anno.
Persze mindenhol vannak kivételek, de számuk elenyésző.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 301
113
Azért mielőtt te, és a(z) (elv)társaid döntenétek a kárpátaljai magyarok feje felett, lehet hogy őket is meg kellene kérdezni, hogy mit szólnának az orosz fennhatósághoz!
A másik, hogy abban nem hiszek, hogy ők vérontás nélkül megúsznák a hatalomátvételt! Valószínűleg mind a két oldal felhasználná őket a másik elleni uszításra.



Ez már eldőlt Moszkvában,hogy Orosz fenhatóság lesz,kiharcolták a britek az ukránoknak.
Nem igazán értem mit értesz vérontás alatt?
 
Status
Not open for further replies.