[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
2500 páncélozott valami meg 1600 tank? Van egyáltalán ennyi mozgatható nehézpáncélosa az amerikaiaknak?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
A tárgyaknak kellene a nemsemlegességét eltűntessék, mert a kib***ott der, die, das egy horror és semmi értelme sincs, soha nem tanultam meg németűl emiatt, meg a kilóméteres összetett szavaikért.
Der Die Das Der Dem Des. Alany eset stb. Egyes és többesszám + múlt idő és a rég múlt idő, de amúgy a magyar a legnehezebb! A ragok és toldalékok!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Visszahozzák a hidegháborús készleteket, amiket hazaszállítottak a kilencvenesekben?
Máshol már égsz mint a ...!
Látom, hogy a Sil... a liblinged. Szomorúan közlöm veled, hogy Ő megtudja védeni magát, de Te nem. Ezt már bizonyítottad! ( ajmszori ), hogy értsd!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Der Die Das Der Dem Des. Alany eset stb. Egyes és többesszám + múlt idő és a rég múlt idő, de amúgy a magyar a legnehezebb! A ragok és toldalékok!
Off:
Többekközt ezért utáltam a meg a németet, meg az olyan szavaiért amit egy lélegzetvétellel nem lehet végigmondani, meg egyéb nyelvtani hülyeségeiért. Persze az angol 12 igeideje sem sokkal jobb, amiben van olyan jelen és jövőidő is (perfect continuous) ami valójában multidő. Szóval lehet ha a magyar nehezebb, de a német ettől nem lesz se szebb se egyszerűbb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Off:
Többekközt ezért utáltam a meg a németet, meg az olyan szavaiért amit egy lélegzetvétellel nem lehet végigmondani, meg egyéb nyelvtani hülyeségeiért. Persze az angol 12 igeideje sem sokkal jobb, amiben van olyan jelen és jövőidő is (perfect continuous) ami valójában multidő. Szóval lehet ha a magyar nehezebb, de a német ettől nem lesz se szebb se egyszerűbb.
Megértelek! Ha jól tudom "román" nyelvterületen élsz. Pedig, ha tudsz románul, akkor megérted a francia és az olasz nyelvűeket is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Megértelek! Ha jól tudom "román" nyelvterületen élsz. Pedig, ha tudsz románul, akkor megérted a francia és az olasz nyelvűeket is.
Segíteni segít, de erős túlzás, hogy megértem az olaszt és a franciát. Az olasz kicsit jobban hasonlít, a francia nem (nekem nem), habár a román anyanyelvűeknek úgy látom viszonylag könnyen megy ezt a két nyelvet elsajátítani valamilyen szinten. Én mondjuk közel nem beszélek tökéletesen románul. Egyszer viszont a brazíl jegybank oldaláról portugál szövegből kellett kihámoznom infókat és sikerült egy egyetemi munkámhoz. Szóval vannak nyelvi hasonlóságok.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ha jól értem ez a 2500 jármű már meg is érkezett. A kétségbeesett oroszozás mellett (ugyebár még mindig az oroszok felelősek az elvesztett választásért, bár továbbra sem világos hogyan lehet egy választást az interneten keresztül elcsalni) ez azért nem annyira kellemes társaság.

http://24.hu/kulfold/2017/01/06/haborura-keszul-a-nato-2500-amerikai-tankot-kuldtek-europaba/
+ 600 konténernyi hadianyag a múlt hónapban.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Segíteni segít, de erős túlzás, hogy megértem az olaszt és a franciát. Az olasz kicsit jobban hasonlít, a francia nem (nekem nem), habár a román anyanyelvűeknek úgy látom viszonylag könnyen megy ezt a két nyelvet elsajátítani valamilyen szinten. Én mondjuk közel nem beszélek tökéletesen románul. Egyszer viszont a brazíl jegybank oldaláról portugál szövegből kellett kihámoznom infókat és sikerült egy egyetemi munkámhoz. Szóval vannak nyelvi hasonlóságok.
A volt barátnőmet egy magyartanár a gimnáziumban tökéletesen megtanította románul meg az osztályt Érmihályfalván. Hatósági fordító itt Magyarországon. Tőle tudom és pluszban a sepsiszentgyörgyi tanár barátházaspár elbeszéléseiből. Ja, és ne hagyjam ki a csíkrákosi vasútmérnököt és feleségét!
A Hargitán, az Olt mellett hallgatni egy tisztáson a Székely himnuszt tízen éves lány ajkáról..., hát nem semmi!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A 2500 jàrmüben minden van Hummertöl, teherautòtòl tarackokon àt Abramsig.
Legaläbb 3 roro hajòt vettek igénybe.
így van,a szám zöme kis vagy zero harcértékű jármű (pl. teherkocsik,vontatók és egyéb logisztikai eszközök stb.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Izrael azt hazudja ... (tovább a cím)
Válaszul adnék 48 órát, hogy a teljes diplomáciai aparátusuk elhúzzon az országból.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Izrael azt hazudja ... (tovább a cím)
Válaszul adnék 48 órát, hogy a teljes diplomáciai aparátusuk elhúzzon az országból.
A riport már csak azért is nevetséges, mert mint a brit történelemből mind a Moszad történetéből közismert, hogy a királyi titkosszolgálat szétverését követően Cromwell a londoni zsidóságot bízta meg különböző privilégiumok ellenében, hogy a kiváló hírszerző rendszerüket bocsássák a rendelkezésére és az ö számára működtessék a továbbiakban természetesen megtartva korábbi saját főképp gazdasági információs és a zsidóság szempontjából lényeges biztonsági jellegű csatornáikat.
A brit hírszerzés ha nincs és nem is volt mindig teljesen zsidó kézben de folyamatos ellenőrzés és befolyás alatt működik azóta is.
Az ilyen riportok nem tudom kinek szólnak. Talán a teljesen hülyéknek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 464
17 794
113
A riport már csak azért is nevetséges, mert mint a brit történelemből mind a Moszad történetéből közismert, hogy a királyi titkosszolgálat szétverését követően Cromwell a londoni zsidóságot bízta meg különböző privilégiumok ellenében, hogy a kiváló hírszerző rendszerüket bocsássák a rendelkezésére és az ö számára működtessék a továbbiakban természetesen megtartva korábbi saját főképp gazdasági információs és a zsidóság szempontjából lényeges biztonsági jellegű csatornáikat.
A brit hírszerzés ha nincs és nem is volt mindig teljesen zsidó kézben de folyamatos ellenőrzés és befolyás alatt működik azóta is.
Az ilyen riportok nem tudom kinek szólnak. Talán a teljesen hülyéknek.

Na igen. Ki hozott létre kit. Mert ugye mint az köztudott Izraelt a britek hozták létre, amiben Churchill oroszlánrészt vállalt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Arról már nem is beszélve, hogy a zsidó atombombák az angolok tervei alapján készülnek. Még a királynő is moszad ügynök.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Arról már nem is beszélve, hogy a zsidó atombombák az angolok tervei alapján készülnek. Még a királynő is moszad ügynök.
Richard Deacon
Az izraeli titkosszolgálat
A származása okán antiszemitizmussal semmiképpen nem vádolható szerző elég alaposan bemutatja a szervezet születését és működését nagy vonalakban az előző század, a kilencszázas évek végéig.
Ezt esetleg érdemes elolvasni bemelegítésnek. Meg még néhány más történelmi témájú könyvet is.
Mielőtt írni kezd az ember.