[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Megindult a gázszállítás a Németországot Oroszországgal összekötő Északi Áramlat-1 gázvezetéken a tíznapos évi rendszeres karbantartási leállás után - jelentette be csütörtökön a gázvezeték üzemeltetője.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/246435/
Váú. 30% on megy. Leállás előtt 40 % on pörgött. Valakinek ez jó üzlet. De kinek is?
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113
Es az osztrakoknak meg tovabb sikerul überelni a baromsagokat, azt tanacsoljak az embereknek, hogy igyanak melegebb sört, allitsak 2 fokkal melegebbre a hutoket… :D

Na osztrák sörivó bajtársak, ha másért nem, ezért az ötletéért tegyétek lapátra ezt a megveszekedett szukát.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 263
37 161
113

Verhofstadt kezdte az őrjöngést: Magyarország az oroszokkal van, nincs helyük az EU-ban​

Szerintem mán ne fizessük be a következő esedékes taksát az eunak, oszt @zopják le magukat!!!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113

Verhofstadt kezdte az őrjöngést: Magyarország az oroszokkal van, nincs helyük az EU-ban​

Szerintem mán ne fizessük be a következő esedékes taksát az eunak, oszt @zopják le magukat!!!!

Ezt amúgy már év elején nem kellet volna befizetni, majd csak akkor ha küldik a pénzünket.
Addig is , mindenben Don Vétó-nak kellet volna lennünk.
(Előre szóltunk, nem így tettek, meg is szoptuk)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113

Verhofstadt kezdte az őrjöngést: Magyarország az oroszokkal van, nincs helyük az EU-ban​

Szerintem mán ne fizessük be a következő esedékes taksát az eunak, oszt @zopják le magukat!!!!
Szmeagol befoghatná végre a pofáját.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Amúgy nem értem mit csodálkoztok. Magyarországon az állam javasol valami ilyesmit, mindenki röhög. Északabbra/nyugatabbra meg szorgosan elkezdik csinálni, mert látják benne a rációt, hogy ha mindenki pár fokkal lentebb tekeri a hűtőt, a bojlert, meg elkezdenek olyan dolgokat nem hűteni, amik nem romlanak meg hűtés nélkül, akkor rengeteg energiát lehet hálózati szinten megspórolni. Ez ilyen civilizációs/kulturális különbség szerintem hozzáállásban. Egyébként nem mintha itthon mást mondanának. Állampártunk már itthon is közölte, hogy tessék takarékoskodni az energiával, sőt, tessék félretenni, mert nőni fognak az árak... a ma bejelentett rezsicsoki csak decemberig érvényes, akkor újrafaragják az aktuális helyzet szerint.... mennyi gázt sikerült mennyiért beszerezni, milyen a mérleg, milyen a nemzetközi helyzet...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Amúgy nem értem mit csodálkoztok. Magyarországon az állam javasol valami ilyesmit, mindenki röhög. Északabbra/nyugatabbra meg szorgosan elkezdik csinálni, mert látják benne a rációt, hogy ha mindenki pár fokkal lentebb tekeri a hűtőt, a bojlert, meg elkezdenek olyan dolgokat nem hűteni, amik nem romlanak meg hűtés nélkül, akkor rengeteg energiát lehet hálózati szinten megspórolni. Ez ilyen civilizációs/kulturális különbség szerintem hozzáállásban. Egyébként nem mintha itthon mást mondanának. Állampártunk már itthon is közölte, hogy tessék takarékoskodni az energiával, sőt, tessék félretenni, mert nőni fognak az árak... a ma bejelentett rezsicsoki csak decemberig érvényes, akkor újrafaragják az aktuális helyzet szerint.... mennyi gázt sikerült mennyiért beszerezni, milyen a mérleg, milyen a nemzetközi helyzet...
Kezdtem azzal hogy van egy eredeti svéd electrolux alul fagyasztós hűtőm kb vagy már 25-30 éves lehet fenne se tudja úgy vettem anno a "lomosoktól" azóta kétszer újitattam fel. Egyszer mikor megvettem vagy 10 éve, meg most nyár elején. Igaz most már kompresszort is cserélni kellett. Kompresszor cserével meg ajtó szigetelés cseréjével 60 ban fájt. (nem a legagyibb kompreszorral számolva) Ja benne volt egy hőfok szabályozó is. Hozzáteszem a javítható kategoriába tartozik :) Plusz van egy kis régi 36-45 literes?? zanussi-lehel kis hűtő. Na azt is rendbe vágattam. Töltéssel plusz ajtó szigeteléssel 25 be kijött. Valaki sokkalja a hűtőkért ezt az összeget én nem mert mai darabok kivétel nélkül szinte javítathatlan kategoriákba esnek plusz egyik se megy el 6-8 évtől tovább.... Nekem a lux közel 2 méter magas és nagyon jó még mindig a mai napig az elrendezése. Igaz kicsit már kopottas de leszarom.
Na szóval így a két hűtő felújítása után az árámszámlám a mostani árakkal számolva kb 1500-2000 ft ment le. Igaz nem sok de sok ilyen kicsi tételekkel lehet hosszabb távon sporolni is. Pl van egy viszonylag egész jó állapotban lévő gáztűzhelyem. Szomszéd víz és gázszerelő. Okosban némi kölcsönös segítség nyújtással jelképes összegért átalakítva pb palackra. Plusz a sütő hogy ne égessen kicsit megpiszkálva. Mivel villanyos a tűzhely sűtője így az asszonyal arra jutottunk hogy a hétvégi sűtéseket megfelezzük elosztjuk a tűzhelyek közt. Igaz a nyári konyhát be kell vállalni hozzá. Ami jó benne hogy össze van kötve a házzal egy L alaku folyosóval. Békebeli vályogház még az 50 es évek végén épült :) Visszatérve megnézzük hogy így hogyan lehet sporolni. Ha régen anyámék finoman ropogosan megsütöttek egy palackos pb -és tűzhelyben akkor szerintem mi is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amúgy nem értem mit csodálkoztok. Magyarországon az állam javasol valami ilyesmit, mindenki röhög. Északabbra/nyugatabbra meg szorgosan elkezdik csinálni, mert látják benne a rációt, hogy ha mindenki pár fokkal lentebb tekeri a hűtőt, a bojlert, meg elkezdenek olyan dolgokat nem hűteni, amik nem romlanak meg hűtés nélkül, akkor rengeteg energiát lehet hálózati szinten megspórolni. Ez ilyen civilizációs/kulturális különbség szerintem hozzáállásban. Egyébként nem mintha itthon mást mondanának. Állampártunk már itthon is közölte, hogy tessék takarékoskodni az energiával, sőt, tessék félretenni, mert nőni fognak az árak... a ma bejelentett rezsicsoki csak decemberig érvényes, akkor újrafaragják az aktuális helyzet szerint.... mennyi gázt sikerült mennyiért beszerezni, milyen a mérleg, milyen a nemzetközi helyzet...
A különbség talán annyi, hogy az energiahordozókra kivetett szankciókat mi soha nem támogattuk, míg ezek az okosok teli pofával tromfoltak egymásra az újabb és újabb szankciók összeállításánál - és most azon sakkoznak, hogy az általuk intézett asztal közepére való rászarást hogyan etessék meg a néppel.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A különbség talán annyi, hogy az energiahordozókra kivetett szankciókat mi soha nem támogattuk, míg ezek az okosok teli pofával tromfoltak egymásra az újabb és újabb szankciók összeállításánál - és most azon sakkoznak, hogy az általuk intézett asztal közepére való rászarást hogyan etessék meg a néppel.
Minden nyomiszoponc, aki szerint most “itt az idő takarékoskodni”, tegye fel gyorsan a kérdést magában: Vajon azért vagyunk ebben a helyzetben, mert a szükséges erőforrás fizikailag elfogyott? Úgymint: szűkösség áll fenn?