[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Kezdek aggódni...
Fütés, melegviz gázzal megy. Főzés árammal. Kémény nincs,igy még a parkettát sem tudom elégetni.
Majd összebujunk és Europára gondolunk. Nesze Pityin.... :)

Az aggodason tul vagyunk…
Nalunk is pont ez a helyzet. Kulonbozo terveink vannak, attol fuggoen tenyleg mennyire csap be a szar.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 022
57 359
113
Veszek palackos gázt, ugyis van 5 db 11literes palackom, a gázkályhához, amit régen a nyaralóban használtunk, ha nem akartunk befűteni. Azzal 1 szobát fűtök a 130m2-es lakásban, ha nem lenne földgáz. Főzés kempingfőzőn...
Vidám kilátások.:(
Nem tudom elhinni, hogy addig fajulnak a dolgok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 635
68 406
113
Veszek palackos gázt, ugyis van 5 db 11literes palackom, a gázkályhához, amit régen a nyaralóban használtunk, ha nem akartunk befűteni. Azzal 1 szobát fűtök a 130m2-es lakásban, ha nem lenne földgáz. Főzés kempingfőzőn...
Vidám kilátások.:(
Nem tudom elhinni, hogy addig fajulnak a dolgok.
Mi akadályoz, hogy hazagyere és itt vészeld át?
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
még egy aktuális Ausztriából, a nehéz energia válságos időkre amik az emberekre várnak sporolási tippek SZAKÉRTŐKTŐL hogyan legyünk takarékosabbak.
Vannak itt is gyöngyszemek, pl készits heti étkezési tervet, ahol az osztrákok többsége még főzni sem tud, hanem étterembe járt , hétvégén mindenképpen .
Meg zuhanyozz 10 perc helyett csak 5 percig, meg gazdaságos zuhanyfej, és 4-fokkal legyen hidegebb a víz, ez évi 200 eur megtakarítás.
A legszebb a romlandó élelmiszereket zárás elött leárazzák, (jééé ez eddig is volt mindenhol) elképzelem ahogy tömeg várakozik a hűtőpultnál a zárás elött várva a leértékelős cetlit. :)
Rossz linket raktam erre a bejegyzésre, ez a hozzá való.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 342
30 041
113
Rossz linket raktam erre a bejegyzésre, ez a hozzá való.
Rakj fedőt a fazékra - na és a fedő elmosogatása? Azt is beleszámolták? Teljesen kretének. Közben Flinten Uschi 50 km-t magánrepülővel tesz meg. Fák jeah, spórolj.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
Adj pár tippet... :)

Tanacsaim, tippjeim nincsenek. Probalom a fokozatok alapjan irni, illetve mikent allunk most.

A 3. emeleten lakunk, felettunk padlas/ regi mosokonyha ami 3 helysegbol es egy wc-bol all. Csak nekunk es a szembe szomszednak van kulcsa. Oda felkerult egy hutolada, fer bele boven cucc. Tettunk fel par zsugor asvanyvizet, tartalek lampak, elemek, konzervek… A hutoladarol azt gondolom, hogy jo par oran at tartja a hideget, utana pedig lehet dobni bele par zacsko jeget es tart 2-3 napon keresztul siman. Van fent palackos gaz, tartalek palack. Elestar, tudunk sutni/fozni, WC-kannaban viz leonteni. Mi ugy dontottunk, hogy nekunk ez a maximalis turesatar, egy komolyabb problema ezert nem is tettunk ezeknel komolyabb eloleszuleteket.

Viszont egy tobb napos Blackout eseten, ha a varost konnyen el lehet hagyni es nincs minden beallva a kaosz miatt, akkor mi mar az elso vagy masodik nap elindulunk kizarolag vilagosba. Van otthon hova mennunk, nincs miert itt szivni a gyerekekkel. Ha kaosz van maradunk es a tartalekainkat hasznaljuk.

Amennyiben telen „csak“ ez a gaz es hideg okozza a problemat, akkor egyenlore nem dontottuk el mi lesz es kozben hatarozunk a problema nagysagatol fuggoen. A gyerekek miatt vagyunk problemaban igazabol, a kislanyom most szeptemberben kezdi az iskolat… szivas.

Nagyon nagy cink eseten, ha elszabadul minden az atlagnal sokkal jobban allunk. Szerintem. Nekem van egy Glock es egy S&W, elegendo loszer es 2 baratnal is hasonlo a helyzet, tehat van 3 fegyveres ferfi es van tapasztalat is sok ev. Ekkor ossze tudunk gyulni es… hat barkire rakok egy ujabb lyukat a csaladomert.

Bizom benne, hogy csak valami alap szarakodas lesz es tul tudunk ugy lendulni rajta, hogy nem kell elmennunk Becsbol es a gyerekeket a megszokott kornyezetbol kiszakitani, de egyertelmu, hogy azonnal meglepjuk ha ugy iteljuk meg nem opcio a maradas.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A litván külügyminisztérium operatív értékelést adott az Európai Bizottság július 13-i aktualizált magyarázatához, amely az Európai Unió területén tranzitként szállított orosz áruk uniós szankcióinak megfelelő korlátozó intézkedések alkalmazásáról szól.

Erről az Ukrinform számol be a Külügyminisztérium honlapjának linkjével .

„Üdvözöljük az Európai Unió bejelentését a kettős felhasználású katonai áruk és technológiák EU-n keresztüli tranzitjának teljes tilalmáról. Litvánia pozitívan értékeli az EU-n áthaladó tranzitforgalomra vonatkozó, az EK-értelmezés által bevezetett korlátozásokat, amelyek az elmúlt három év átlagos mutatóin alapulnak, és amelyeknek csak az alapvető áruk iránti valós szükségletet kell tükrözniük; valamint az ilyen tranzit feletti ellenőrzés megerősítésének szükségessége” – áll az üzenetben.
Olvassa el még: A nap folyamán Litvánia nem engedett be 34 orosz kamiont a területére
Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy Litvánia a transzatlanti közösség tagjaként és következetes szövetségeseként nem hagyhatja figyelmen kívül külpolitikai és biztonsági stratégiai partnerei, valamint az EU álláspontját és értékelését. Egyértelműen megértve, hogy a Kreml rezsimjének egyik célja a transzatlanti egység kettészakadása, a bizalmatlanság szításának és a szövetségesek egymás elleni szembeállításának vágya, Litvánia továbbra is hű marad a transzatlanti partnerséghez, és ragaszkodik az egységes és összehangolt uniós szankciókhoz. politikáját” – hangsúlyozták a litván diplomaták.

Felismerve, hogy a közzétett új uniós szankciós utasítások megalapozatlan benyomást kelthetnek arról, hogy a transzatlanti közösség enyhíti Oroszországgal szembeni szankciópolitikáját, Litvánia továbbra is az EU szankcióinak legszigorúbb és legszélesebb formáit hirdeti.
Olvassa el még: Szankciók léptek életbe Litvániában, amelyek szigorítják a kalinyingrádi tranzit korlátozását
A minisztérium ugyanakkor megjegyezte, hogy a korábbi uniós szabályok voltak a legelfogadhatóbbak. (Ezek szerint teljes tilalom volt a szankcionált áruk szárazföldi szállítása az Orosz Föderáció Kalinyingrádi területére, most már csak a gépjárművekre vonatkozik a teljes tilalom, de egyes árucsoportok vasúton is szállíthatók).

Litvánia kijelenti, hogy a szankciókat a gondos nyomon követés, az elvi értékelés és a tranzitlehetőségekkel való visszaélésre irányuló orosz kísérletek hatékony ellenőrzése révén fogja hatékonyan érvényesíteni. Az ilyen esetek feltárását követően és a nemzetbiztonsági érdekek figyelembevételével Litvánia fenntartja magának a jogot, hogy egyoldalúan megakadályozza az ilyen próbálkozásokat.

Az üzenetben az is szerepel, hogy az Európai Bizottság által előterjesztett új értelmezést Litvánia állami hatóságai alaposan tanulmányozzák, mivel ehhez megfelelő, állami szinten egyeztetett döntésekre és lépésekre lesz szükség - a szankciók megfelelő és egységes alkalmazása érdekében.
Olvassa el még: Nem szabad megrebbennie Moszkva – Litvánia elnökének – minden kijelentésétől
A Külügyminisztérium külön emlékeztet arra, hogy Litvánia elítéli az Oroszország által Ukrajna ellen indított háborút, és továbbra is támogatja az Orosz Föderáció elleni szankciók kiterjesztésének politikáját. Az Európai Unió és más hasonló gondolkodású országok Oroszország elleni szigorú szankcióinak tovább kell erősödniük mindaddig, amíg az Orosz Föderáció le nem állítja Ukrajna elleni agresszióját és ki nem vonul a megszállt területekről.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Adj pár tippet...

ha jól vettem ki te Bécsben laksz, ha lakásban az elég zsákutcás, és ha földszint, vagy 1 emelet akkor fuss...
minekünk itt vidéken azért egyszerübb egy ilyen szitu, bár ha elhúzódik akkor mindenhol gáz.

a nyiltlángu siesta gáztüzhelyel nagyon óvatosan , főleg ha csak egy helyiséget akarsz fűteni és az ablakok is modern hőszigeteltek, mivel elégeti az oxigént zárt térben a CO meg ott marad, CSAK SZIGORÚAN co2 jelzővel ,és rendszeresen szellőztetni a többi szoba felé plussz ablakot nyitni!
a nagyváros+lakás kombóval sok probléma van azért írtam az elején hogy fuss, mivel nem tudni meddig tart, mennyire hosszú, mekkora zavargások tűz esetek stb lesznek, ezért én minden városi, lakásban lakónak azt mondanám le kell húzni vidékre, szülőkhöz, barátokhoz , pár napra, ahol van kandalló, gáztűzhely ,sparherd, speisekammer, minden jóval, pálinkával, ez egy jó B terv.

ui.:- persze ezt azért előre le kell beszélni nehogy vasvillával várjanak, meg még további pár tucat barát, rokon mind oda akarna menni... :)

a WKO ebben elég jól tömören leírja a lényeget.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Tanacsaim, tippjeim nincsenek. Probalom a fokozatok alapjan irni, illetve mikent allunk most.

A 3. emeleten lakunk, felettunk padlas/ regi mosokonyha ami 3 helysegbol es egy wc-bol all. Csak nekunk es a szembe szomszednak van kulcsa. Oda felkerult egy hutolada, fer bele boven cucc. Tettunk fel par zsugor asvanyvizet, tartalek lampak, elemek, konzervek… A hutoladarol azt gondolom, hogy jo par oran at tartja a hideget, utana pedig lehet dobni bele par zacsko jeget es tart 2-3 napon keresztul siman. Van fent palackos gaz, tartalek palack. Elestar, tudunk sutni/fozni, WC-kannaban viz leonteni. Mi ugy dontottunk, hogy nekunk ez a maximalis turesatar, egy komolyabb problema ezert nem is tettunk ezeknel komolyabb eloleszuleteket.

Viszont egy tobb napos Blackout eseten, ha a varost konnyen el lehet hagyni es nincs minden beallva a kaosz miatt, akkor mi mar az elso vagy masodik nap elindulunk kizarolag vilagosba. Van otthon hova mennunk, nincs miert itt szivni a gyerekekkel. Ha kaosz van maradunk es a tartalekainkat hasznaljuk.

Amennyiben telen „csak“ ez a gaz es hideg okozza a problemat, akkor egyenlore nem dontottuk el mi lesz es kozben hatarozunk a problema nagysagatol fuggoen. A gyerekek miatt vagyunk problemaban igazabol, a kislanyom most szeptemberben kezdi az iskolat… szivas.

Nagyon nagy cink eseten, ha elszabadul minden az atlagnal sokkal jobban allunk. Szerintem. Nekem van egy Glock es egy S&W, elegendo loszer es 2 baratnal is hasonlo a helyzet, tehat van 3 fegyveres ferfi es van tapasztalat is sok ev. Ekkor ossze tudunk gyulni es… hat barkire rakok egy ujabb lyukat a csaladomert.

Bizom benne, hogy csak valami alap szarakodas lesz es tul tudunk ugy lendulni rajta, hogy nem kell elmennunk Becsbol es a gyerekeket a megszokott kornyezetbol kiszakitani, de egyertelmu, hogy azonnal meglepjuk ha ugy iteljuk meg nem opcio a maradas.
A blackout -ról sajnos soha nem tudni milyen hosszú, mennyire lesz akár az EU nagy részére kiterjedő, párszor már majdnem össze hozták legutóbbi 2021 Január 8. Péntek délután 14h 05 perc lezuhant a német tulterhelés miatt a rendszer 50 herz alá pontosan 49,74 herz-re és az egész dél európai rész Horvátország alatt leszakadt a hálózatról, egy nagy Transzformátor állomás leégett, a Franciák vészleállításban lekapcsoltak 16 ipari központot, Romániában egy vegyi üzemben súlyos szivárgás történt.

Az előzmény Január 1-én a németek lekapcsolták az idiota energiawende miatt 3 atom erőművet, a szél sem fujt már jó ideje, és aznap Január 8-án lekapcsoltak egy Hamburg melletti szén erőművet, hatalmas hiány lépett fel a hálózatba és borult a dominó.

Ez a jövő amibe most bele gyalogolunk EU szinten borítékolja a fent említettnél sokkal nagyobb kiterjedésű szarvihar szitukat, én a helyetekben nem várnék, 24 óránál többet, mert a többség pont 1-2-3 nap után akar megindulni, mikor már jönnek bőven a bajok, az autók tankja mindig legalább fél vagy háromnegyedig legyen , és csak kis utakon, semmi autópálya.
Mit veszthettek? Legfeljebb sokszor látogatjátok a szülőket, de nem tudhatod melyik lesz elhuzodó, kaotikus.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 804
113
A blackout -ról sajnos soha nem tudni milyen hosszú, mennyire lesz akár az EU nagy részére kiterjedő, párszor már majdnem össze hozták legutóbbi 2021 Január 8. Péntek délután 14h 05 perc lezuhant a német tulterhelés miatt a rendszer 50 herz alá pontosan 49,74 herz-re és az egész dél európai rész Horvátország alatt leszakadt a hálózatról, egy nagy Transzformátor állomás leégett, a Franciák vészleállításban lekapcsoltak 16 ipari központot, Romániában egy vegyi üzemben súlyos szivárgás történt.

Az előzmény Január 1-én a németek lekapcsolták az idiota energiawende miatt 3 atom erőművet, a szél sem fujt már jó ideje, és aznap Január 8-án lekapcsoltak egy Hamburg melletti szén erőművet, hatalmas hiány lépett fel a hálózatba és borult a dominó.

Ez a jövő amibe most bele gyalogolunk EU szinten borítékolja a fent említettnél sokkal nagyobb kiterjedésű szarvihar szitukat, én a helyetekben nem várnék, 24 óránál többet, mert a többség pont 1-2-3 nap után akar megindulni, mikor már jönnek bőven a bajok, az autók tankja mindig legalább fél vagy háromnegyedig legyen , és csak kis utakon, semmi autópálya.
Mit veszthettek? Legfeljebb sokszor látogatjátok a szülőket, de nem tudhatod melyik lesz elhuzodó, kaotikus.


Igen, valoszinuleg, ha egy ilyen esetben jarhatoak maradnak az utak el kell indulni. De azert ez nekem egyszeru dontes. Egy biztonsagos lakast, tartalekokat elhagyni es egy autoba tenni ket gyereket eleg kockazatos is lehet. Egyenlore senkinek sincs fogalma mikent reagalnak az emberek egy ilyen helyzetre.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Igen, valoszinuleg, ha egy ilyen esetben jarhatoak maradnak az utak el kell indulni. De azert ez nekem egyszeru dontes. Egy biztonsagos lakast, tartalekokat elhagyni es egy autoba tenni ket gyereket eleg kockazatos is lehet. Egyenlore senkinek sincs fogalma mikent reagalnak az emberek egy ilyen helyzetre.
Nektek még az is egy jó köztes megoldás lenne ha közvetlen Bécs mellett lenne egy ismerős, barát ahol meg tudjátok magatokat húzni pár napig, akkor csak a városból kéne gyorsan elhúzni, onnan könnyebb tovább menni is ha ugy látjátok.
Ez igaz, hogy nincs még ebből tapasztalat, de az idén télen nagy valószínűséggel fogunk látni durva jeleneteket Európa égő nagyvárosairól, ahol mindent kifosztanak , felgyújtanak, a nem őslakosok.
Az echte lakosok meg csak néznek majd széttárt karral , hogy ezt most miért?
A rózsaszín jóléti társadalom hamar felborul ha lekapcsolják tartósan a villanyt, jön mordor, meg az orkok...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 022
57 359
113
ha jól vettem ki te Bécsben laksz, ha lakásban az elég zsákutcás, és ha földszint, vagy 1 emelet akkor fuss...
minekünk itt vidéken azért egyszerübb egy ilyen szitu, bár ha elhúzódik akkor mindenhol gáz.

a nyiltlángu siesta gáztüzhelyel nagyon óvatosan , főleg ha csak egy helyiséget akarsz fűteni és az ablakok is modern hőszigeteltek, mivel elégeti az oxigént zárt térben a CO meg ott marad, CSAK SZIGORÚAN co2 jelzővel ,és rendszeresen szellőztetni a többi szoba felé plussz ablakot nyitni!
a nagyváros+lakás kombóval sok probléma van azért írtam az elején hogy fuss, mivel nem tudni meddig tart, mennyire hosszú, mekkora zavargások tűz esetek stb lesznek, ezért én minden városi, lakásban lakónak azt mondanám le kell húzni vidékre, szülőkhöz, barátokhoz , pár napra, ahol van kandalló, gáztűzhely ,sparherd, speisekammer, minden jóval, pálinkával, ez egy jó B terv.

ui.:- persze ezt azért előre le kell beszélni nehogy vasvillával várjanak, meg még további pár tucat barát, rokon mind oda akarna menni... :)

a WKO ebben elég jól tömören leírja a lényeget.
Köszi. A fűtési problémával tisztában vagyok. Nem Ha valóban minden kötél szakad, megy az egész család vidékre. Vagy ott, vagy itt... Csak az a baj, hogy az itthoni házam is gázzal fűt. A vőm vidéki háza megy tartályos gàzzal de fával is. Fa meg van dögivel ott. Meg föld, krumplit termelni... :)
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Igen, valoszinuleg, ha egy ilyen esetben jarhatoak maradnak az utak el kell indulni. De azert ez nekem egyszeru dontes. Egy biztonsagos lakast, tartalekokat elhagyni es egy autoba tenni ket gyereket eleg kockazatos is lehet. Egyenlore senkinek sincs fogalma mikent reagalnak az emberek egy ilyen helyzetre.
még egy gondolat Ausztriával kapcsolatban, mivel az osztrák energia függőség elég nagy a rendszer instabil, ezért jó előrejelző lesz az hogy mikor jönnek az első nagyobb blacout-ok, mert ha már nyár végén, ősz elején-közepén akkor a tél nagyon gáz lesz.
A Bécsi régi bérházak lakásai mind elektromos fűtésüek, vagy távhő, márpedig az rengeteg áram fogyasztás, a Simmeringi gázturbinás erőmű pedig mocskos sok gázt éget el hogy áramot termeljen, a távhő csak a keletkező hulladék hő.
Schwechat szeptember végéig nem fog finomítani, már hozzá nyultak a stratégiai tartalékokhoz, sőt Magyarország stratégiai készletéből is kaptak amire az OMW igéretet tett hogy vissza adja.
A gázra is van megállapodás Magyarországgal hogy kisegítik Ausztriát ha hiány lenne, de, baj esetén nyilván minden ország bezár és a belső problémáit fogja először megoldani .
Ha valami csoda folytán átvészelnénk a telet nagyobb fenakadások nélkül az azt jelenti hogy eldöcögött a rendszer a szomszédos országok tudtak segíteni , németek, cseh Atomerőművek, Magyarország , és akkor remélhetőleg jövőre már csak rendet raknak az egész EU-ba és elzavarják ezt a luzer brigádot.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Köszi. A fűtési problémával tisztában vagyok. Nem Ha valóban minden kötél szakad, megy az egész család vidékre. Vagy ott, vagy itt... Csak az a baj, hogy az itthoni házam is gázzal fűt. A vőm vidéki háza megy tartályos gàzzal de fával is. Fa meg van dögivel ott. Meg föld, krumplit termelni... :)
én a vőd mellett tenném le a voksot, ha nincs messze, :)
bele kell kalkulálni még a jövőre nézve ,ha beüt, nagyobb blackout, akár csak 2 napos de országos, vagy több országra kiterjedő, az egy csomó egyébb anomáliát belerak a rendszerbe, ellátási láncok beakadása elektromos hálózatok helyreállítása stb, és ez utána még könnyebben hozza a következő még nagyobbat.