[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
Kritikus szintre, 37 százalékra süllyedt a németországi földgáztárolók töltöttsége

–jelentette kedden a Handelsblatt

40% volt az elméleti határ február elsején.


Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt!
Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt – jelentette ki a legnagyobb német energiaszolgálató, az Eon vezetője egy sajtóbeszélgetésen, amelyről a Wirtschaftswoche című gazdasági magazin számolt be kedden. Leonhard Birnbaum vezérigazgató a Wirtschaftswoche hírportálján közölt beszámoló szerint az esseni rendezvényen kiemelte:

Szükségünk van az orosz gázra, és kész.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
Párizs, helyi pajszer-székház!
---
"Hundred of demonstrators surrounded the Pfizer headquarters in Paris on Saturday, calling French President Emmanuel Macron and Pfizer “assassins” while demanding the end of COVID-19 mandates."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
plusz:
A képen persze a magyar alkotmánybírák! :D (Találó utalás...) ;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
Vicces, hogy a diplomáról mondott le, nem a posztról.

 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Vicces, hogy a diplomáról mondott le, nem a posztról.

Ennyit a becsületes, nem korrupt nyugati politikusokról :rolleyes: !
És még ezek kritizálnak minket!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Ausztriában januárban az inflâció 5,1% volt. Ez a legmagasabb èrték 1984 óta.
Az EKB pedigt továbbra is tètlen. Nesze neked Euro, a bèke és stabilitás eszköze. :(
Szegény osztrákokat még az ág is húzza. Nem elég, hogy szarul megy már vagy a harmadik síszezon, még az infláció is eszi meg a pénzüket:oops:.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Kritikus szintre, 37 százalékra süllyedt a németországi földgáztárolók töltöttsége

–jelentette kedden a Handelsblatt

40% volt az elméleti határ február elsején.


Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt!
Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt – jelentette ki a legnagyobb német energiaszolgálató, az Eon vezetője egy sajtóbeszélgetésen, amelyről a Wirtschaftswoche című gazdasági magazin számolt be kedden. Leonhard Birnbaum vezérigazgató a Wirtschaftswoche hírportálján közölt beszámoló szerint az esseni rendezvényen kiemelte:

Szükségünk van az orosz gázra, és kész.
Jó reggelt! Fel tetszett ébredni?
Tessék kérem elővenni a tököcskéjüket és beindítani a NS2-es vezetéket, és akkor lesz gáz bőven és olcsón.
Mit tud tenni usánka per pillanat, ha mégis beindítják? Semmit, mert most szügyig benne van egy olyan konfliktusban, ami már önmagában is sok, és nem hiányzik még egy a belső udvarban egy "szövetségessel".
Lehet, hogy ha lejárna az orosz balhé, elővennék a németeket is, de addigra már nem lehetne a szart a tehénbe visszalapátolni. És nem mellékesen, ha a németek holnaptól fogadnák a gázt a NS2 vezetéken, az oroszok hergelése is értelmét veszítené.
Két légy egy csapásra. Háborús veszély elhárulna, lenne gáz az iparnak.

DE az is megtörténhet, hogy az USA bosszúból azonnal nekikergetné az ukrikat a szakadár területeknek, oroszt irtani. Így az orosz belépne. Erre hivatkozva - szankciós okból - meg a német köteles lenne, nem csak NS2-es vezetéket lezárni, hanem az 1-est is. Sőt, biztos, hogy ez lenne, egy USA engedély nélküli NS2 átvételének a következménye.

Nehéz képlet, nem könnyű a megoldás.
A biztos az lenne, ha az USA nem lenne Európában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 671
46 168
113
Gyerekek, nézem a híreket szerte szét a világból, komolyan mondom hogy nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek, de lassan az a véleményem, HA én nyugaton élő magyar lennék(szerencsére nem így van!), szépen elkezdenék csomagolni, és hazaköltözni...

Tényleg egy kikúrt hajszállal sem jobbak azok tőlünk, semmivel, csak több gyarmatot tudtak max. lerabolni, de hogy morálisan, vagy értelemben előttünk lennének mostanra (még ha régen volt is ilyen), azt én kétlem...

Olyan szinten baszódik el a nyugat, hogy még pár év és kihúzhatja magát minden magyar, aki a Lajtán innen született :D :p !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 766
113
Gyerekek, nézem a híreket szerte szét a világból, komolyan mondom hogy nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek, de lassan az a véleményem, HA én nyugaton élő magyar lennék(szerencsére nem így van!), szépen elkezdenék csomagolni, és hazaköltözni...

Tényleg egy kikúrt hajszállal sem jobbak azok tőlünk, semmivel, csak több gyarmatot tudtak max. lerabolni, de hogy morálisan, vagy értelemben előttünk lennének mostanra (még ha régen volt is ilyen), azt én kétlem...

Olyan szinten baszódik el a nyugat, hogy még pár év és kihúzhatja magát minden magyar, aki a Lajtán innen született :D :p !
Kapsz egy lájkot. :)
De nem feltétlenül azért, mert igazad van, hanem mert szép dolog a hazaszeretet.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 055
14 273
113
Gyerekek, nézem a híreket szerte szét a világból, komolyan mondom hogy nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek, de lassan az a véleményem, HA én nyugaton élő magyar lennék(szerencsére nem így van!), szépen elkezdenék csomagolni, és hazaköltözni...

Tényleg egy kikúrt hajszállal sem jobbak azok tőlünk, semmivel, csak több gyarmatot tudtak max. lerabolni, de hogy morálisan, vagy értelemben előttünk lennének mostanra (még ha régen volt is ilyen), azt én kétlem...

Olyan szinten baszódik el a nyugat, hogy még pár év és kihúzhatja magát minden magyar, aki a Lajtán innen született :D :p !
Csak a hírekből tájékozódni némileg félrevezető, mert a média sokszor klikkvadász és ennek megfelelően alakítja a narratívát. Nyílván van tengernyi probléma, ezt kár is lenne tagadni.
De legalább 60 éve hallgatjuk, hogy hanyatlik a nyugat, ennek ellenére az oda költözött fiatalok mégse rohannak haza, Orbán lánya családostúl valamiért nem a remek Oroszországba, hanem Spanyolországba költözik, stb. stb...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 671
46 168
113
Csak a hírekből tájékozódni némileg félrevezető, mert a média sokszor klikkvadász és ennek megfelelően alakítja a narratívát. Nyílván van tengernyi probléma, ezt kár is lenne tagadni.
De legalább 60 éve hallgatjuk, hogy hanyatlik a nyugat, ennek ellenére az oda költözött fiatalok mégse rohannak haza, Orbán lánya családostúl valamiért nem a remek Oroszországba, hanem Spanyolországba költözik, stb. stb...
Csak hát a nyugat most tényleg hanyatlik, 60 éve meg propaganda volt, akkor volt a fénykoruk, úgy a '90-es évek elejéig. Akárki mond nekem bármit, voltam kint több helyen, tele van arabokkal, törökökkel, négerekkel minden. Nem a valódi, hanem a képzelt nőgyógyász fajtából valóak. Ami meg azért eljut hír ma már, az a legtöbb esetben videófelvétel formájában jut el, nem csak egy szalagcímből tájékozódom, meg hírekből, tényleg lejtmenetben vannak, ezt kár elvitatni. Ahogy azt is, hogy leginkább maguknak köszönhetik ezt mind a franciák, németek, de még a svédek is...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 000
28 183
113
Csak hát a nyugat most tényleg hanyatlik, 60 éve meg propaganda volt, akkor volt a fénykoruk, úgy a '90-es évek elejéig. Akárki mond nekem bármit, voltam kint több helyen, tele van arabokkal, törökökkel, négerekkel minden. Nem a valódi, hanem a képzelt nőgyógyász fajtából valóak. Ami meg azért eljut hír ma már, az a legtöbb esetben videófelvétel formájában jut el, nem csak egy szalagcímből tájékozódom, meg hírekből, tényleg lejtmenetben vannak, ezt kár elvitatni. Ahogy azt is, hogy leginkább maguknak köszönhetik ezt mind a franciák, németek, de még a svédek is...
Azért ott is ketté van szakadva a társadalom. Mariazellben pl még egy kebabost sem láttam.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 574
6 817
113
Gyerekek, nézem a híreket szerte szét a világból, komolyan mondom hogy nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek, de lassan az a véleményem, HA én nyugaton élő magyar lennék(szerencsére nem így van!), szépen elkezdenék csomagolni, és hazaköltözni...

Tényleg egy kikúrt hajszállal sem jobbak azok tőlünk, semmivel, csak több gyarmatot tudtak max. lerabolni, de hogy morálisan, vagy értelemben előttünk lennének mostanra (még ha régen volt is ilyen), azt én kétlem...

Olyan szinten baszódik el a nyugat, hogy még pár év és kihúzhatja magát minden magyar, aki a Lajtán innen született :D :p !

Ezen kívűl van még 5 nyugatról hazatelepült emberrel interjú a csatornán.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
Elhagyná a kereszténységre való utalást a nevéből a CDU



Nekik ott nem éri meg, ezért politikai szavazatmaximalizálási okokból elhagynák a keretény jelzőt. De ha belegondolok, inkább nekünk ciki, hogy ilyen néven fut a CDU. Igazából Merkel óta nem sok közük van a kereszténységhez. Ideje lenne ha elhagynák.