[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Ezzel is kb egyet értek. Nem kell zabálni és akkor alapvetően nincs gond. De sokunknak ülő munkája van, szóval kell a testedzés, mert fittséget az nem ad ha nem eszel. Ha valaki olyan fizikai munkát végez annak ez szerintem nem téma, én sem jártam futni amíg kalapáccsal ütöttem a vasat egész nap, de most már sajnos szinte egész nap megbeszéléseken ülök :( Ez is egy jó téma lehetne, hogyan vált gyakorlatilag pótcselekvéssé vállalatoknál a megbeszélések szervezés...senki nem tud semmit, szóval üljünk le és beszéljük meg hátha lesz valami. Vagy küldjünk ki az éterbe egy mailt amire rápakolunk mindenkit, hátha valaki olyan is megkapja aki tudja mit kéne csinálni...
Egyébként azt gondolom szülés után a legtöbb nő azért felszed pár kilót, meg van olyan torna ami segít nekik rendbe jönni odalent ha érted mire gondolok. Szóval főleg szülés után nagyon jó tornák vannak nekik.
És azért ez valamilyen szinten kikapcsolódás is, picit a gyerekek meg a család nélkül. Jár mindenkinek az Én idő. Van aki filmet néz vagy olvas, ő elmegy futni nincs ezzel gond.
Latom nem igazan jon at mire akartam kilyukadni...
Megy a rinya vilagszerte hogy jajj a bolygo, meg a benzin, meg draga a kenyer meg minden. Szoval rinya van, meg bolti papirzacsko. Aztan ezzel meg van valtva minden.
De havi 25000 fittneszre, mindenfele kramancokra, haszontalan allatok eltartasara van keret, mert megdolgoztam erte, ez kijar, nekem dukal. De rinya is van. Hat ne legyen.
A kenyer az jujj de draga, mit tudom en lidlis gumikenyer mennyi lehet pff 300 ft? Meg a hus is, mert a szemet paraszt hogy merte megemelni. Na az mar kurva draga, de Bobokanak napi kaja ketszer ennyi nem sok, meg a tobbi dolog ami kell neki pelustol a kutyababakocsiig.
Ja gyerek pelus az kerlek megfizethetetlen, a kutyae megfizetheto. Draga a benzin a kozel 10 millios autoba, hat tetszett volna olcsobbat venni, lenne penze tankolni.
Szoval rinya van meg bolti papirzacsko.
De hogy Boboka helyett olyan allatot etetne amit meg is lehet enni azt mar nem. Vagy fittneszcenter helyett kimenne fettneszkedni a kiskertbe, netan diot szedne az arokparton nemi kalandtura jegyeben... na az nem derogal, de rinya az van.
Par honapja lattam egy kutyat babakocsiban, a minap meg garazst robotfunyironak... De azert mindenki nagyon aggodik a foldert, meg minden nagyon draga...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Az ember társas lény,
Emberi lényekként ebben a világban/realitásban IKREK-szellemiségűek vagyunk! A társunkat keressük! Ez a legerősebb belső mozgatórugónk. Alig-alig van ember (talán nincs is), aki ne akarna társat, ne törekedne erre legalább a fiatal évei alatt. Vagy ha van társa, de magányos a kapcsolatában, házasságában, akkor ne olyan állapotot akarna, ahol valaki valóban a társa!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gergo55

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
Van ebben sok igazság, mert tényleg sok helyen gyerekpótlék a kutya. De az a helyzet én a feleségemet csak a 40 kilós német juhászunk-al engedem el futni... Úgy hogy közben megy a telefonján a nyomkövető app ami jelzi ha gond van. Pedig én alapvetően egy jó környéken lakom itt Pest meletti kistelepülésen, de hát olvashattunk jópár durva esetet. Na meg azért nyugodtabb vagyok, ha esetleg nem alszom otthon a kutya ott van. És leszarom hogy mennyibe kerül neki a jó táp mert megdolgozik érte, hisz helyettem védi a családot mikor nem vagyok otthon. Meg is áll mindenki a kapunál.. persze én sem mernék bejönni ha nem az én kutyám lenne amilyen show-t lenyom. Nyilván egy profi betörő erre felkészül és nem lenne akadály a kutya sem, de arra pont elég hogy valami részeg/drogos ne próbálkozzon be... mert lássuk be általában abból van a gond. Persze nekem is bele kelett ölni egy csomó pénzt meg energiát, hogy képezzem de megérte. Első szóra abbahagyja az ugatást, ha én valakit beengedek az nem bántja, na de akit nem én engedek be annak nem lennék a helyébe.... meg annak sem aki megpróbál az asszonhoz vagy a gyerekekhez nyúlni. Nagyon durva, hogy mennyire védi a családot egy ilyen kutya.

Es ez igy rendben is van! Gondolom a te kutyad sem vegankajat eszik, vagy valami dietas abszurd tapot. Szerintem antigonosz kollega a pics@kutyakra gondolt, amit a plazacicak tartanak, hordanak divatbol.

upg/ latom mar tobben is ilyen velemenyuknek adtak hangot, szoval ez csak +1.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Latom nem igazan jon at mire akartam kilyukadni...
Megy a rinya vilagszerte hogy jajj a bolygo, meg a benzin, meg draga a kenyer meg minden. Szoval rinya van, meg bolti papirzacsko. Aztan ezzel meg van valtva minden.
De havi 25000 fittneszre, mindenfele kramancokra, haszontalan allatok eltartasara van keret, mert megdolgoztam erte, ez kijar, nekem dukal. De rinya is van. Hat ne legyen.
A kenyer az jujj de draga, mit tudom en lidlis gumikenyer mennyi lehet pff 300 ft? Meg a hus is, mert a szemet paraszt hogy merte megemelni. Na az mar kurva draga, de Bobokanak napi kaja ketszer ennyi nem sok, meg a tobbi dolog ami kell neki pelustol a kutyababakocsiig.
Ja gyerek pelus az kerlek megfizethetetlen, a kutyae megfizetheto. Draga a benzin a kozel 10 millios autoba, hat tetszett volna olcsobbat venni, lenne penze tankolni.
Szoval rinya van meg bolti papirzacsko.
De hogy Boboka helyett olyan allatot etetne amit meg is lehet enni azt mar nem. Vagy fittneszcenter helyett kimenne fettneszkedni a kiskertbe, netan diot szedne az arokparton nemi kalandtura jegyeben... na az nem derogal, de rinya az van.
Par honapja lattam egy kutyat babakocsiban, a minap meg garazst robotfunyironak... De azert mindenki nagyon aggodik a foldert, meg minden nagyon draga...
Majd letesznek ezekről csak szoruljon a hurok. És nem kell sokat várni, mert szar lesz a palacsintában. És ezek (akik évente 2x nyaralnak, minimum havonta welneszelnek és egyébként 1000-el élik fel a környezetüket a fényüző életmódjukkal) fognak a legjobban rinyálni!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Latom nem igazan jon at mire akartam kilyukadni...
Megy a rinya vilagszerte hogy jajj a bolygo, meg a benzin, meg draga a kenyer meg minden. Szoval rinya van, meg bolti papirzacsko. Aztan ezzel meg van valtva minden.
De havi 25000 fittneszre, mindenfele kramancokra, haszontalan allatok eltartasara van keret, mert megdolgoztam erte, ez kijar, nekem dukal. De rinya is van. Hat ne legyen.
A kenyer az jujj de draga, mit tudom en lidlis gumikenyer mennyi lehet pff 300 ft? Meg a hus is, mert a szemet paraszt hogy merte megemelni. Na az mar kurva draga, de Bobokanak napi kaja ketszer ennyi nem sok, meg a tobbi dolog ami kell neki pelustol a kutyababakocsiig.
Ja gyerek pelus az kerlek megfizethetetlen, a kutyae megfizetheto. Draga a benzin a kozel 10 millios autoba, hat tetszett volna olcsobbat venni, lenne penze tankolni.
Szoval rinya van meg bolti papirzacsko.
De hogy Boboka helyett olyan allatot etetne amit meg is lehet enni azt mar nem. Vagy fittneszcenter helyett kimenne fettneszkedni a kiskertbe, netan diot szedne az arokparton nemi kalandtura jegyeben... na az nem derogal, de rinya az van.
Par honapja lattam egy kutyat babakocsiban, a minap meg garazst robotfunyironak... De azert mindenki nagyon aggodik a foldert, meg minden nagyon draga...
Majd letesznek ezekről csak szoruljon a hurok. És nem kell sokat várni, mert szar lesz a palacsintában. És ezek (akik évente 2x nyaralnak, minimum havonta welneszelnek és egyébként 1000-el élik fel a környezetüket a fényüző életmódjukkal) fognak a legjobban rinyálni!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Magyarázat?
Mert egyelőre csak találgatnak, hogy mi lehet az oka a többlethalálozások szokatlan megfutásának...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
+ kina leallitotta a magnezium gyarainak a 2/3 -at a magas energia arak miatt, szoval ez egy plusz utes a csipphinnyal szenvedo autogyaraknak, mivel igy nem lesz aluminium alkatresz, motorblokk sem (az aluminium alapnyag ugyanis AlMgSi otvozet).

eljott az apokalipszis... Viszont elo leht kukazni az oreg kamionokat, azok elmennek AdBlue nelkul is. Vissza az Euro2 es 3 motorokat a kozutakra!!!! :D
Közel két évtizede nincs is magnéziumkohó Európában?
(Gondolom ez az EU, nem? Oroszoknál kizárt, hogy ne legyen... Vagy?)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
The three major British intelligence services reportedly signed a deal with Amazon to host troves of top secret information by its cloud computing branch AWS.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Egyszer próbáld ki: 2 év betegség, nem nagyon tudod elhagyni a lakást és nincs senkihez szólni.

Gyorsan rájössz, hogy egy szobacirkáló a megőrülés és az épp ésszel átvészelés közötti különbséget jelenti. Ezt egy ismerősnél láttam, aki így járt. Persze ez nem a plázakrvákra és diszebjükre vonatkozik, hanem az idős / beteg emberekre.

Régen én is azt mondtam, hogy a kutya a németjuhász. Ma már másként látom. Az ember társas lény, és ha nincs más egy szobacirkáló nagyon jó társ. Mondjuk erre egy macska is jó. Alf óta tudjuk, hogy az is frankó sültkrumplival :p
Zabálás, nárcizmus, hedonizmus, egoizmus, individualizmus, csupa olyan jelszó amit 100%-ban magénak vall a nyugat. Ha ez nem akkor mi illik a nyugat topikbai?

Igen a hodály építés is egy hülyeség, ami elkapta az embereket nálunk is (kb. a kádár kockáktól számítva veszett oda a józan paraszti ész e vonatkozásban). Nem maguknak építenek, hanem a szomszédnak, hogy dögöljön meg az irigységtől. Szép!
Aztán amikor kirepülnek a gyerekek és ott maradnak ketten vagy özvegyen/elváltan egyedül, kergetőznek a sok szoba között. És ekkor jön a sovány (GMK-val terhelt) nyugdíj mellé, hogy nem tudják fenntartani. Oda a régi dicsőség. A szomszéd vigyorgó tekintette mellett, aki nem akart 30 éve alatt megdögleni irigységében, először télire bezárják a felső szintet, majd az alsó szintről a lehető legtöbb szobát.
Azért nem érdemes ezen az életfontosságú tèmàn összeveszni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
  • Tetszik
Reactions: plushun and Roni

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nyilván egy profi betörő erre felkészül és nem lenne akadály a kutya sem, de arra pont elég hogy valami részeg/drogos ne próbálkozzon be...
Van valamid ami miatt egy profi betörő célzottan be akarhat menni? Mert ha nincs, akkor elég, ha van hasonló haszonnal kecsegtető könnyebb célpont a közelben. A profi betörő nagyon kockázat-tudatos, és nem akar bajba kerülni feleslegesen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jól kiismered magad ezen a területen. :)

Olvastam! Imádom a heist filmeket, és egyik kedvenc játékom a Payday 2!
Lehettem volna akár betörő is szerintem... de jobb lehetőségek jöttek szembe! :)

Amúgy a könyv csak egy erős közepes, többet vártam tőle. Tipikus kilóra gyártott bestseller, pedig az író komolyan felkészült, de nem hozta ki a témában rejlő potenciált.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
A legújabb brüsszeli agymenés: azért kell szeretnünk a migránsokat, mert nélkülük még a járvánnyal sem tudnánk megbirkózni

Sajnos attól tartok, nincs "okosan manőverezve bennmaradás" ebben az unióban, vagy asszimilálódunk, vagy szakítunk, vállalva a következményeket. Nálunk jövő tavasszal valószínűleg eldől a dolog, ha nyer a moslék, akkor asszimilálódunk, elfogadjuk a migránskvótát, lemondunk a maradék szuverenitásunk nagy részéről. Ha ismét nyer a fityisz, akkor huxit lesz, nem azért, mert a fityisz ki akar lépni, hanem mert Brüsszel nem enged más lehetőséget. Remélhetőleg a lengyel kormány is marad, és ők is kilépnek. Csehek, szlovákok aligha, sajnos.
Az EP-ben kétharmada van a zöldkommunista migránssimiző és hasonló pártoknak és ez nem is fog változni, a Bizottságban is ül jó pár ilyen, mint ez a Batikhexe. De az EP elkezdett úgy viselkedni, mintha egy föderációs állam törvényhozása lenne, az Európai Bíróság pedig mintha egy föderációs állam legfelsőbb bírósága (mint a SCOTUS), és nincs ezzel szemben semmi komoly ellenállás. Leszámítva minket meg a lengyeleket.
 
T

Törölt tag 008

Guest

Picit hosszú,
TLDR: A gázhiányért a zoroszok a hibásak (természetesen) a nyugat szerint.
Tnéy, az oroszok 10-15%-al több gázt szállítanak és hajlandóak többre is, csak kérni kell.
Az amcsin 25-ről 11%-ra csökkentették az LNG szállítást európának.
A németek szándékosan akarnak sötét, hideg telet, hogy erre hivatkozva mindent is megtehessenek.


Dübörög a német reset, 25%-al alacsonyabb GDP várakozásaok az energia hiány miatt.

Az ellátási lánc akadozása és az energia hiány szándékos. Itthon látszódik, hogy szeretnénk ebben az őrületben nem részt venni, de sajnos elkéstünk (megint). Reméljük azért viszonylag jól átvészeljük. Ha igen abból megint gazdasági kilövés lesz.

Az infláció gerjesztése is szándékos és a tulajdon és "nem realizált hozam" adókhoz szorosan kapcsolódik. Ez azért kell, hogy a középosztály bérlővé tegyék. Szerencsére itthon pont ellentétes a törekvés. Támogatják a fiatalok tulajdonhoz jutását.

Mivel teljesen szembe megyünk az agendával, várható hogy januártól teljes letámadást kapunk!
Akkor a németek már nagyon fázni fognak, mi meg nem...és ez ott fájni fog nekik.

Mi is kapjuk majd a napi büntetéseket mint a Lengyelek.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Van valamid ami miatt egy profi betörő célzottan be akarhat menni? Mert ha nincs, akkor elég, ha van hasonló haszonnal kecsegtető könnyebb célpont a közelben. A profi betörő nagyon kockázat-tudatos, és nem akar bajba kerülni feleslegesen.
Igen az a lényeg, hogy eggyel több zárad legyen mint a szomszédnak :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
A legújabb brüsszeli agymenés: azért kell szeretnünk a migránsokat, mert nélkülük még a járvánnyal sem tudnánk megbirkózni

Sajnos attól tartok, nincs "okosan manőverezve bennmaradás" ebben az unióban, vagy asszimilálódunk, vagy szakítunk, vállalva a következményeket. Nálunk jövő tavasszal valószínűleg eldől a dolog, ha nyer a moslék, akkor asszimilálódunk, elfogadjuk a migránskvótát, lemondunk a maradék szuverenitásunk nagy részéről. Ha ismét nyer a fityisz, akkor huxit lesz, nem azért, mert a fityisz ki akar lépni, hanem mert Brüsszel nem enged más lehetőséget. Remélhetőleg a lengyel kormány is marad, és ők is kilépnek. Csehek, szlovákok aligha, sajnos.
Az EP-ben kétharmada van a zöldkommunista migránssimiző és hasonló pártoknak és ez nem is fog változni, a Bizottságban is ül jó pár ilyen, mint ez a Batikhexe. De az EP elkezdett úgy viselkedni, mintha egy föderációs állam törvényhozása lenne, az Európai Bíróság pedig mintha egy föderációs állam legfelsőbb bírósága (mint a SCOTUS), és nincs ezzel szemben semmi komoly ellenállás. Leszámítva minket meg a lengyeleket.
szerintem semmi esetre nem szabad. Kilépnûnk. Bent kell maradni és pokollá tenni az EU életét vétókkal stb. más orszagokat keresve, akik szintén ellenzik az USE létrejöttét. Aztán kb 28 felé ugyis nettó befizetők leszünk ( állitólag), akkor aztan pláne kinyithatjuk a szánkat.
kilépni nem szabad!