1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Nyugat-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Tcat által indítva @ 2013. május 13..

1. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Kemal és Jamal effektus. De végül is az atomot is dobták a szén miatt. :)

plushun likes this.
  2. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

https://index.hu/kulfold/eurologus/2018/11/06/fidesz_neppart_kongresszus/

„A kereszténydemokraták a második világháború után az élen jártak az európai liberális demokrácia létrehozásában, amelyik zsidó-keresztény értékeken és kereszténydemokrata eszméken alapult” – szögezi le a javaslat. Ez a liberális demokrácia a jogállamiságot, a többpártrendszert, a független médiával megtámogatott erős civil társadalmat, vallásszabadságot, szólás- és gyülekezési szabadságot hirdette. Manapság ezeket az alapértékeket és elveket példátlan kihívások érik – fejti ki a szöveg.

Nálam ezen a ponton a bullshit-merō kiakadt...

fip7 likes this.
  3. plushun

plushun Well-Known Member

Ez abszolút igaz! De sajnos ma már kb minden termékkel ez a helyzet, függetlenül attól, hogy melyik ország márkája. Ha megnézzük az autótól a mosógépen át az olyan egyszerű termékekig mint pl a konyhakés, azt tapasztaljuk, hogy még a 10 évet sem érik el a tartósságuk. Ez pedig (szerintem) nem annak tudható be, hogy elfelejtettek a cégek minőségi termékeket gyártani, hanem egész egyszerűen nem éri meg nekik, hogy te a terméküket évtizedekig használd, hiszen akkor te nem vagy "jó piac". Egyébként ilyenkor szokott eszembe jutni anyám vas lábosa amit még az ő nagyanyja használt. Mindig azt mondja, hogy jó újkrumplit csak abban lehet csinálni :D Több mint 100 éves az a lábos, akárcsak a dió darálója amit minden karácsonykor elővesz a süteményeihez :D

antigonosz, svajcibeka, fip7 and 2 others like this.
  4. plushun

svajcibeka and kiskrumpli like this.
  5. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Hát ez nem semmi.

svajcibeka likes this.
  6. MuldR

MuldR Well-Known Member

Nem térhet át, mert az imám ledobná a tetőről a többi homárral együtt. :)

OFF:

svajcibeka likes this.
  7. hunter85

hunter85 Well-Known Member

svajcibeka likes this.
  8. plushun

9. papajoe

papajoe Well-Known Member

F@sza lesz,eddig a nyugatot védtük az iszlámtól,most majd megint hadakozhatunk a nyugati iszlám ellen.

svajcibeka likes this.
  10. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

A valódi világháború magvát vetik el. Nem lesz kalifátus Ny-Európában, de a késedelmes megoldás miatt iszonyú sok vérbe fog kerülni az iszlámtalanítás.

arcas, tindalos, plushun and 5 others like this.
  11. papajoe

borisz likes this.
  12. Robur

Robur Well-Known Member

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Most akkor ha jól értem a mi EU-nk havi 48000 ft-al támogatja /fő a görögökig átvergődött gibbonokat kivétel nélkül? Hát miért nem nekem adja a kedves EU ezt a pénzt mint EU-s dolgozó, gyerekgyártó, jogkövető állampolgárnak? Bejön Ahmed a lakatlan szigetre görögben és kap a 10 tagú pereputty havi 1500 eurót. Há miért? Hogy tovább tudjon menni Muttihoz?

Panzerfaust, plushun and kiskrumpli like this.
  14. papajoe

Na végre,láthatják a nyugati népek,hogy 1 tolvonással meg lehet állítani a migrációt,csak akarni kell.

15. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Mindenből igyekeznek kispórolni az anyagot. Pont múltkor puffogtam mert nem találtam rendes ásványvizes palackot. Érezhetően sokkal vékonyabb mint 6 vagy 8 évvel ezelőtt, nincs tartása. Másik örök vesszőparipám a gyerekkori ízek. Egy mostani kapucíner szelet fosfasírt a régihez képest. A franc tudja mi mindent helyettesítenek benne valami silány minőségű összetevővel. Már régóta meg akarom osztani valakivel hogy mennyire zavarnak ezek szóval kösz hogy kiírhattam magamból :D
    Mellesleg eszembe juttattad anyám sütijeit. Ugyanúgy egy békebeli darálót használt. De jó is volt. :)

16. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Nincsenek adatok arról, hogy pontosan hány ilyen névtelen kártya van forgalomban. Az Európai Bizottság 25 ezer migránsnak adott, ez összesen 140 millió eurójába került az Európai Uniónak, amire a közös költségvetésből biztosított támogatást az Európai Bizottság. Saját honlapjukon is írnak róla, hogy még 2017-ben indították el az úgynevezett humanitárius programot. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának adatai szerint azonban háromszor ennyi migráns, vagyis legalább 85 ezren jutottak ilyen bankkártyához.

Azok a felnőttek, akik nem kapnak ellátást, azok havonta 150 eurót kapnak, a gyerekek pedig 50 eurót. A bizottság úgy gondolja a program jó, és garantálva látják, hogy a pénzt szabályosan költik el.

fip7 likes this.
  17. plushun

Basszus azt hittem csak nekem romlott el az ízérzékem, de ezek szerint nem! Tényleg sokkal rosszabb az íze a kapucinernek mint gyerekkoromban!

antigonosz and svajcibeka like this.
  18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nincs íze. Én direkt vettem a gyerekeknek, hogy na ezt próbáljátok meg, ez jó, finom. Semmi extra nem volt benn, nincs íze. Amúgy postákon még bele lehet futni régi csoki márkákba, magyar márkákba. Kajla és társai. Tibit ugye nem veszek Porosenkó miatt, Bocit a Nestlé miatt. Milka volt a menő sokáig, de pár éve azt is elbaxták a sok hülye új kekszes, oreós, meg m&m-s stb xar miatt, ritka belőlük a régi íz.

csibeszke, plushun and gacsat like this.
  19. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

A németek 44%-a szerint a muszlim bevándorlókat ki kell tiltani.

20. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása