[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Végre valami értelmes dolgot csinálnának. Valami amit tényleg közösen kellene csinálni - közös légtérfigyelés és légtérvédelem.
De melyik elmehunyt találta ki, hogy Grúziát???? Na jó, talán realisztikusan Törökországgal egy körben jöhet... Törökország most már pont 35 éve tagjelölt.. kellene neki jubileumi korallvörös (Quintricennial) leckekönyvet osztani :) A törökökkel egyébként nagyon kitolt európa... nagyon EU tagok akartak lenni aztán kb Erdogan előtt elkezdett kifogyni a lelkesedés... most már inkább apátia és indifferencia fele indult, most nem tudom milyen a lakosság hozzáállása...
Egyébként Grúzia nyilván energiapolitikai szempontból került fel az EU térképére, de a török ügy rendezése nélkül elképzelhetetlen... szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Végre valami értelmes dolgot csinálnának. Valami amit tényleg közösen kellene csinálni - közös légtérfigyelés és légtérvédelem.
De melyik elmehunyt találta ki, hogy Grúziát???? Na jó, talán realisztikusan Törökországgal egy körben jöhet... Törökország most már pont 35 éve tagjelölt.. kellene neki jubileumi korallvörös (Quintricennial) leckekönyvet osztani :) A törökökkel egyébként nagyon kitolt európa... nagyon EU tagok akartak lenni aztán kb Erdogan előtt elkezdett kifogyni a lelkesedés... most már inkább apátia és indifferencia fele indult, most nem tudom milyen a lakosság hozzáállása...
Egyébként Grúzia nyilván energiapolitikai szempontból került fel az EU térképére, de a török ügy rendezése nélkül elképzelhetetlen... szerintem.
Plussz a sorok közt olvasva gyakorlatilag bejelentette a kétsebességes Európát, elkezdődik a Francia-Német föderalizálás a néhai Frank birodalom környékén, és aki többet akar a jelenlegi EU-nál az beléphet. Elegük van abból, hogy vétózgatják a kapcsolatok szorosabbra fűzését. Elindulhat az EU következő fejezete.
Olaf Scholz támogatásáról biztosította Emmanuel Macron francia államfő elképzelését egy új európai politikai közösség létrehozásáról, ami lehetővé tenné az EU-tagállamok szorosabb együttműködését a szervezeten kívüli országokkal.
Az idézet megértéséhez: a francia-német együttműködés már rég túllépte az EU kereteket.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Soha nem fog megtörténni.
Hát még ha valami új dolog lenne, valami kósza gondolat, de nem az. Németország szerette volna megtartani az EU integrációt egy sebeségben, hogy mindenki együtt haladjon, ez volt a gát eddig. Olaf bejelentésével ez megszűnt. Mára már látszik, hogy a vétókkal nem tud az EU együtt továbblépni. Viktor ezt is megcsinálta, yeee :D



 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Hát még ha valami új dolog lenne, valami kósza gondolat, de nem az. Németország szerette volna megtartani az EU integrációt egy sebeségben, hogy mindenki együtt haladjon, ez volt a gát eddig. Olaf bejelentésével ez megszűnt. Viktor ezt is megcsinálta, yeee :D



Ilyen mérvű politikai tippmixből egy dolgot tanultam meg: úgy még soha nem történt semmi, ahogy megjósolták.
Aláírnak valamit, de én arra tippelek, hogy látszatintézkedéseken, esetleg valami kiemelt, kettejükre nézve exkluzív gazdasági ellentételezősdin túl ebből semmi komoly nem lesz.
Ahhoz túlságosan is nagy a törtetés a franciákban, hogy azonos szinten képzeljék el a németeket magukkal.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and hendrick

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ilyen mérvű politikai tippmixből egy dolgot tanultam meg: úgy még soha nem történt semmi, ahogy megjósolták.
Aláírnak valamit, de én arra tippelek, hogy látszatintézkedéseken, esetleg valami kiemelt, kettejükre nézve exkluzív gazdasági ellentételezősdin túl ebből semmi komoly nem lesz.
Ahhoz túlságosan is nagy a törtetés a franciákban, hogy azonos szinten képzeljék el a németeket magukkal.
Lemaradtál a történésekről. Ez van. Viktor a büszke keresztapu a második Karoling birodalom bölcsőjénél. Nem lett volna ha nincs ő... és tényleg... az egész már régóta valóság épp csak nincs nevesítve. Feltételezem te nem sokat jársz Németországban vagy Franciaországban.....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Lemaradtál a történésekről. Ez van. Viktor a büszke keresztapu a második Karoling birodalom bölcsőjénél. Nem lett volna ha nincs ő... és tényleg... az egész már régóta valóság épp csak nincs nevesítve. Feltételezem te nem sokat jársz Németországban vagy Franciaországban.....
Németországban COVID előttig évente 2-3-szor megfordultam. Franciáknál sokkal ritkábban.
Nem tudom, miről maradtam le, de remélem felvilágosítasz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Már belinkeltem mindent, csak olvasnod kell, és diplomáciatörténetben a hátterét ismerni. Ezek egy része sajnos olyan dolog, amiket csak gyakorló diplomatáktól hallhatnál, ha még mernének csipogni pl ismeretterjesztő vagy egyetemi előadásokon. A diplomáciatörténet jellemzően leírva csak akkor derül ki amikor az egyik nagy öreg kiad egy memoárkötetet és elszól benne dolgokat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Már belinkeltem mindent, csak olvasnod kell, és diplomáciatörténetben a hátterét ismerni. Ezek egy része sajnos olyan dolog, amiket csak gyakorló diplomatáktól hallhatnál, ha még mernének csipogni pl ismeretterjesztő vagy egyetemi előadásokon. A diplomáciatörténet jellemzően leírva csak akkor derül ki amikor az egyik nagy öreg kiad egy memoárkötetet és elszól benne dolgokat.
Engem a konkrét gazdasági intézkedések, közös cégek, stb érdekelnek. A linkelt wiki oldalon francia többségi tulajdonú, francia központú, francia menedzsmentű cégek vannak felsorolva. De ezeket eddig is ismertem.
Jó “rossz” példa a nagy együttműködésükre, hogy a németek szándékosan vágják a fát az EU legnagyobb nukleáris know-howjával bíró nemzete alatt. Kezdve ott, hogy a saját erőműveiket is leépítik, folytatva azzal, hogy folyamatosan áskálódnal az atomenergia ellen.

De komolyan, kíváncsi vagyok a látványos jó példákra! Egyet tudok: 1945 óta a két nemzet nem háborúzik egymással, ez egyébként tényleg nagy szó.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Akkor most sorra megpadlóznak a ny európai energiaszolgáltató cégek?
:rolleyes:
Vagy állami segítség kell?
A jó,öreg barna bőrkabátos elvtársak,mennek géppisztojjal államosítani hajnal fél négykor?
:oops::rolleyes::D
Nem úgy volt, hogy az állam rossz gazda és privatizálni kell, most meg tartják a markukat az állam felé? Ki érti ezt
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 063
113
K-perny-k-p-2022-08-30-172322.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 006
113
Nem úgy volt, hogy az állam rossz gazda és privatizálni kell, most meg tartják a markukat az állam felé? Ki érti ezt



Várjál,várjál,ez úgy van,hogy az államnak ki kell privatizálni a magánszférába a profitábilis tevékenységeit,a ráfizetésest meg meg kell tartania,hogy a melósok adójából fizethesse.
Kivéve,ha a profitábilis,már kiprivatizált tevékenységből is hirtelen felindultságukban ellophák a pénzt/ahhoz is hülyék/gazemberek,hogy az állami tőgyet ésszel fejjék,akkor újra mehetnek a trógerek az államhoz,hogy kevés adót szedtek be a melóstól,hogy hogy fogtok minket ismét megmenteni?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 006
113
  • Vicces
Reactions: megazez

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 075
113
Azé' na,a szabadságnak ára van,főleg a francia nép felé,de Zelenszkij felszólította a frank nagyvállalkozókat,hogy fektessenek be Ukrajnában,ennyi. :):D


"Az a baj, hogy sok a köcsög".
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Azé' na,a szabadságnak ára van,főleg a francia nép felé,de Zelenszkij felszólította a frank nagyvállalkozókat,hogy fektessenek be Ukrajnában,ennyi. :):D


A hülyének is megéri mostanság egy háborús övezetben bizniszt csinálni... Már ha az ember fia fegyver nepper :rolleyes: